Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
ToxicRat
ToxicRat
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no jakby nie było to 6 lat ponad...

Woła, dałabym góra 3 lata. :)
Nie zmieniłaś się w sumie.

ale i tak młoda przecież jeszcze jesteś!
ToxicRat
ToxicRat
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Woła

*Wow...

pisać nie umiem :and:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dałabym góra 3 lata. :)

wtedy miałam jakieś ponad 15, a teraz mam 21... :o :-) a też czuje, jakby to było tylko 3 :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: ale i tak młoda przecież jeszcze jesteś!

ale leci ten czas;P

Konto usunięte
Konto usunięte: *Wow...


Konto usunięte
Konto usunięte: Woła

:lol:
Absentiaa
Absentiaa
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BreakMyFall18

Mam do Ciebie pytanie z racji tego ,ze masz stycznosc z wieloma klientkami i znasz sie co nieco na farbach.
Czy z takich włosów(Patrz bardziej na dolne kolory)


da się otrzymac mniej więcej takie


bez użycia rozjaśniacza?Czy jakas farba będzie na tyle silna aby zmienic tak kolor włosów i nie zniszczyc ich zbytnio?Bo o ile dobrze się orientuje,to zalezy od % dodanego oksydantu (?)

**I jeszcze jedno ,czy ten żel który polecalas przed prostowaniem,to byl ten?:
ToxicRat
ToxicRat
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale leci ten czas;P

no niestety.
jak pomyślę, że ja w grudniu 21 skończę :szok: A tak niedawno do podstawówki szłam.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: da się otrzymac mniej więcej takie

myślę, że tak, ale farba musi być dosyć mocna :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo o ile dobrze się orientuje,to zalezy od % dodanego oksydantu (?)

wiadomo, im wyższe stężenie oksydantu tym bardziej uszkadza włos, ale lepsza farba na 12% wodzie niż rozjaśniacz :-) chociaż 12% nie powinno się nakładać na skórę, ale wszystko się już teraz robi... :and: mysle, ze farba rozjasniajaca z palette powinna dac rade, wtedy masz farbe z tubki + rozjasniacz i wode, najpierw rozjasnia a potem nadaje odpowiedni kolor.

Konto usunięte
Konto usunięte: **I jeszcze jedno ,czy ten żel który polecalas przed prostowaniem,to byl ten?:

nie, ten co pokazujesz to jest bardziej żel zresztą fajny, ten co ja pokazywałam to taki:


Konto usunięte
Konto usunięte: jak pomyślę, że ja w grudniu 21 skończę A tak niedawno do podstawówki szłam.

masakra :nie:
ToxicRat
ToxicRat
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: masakra

Nim się obejrzymy, będziemy miały 60 lat, zmarszczki, dzieci i wnuki...
ToxicRat
ToxicRat
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: lepsza farba na 12% wodzie niż rozjaśniacz

hmmm... na czym polega różnica?
Absentiaa
Absentiaa
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mysle, ze farba rozjasniajaca z palette powinna dac rade, wtedy masz farbe z tubki + rozjasniacz i wode, najpierw rozjasnia a potem nadaje odpowiedni kolor.

Kurcze...Palette :zonk: Sprawa dotyczy mojej siotry,która juz i tak ma podniszczone włosy,także nie wiem czy nie będzie to zbyt ryzykowne;/ Myslisz,ze fryzjer zrobiłby to nie niszczac zbytnio włosów?

Konto usunięte
Konto usunięte: nie, ten co pokazujesz to jest bardziej żel zresztą fajny, ten co ja pokazywałam to taki:

AJ :( Bylam dzis w Auchanie po Glorię i przypomnialo mi sie o tym żelu,ale za nic nie moglam znalezc go.Potem przeczytalam ze ten chroni przed UV i myslalam ze to moze ten ;/ Mam nadzieje,że nie będzie taki zły,bo szkoda wyrzucac :P
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nim się obejrzymy, będziemy miały 60 lat, zmarszczki, dzieci i wnuki...

:and: nie mów mi Kochana!!!

Konto usunięte
Konto usunięte: hmmm... na czym polega różnica?

rozjaśniacz jest żrący: wyżera cały pigment, wszystko co jest we włosie, po rozjasniaczu włos jest całkowicie pusty jak rurka, a farba tylko daje pigment do środka, łuski się rozchylają, cząstki pigmentu wnikają do środka a potem łuski się zamykają i pigment nie ma jak wyjsc, reszta zostaje na swoim miejscu czyli naturalne barwniki, wiązania itd.

Konto usunięte
Konto usunięte: Sprawa dotyczy mojej siotry,która juz i tak ma podniszczone włosy,także nie wiem czy nie będzie to zbyt ryzykowne;/ Myslisz,ze fryzjer zrobiłby to nie niszczac zbytnio włosów?

jeśli dobry fryzjer, to tak :-) lepiej zapłacic wiecej niz oszczedzac i robic na wlasna reke. ale mysle ze dobra farba nie zniszczy az tak, moja mama kiedys farbe taką rozjasniająca palette nakladala za kazdym razem, po 2ch razach wlosy miała zupełnie białe :-) ale nic sie nie działo a ma wlosy takie jak ja, cienkie i delikatne

Konto usunięte
Konto usunięte: AJ :( Bylam dzis w Auchanie po Glorię i przypomnialo mi sie o tym żelu,ale za nic nie moglam znalezc go.Potem przeczytalam ze ten chroni przed UV i myslalam ze to moze ten ;/ Mam nadzieje,że nie będzie taki zły,bo szkoda wyrzucac :P

przed UV to promieniowanie słoneczne, ten do prostowania musi chronic przed temperaturą :-) jasne, mozesz uzywac np zeby wygnieść włosy w fale itd.
mmaryjka
mmaryjka
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Kurcze...Palette

garnier ma serię farb superrozjaśniających. nie niszczy włosów, rozjaśnia całkiem ok.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: garnier ma serię farb superrozjaśniających. nie niszczy włosów, rozjaśnia całkiem ok.

owszem ma, ale są dosyć 'szajskie'
:mrgreen:

NIE POLECAM
mmaryjka
mmaryjka
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: owszem ma, ale są dosyć 'szajskie'

szajskie bo?
rozjaśnił, nie zniszczył włosów. jedyny minus to fakt, że jest mało wydajny w porównaniu do l'oreala.
ja POLECAM.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: szajskie bo? rozjaśnił, nie zniszczył włosów. jedyny minus to fakt, że jest mało wydajny w porównaniu do l'oreala.

1. skład
2. nie radzą sobie z ciemnymi włosami i grubymi :mrgreen:
ToxicRat
ToxicRat
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie mów mi Kochana!!!

Niestety.

Konto usunięte
Konto usunięte: rozjaśniacz jest żrący: wyżera cały pigment, wszystko co jest we włosie, po rozjasniaczu włos jest całkowicie pusty jak rurka, a farba tylko daje pigment do środka, łuski się rozchylają, cząstki pigmentu wnikają do środka a potem łuski się zamykają i pigment nie ma jak wyjsc, reszta zostaje na swoim miejscu czyli naturalne barwniki, wiązania itd.

w tym momencie się cieszę, że 'mój' jasny blond, który czasem miewam, jestem w stanie osiągnąć za pomocą farby.
Jednak już nie sięgnę po typowe rozjaśniacze, zbyt masakrycznie brzmi, to co piszesz.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.