Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobrze, w takim razie porozmawiaj sama ze sobą skoro tu nikt nie jest na Twoim poziomie.

nie o to mi chodziło, ale Ty masz jakieś swoje teorie dziwne wzięte nie wiem skąd :woot: na jednym przykładzie (pisałaś o mamie), że farby bez amoniaku wypłukują się szybciej
ja mam większe porównanie skoro robię przy włosach, mówię, że wprowadziłaś w błąd a Ty piszesz, że nie bo Twojej mamie się wypłukał... :and: to ja nie rozumiem.
Babsy
Babsy
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wgraj jeszcze raz zdjęcia jakiś błąd wyskakuje ;/ a bardzo bym chciała zobaczyć :)

zrobcie otworz grafike w nowej karcie, potem sie samo laduje:)
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie ładują się zdjęcia

Kurczę, nawet jak się prawym kliknie?:and:
To ta dziewczyna z grzywką http://www.youtube.com/watch?v=6BUIrYdbH7s
A tu ja:ninja: http://img696.imageshack.us/i/20110224002s.jpg/
http://img191.imageshack.us/i/20110224004.jpg/

A.

Babsy
Babsy
  24 lutego 2011
Elph06
Elph06: Kurczę, nawet jak się prawym kliknie?

jak klikne prawym, to sie pokazuja.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wgraj jeszcze raz zdjęcia jakiś błąd wyskakuje ;/ a bardzo bym chciała zobaczyć :)

http://img130.imageshack.us/i/p2402110941.jpg/
http://img222.imageshack.us/i/p2402111125.jpg/
http://img87.imageshack.us/i/p240211112501.jpg/

działa?
ImaDrug
ImaDrug
  24 lutego 2011
Babsy
Babsy: zrobcie otworz grafike w nowej karcie, potem sie samo laduje:)

eh no nic.Przeżyję ;P
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 lutego 2011
Elph06
Elph06:

taką grzywke chcesz jak ona tak? no moim zdaniem dało by się zrobić coś podobnego :-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 lutego 2011
Elph06
Elph06:

taką grzywke chcesz jak ona tak? no moim zdaniem dało by się zrobić coś podobnego :-)
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  24 lutego 2011
Babsy
Babsy: jak klikne prawym, to sie pokazuja.

No właśnie ja ostatnio wszędzie muszę klikać, na szafie też, nie wiem czy to wina serwera na który się wgrywa czy te fora coś się psują :woot:

A.

ImaDrug
ImaDrug
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BreakMyFall18

tak teraz już mam ;D dzieki ;D
ładnie :)

Mam od razu do Ciebie pytanie...jestes fryzjerka to się na tym najlepiej znasz
choć w sumie do wszystkich pytanie...
Zeszłam juz z czarnego koloru i myslałam o jakiejś zmianie,mój naturalny kolor to brąz.
Co byście mi poleciły?
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: taką grzywke chcesz jak ona tak? no moim zdaniem dało by się zrobić coś podobnego :-)

No taką chcę, a mi fryzjerka powiedziała że nie da rady, muszę zapuścić swoją. A później że w sumie mogłabym coś takiego ze swojej zrobić, tylko ułożyć i spryskać lakierem, ale nie mogę tak bo ja mam po prostu za mało włosów w grzywce żeby cokolwiek z tego wyszło :and: To wydrukuję zdjęcie i szukam innej fryzjerki :P

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ładnie :)

dziękuje :-)
ale na żywo kolory są wyraźniejsze, całość jest bardziej bordowa a ten rudy taka marchewa.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zeszłam juz z czarnego koloru i myslałam o jakiejś zmianie,mój naturalny kolor to brąz.

Rozumiem, że całkiem zeszłaś z czarnego i masz tylko swoje naturalne brązowe włosy tak?
Ja bym nie polecała radykalnej zmiany np na czerwony, rudy itd, podkreśliła bym coś w Twoim tonie czyli ani przyciemnić ani rozjaśnić ale z jakimś refleksem, chłodnym lub złotym zależy jaką masz urodę.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 lutego 2011
Elph06
Elph06: No taką chcę, a mi fryzjerka powiedziała że nie da rady, muszę zapuścić swoją. A później że w sumie mogłabym coś takiego ze swojej zrobić, tylko ułożyć i spryskać lakierem, ale nie mogę tak bo ja mam po prostu za mało włosów w grzywce żeby cokolwiek z tego wyszło To wydrukuję zdjęcie i szukam innej fryzjerki :P

nie za mało, tylko pewnie musiałabyś zrobić grubszą ;-)
ImaDrug
ImaDrug
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ozumiem, że całkiem zeszłaś z czarnego i masz tylko swoje naturalne brązowe włosy tak? Ja bym nie polecała radykalnej zmiany np na czerwony, rudy itd, podkreśliła b

mam piegi nie chce rudego ;P
tak tak tylko brązik,mówie tal bo na zdjęciach mam raczej wszedzie jeszcze czarne włosy :) brak aktualnych
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tak tak tylko brązik,mówie tal bo na zdjęciach mam raczej wszedzie jeszcze czarne włosy :) brak aktualnych

i masz calkiem naturalne? nic farbowane?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.