Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
pijana
pijana
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: od zawsze praktycznie farbuję L'orealem

Farbowałam, bo na razie przestałam :ninja:
frajerka
frajerka
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: drogo by Cię wyszło

no...a jeszcze wydatek bo odrosty musze rozjasniac :ninja:
aktualnie chyba się decyduję na hennę...
frajerka
frajerka
  24 lutego 2011

rozjasniacz + woda 6% o ile tonów rozjaśnia?

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Czy to prawda, że farby bez amoniaku są mniej trwałe

Nie wierz w coś takiego, że są farby bez amoniaku.. To jest pic na wode, amoniak jest potrzebny w koloryzacji.
Farby 'bez amoniaku' mają go ponad 50% mniej niż standartowe.
I nie są mneij trwałe, po prostu mniej szkodliwe dla włosów bo amoniak przyspiesza proces farbowania co powoduje, że jest bardzfiej agresywne.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No tak, przeważnie powinny być zmywalne. Ale ja teraz właśnie taką zamierzam już farbować :)

wprowadzasz ludzi w błąd...
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No i w sumie bez amoniaku farbę to mogę i położyć czasem na całość

uwierz, że w farbach są większe g... niż amoniak :-) AMONIAK TO JEST MAŁY, MALUSIENKI PROBLEM w porównaniu z innymi substancjami... Kiedyś pisałam o tym referat ale to było w 1 klasie musiałabym poszukać :and: :woot:
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

A co myślisz o tej grzywce? Bo w sumie fryzjerką jesteś;d

A.

Paulinessa
Paulinessa
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wprowadzasz ludzi w błąd...


Ciekawe czym? Wiem, że się szybciej wypłukują.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 lutego 2011

Robiłam dzisiaj włosy koleżance w pracy. :lol: Na najmodniejszy w tym sezonie RUDY!!!
Podstawa Artego 5.66 - jasny czerwony mahoniowy brąz + 6% woda
Panel na grzywce Mila rozjaśniacz na wodzie 6%, farba Artego (numerów nie podam bo jest to moja tajemnica na ten kolor rudy :D) ale jedna rudość była na poziomie 7 a druga 9 + 6% woda i wyostrzone mixtonem. Na zdjęciu jest mało wyraźny ale w rzeczywistości marchewa :napalony:
Strzyżenie na boba, 'równałam' po ostatnim bobie podgalanym, był krzywy jak nie wiem :nie: Zdjęcia: (moga się długo ładować)


Fryzura wymodelowana na okrągłej średniej grubości szczotce, potem włosy wyprostowałam a grzywkę wywinęłam na zewnątrz w celu podkreślenia koloryzacji.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawe czym? Wiem, że się szybciej wypłukują.

Tak, po farbach bez amoniaku z pewnością szybciej się wypłukują
tak samo jak henna oblepia włos :lol:

szkoda, że farby bez amoniaku mają amoniak :and: ALE MNIEJ
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 lutego 2011

Władowały się fotki? :woot:

Elph06
Elph06: A co myślisz o tej grzywce? Bo w sumie fryzjerką jesteś;d

nie ładują się zdjęcia
Paulinessa
Paulinessa
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: szkoda, że farby bez amoniaku mają amoniak ALE MNIEJ


Nie patrzyłam na składy jeszcze.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, po farbach bez amoniaku z pewnością szybciej się wypłukują


No raczej :ninja: u niektórych się trzymają, np. Casting. Mojej mamie kolor się zupełnie spłukał praktycznie.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No raczej u niektórych się trzymają, np. Casting. Mojej mamie kolor się zupełnie spłukał praktycznie.

To jak wypłukuje się farba nie zalezy od samej farby (też, ale w małym stopniu) tylko OD GATUNKU WŁOSA. Mojej mamie brąz wypłukuje się do rudego, mi brąz nie wypłukuje się wcale, mojej koleżance czarny wypłukał się w 3 miesiące do jasnego brązu.
Niektórym czerwień trzyma do następnej koloryzacji, innym wypłukuje się po 3ch myciach, innym po tygodniu, jeszcze innym po dwóch tygodniach, jeszcze innym nie traci na intensywności.
Widziałam w swoim życiu wiele gatunków włosa i mało zalezy od samej farby, większość od pielęgnacji i włosów. :mrgreen:
ale co ja tam, fryzjerka, wiem... :woot:
Paulinessa
Paulinessa
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale co ja tam, fryzjerka, wiem...


Dobrze, w takim razie porozmawiaj sama ze sobą skoro tu nikt nie jest na Twoim poziomie.
ImaDrug
ImaDrug
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BreakMyFall18

wgraj jeszcze raz zdjęcia jakiś błąd wyskakuje ;/
a bardzo bym chciała zobaczyć :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.