Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: i to jest jedyny minus malych miasteczek, nie ma u mnie niektorych takich sklepow, a szkoda :/

a gdzie mieszkasz?
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Moge moge :D Ale nie wiem czy moj Facet jeszcze by chcial wyjechac, bo w sumie w Londynie go poznalam na mieszkaniu mojej Siory ;)

kwestia dogadania sie :) moze akurat bedzie chcial :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ty gdzies pracujesz :> ?

nie, ja w domu wychowywaniem mojego synka sie zajmuje :)
przynajmniej jak narazie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: mój Ojciec baaaaaardzo dlugo po 7 latach pobytu w Londynie, nie mogl sie przestawic na Polskie ceny...

moji rodzice maja zamiar zjechac za jakos 2 lata do polski, wiec ciekawie bedzie jak oni zareaguja, bo moj tata jest juz w uk 6ty rok :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a gdzie mieszkasz?

Llandudno.
przesliczne, ale mega nudne.
ale cantrum handlowe jest.
chociaz mogloby byc wieksze :d
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: kwestia dogadania sie :) moze akurat bedzie chcial :)

Chyba nie..
Zreszta nie wiem jak to teraz tam z Praca jest ..

Konto usunięte
Konto usunięte: nie, ja w domu wychowywaniem mojego synka sie zajmuje :) przynajmniej jak narazie :)

a to też bardzo ciezka praca. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: moji rodzice maja zamiar zjechac za jakos 2 lata do polski, wiec ciekawie bedzie jak oni zareaguja, bo moj tata jest juz w uk 6ty rok :)

Bedzie im sie na pewno ciezko przestawic, ale dadza rade. Moj tata juz "ochłonąl" i wrocił do Polskich realiów.
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Llandudno. przesliczne, ale mega nudne. ale cantrum handlowe jest. chociaz mogloby byc wieksze :d

Nie myslalas o przeprowadzce do wiekszego miasta ?
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba nie.. Zreszta nie wiem jak to teraz tam z Praca jest ..

zalezy co sie potrafi :)

Konto usunięte
Konto usunięte: a to też bardzo ciezka praca. :)

no wlasnie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Bedzie im sie na pewno ciezko przestawic, ale dadza rade. Moj tata juz "ochłonąl" i wrocił do Polskich realiów.

no trzeba szybko ochlonac, zeby sie nie przerazic :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie myslalas o przeprowadzce do wiekszego miasta ?

myslalam, ale z drugiej strony tu mi dobrze - cichutko, jak sa imprezy to w centrum, czyli daleko ode mnie :D
no ale moze do troche wiekszego sie przeprowadze, ale w duzym miescie mieszkac nie chce :nie:
Jasmina
Jasmina
  27 lutego 2011
Na pw dziewczyny. Tutaj nie ma nabijanie nie na temat.
Paulinessa
Paulinessa
  27 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czekam na paulinesse/jasmine bo mam maskę z sephory i nie wiem czy opłaca mi się z nią siedzieć na łbie;d


Pokaż co to za maska :)
mmaryjka
mmaryjka
  27 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pokaż co to za maska

wygląda tak
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  28 lutego 2011

Witam dziewczyny.
Miałam dzisiaj ogromny problem (w drogerii Rossman) :and:
A więc: wybrałam się na poszukiwanie jakiejś fajnej odzywki/ lub serum w SPRAYU/MGIEŁCE bez spłukiwania. Oczywiście dostałam oczopląsu po wejściu do sklepu. Szukałam czegoś lekko regenerującego, nabłyszczającego, ochraniającego (silikony) końce.
Wybór był różny, szłam z zamiarem kupienia GlissKura.
Było wszystkiego kilka rodzajów.
Wahałam się pomiędzy:
(Pozaznaczałam na czerwono główne dobre składniki, extrakty itd)
1.


Skład:
Skład: Aqua, Dimethicone, Dimethylacrylamide/Ethyltrimonium Chloride Methacrylate Copolymer, Butylospermum Parkii Butter, Hydrolyzed Keratin, Panthenol, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Stearamidopropyl Dimethylamine, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Phenoxyethanol, Citric Acid, PPG-1 Trideceth-6, Methylparaben, Parfum, C10-11 Isoparaffin, Sorbitan Oleate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Citronellol

2.


Skład:
Skład: Aqua/Water, Propylene Glycol, Lactic Acid, Hydroxyethyl Oleyl Dimonium Chloride, Hydrolyzed Conchiolin Protein, Phenoxyethanol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-40, Trideceth-12, Polyquaternium-4, Polyquaternium-11, Limonene,Linalool, Amodimethicone, Alpha-Isomethyl Ionone, Methylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Cetrimonium Chloride, Citrus Limonum / Lemon Fruit Extract, Hexyl Cinnamal, Parfum/Fragrance (F.I.L. C27273/1). (07.11.2009)

3. I jakaś taka dwufazowa:

Skład:
Aqua, Cyclomethicone, Phenyl Trimethicone, Dimethiconol, Polyquaternium-16, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Lactic Acid, Parfum, Panthenol, Sodium Benzoate, Panax Ginseng Root Extract, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Laurdimonium, Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Arginine, Acetyl Tyrosine, Arctium Majus Root Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11 . Nacinamide, Ornithine HCL, Citrulline, Linalool, Pantolactone, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Limonene, Biotin, Cl 15985, Cl16255.

Patrzałam po składach mniej więcej, ostatnią odrzuciłam bo miała wysoko zapach.
Najbardziej spodobała mi się 1 ze względu na początek i masło shea, i ją właśnie kupiłam.
Czy to był dobry wybór?
Czego Wy używacie?

Jasmina
Jasmina
  28 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy to był dobry wybór?

Ja bym też go wybrała :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czego Wy używacie?

Ja odżywek w spreyu nie używam :nie:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  28 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Ja bym też go wybrała

A to jednak chyba dobrze :-)

Jasmina
Jasmina: Ja odżywek w spreyu nie używam

Ja w sumie też nie, mam jedynie w domu BioVaxa i teraz ten Gliss Kur, ale pomyślałam, że dobrze użyć bo czasem tylko jedwab z BioVaxa dam, a tak to zawsze to zabezpieczy
I bajecznie pachnie :zakochany:
pijana
pijana
  28 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Napisz później wrażenia co do tej odżywki ;-)
Paulinessa
Paulinessa
  28 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Najbardziej spodobała mi się 1 ze względu na początek i masło shea, i ją właśnie kupiłam. Czy to był dobry wybór?


Robiłam o niej ostatnio posta nawet :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  28 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Napisz później wrażenia co do tej odżywki ;-)

Jasne. Wiadomo, że taka odżywka niewiele da, ale ja lubie coś dać na włosy nawet po masce, myśle, że wygładzi, 'nawilży', nabłyszczy :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Robiłam o niej ostatnio posta nawet :)

Nie umiem znallezc, mozesz skopiowac albo napisac jeszcze raz?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.