Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Paulinessa
Paulinessa
  28 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie umiem znallezc, mozesz skopiowac albo napisac jeszcze raz?


Nie, to mniejsza z tym, po prostu też mi wpadł w oko :D podoba mi się składowo :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  28 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, to mniejsza z tym, po prostu też mi wpadł w oko :D podoba mi się składowo :)

to super :-) ale drogi jest dosyć, 19 zł bez grosza. Loreal, inne GlissKur, Shaumy wahają się w cenie ok 14-15 zł, ten był najdroższy.

Jeszcze myśle nad mgiełką Radical. :woot:


aqua, alcohol, herba equiseti arvense extract, cetrimonium chloride, cameliaa sinensis extract, lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein and lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat starch, PEG-25 PABA, d-panthenol, laureth-10, perfume

alkohol dosyć wysoki, niepokoi mnie :and: skład całkiem fajny ale ten alkohol? nie wiem.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  28 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wysoki

wysoko*, na drugim miejscu
Paulinessa
Paulinessa
  28 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: alkohol dosyć wysoki, niepokoi mnie skład całkiem fajny ale ten alkohol? nie wiem.


Alkohol mnie wystarczająco odstrasza, skład ten się bardziej nadaje żeby wcierać w skórę głowy go :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  28 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Alkohol mnie wystarczająco odstrasza, skład ten się bardziej nadaje żeby wcierać w skórę głowy go :)

no mnie też odstraszył, jak widzę alkohol albo zapach na początku to waham się... kurcze podoba mi się ten skład ale ten alkohol wszystko psuje :| pewnie będzie wysuszać. :and:
Paulinessa
Paulinessa
  28 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no mnie też odstraszył, jak widzę alkohol albo zapach na początku to waham się... kurcze podoba mi się ten skład ale ten alkohol wszystko psuje :| pewnie będzie wysuszać.


Własnie też bym się tego bała. :)
ImaDrug
ImaDrug
  28 lutego 2011

a ja mam ta mgiełkę,nie zauwazyłam by moje włosy były wysuszone przy stosowaniu jej :)

Jasmina
Jasmina
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja w sumie też nie, mam jedynie w domu BioVaxa i teraz ten Gliss Kur, ale pomyślałam, że dobrze użyć bo czasem tylko jedwab z BioVaxa dam, a tak to zawsze to zabezpieczy I bajecznie pachnie

Ja latem stosowałam Biovaxa z filtrami jedynie :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czego Wy używacie?

moze po kolei czego uzywalam:



czerwony dalej mam (w sumie juz koncowke) i wlasnie on z tej trojki byl najlepszy wedlug mnie :tak:
tego tez uzywalam i byl calkiem spoko

a tereaz mam ta:

jest ok
oraz ta
ale ogolnie uzywam ich glownie jesli nie mam jak glowy umyc dluzej niz 3 dni :P
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

elvive?
u nas to sie nayzwa elseve :woot:

myslalam nad tym rozowym ale :-) wzielam Gliss Kura
agoosiaaa
agoosiaaa
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: elvive? u nas to sie nayzwa elseve

wiem, one maja u mnie inne nazwy, jak wiekszosc produktow (opel to vauxhall, laysy to walkers itd...)

Konto usunięte
Konto usunięte: myslalam nad tym rozowym ale :-) wzielam Gliss Kura

jak dla mnie ten rozowy byl ok, moja mama go bardzo lubi :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 marca 2011

Aha, zapomniałam :P Miałam zdać relację jak się sprawuje cudowny spray :P

Więc, umyłam rano włosy Barwą ze skrzypem, później nałozyłam kompres z apteczki babuni na jakieś 3 min bo nie miałam czasu :P owinęłam włosy w ręcznik, po 10 min spryskałam dwa raz żeby zobaczyć czy ułatwi rozczesywanie: UŁATWIA!!! daje super 'poślizg' :ziober2:
Jak rozczesałam włosy to 'obficie' je spryskałam, zauważyłam trzy główne zalety:
1.Włosy się nie placzą, szczególnie miałam problem z tymi rozjaśnionymi.
2.Są bardzi gładkie i miękkie.
3.Błyszczą się.

I w ogóle są jakieś takie inne, 'śliskie' :-) Super, gorąco polecam!

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 marca 2011

a teraz lece bo mam klientke a szefowa mysli, ze pewnie pisze prace... :and:

:* buzki

Paulinessa
Paulinessa
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: I w ogóle są jakieś takie inne, 'śliskie' :-) Super, gorąco polecam!


No to super :) Też mi się tak wydawało, że efekty po nim mogą być fajne :)
Kieeedyś go kupię... :)
ToxicRat
ToxicRat
  1 marca 2011

Ja miałam ten:

Godny polecenia do suchych, czy podniszczonych włosów.
Bardzo dobrze się rozczesywały (żeby nie było, miałam wtedy długie :jezyk:), były miękkie, nie puszyły się, błyszczały.
I pachniały cudnie :zakochany:
Ogólnie, używałam całego zestawu (szampon, odżywka, spray). Mycie raz na 2 dni, odżywka teżtak mniej więcej, chyba, że bardzo się spieszyłam, spray po każdym myciu.
Jedyna wada - ciut obciążał.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Phenyl Trimethicone, Dimethiconol, Polyquaternium-16, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Lactic Acid, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Panthenol, Parfum, Sodium Benzoate, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Benzophenone-4, Hydrolyzed Wheat, Protein, Linalool, Limonene, Benzyl Salicylate, Hydrolyzed Keratin, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Geraniol, Coumarin, Quartz.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.