BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 stycznia 2011 (pierwszy post)

Każdy z nas marzy o pięknych, równych, zdrowych, mocnych i białych zębach.
Niestety, nie każdego matka natura takimi obdarzyła.

Stąd moje pytanie:
Licówki porcelanowe lub koronki - czy ktoś takie miał?
Czy zakładanie boli?
Czy to prawda, że licówki po pewnym czasie pękają i trzeba zakładać nowe?

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 stycznia 2011

Zapomniałam dopisać:
Pozdrawiam.
Dziękuję za odpowiedzi.

:calusek:

agoosiaaa
agoosiaaa
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Stąd moje pytanie: Licówki porcelanowe lub koronki - czy ktoś takie miał? Czy zakładanie boli? Czy to prawda, że licówki po pewnym czasie pękają i trzeba zakładać nowe?

no wlasnie mam miec cos takiego zakladane na jedynke, bo mialam ja robiona kanalowo i mi sciemniala, i tez mnie interesuje co i jak :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie mam miec cos takiego zakladane na jedynke, bo mialam ja robiona kanalowo i mi sciemniala, i tez mnie interesuje co i jak

Ja znowu mam bardzo słabe zęby i 'ciasno osadzone' cięzko mi zachować higiene między nimi mimo, że używam nitki itp. Ostatnio przy używaniu nitki między jedynką a dwójką poczułam ból, dentysta powiedział, że trzeba tam wyczyścić mimo, że nie był widoczny żaden ubytek. Niestety plomba mi się wykrusza ciągle :/ już mnie denerwuje te chodzenie do dentysty zwłaszcza, że chodzę tylko na narkozę. I zaproponował mi licówki i waham się. :and:
DomesticGoddess
DomesticGoddess
  26 stycznia 2011

Znalazłam parę ciekawostek odnośnie licówek w guglu :

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka jest procedura zakładania licówek ? 1. Przed każdym zabiegiem stomatologicznym jest wstępna konsultacja i badanie. Dzięki temu dentysta może zrozumieć twoje potrzeby i obawy. Podczas tej wizyty dentysta powinien wytłumaczyć ci przebieg leczenia, a także wstępnie oszacować jego koszty. 2. Przed wykonaniem licówek dentysta musi przygotować przednią powierzchnię zęba pod licówkę nadając jej odpowiedni kształt. Na początku podawane jest znieczulenie miejscowe, żeby zabieg szlifowania zęba był całkowicie bezbolesny. 3. Używając specjalnych narzędzi (wierteł stomatologicznych), niewielka ilość zewnętrznej powierzchni korony zęba jest usuwana. Ilość ta powinna odpowiadać grubości przyszłej licówki, która będzie nałożona na ząb w tym miejscu. 4. Następnie pobierany jest wycisk zębów. Masa o odpowiedniej gęstości jest wkładana do buzi na łyżce wyciskowej i przyciskana do zębów. W ten sposób powstaje odbitka twoich zębów, podobnie jak zostawia się ślad stopy na piasku. 5. Wycisk twoich zębów jest dalej przesyłany do pracowni stomatologicznej. Tam odlewany jest z niego model gipsowy, który służy jako kopia twoich zębów do przygotowania licówek. Cały ten proces może trwać od jednego do trzech tygodni. 6. W czasie jak czekasz na wytworzenie twoich licówek, dentysta może założyć ci tymczasowe licówki, które chronią oszlifowane zęby. Nie wszyscy dentyści oferują tymczasowe licówki.7. Na następnej wizycie dentysta dopasowuje nowe licówki do twoich zębów. Na początku dentysta może tylko nałożyć licówki na twoje zęby, żeby zobaczyć jak wyglądają one w uśmiechu. Czasami może być potrzebne dodatkowe piłowanie lub odpowiednie dostosowanie licówki. 8. Następnie zewnętrzna powierzchnia zęba jest dokładnie czyszczona i wytrawiana za pomocą specjalnego kwasowego żelu co powoduje powstanie szorstkości na powierzchni zęba i lepsze napłynięcie cementu dentystyczny. 9. Licówka jest następnie cementowana do zęba. Przy pomocy specjalnej lampy cement dentystyczny jest utwardzany i na stałe łączy licówkę z zewnętrzną powierzchnią zęba. Ewentualny nadmiar cementu jest odcinany i polerowany aby osiągnąć naturalny i estetyczny wygląd odbudowanego zęba.


i o trwałości:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka jest trwałość licówek? Licówki porcelanowe zwykle wytrzymują od 5 do 10 lat, natomiast licówki kompozytowe wytrzymują rok lub co najwyżej 2 lata. Tak czy inaczej każdą licówkę trzeba będzie wcześniej czy później wymienić na nową. Pomimo, że licówki są silnie cementowane do zęba, występują przypadki obluzowania i odpadnięcia licówki. W takich sytuacjach ważne jest, aby zachować taką licówkę i niezwłocznie skontaktować się ze swoim dentystą. Żeby licówki przetrwały dłużej, ważne jest zachowanie higieny jamy ustnej. Warto również regularnie odwiedzać dentystę.


Z doświadczenia niestety nie pomogę bo mam dobre zęby, jedyne co mnie czeka to wyrwanie pod okiem chirurga czterech ósemek... :ninja:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Dziękuje, ale czytałam już takie artykuły interesuje mnie doświadczenie innych użytkowników :-) Mi koleżanka mówiła, że licówka jej często odpadała i wiązało się to z dużymi kosztami.. :and:
DomesticGoddess
DomesticGoddess
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja znowu mam bardzo słabe zęby i 'ciasno osadzone' cięzko mi zachować higiene między nimi mimo, że używam nit

Ja mam podobnie, jeszcze po tym jak wyrżnęły mi się ósemki zęby ścisnęły się jeszcze bardziej, niestety higiena uzębienia w takim przypadku jest nieuchronna - używam nici po prawie każdym posiłku i myję zęby trzy razy dziennie, do tego płyn do płukania.. :and:
DomesticGoddess
DomesticGoddess
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziękuje, ale czytałam już takie artykuły interesuje mnie doświadczenie innych użytkowników :-) Mi koleżanka mówiła, że licówka jej często odpadała i wiązało się to z dużymi kosztami..

Muszę się zapytać mojej drugiej połowy jak to jest, bo teściowa robiła sobie licówki, jak się coś dowiem odnośnie trwałości to napiszę z pewnością.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeszcze po tym jak wyrżnęły mi się ósemki zęby ścisnęły się jeszcze bardziej

Jezuuuu dokładnie tak jak ja :ninja: choćbym przeczytała swoją wypowiedź :D

Konto usunięte
Konto usunięte: niestety higiena uzębienia w takim przypadku jest nieuchronna - używam nici po prawie każdym posiłku i myję zęby trzy razy dziennie, do tego płyn do płukania..

Skąd ja to znam :/ masakra niektórzy myją zęby raz lub dwa razy dziennie a ja muszę cudować, gumy do żucia, nitki dentystyczne, mycie 3 albo 4 razy dziennie, colgate plax i inne.. :ninja:
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja znowu mam bardzo słabe zęby i 'ciasno osadzone' cięzko mi zachować higiene między nimi mimo, że używam nitki itp. Ostatnio przy używaniu nitki między jedynką a dwójką poczułam ból, dentysta powiedział, że trzeba tam wyczyścić mimo, że nie był widoczny żaden ubytek. Niestety plomba mi się wykrusza ciągle :/ już mnie denerwuje te chodzenie do dentysty zwłaszcza, że chodzę tylko na narkozę. I zaproponował mi licówki i waham się.

na narkoze? chyba na znieczulenie :woot:
watpie, zeby jakis dentysta tak kogos usypial kazdym razem :woot:
DomesticGoddess
DomesticGoddess
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jezuuuu dokładnie tak jak ja choćbym przeczytała swoją wypowiedź :D

Nie wygląda to w sumie źle, bo zęby mam białe, proste, bez osadów bo nie palę, trochę kawy jedynie piję.. co nie zmienia faktu że dbałość o nie jest w najwyższym stopniu upierdliwa :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: , colgate plax i inne..

Też używam, na zmianę z wybielający denivitem :D
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: na narkoze? chyba na znieczulenie watpie, zeby jakis dentysta tak kogos usypial kazdym razem

Na sedacje konkretniej mówiąc - dożylnie dormikum (silnie uspokaja i powoduje niepamięć wsteczną) i jakieś coś usypiające.
Niestety, ja mam dentofobie, nie siąde na fotel jak wiem, że nie dostanę 'narkozy'. :ninja:
A wzięło się to stąd, że pewna pani dentystka w poradni zamiast wyleczyć mi zęba mlecznego - piątke, wyrwała go na chama - wsadziła mi taki metalowy palec do ust i na żywca wytargała :ninja: Nie dość, że do dzisiaj mam uraz to przez nią zgryz miałam krzywy bo nie wolno mlecznych piątek wyrywać.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bo zęby mam białe, proste, bez osadów bo nie palę

Ja też mam chyba białe, plombe dostałam najjaśniejszą chyba A1 jak się nie mylę :-) też nie palę, kawy nie piję.. A i tak ciężko mam z zębami, są kruche i słabe, podatne na przebarwienia mimo, że używam past wybielających itp. :zonk:
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Na sedacje konkretniej mówiąc - dożylnie dormikum (silnie uspokaja i powoduje niepamięć wsteczną) i jakieś coś usypiające. Niestety, ja mam dentofobie, nie siąde na fotel jak wiem, że nie dostanę 'narkozy'. A wzięło się to stąd, że pewna pani dentystka w poradni zamiast wyleczyć mi zęba mlecznego - piątke, wyrwała go na chama - wsadziła mi taki metalowy palec do ust i na żywca wytargała Nie dość, że do dzisiaj mam uraz to przez nią zgryz miałam krzywy bo nie wolno mlecznych piątek wyrywać.

wiesz co, az mi sie zonknac chce :zonk:
jaka chora dentystka - ja tam ogolnie tez sie boje dentystow i zawsze chodze na znieczulenie, ale poo takim czyms to bym chyba zabil :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: Licówki porcelanowe. strona 1 BreakMyFall18

a tak w ogole jak chcesz tylko biale zeby, to jest wybielanie poprzez naswietlanie tez :tak:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jaka chora dentystka - ja tam ogolnie tez sie boje dentystow i zawsze chodze na znieczulenie, ale poo takim czyms to bym chyba zabil


:zonk: dołącze..
Ja na znieczuleniu mimo, że nie czuję pół twarzy to i tak borowanie mnie boli, każdy, lekki dotyk wiertła.. Ja mam 21 lat a w domu urządzam histerie jak jestem umówiona na wizyte :mrgreen: często płaczę, histeryzuję itp.

Konto usunięte
Konto usunięte: a tak w ogole jak chcesz tylko biale zeby, to jest wybielanie poprzez naswietlanie tez

Ja zęby mam białe nawet, jak mi plombe zakładał to dostałam najjaśniejszą plombe A1. Chcę licówki bo ta plomba mi się non stop wykrusza między tą jedynką a dwójką, a poza tym mam lakko krzywe dwójki i tak jakby 'wystają' ponad jedynki, w sensie z przodu wyglądają na proste ale z boku lekko widać że nie są w jednej lini i licówki na jedynki by to wyrównały.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.