massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011 (pierwszy post)

Hej

Moj szef nie ma co robic z kasa, wiec postanowil otworzyc Salon Pieknosci :ninja:
Jako, ze ja w poprzedniej pracy zajmowalam sie rekrutacja, postanowil mnie wykorzystac i zwalic na mnie dodatkowy obowiazek przeprowadzenia rekrutacji wsrod fryzjerek i dziewczyn, co robia paznokcie (nail technician - nie wiem jak sie w Polsce zwie ten zawod).
Caly proces rekrutacji to nie problem, bo sie na tym znam. Problem tkwi w tym, ze wczesniej rekrutowalam technicznych (inzynierow, specjalistow IT itd.)

Zrobilam maly research jezeli chodzi o specyfike obu zawodow, ale prawda jest taka, ze nie mam zielonego pojecia o co zapytac sie kandydatek na fryzjerki i te dziewczyny od paznokci.

Bardzo wiec prosze, czy macie jakies pomysly, o co powinnam sie pytac, zeby sprawdzic czy dana kandydatka/ kandydat sie nadaje? Jakas specjalna terminologia, czy cos?

Salon jest na wysokim poziomie, wiec i takich pracownikow oczekuje moj szef. Cale szczescie, ze ma juz kosmetyczki :ninja:

Z gory dzieki za pomoc :)

Pozdro

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

SoDope
SoDope
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a w ogole ona mi polecala mikrodermabrazje w lipcu... a jest to kosmetyczka ktora dobrze znam i bardzo sie lubimy... myslalam ze jest dobra :|


wiesz - możesz zrobić - nie znam warunków pogodowych na 'lato'.
Jak będzie słońce a zrobisz sobie mikrodermabrazje (nie znam osoby która ma 'równomiernie wszędzie rozłożony pigment') dostać plam barwnikowych.

Pomijam fakt, że będzie lato i pewnie będziesz się opalać na słońcu stosując kremy balsamy do opalania.

pomyśl jaki to ma sens robienie głębokiego peelingu w lipcu czyt mikrodermabrazji w celu rozjasnienia cery skoro i tak masz zamiar ją opalić na lekki kolor.

Pomijam fakt że po mikrodermabrazji powinni się przez jakiś czas w ogóle nie opalać.
Co mija się z celem bo w LATO wszyscy są narażeni na promieniowanie UV.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: i nic Ci nie poradziła ? to widocznie kijowaty dermatolog.

prywagtny ;/

zapisala tabletki, jakas masc robiona w aptece to wszystko. nic nie dalo.

i chyba poszukam pomocy u kosmetyczki.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ak będzie słońce a zrobisz sobie mikrodermabrazje (nie znam osoby która ma 'równomiernie wszędzie rozłożony pigment') dostać plam barwnikowych.

A jakbym zrobila w czerwcu i nie opalala sie i stosowala wysokie filtry przy wyjsciu z domu?
SoDope
SoDope
  20 stycznia 2011
Prinz
Prinz: prywagtny ;/ zapisala tabletki, jakas masc robiona w aptece to wszystko. nic nie dalo. i chyba poszukam pomocy u kosmetyczki.


Co mogę Ci polecić to jedynie wpisanie w Google odpowiednich haseł.
I szukać odpowiedzi na forum np. Wizazu - tam zapewno znajdziesz odpowiedz jak sobie samemu pomóc.
Z tego co wiem to możliwe że jest nawet osobny dział poświęcony.
SoDope
SoDope
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A jakbym zrobila w czerwcu i nie opalala sie i stosowala wysokie filtry przy wyjsciu z domu?

no to właśnie mówie.

zrobić wcześniej zanim słońce zacznie mocniej grzać. Jak słońce to i wiadomo też, że cera się bardziej natłuszcza.

z ta kawitacją to mnie rozwaliłaś - bo jest to po prostu peeling i pierwszy raz słysze żeby po tym się bardziej skóra przetłuszczała.
Jest wytłumaczenie dlaczego się tak stało. Po oczyszczaniu cerę powinno się wyciszyć a kawitacja to peeling mechaniczny. a co mechaniczne to przecież pobudza i cera jako manifest się zbuntowała.

Innych powodów nie mam dla których cera mogła tak zareagować.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Po oczyszczaniu cerę powinno się wyciszyć a kawitacja to peeling mechaniczny. a co mechaniczne to przecież pobudza i cera jako manifest się zbuntowała.

Tez mi sie wydaje, tym bardziej, ze ja mam tak wrażliwą skórę, że po wyciśnięciu zaskórnika robi mi się czerwony placek na pól twarzy, puchnie itp... Wydaje mi sie ze te ultradzwieki mi gdzies tam w srodku te gruczoły jeszcze bardziej 'pobudziły', serio jakis tydzien miałam masakre, 15 min po myciu i smalec na gębie. :| w zyciu bym tego nie powtórzyła, raz sie dałam namówić teraz ide na klasyczne z tą niebieską lampą.
SoDope
SoDope
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wydaje mi sie ze te ultradzwieki mi gdzies tam w srodku te gruczoły jeszcze bardziej 'pobudziły'

Ultradzwięki mają duże pole do popisu bo to jest działanie na wewnątrz komórki.
Jak pisałam i peeling można robić i wtłaczanie ampułki czy to na twarz czy ciało.
bo zabiegi na cellulit też sa czasami wspomagane ultradzwiekami :woot:

Tego się nie łączy z innymi zabiegami.
Na peeling kawitacyjny to demakijaż robisz ten peeling - krem na wykończenie i wychodzisz z buzią gładką :|
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Masakra ;P teraz juz bede wiedziec :-) dzieki za rady
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 stycznia 2011

dzieki za wszystkie informacje :)

:bye:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

styka51
styka51
  20 stycznia 2011

Dobra to ja przy okazji się zapytam, bez zakładania nowego tematu.

Chciałabym sobie walnąć tipsy żelowe tylko raz już miałam i teraz pytanie:
Czy ta dziewczyna od tipsów musi moją płytkę zetrzeć mi tak "mocno", że aż zrobi się bardziej giętka, taka miękka ? Nie można jakoś lżej tego paznokcia zmatowić ?
Bo jak mają mi pól roku paznokcie po tipsach odrastać do starej grubości to ja dziękuję :ninja:

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
styka51
styka51: Czy ta dziewczyna od tipsów musi moją płytkę zetrzeć mi tak "mocno", że aż zrobi się bardziej giętka, taka miękka ? Nie można jakoś lżej tego paznokcia zmatowić ?

Jak znajdziesz dobrą co ma dobre żele i się zna to Ci zmatowi, bo dobre żele trzymają się nawet na lekko zmatowionej płytce. A jak trafi Ci sie chuowa to tak Ci spiłuje, że Cie paznokcie będą boleć nawet wtedy, kiedy zimny wiatr zawieje po ściągnięciu żelu. ;P
styka51
styka51
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: że Cie paznokcie będą boleć nawet wtedy, kiedy zimny wiatr zawieje po ściągnięciu żelu. ;P

No właśnie tak miałam i to najbardziej mnie wkuwiało;/
A jak każdej się pytałam, czy tak "mocno" trzeba ścierać, to one, że TAK, bo się tips nie będzie trzymał. No ale ja myślałam, że trochę wystarczy i klej dobry..
Dobrze, że w końcu ktoś mnie uśwadomił :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  20 stycznia 2011
styka51
styka51: A jak każdej się pytałam, czy tak "mocno" trzeba ścierać, to one, że TAK, bo się tips nie będzie trzymał. No ale ja myślałam, że trochę wystarczy i klej dobry..

Dokładnie, jak się ma dobre żele i klej to nie trzeba mocno piłować, ja matuję płytke lekko bloczkiem szlifierskim :-) nie uzywam pilnika.
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  20 stycznia 2011
Prinz
Prinz: wyregulowane brwi, opalona skora, rurki, kolczyk jakis, zna ponad 15 kolorow, zwraca co zaklada na siebie - tak gej

Brwi normalne, bladawy, rurki - tak, kolczyki - nie pamiętam ale chyba nie,kolorów zna raczej więcej niż przeciętny facet :P... Pewna nie jestem czy gej ale jest dość... specyficzny :ziober2: Ale fajnie się z nim gada :)
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Brwi normalne, bladawy, rurki - tak, kolczyki - nie pamiętam ale chyba nie,kolorów zna raczej więcej niż przeciętny facet :P... Pewna nie jestem czy gej ale jest dość... specyficzny Ale fajnie się z nim gada :)

rurki to juz jest sygnal :woot: kolory tez :D

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.