Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  23 grudnia 2010
ChicaBombb
ChicaBombb: jak pierwszy raz w zyciu farbowalam wlosy szamponetka palette to mi zafarbowalo na trwale:D

A mi nie :P Jak pierwszy raz użyłam szamponetki Palette na włosy wcześniej nie farbowane, to mi się spłukiwało, zostało trochę koloru, ale to dopiero widać, jak z lupą się patrzy na moje włosy :mrgreen:

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  23 grudnia 2010
naaats
naaats: A mi nie :P Jak pierwszy raz użyłam szamponetki Palette na włosy wcześniej nie farbowane, to mi się spłukiwało, zostało trochę koloru, ale to dopiero widać, jak z lupą się patrzy na moje włosy

Btw.: to dobrze, że zostało, bo wolałabym mieć cały czas ciemniejsze.

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

SoDope
SoDope
  23 grudnia 2010
ChicaBombb
ChicaBombb: i to byla w saszetce, do 6 czy 8 myc bodajze:D


to już w ogóle pięknie..

naaats
naaats: Wiem, wiem o tych niebezpieczeństwach Naczytałam się na wizażu, że mogą wyjść czarne itd. Najwyżej jak sobie kupię szampon, to będę krócej trzymała.


I jak Ci zostanie trochę szamponu to nie dokładaj :ziober2:
bo ja domyślam się dlaczego mi w niektórych miejscach wyszły czarne.
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  23 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: I jak Ci zostanie trochę szamponu to nie dokładaj bo ja domyślam się dlaczego mi w niektórych miejscach wyszły czarne.

Dlaczego ? :nielapie:

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

SoDope
SoDope
  23 grudnia 2010
naaats
naaats: Dlaczego ?


zawinęłam włosy do góry i uformowałam koka .. klamrą zapięłam..
patrzę na tą miseczkę z tym szamponem :and: bo trochę zostało.. i resztę nałożyłam na skronie.
I właśnie w tych miejscach miałam włosy prawie, że czarne .. :ziober2:
Jasmina
Jasmina
  23 grudnia 2010

Kupiłam dziś farbę Wellaton czerń i na Sylwestra farbuje! :) Oby kolor okazał się trwały. Jak ja kocham czarne włosy :zakochany:

Jasmina
Jasmina
  23 grudnia 2010
naaats
naaats: Słuchajcie, jak zafarbuję włosy szamponem na 28 myć, to on się będzie spłukiwał równomiernie tak jak szamponetka, tak ? Nie mam jeszcze doświadczenia w farbowaniu włosów czymś innym, niż tylko szamponetką

Szampon do 28 myć moze i się spłukać całkowicie, ale są przypatki, że do końca się nie spłukuje. Zwłaszcza Casting czy Palette.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 grudnia 2010
naaats
naaats: Słuchajcie, jak zafarbuję włosy szamponem na 28 myć, to on się będzie spłukiwał równomiernie tak jak szamponetka, tak ?


Powinien, ale nie licz że wypłucze się do końca :-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Kupiłam dziś farbę Wellaton czerń i na Sylwestra farbuje! :) Oby kolor okazał się trwały. Jak ja kocham czarne włosy


Super. :-)))
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  23 grudnia 2010
A jak zafarbuję włosy szamponem na 28 myć, to muszę poczekać, aż całkiem zejdzie i dopiero wtedy zafarbować tym samym kolorem jeszcze raz ? Czy mogę ja już będzie wypłowiały, ale nie zejdzie do końca ?

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

Absentiaa
Absentiaa
  23 grudnia 2010

Zachęcona pozytywnymi opiniami na temat Wellatonu postanowiłam go dzis kupic.Wlasnie zmyłam farbę i jestem pod wielkim wrażeniem dołączonego serum z Pantene.Jutro od razu biegnę po nie oddzielnie do sklepu.Btw. po tej farbie wypadają mi trochę włosy :and:

Paulinessa
Paulinessa
  23 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: i jestem pod wielkim wrażeniem dołączonego serum z Pantene.


A które to serum?
Absentiaa
Absentiaa
  23 grudnia 2010

Tu jest pokazane obok farby.
Niestety nie znalazłam nic większego.
Paulinessa
Paulinessa
  23 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tu jest pokazane obok farby. Niestety nie znalazłam nic większego.


I je da się kupić oddzielnie?
Absentiaa
Absentiaa
  23 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: I je da się kupić oddzielnie?

tak.Kosztuje jakies 6-7 zł za 30 ml.na pewno w Rossmanie jest.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.