Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
ChicaBombb
ChicaBombb
  23 grudnia 2010

oj skoro tak to wezme krotsze:)

lovelaska
lovelaska
  23 grudnia 2010

ja mialam kiedys ale synetyki bo sie nie znalam i kolezanka mi takie wcisla,. to byl szok nie dalo sie nosic wywalilam kase i nie zakladalam tego bo mega sie roznily gatunkowo jak wlosy u lalek, koltuny i w ogole mega sie roznily od naturlanych, nie no zrazilam sie tym, nieraz bym chciala kupic ale naturalne, lecz ciezko z tym kolorek, z doborem jego;(

sylwik
sylwik
  23 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: To wszystko zależy od naturalnych włosów, długości tych doczepionych i koloru. Jeśli masz naturalne włosy za ucho i nagle przyczepisz sobie takie do pasa to cudów się nie spodziewaj.

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs997.snc4/77008_159954050706902_100000769242625_252475_5666794_n.jpg
- ja to w czarnym.
wlasnie sek w tym, ze mam dziwna strukture wlosow, oprocz koncowek sa proste, a te koncowki nie trzymaja sie porste chocbym nie wiadomo co nakladala do prostowania. powinnam wziasc krecone? sek w tym ze do ramion mam proste:lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Włosy w metodzie clip in http://www.fotka.pl/profil/BreakMyFall18/albumy/1,Ja/49581000,?authkey=7739e535004c543049a99ef8465d1b74 A tu moje naturalne:

nie rzucaja sie w oczy, fajnie:mrgreen:
cieniowalas koncowki clip inow czy maja takie juz jakby cieniowane? ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: To zależy u mnie to wygląda tak: (ale samo założenie nie więcej niż 10 min, nawet 5...) Prostuję moje włosy Robię przedziałki, lekko tapiruję włosy w miejscach gdzie będą spinki aby lepiej się trzymały Prostuję moje włosy jeśli w czasie zakładania gdzieś się zniekształciły.

a, fajnie, bez problemu sie znajdzei czas przed imprezami:mrgreen:
i dodatkowo: te wlosy sa takie gladkie, lejace? po umyciu sie zadnych odzywek itp na nie nie daje? :lol:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 grudnia 2010
ChicaBombb
ChicaBombb: oj skoro tak to wezme krotsze:)


Nie martw się, to jest naprawdę proste, ważne tylko aby doczepić włosy równo aby efekt był naturalny, jeśli tylną taśmą z prawej strony masz na wysokości ucha to z lewej też musi znajdować się na wysokości ucha. Jakbyś miała jakies pytania to pisz. :-)
ChicaBombb
ChicaBombb
  23 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakbyś miała jakies pytania to pisz. :-)

na pewno, bede uderzac jak w dym:)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wlasnie sek w tym, ze mam dziwna strukture wlosow, oprocz koncowek sa proste, a te koncowki nie trzymaja sie porste chocbym nie wiadomo co nakladala do prostowania.


Ja mam to samo, końcówki mi się wywijają, ale nie wygląda to aż tak tragicznie, weź proste. :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: cieniowalas koncowki clip inow czy maja takie juz jakby cieniowane? ;)

Nie, takie były.

Konto usunięte
Konto usunięte: te wlosy sa takie gladkie, lejace? po umyciu sie zadnych odzywek itp na nie nie daje


Napisałam jeden obszerny post wcześniej na temat włosów. Zachęcam do przeczytania. :-)
Bardzo ważna jest pielęgnacja. Jak miałam taki szał na doczepianie to swego czasu wydawałam na te doczepiane więcej $ niż na moje. Trzeba je nawilżać, po myciu dać dobrą maskę nawilżającą i zostawić na 10 min, czasem wetrzeć jedwab lub jakieś serum.
Ważne jest mycie, rozprowadź szampon na ręce i delikatnie przesuwaj ręką od spinek ku końcówkom 'masując' je palcami i kciukiem. Wiesz jak wygląda gest wykonywany rękami jeśli chodzi o kasę? Pociera się kciukiem o palce to tak właśnie trzeba myć wlosy, nie kołtunić i nie szorować, delikatne ruchy, delikatne wcieranie szamponu. Nawet najlepszy gatunkowo włos da się skołtunić i potem już nic z nim nie zrobisz.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 grudnia 2010
ChicaBombb
ChicaBombb: na pewno, bede uderzac jak w dym:)

Ciesze sie ze moge pomóc :-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 grudnia 2010
lovelaska
lovelaska: kolezanka mi takie wcisla

Czy to na pewno kolezanka? ;p moje koleżanki by mi tak nie zrobiły!
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 grudnia 2010
ChicaBombb
ChicaBombb:


Konto usunięte
Konto usunięte:


Znalazłam te włosy na allegro co ja mam. POLECAM!!!

http://allegro.pl/clip-in-100-naturalne-wlosy-do-55-cm-8-tasm-i1362243561.html

Cena nie jest taka wysoka (wcześniej za włosy prosto z hurtowni płaciłam 250 zł ;/:nie:) a na prawdę warto, tylko to bym poleciła i nic innego! Są jeszcze inne długości.
Absentiaa
Absentiaa
  23 grudnia 2010

Tutaj też można je kupic
http://www.sklep.longhair.pl/clip-in-gotowy-zestaw-6-czesciowy/kategoria.html

lovelaska
lovelaska
  23 grudnia 2010

szkoda ze te zdj tych kolorow sa tsakie nie fajne

Absentiaa
Absentiaa
  23 grudnia 2010
lovelaska
lovelaska: szkoda ze te zdj tych kolorow sa tsakie nie fajne

Dlatego w takim przypadku najlepiej miec czarne włosy.Przynajmniej nie ma się problemu z doborem :ziober2:
lovelaska
lovelaska
  23 grudnia 2010

ale nie kazdy takie ma bo nie kazdemu jest ladnie w czarnych:)

SoDope
SoDope
  23 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Farbujesz włosy? Jeśli tak to najlepiej dobierz kolor do koloru nazwy farby.



ciemny blond ja bym już to zaliczyła pod 'jasny brąz' ..
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:


Zgodzę się :-) myślę, że jasny brąz będzie ok, sama taki miałam.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.