Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No ale zobaczymy jak wyschna :D

Łał :P Ok, to napisz jak wyschną :P

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

SoDope
SoDope
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ta malina

wszystko co czerwone dodatkowe przy twarzy czy tez szalik czy nawet czapka od razu pokazuje niedoskonałości.

czerwona szminka też jest tego dobrym przykładem - na nią też nie każda Kobieta może sobie pozwolić.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko nie wiem, ona rozjaśnia?


Zapomniałam odpisać, nie sądze. Jak otworzysz opakowanie to jak będzie emulsja aktywująca i tubka z barwnikiem to zwykła, a jak będzie jeszcze saszetka z proszkiem to rozjasnia.

Fajna odzywka jest w opakowaniu, bardzo ją lubie.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wszystko co czerwone dodatkowe przy twarzy czy tez szalik czy nawet czapka od razu pokazuje niedoskonałości.


Wiem, ale pisalyśmy o włosach i farbach :woot:
SoDope
SoDope
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem, ale pisalyśmy o włosach i farbach


a włosy - to taka NATURALNA CZAPKA. :ziober2:
dużo większa czapka bym powiedziała. :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a włosy - to taka NATURALNA CZAPKA.


Fajne pojęcie, jeszcze takiego nie słyszałam.

Może zrób sobie pasemka tym kolorem?
SoDope
SoDope
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Fajne pojęcie, jeszcze takiego nie słyszałam.

to jest mój neologizmowy frazeologizm. :ziober2:

Dobra to teraz zapytam o ostatnią rzecz. Na allegro przeglądałam treski przedłużające.
Interesują mnie głównie te na spince/klipsy które może doczepić i odczepić kiedy tylko mogę.żadne ringi,zgrzewacze czy coś mnie nie interesują.

Z racji tego że kolor/kolorowi nierówny zwłaszcza że aparaty mają różne parametry. :woot: Jak najlepiej rozpoznać kolor jaki powinien być odpowiedni żeby różnica nie była 'drastyczna' ?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak najlepiej rozpoznać kolor jaki powinien być odpowiedni żeby różnica nie była 'drastyczna' ?


Powiem tak, przerabiałam setki włosów w metodzie clip-in (spinki). Brązy wychodzą bardzo jasne, ciemny brąz wygląda jak jasny brąz.
Ja akurat tego problemu nie mam bo mam włosy ciemny brąz wpadający w czerń więc kupiłam czarne.
Farbujesz włosy? Jeśli tak to najlepiej dobierz kolor do koloru nazwy farby. Albo idz do Glitter (taki sklep z biżuterią, spinkami itp) tam są takie pojedyncze pasemka do kupienia, po prostu wybierz tam kolorystycznie i zamow takie same na allegro.

Wazne: Polecam z allegro tylko włosy LONG HAIR (nazwa firmy i producenta), mają oni najlepsze włosy, zazwyczaj indyjskie, w formule remy (wszystkie łuski w jednym kierunku tak jak naturalne włosy), są100% naturalne, miękkie, nie plączą się, są gęste nawet na końcach (nie wiszą takie 'nitki') nie mają żadnej domieszki włosów syntetycznych a z innych firm mają np 70% naturalne i 30% syntetyczne. Mozna je farbowac, kręcić, prostować. Ważne, aby o takie włosy bardzo dbać i je nawilżać (ja na doczepiane wydawałam więcej niż na swoje :woot:), wszelkie maski nawilżające itp. Nie trzeba ich często myć, ja moje włosy zamówiłam rok temu w styczniu a umyłam je pierwszy raz w grudniu :woot: z tego względu, że obawiałam się bo wszystkie włosy które zamawiałam u innych po myciu się kołtuniły, plątały, filcowały. Ale te nie, wyglądają tak na początku. No i Long Hair ma fajną gramaturę bo wynosi ona 70-80 g włosów bez spinek, a inne firmy to ok 65 g. A im więcej włosów tym lepiej, nie?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:


Widzę, że już nie mają aukcji na allegro..

http://www.longhair.pl/
sylwik
sylwik
  23 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja moje włosy zamówiłam rok temu w styczniu

jak sie nabierze wprawy ile czasu zajmuje zalozenie takich wlosow?

czy takie clip iny (przy odpowiednim dobraniu koloru) sa w podobnym stopniu widoczne co tradycyjne przedluzanie czy inaczej? -pytam bo kolezanka ma przedluzane normalnie na stale i ja bardzo widze ze jednak sa doczepione, zupelnie inne niz jej mimo ze kolor dopasowany:woot:

jak sie je przechowuje w czasie nieuzywania, maja jakies wygodne opakowanie?


uf, zarzucam pytaniami, ale od dawna sie nad nimi zastanawiam:mrgreen:
ChicaBombb
ChicaBombb
  23 grudnia 2010

prawie rok temu sprawilam sobie taka dopinke, ale w kucyku, i zalozylam raz bo mi spadala, a nie moglam znalezc takiej gumki specjalnie do takiej treski ktora by ja trzymala. no i teraz tak czytam, i znowu mnie kusi zeby kupic pasma, ale nie wiem czy beda sie trzymaly na moich obcietych na chlopczyce wlosach? (na karku maja dlugosc ok. 7 cm, na czubku glowy moze troche wiecej niz 10, moze 13)

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jak sie nabierze wprawy ile czasu zajmuje zalozenie takich wlosow?


To zależy u mnie to wygląda tak: (ale samo założenie nie więcej niż 10 min, nawet 5...)
Prostuję moje włosy
Robię przedziałki, lekko tapiruję włosy w miejscach gdzie będą spinki aby lepiej się trzymały
Prostuję moje włosy jeśli w czasie zakładania gdzieś się zniekształciły.

Konto usunięte
Konto usunięte: sa w podobnym stopniu widoczne co tradycyjne przedluzanie czy inaczej?


To wszystko zależy od naturalnych włosów, długości tych doczepionych i koloru. Jeśli masz naturalne włosy za ucho i nagle przyczepisz sobie takie do pasa to cudów się nie spodziewaj. Ja pierwsze clip iny miałam 45 cm a swoje włosy miałam lekko za ramiona i nie było widać. Teraz mam 55 cm (do wcięcia w talii sięgają) a swoje za łopatki i nie widać nic. Z tym, że jeśli naturalne włosy są tak kręcone, że np nie da się ich dobrze wyprostować to będzie różnica bo te clip in są gładkie i idealnie proste. Chyba, że kupisz kręcone. :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: kolezanka ma przedluzane normalnie na stale i ja bardzo widze ze jednak sa doczepione, zupelnie inne niz jej


Albo ma źle doczepione włosy albo źle dobrany gatunek, jak wspomniałam - jeśli masz proste włosy musisz kupić proste, jeśli kręcone to doczepione powinny być też kręcone.
Konto usunięte
Konto usunięte: jak sie je przechowuje w czasie nieuzywania, maja jakies wygodne opakowanie?

One są zapakowane w taką folię przeźroczystą, aczkolwiek ja moją wyrzuciłam i trzymam je w papierze śniadaniowym, hehe, urwałam długi kawałek wkładam włosy i zginam go na pół alby je przykryć żeby się nie kurzyły.
Włosy w metodzie clip in
http://www.fotka.pl/profil/BreakMyFall18/albumy/1,Ja/49581000,?authkey=7739e535004c543049a99ef8465d1b74

A tu moje naturalne:
http://www.fotka.pl/profil/BreakMyFall18/albumy/1,Ja/62359411,Jakies_takie_-_napis_na_kubku_mowi_sam_za_siebie_P?authkey=7739e535004c543049a99ef8465d1b74

Pooglądaj sobie zdjęcia na profilu i sama oceń. :-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 grudnia 2010
ChicaBombb
ChicaBombb: czy beda sie trzymaly na moich obcietych na chlopczyce wlosach?


Jeśli dobrze je przyczepisz to będą na pewno. :-)
ChicaBombb
ChicaBombb
  23 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: lekko tapiruję włosy w miejscach gdzie będą spinki aby lepiej się trzymały

to powinno je utrzymac na miejscu:) no i troche bym je skrocila, zeby nie wygladaly nienaturalnie i zeby tak nie ciazyly;) no, tak o 1/3;)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 grudnia 2010
ChicaBombb
ChicaBombb: to powinno je utrzymac na miejscu:) no i troche bym je skrocila, zeby nie wygladaly nienaturalnie i zeby tak nie ciazyly;) no, tak o 1/3;)


Spinki nie powinny się zsuwać bo zestaw dobrej jakości ma w spinkach silikonowy pasek, który temu zapobiega.

NIGDY NIE SKRACAJ DOCZEPIANYCH WŁOSÓW. Lepiej kup krótsze niż masz je skracać. Z prostych powodów:
1. Jeśli skrócisz włosy dopięte na głowie, czy masz pewność że następnym razem dopniesz je tak samo? Wątpie, i niestety będą wyglądały jak krzywo ostrzyżone.
2. W ogóle jeśli skrócisz włosy kontury będą idealnie proste, jeśli dopniesz wlosy na różnych długościach, co jest nieuniknione i obowiązkowe powstaną schody i krzywe linie. Uwierz mi, to nie jest dobry pomysł
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.