massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 marca 2013 (pierwszy post)

Pierwszy raz zakladam temat na "nowym" forum i bedzie bez wstepu.
1. Tej wiosny (wiosny -,-) nadal modne beda lakiery do paznokci w jaskrawych i pastelowych kolorach, ale dodatkowo zauwazylam ruch w strone spokojniejszych kolorow nude (beze, brazy etc.)

Przywiazujecie wage do tego, jaki kolor nosicie na paznokciach? Jesli tak, to od czego to zalezy? Macie jakies ulubione kolory i jakie planujecie nosic tej wiosny? (wiosny -,-)

2. Czy ktos w ogole jeszcze uzywa kontorowke do ust? Wypada?


3. Jak czesto czyscicie swoje pedzle do makijazu? Uzywacie klasycznie szamponu i odzywki czy stosujecie cos specjalnego?

4. Zdarza Wam sie, ze Wasze wlosy przetluszczaja sie u nasady a przesuszaja na koncowkach? Myjecie wtedy wlosy czy macie jakis na to trick?
(tak wiem, temat o wlosach ^^)

5. Serum - ostatnio coraz bardziej popularne. Sa lzejsze od standardowych kremow nawilzajacych, ich konsystencja sprawia, ze podklad swietnie sie rozprowadza na cerze, w dodatku zawieraja wysokie dawki antioxidantow, peptydow i retinol. Mimo to, nadal nie udowodniono by serum wnikalo glebiej w skore niz standardowe kremy.
Uzywacie? Jesli tak, to jakich? Jesli nie, to czy planujecie sprobowac?


6. Zakladajac, ze macie budzet tylko na jeden zapach tej wiosny, jakie perfumy byscie wybraly i dlaczego? Czy zapach kwiatowy jest musem na wiosne?


7. Kremy BB staly sie hitem (?) bodajze w 2010 roku. Nie wszystkie jednak kobiety sie do nich przekonaly, a teraz weszly kolejne kremy CC (Colour Correcting). Oferuja mniej wiecej to samo, co BB plus maja dodatkowo pigmenty (np. liliowe, zielone).

Przekonalyscie sie do kremow BB? Zawitaly w Waszej kosmetyczce na dobre czy wolicie standardowy podklad?
Planujecie sprobowac kremow CC? A moze juz sprobowalyscie? Hit czy kit?

8. Chcialybyscie sie jeszcze czyms podzielic? :)

Pozdrawiam

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryja
mmaryja
  27 marca 2013

ale te kremy zostały opracowane dla ludzi z problemami skórnymi, dermatologicznymi, po operacjach i tak dalej. nie pamiętam o jaki kraj dokładnie chodziło, ale wiem, że europejski. miałam na dermie o tym te parę lat temu.

Bayje
Bayje
  27 marca 2013

tak, tak wszystko się zgadza ale chyba nie powiesz mi, że krem BB z Garniera jest opracowany dla ludzi z problemami skórnymi :P

pijana
pijana
  27 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ja myślałam, że kremy BB to europejski produkt

I słusznie, z tego co pamiętam jest to "wymysł" niemiecki.
Bayje
Bayje
  27 marca 2013

dokładnie przez Dr. Christine Schrammek ...

mmaryja
mmaryja
  27 marca 2013
massacre
massacre: Jesli tak, to od czego to zalezy?

po części od nastroju, po części od ubrania. ostatnio moimi numerami jeden są lakiery essie - trzymają się cały tydzień, mają piękne, niepowtarzalne kolory. moimi faworytami są:
massacre
massacre: 3. Jak czesto czyscicie swoje pedzle do makijazu? Uzywacie klasycznie szamponu i odzywki czy stosujecie cos specjalnego?

do podkładu staram się myć po każdym użyciu. do pudru raz w tygodniu, może raz na dwa tygodnie. do cieni tak samo.
używam płyny do mycia pędzli z sephory albo szamponu dla dzieci typu nivea czy coś takiego.
massacre
massacre: Uzywacie? Jesli tak, to jakich? Jesli nie, to czy planujecie sprobowac?

używam, ale nie do codziennej pielęgnacji. pod oczy serum lancome, a do twarzy serum odbudowujące z biochemii urody.
massacre
massacre: 6. Zakladajac, ze macie budzet tylko na jeden zapach tej wiosny, jakie perfumy byscie wybraly i dlaczego?

ten z twojego zdjęcia. nie wiem, urzekł mnie, choć pewnie na krótko bo ma dość specyficzny zapach.
massacre
massacre: Przekonalyscie sie do kremow BB? Zawitaly w Waszej kosmetyczce na dobre czy wolicie standardowy podklad?

właśnie zamówiłam i czekam na swoje pierwsze kremy. wiążę z nimi duże nadzieje, choć pewnie zgubne.
jeden z kremów który zamówiłam również ma zielony/fioletowy pigment więc kremy CC to pewnie chwyt marketingowy
mmaryja
mmaryja
  27 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba nie powiesz mi, że krem BB z Garniera jest opracowany dla ludzi z problemami skórnymi :P

nie wiem. nie używałam, nie widziałam składu więc się nie wypowiem.
skoro komuś pasuje, to co to za różnica czy jest kremem BB czy kremem tonującym?
jeśli faktycznie ktoś ma jakieś problemy skórne to tak czy siak będzie lepiej dbał o swoją cerę
Bayje
Bayje
  27 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie zamówiłam i czekam na swoje pierwsze kremy. wiążę z nimi duże nadzieje, choć pewnie zgubne.


a zamówiłaś jakieś konkretne ?
bo ja chciałam zamówić próbki na ebayu ... i w sumie już nie wiem czy się pchać w to.
Bayje
Bayje
  27 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: skoro komuś pasuje, to co to za różnica czy jest kremem BB czy kremem tonującym?

przeciez jak komuś pasuje to bardzo dobrze, że pasuje. bo cenowo krem BB a krem skin 79 no to jest różnica :ziober2:
a ktoś może nie wiedzieć różnicy ...

ja ostatnio na youtube widziałam, że dziewczyna nakłada krem BB a potem na to jeszcze gruba warstwa 'podkładu' :D
mmaryja
mmaryja
  27 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: a zamówiłaś jakieś konkretne ?

zamówiłam te 4:
http://asianstore.pl/kremy-bb/105-drjart-black-label-detox-healing-bb-cream-spf25-pa-probka.html
http://asianstore.pl/kremy-bb/95-missha-signature-real-complete-bb-cream-spf25-pa-probka.html
http://asianstore.pl/probki/145-lioele-dollish-veil-vita-bb-spf25-pa-sloiczek.html
http://asianstore.pl/kremy-bb/94-missha-perfect-cover-bb-cream-spf42-pa-probka.html
Konto usunięte
Konto usunięte: nakłada krem BB a potem na to jeszcze gruba warstwa 'podkładu'

no tak tak, one mogą służyć także jako baza pod makijaż
Bayje
Bayje
  27 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: no tak tak, one mogą służyć także jako baza pod makijaż


mozna można ale dziewczyna coś mówiła, że użyje 'kremu BB żeby wyglądać bardziej naturalniej '.. a potem gruba warstwa podkładu...
agoosiaaa
agoosiaaa
  27 marca 2013
massacre
massacre: Moze Twoja cera jeszcze nie potrzebuje serum? W zeszlym roku Bazaar w "Beauty Hot 100 List" dal L'Occitane Immortele serum jako najlepsze. Nigdy nie mialam, ale pewnie warto sprobowac, zwlaszcza, ze jest sporo tansze niz Rodial czy Lancome :) Masz bardzo duzy wybor i bardzo duzo czasu, zeby znalezc cos dla siebie Clinique, Bodyshop, Givenchy, Nude, Estee Lauder, Olay (choc w ogole marki Olay nie lubie, ale to juz osobiste doswiadvzenie xD)


Mam olay, ale za mocne dla mnie, wydaje mi sie, ze naciaga mi skore :ninja: ale np. moja mama lubi bardzo ta marke, w sumie dlatego zawsze jak jej robie jakis prezent to jej cos z niej dorzucam...
Musze sie rozejrzec za tymi serumami, wydaje mi sie ze potrzeba mi czegos, co bedzie mi skore dodatkowo nawilzac, zwlaszcza w okolicach nosa, bo sciagac palcami moge :ninja:
agoosiaaa
agoosiaaa
  27 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: http://asianstore.pl/kremy-bb/94-missha-perfect-cover-bb-cream-spf42-pa-probka.html


mam ten, fajny jest :tak:
Bayje
Bayje
  27 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: zamówiłam te 4


no to łądnie poszalałaś :D
mnie kusi ten
mmaryja
mmaryja
  27 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: użyje 'kremu BB żeby wyglądać bardziej naturalniej '

nie wiem, nie używałam więc nie potrafię określić.
niestety jestem zdania, że tanie podkłady nigdy nie będą wyglądały naturalnie, więc jeśli to było takie połączenie to głupota, natomiast jeśli użyła jakiegoś dobrego, mało widocznego podkładu to może wyglądała super
Konto usunięte
Konto usunięte: mam ten, fajny jest

a nie wysusza?
Konto usunięte
Konto usunięte: mnie kusi ten

mnie właśnie jakoś skin79 nie oczarowało i żaden krem mnie nie zaciekawił, ale ładne mają opakowania;)
Bayje
Bayje
  27 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: natomiast jeśli użyła jakiegoś dobrego, mało widocznego podkładu to może wyglądała super

u Saruni to raczej mało prawdopodobne by było mało widoczne :P

Konto usunięte
Konto usunięte: ale ładne mają opakowania;)


przyznam, że tylko dlatego zwróciłam uwagę na ten krem XDDDDDDDDDDDDDDDD
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.