massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 marca 2013 (pierwszy post)

Pierwszy raz zakladam temat na "nowym" forum i bedzie bez wstepu.
1. Tej wiosny (wiosny -,-) nadal modne beda lakiery do paznokci w jaskrawych i pastelowych kolorach, ale dodatkowo zauwazylam ruch w strone spokojniejszych kolorow nude (beze, brazy etc.)

Przywiazujecie wage do tego, jaki kolor nosicie na paznokciach? Jesli tak, to od czego to zalezy? Macie jakies ulubione kolory i jakie planujecie nosic tej wiosny? (wiosny -,-)

2. Czy ktos w ogole jeszcze uzywa kontorowke do ust? Wypada?


3. Jak czesto czyscicie swoje pedzle do makijazu? Uzywacie klasycznie szamponu i odzywki czy stosujecie cos specjalnego?

4. Zdarza Wam sie, ze Wasze wlosy przetluszczaja sie u nasady a przesuszaja na koncowkach? Myjecie wtedy wlosy czy macie jakis na to trick?
(tak wiem, temat o wlosach ^^)

5. Serum - ostatnio coraz bardziej popularne. Sa lzejsze od standardowych kremow nawilzajacych, ich konsystencja sprawia, ze podklad swietnie sie rozprowadza na cerze, w dodatku zawieraja wysokie dawki antioxidantow, peptydow i retinol. Mimo to, nadal nie udowodniono by serum wnikalo glebiej w skore niz standardowe kremy.
Uzywacie? Jesli tak, to jakich? Jesli nie, to czy planujecie sprobowac?


6. Zakladajac, ze macie budzet tylko na jeden zapach tej wiosny, jakie perfumy byscie wybraly i dlaczego? Czy zapach kwiatowy jest musem na wiosne?


7. Kremy BB staly sie hitem (?) bodajze w 2010 roku. Nie wszystkie jednak kobiety sie do nich przekonaly, a teraz weszly kolejne kremy CC (Colour Correcting). Oferuja mniej wiecej to samo, co BB plus maja dodatkowo pigmenty (np. liliowe, zielone).

Przekonalyscie sie do kremow BB? Zawitaly w Waszej kosmetyczce na dobre czy wolicie standardowy podklad?
Planujecie sprobowac kremow CC? A moze juz sprobowalyscie? Hit czy kit?

8. Chcialybyscie sie jeszcze czyms podzielic? :)

Pozdrawiam

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryja
mmaryja
  26 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: uzywam takiego bb wlasnie

a napiszesz o nim coś więcej? jeśli masz odcień zielony. zamówiłam go i czekam na przesyłkę. wiążę z nim duże nadzieje.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 marca 2013
styka51
styka51: Najbardziej lubię... ten lakier

Nie cierpie perlowych lakierow :D
styka51
styka51: W rossmannowskiej gazecie był próbki jakiegoś kremu BB ostatnio, kolor jasny i ciemny, wzięłam otworzyłam jasny ( choć szczerze myślałam, że będzie dla mnie za jasny). Dla jakiejś murzynki chyba ten jasny kolor...z 10 tonów za ciemny..nawet nie chcę otwierać tego z napisem "Ciemny". Poza tym jakoś nie widze się w takim kremie...nie wiem

Moja najmlodsza siostra ma alabastrowa cere i nie uzywa zadnych podkladow jeszcze, BB tez. Dalam jej jeden z moich kremow BB ktore dostalam, a odcien dla mnie jest zdecydowanie za jasny - na niej wygladal pomaranczowo ...
styka51
styka51: Opyla mi się iśc do pracy, na pól etatu, gdzie zarobię z max 800 zł, a przejeżdżę autem paliwa za jakieś 350 zł?

TAK. Jestes mloda, jeszcze na utrzymaniu rodziny - nie patrz tyle na kase, co na doswiadczenie. Zaowocuje w przyszlosci i wtedy bedziesz mogla byc bardziej wybredna :) Ja tak robilam, kazde doswiadczenie zawodowe w moim CV zaowocowalo kolejna wyzsza wyplata :] Nie rozumiem z kolei ludzi, ktorzy zaraz po studiach oczekuja milionow na koncie, to tak nie dziala... Luka w zyciorysie tez nie dziala korzystnie :) Mysl przyszlosciowo.
Konto usunięte
Konto usunięte: szczegolnie ze mam krotka i szeroka plytke

Tez taka mam, ale w sumie mam to w dupie :Rotfl:
Konto usunięte
Konto usunięte: w koncu chyba zaczne dbac o pielegnacje tak jak o makijaz


Pielegnacja wg mnie jest o wiele wazniejsza niz makijaz :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mirra20
mirra20
  26 marca 2013
styka51
styka51: Taaak. Opyla mi się iśc do pracy, na pól etatu, gdzie zarobię z max 800 zł, a przejeżdżę autem paliwa za jakieś 350 zł?

lepsze pół etatu za 800zł niż nic
styka51
styka51
  26 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Znam ten ból. Aczkolwiek tak, bo na pól etatu masz netto (?) 800, ja miałam pracę za 1050 netto na cały etat i też musiałam jeździć.

Nie wiem dokładnie czy wyjdzie 800 zł. Niby 6,50 za h, ale nie wiadomo ile godzin w miesiącu. Muszę się dowiedzieć dokładnie... Niby 4 stówki piechotą nie chodzą. Ale nie wiadomo.
styka51
styka51
  26 marca 2013
massacre
massacre: TAK. Jestes mloda, jeszcze na utrzymaniu rodziny - nie patrz tyle na kase, co na doswiadczenie. Zaowocuje w przyszlosci i wtedy bedziesz mogla byc bardziej wybredna :) Ja tak robilam, kazde doswiadczenie zawodowe w moim CV zaowocowalo kolejna wyzsza wyplata :] Nie rozumiem z kolei ludzi, ktorzy zaraz po studiach oczekuja milionow na koncie, to tak nie dziala... Luka w zyciorysie tez nie dziala korzystnie :) Mysl przyszlosciowo.


W sumie racja.
W czwarteczek będę działać :D

Dzięki za odpowiedzi ^^
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 marca 2013
styka51
styka51: W sumie racja. W czwarteczek będę działać :D


Uzaleznij ich od siebie, pokaz ze jestes najlepsza i bardzo ciezko bedzie Ciebie zastapic, a potem stopniowo zawyzaj wymagania. Ja tak robie, ubezpieczenia, przydzial na paliwo/ srodki komunikacji, wiecej dni platnego urlopu. Nie od razu, czasem trzeba lat by dostac to, czego sie chce :) Jesli natomiast nie widzi sie perspektyw na rozwoj, zmieniasz prace. W kazdym badz razie na samym poczatku kariery trzeba byc potulnym barankiem :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  26 marca 2013
massacre
massacre: Przywiazujecie wage do tego, jaki kolor nosicie na paznokciach? Jesli tak, to od czego to zalezy? Macie jakies ulubione kolory i jakie planujecie nosic tej wiosny? (wiosny -,-)

Mam mnóstwo kolorów i nie szczególnie przywiązuję wagę do tego, co jest akurat modne. Najbardziej chyba jednak lubię turkusy, fiolety, szarości i miętę.

massacre
massacre: 2. Czy ktos w ogole jeszcze uzywa kontorowke do ust? Wypada?

Nigdy nie używałam. Nie wiem czy wypada czy nie.
Szminki też nigdy nie używałam, bo wydaje mi się, że wyglądam jak idiotka.

massacre
massacre: Uzywacie klasycznie szamponu i odzywki czy stosujecie cos specjalnego?

Mam jakieś odżywki do niby loków, plus 'hedenszolders' (:ziober2:) miętowy. Jak nawalę innym to mam wrażenie, że włosy się sianowate robią.

massacre
massacre: 5. Serum - ostatnio coraz bardziej popularne. Sa lzejsze od standardowych kremow nawilzajacych, ich konsystencja sprawia, ze podklad swietnie sie rozprowadza na cerze, w dodatku zawieraja wysokie dawki antioxidantow, peptydow i retinol. Mimo to, nadal nie udowodniono by serum wnikalo glebiej w skore niz standardowe kremy. Uzywacie? Jesli tak, to jakich? Jesli nie, to czy planujecie sprobowac?

Nie używam.

massacre
massacre: 6. Zakladajac, ze macie budzet tylko na jeden zapach tej wiosny, jakie perfumy byscie wybraly i dlaczego? Czy zapach kwiatowy jest musem na wiosne?

Nie wiem czy jest musem, ale lubię.
Bez z YR.

massacre
massacre: 7. Kremy BB staly sie hitem (?) bodajze w 2010 roku. Nie wszystkie jednak kobiety sie do nich przekonaly, a teraz weszly kolejne kremy CC (Colour Correcting). Oferuja mniej wiecej to samo, co BB plus maja dodatkowo pigmenty (np. liliowe, zielone).

Nie używam ;)
TlPS
Posty: 892 (po ~103 znaków)
Reputacja: -15 | BluzgometrTM: 38
TlPS
  26 marca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

1. Ostatnio kupiłam właśnie kolor nude ale lakier nie jest rewelacyjny , za szybko schnie. Pastelowy niebieski i mietowy zagoszczą u mnie po następnym shoppingu :)
2. Ja używam jasno brazowej kontorowki i potem rozmazuje - powiększa usta.
3. Kupuje nowe co 3-5 miesięcy. Czyszcze różnie. Czasem co 2-3 tyg a czasem co miesiąc do 1,5. Do włosów używam olejku Joico K-pack na mokre włosy. Odżywki i szampon to oczywiście ze używam.
4. Suchy szampon batiste do ciemnych włosów- super sobie radzi z przetluszczona górą.
5. Nie używam.
6. Guerlain La Petite Robe Noire :zakochany:
7. Ostatni krem BB jaki zakupilam uczulil mnie więc trzymam sie od nich z daleka i kupuje tylko sprawdzone pokłady.

Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 marca 2013
TlPS
TlPS: Pastelowy niebieski i mietowy zagoszczą u mnie po następnym shoppingu

Wlasnie, bylam przekonana, ze to kolory na jeden sezon... a teraz bedzie chyba juz trzeci sezon z rzedu, jak bede sie zaopatrywac w te kolory :)
TlPS
TlPS: a czasem co miesiąc do 1,5

Dzieki Ci Panie, nie jestem jedyna :mrgreen:

TlPS
TlPS: Suchy szampon batiste

Nie podszedl mi. Z kolei bardzo mi podpasowal suchy szampon z Provoke :)
TlPS
TlPS: Guerlain La Petite Robe Noire

Jakie nuty zapachowe?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  26 marca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
massacre
massacre: Przywiazujecie wage do tego, jaki kolor nosicie na paznokciach? Jesli tak, to od czego to zalezy? Macie jakies ulubione kolory i jakie planujecie nosic tej wiosny? (wiosny -,-)

kolor jaki wybieram na paznokcie zalezy głównie od nastroju, ale zazwyczaj jesienią i zimna używam ciemniejszych kolorów ( granat, fiolet itp) a wiosną i latem jaśniejszych np pastelowych, różów i czerwieni, kolorów nude na paznokciach nie znoszę :)
massacre
massacre: 2. Czy ktos w ogole jeszcze uzywa kontorowke do ust? Wypada?

nie używam, ale wypada używać jeśli ma się zamiar nałożyć ciemna szminkę, by ta trzymała się w ryzach i nie rozpływała po całej twarzy :) oczywko kolor konturówki musi być niemal identyczny co kolor szminki :)
massacre
massacre: 3. Jak czesto czyscicie swoje pedzle do makijazu? Uzywacie klasycznie szamponu i odzywki czy stosujecie cos specjalnego?
wtedy kiedy tego potrzebują, używam rozcieńczonego szamponu do włosów, na pędzle z naturalnego włosia nakładam czasem jakąś odżywkę do włosów :)
massacre
massacre: Zdarza Wam sie, ze Wasze wlosy przetluszczaja sie u nasady a przesuszaja na koncowkach? Myjecie wtedy wlosy czy macie jakis na to trick? (tak wiem, temat o wlosach ^^)

nie mam przesuszonych włosów na końcach, ale od czasu do czasu mam napady przetłuszczania się włosów u nasady, parzę sobie wtedy pokrzywę i płukam tym naparem głowę :) kilka takich zabiegów i problem na jakiś czas z głowy
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
TlPS
Posty: 892 (po ~103 znaków)
Reputacja: -15 | BluzgometrTM: 38
TlPS
  26 marca 2013

@massacre
Nie widzę potrzeby mycia ich często, po co myć pedzle do pudru raz na tydzień? :nie:

Czym sie różni provoke od batiste? Nie eksperymentowalam dużo z szuchymi szamponami, przed batiste uzywalam got2be ale zostawial biały pył.

Czarna pozeczka,wisnie, migdal, róża :zakochany:

Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.

agoosiaaa
agoosiaaa
  26 marca 2013
massacre
massacre: tez uzywam krem po serum, podklad mi sie wtedy mega dlugo trzyma


to jakie serum polecasz? :) ja na razie na krem daje zeby podklad mi sie dluzej trzymal, ale wolalabym cos co bedzie dobrze oddzialowywalo na moja cere, niz po prostu kupe sylikonow :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 marca 2013
Gejszalicious
Gejszalicious: kolorów nude na paznokciach nie znoszę

chyba jestes tutaj pierwsza :szok:
Gejszalicious
Gejszalicious: ale wypada używać jeśli ma się zamiar nałożyć ciemna szminkę, by ta trzymała się w ryzach

sluszna uwaga. Nie pomyslalam o tym, bo nie uzywam ciemnych szminek.
TlPS
TlPS: Nie widzę potrzeby mycia ich często

Ja z kolei nie mam na to czasu. No dobra, czas by sie znalazl, ale mi sie nie chce :D
TlPS
TlPS: po co myć pedzle do pudru raz na tydzień?

Do pudru i do cieni myje tak raz na miesiac. Czasem do cieni czesciej, bo nie mam ich tak duzo jak cieni, by miec jeden na jeden i nie musiec go mysc przed uzyciem innego koloru.
TlPS
TlPS: Czym sie różni provoke od batiste?

Wiesz co, tez nie mam zbyt duzego doswiadczenia z suchymi szamponami. Jak daje rade to myje wlosy codziennie, z suchymi zaczelam sie bawic tej zimy, kiedy kazde 15 minut dluzej w lozku bylo mi niezbedne :) I tak jak Ty mialam Batiste, Got2B mam teraz i Provoke. Got2B faktycznie najgorszy, dalej mam uczucie brudnych wlosow. Batiste tak jakby dzialal max 2h. Z kolei Provoke dziala przez min 2 dni (dluzej nie eksperymentowalam), ladnie pachnie a do tego ma rozjasniajace refleksy (tylko trzeba dobrze wymieszac na wlosach) i nie daje takiego matowego efektu jaki mi daje np Got2B.
TlPS
TlPS: Czarna pozeczka,wisnie, migdal, róża

Brzmi pysznie, bede musiala powachac :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: to jakie serum polecasz?


Glamoxy Snake Serum

Lancome Vissionaire (Genifique mi nie podchodzi, nie na cala twarz - jest dobry pod oczy)

Te sa moje ulubione :zakochany: Poza tym polecam rowniez
Mega Mushroom (Mario Bros :ziober2:) z Origins
Tez jest niby na oznaki starzenia sie, ale nie wydaje mi sie by byl tak mocny jak te dwa wyzej. Poza tym dziala lagodzaco na zaczerwienienia.

Hourglass tez jest warty uwagi, to juz bardziej serum primer, czyli typowo pod podklad. Hourglass mialam jedynie sample na kilka dni, wiec ciezko mi jest cos wiecej powiedziec. Mysle, ze to jednak bardziej taki primer niz serum.

No i Clarins Double Serum, na ktory sie czaje, ale ostatnio kupilam Vissionaire, wiec bedzie musial jeszcze poczekac. Ma bardzo dobre reviews, na pewno go sprobuje.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  26 marca 2013
massacre
massacre: Lancome Vissionaire (Genifique mi nie podchodzi, nie na cala twarz - jest dobry pod oczy)


Mam wlasnie probke i Vissionaire i Genifique, jak na razie raz uzylam tego pierwszego i w sumie nie wiem co myslec... Moze kupie pelna wersje jak juz skoncze ta probke, bo w sumie przy uzywaniu takich rzeczy liczy sie systematycznosc :)
Za reszta tez sie w sumie rozejrze pozniej :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.