massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 marca 2013 (pierwszy post)

Pierwszy raz zakladam temat na "nowym" forum i bedzie bez wstepu.
1. Tej wiosny (wiosny -,-) nadal modne beda lakiery do paznokci w jaskrawych i pastelowych kolorach, ale dodatkowo zauwazylam ruch w strone spokojniejszych kolorow nude (beze, brazy etc.)

Przywiazujecie wage do tego, jaki kolor nosicie na paznokciach? Jesli tak, to od czego to zalezy? Macie jakies ulubione kolory i jakie planujecie nosic tej wiosny? (wiosny -,-)

2. Czy ktos w ogole jeszcze uzywa kontorowke do ust? Wypada?


3. Jak czesto czyscicie swoje pedzle do makijazu? Uzywacie klasycznie szamponu i odzywki czy stosujecie cos specjalnego?

4. Zdarza Wam sie, ze Wasze wlosy przetluszczaja sie u nasady a przesuszaja na koncowkach? Myjecie wtedy wlosy czy macie jakis na to trick?
(tak wiem, temat o wlosach ^^)

5. Serum - ostatnio coraz bardziej popularne. Sa lzejsze od standardowych kremow nawilzajacych, ich konsystencja sprawia, ze podklad swietnie sie rozprowadza na cerze, w dodatku zawieraja wysokie dawki antioxidantow, peptydow i retinol. Mimo to, nadal nie udowodniono by serum wnikalo glebiej w skore niz standardowe kremy.
Uzywacie? Jesli tak, to jakich? Jesli nie, to czy planujecie sprobowac?


6. Zakladajac, ze macie budzet tylko na jeden zapach tej wiosny, jakie perfumy byscie wybraly i dlaczego? Czy zapach kwiatowy jest musem na wiosne?


7. Kremy BB staly sie hitem (?) bodajze w 2010 roku. Nie wszystkie jednak kobiety sie do nich przekonaly, a teraz weszly kolejne kremy CC (Colour Correcting). Oferuja mniej wiecej to samo, co BB plus maja dodatkowo pigmenty (np. liliowe, zielone).

Przekonalyscie sie do kremow BB? Zawitaly w Waszej kosmetyczce na dobre czy wolicie standardowy podklad?
Planujecie sprobowac kremow CC? A moze juz sprobowalyscie? Hit czy kit?

8. Chcialybyscie sie jeszcze czyms podzielic? :)

Pozdrawiam

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 marca 2013

Moze Twoja cera jeszcze nie potrzebuje serum?
W zeszlym roku Bazaar w "Beauty Hot 100 List" dal L'Occitane Immortele serum jako najlepsze. Nigdy nie mialam, ale pewnie warto sprobowac, zwlaszcza, ze jest sporo tansze niz Rodial czy Lancome :)
Masz bardzo duzy wybor i bardzo duzo czasu, zeby znalezc cos dla siebie :Ziober2:
Clinique, Bodyshop, Givenchy, Nude, Estee Lauder, Olay (choc w ogole marki Olay nie lubie, ale to juz osobiste doswiadvzenie xD)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

pijana
pijana
  26 marca 2013

1. Chyba większość kolorów już miałam na paznokciach, zależą od mojego widzimisię. Nude lubię bardzo, bo jak się odrobinę wytrze albo odpryśnie to tak bardzo nie rzuca się w oczy.

2. Też miałam pisać, że Jaśmina używa konturówki xD Ja nie używam, ale w razie potrzeby i dobrze dobraną na pewno wypada.
3. Myję jak mi się przypomni xD Mam tylko 3 do pudru i jakieś tam do cieni i eyelinera
4. Mam tak zawsze, ale myję włosy codziennie, więc mi to mało różnicy robi.
5. Używam kolagenowego serum, które dostałam do wygranego bonu na zabiegi. Jest bardzo lekkie, zresztą używam go raz na ruski rok xd
6. Oczywiście Givenchy Play, bo kocham najbardziej na świecie. Ale poza nimi mam wiele innych zapachów, najnowszy to Flora by Gucci więc idealny na wiosnę. Dodam, że wspomniany La Petite Robe Noire jest piękny w wersji EDT, EDP są STRASZNE.
7. Miałam próbki azjatyckich BB, za blada jestem, są zbyt... nie wiem jak to powiedzieć, nawilżające, rozświetlające no i przyzwyczaiłam się do mocnego krycia od Revlona czy Lancome. A CC u nas jeszcze nie ma.
8. Chyba nie xD

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 marca 2013

To muszę zobaczyć La Petite Robe Noire. Tobie ufam w kwestii zapachow, mimo że wolimy inne nuty. Na wiosne lubie delikatne i to dzieki Tobie kupilam DKNY Delicious xD ___________________________________________ Z tego samego powodu lubię lakiery nude plus palce wydają się optyczne dłuższe :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

TlPS
Posty: 892 (po ~103 znaków)
Reputacja: -15 | BluzgometrTM: 38
TlPS
  27 marca 2013

@massacre- zobacz jeszcze Miss Drior EDP edycja z 2012, dostałam go na urodziny- idealny na wiosnę :)

Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.

w00tjump
w00tjump
  27 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: a napiszesz o nim coś więcej? jeśli masz odcień zielony. zamówiłam go i czekam na przesyłkę. wiążę z nim duże nadzieje.

tak, zielony:) podoba mi sie konsystencja, dobrze sie rozprowadza, do popzeddniego bb, original skiin79 potrzeboalalm rozmieszac zel hialuronowy zeby byl fajny na skorze, ten jest ok sam bez kremow i dodatkow. nie ma cudow, zeby zaczerwenienia na policzkach i kolo nosa uikryc korektor/ 2ga wartstwa tego bb, ale on to sie np przy katarze sciera niestety - ale bez ruszania go jest ok. jesli sie nie ma specjalnych problemow to barzo fajny. i dosc jasny i tonacja zoltawa wiec go naprawde lubie:tak: tylko nie probuj go tez na powieki nakladac, a mialam zwyczaj tak zahaczac:ninja: ma chyba sporo skladnikow rzeczywiscie i ktorys z nich sie do tego zupelnie nie nadaje bo piecze w oczy:ninja:
massacre
massacre: Pielegnacja wg mnie jest o wiele wazniejsza niz makijaz :)
p
tak, bo to na lata jest, ale trudno sie przekonac do tego jesli sie od poczatku nie zadbalo:)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  27 marca 2013
TlPS
TlPS: zobacz jeszcze Miss Drior EDP edycja z 2012

Wachalam, ladny, ale nie dla mnie :)
Konto usunięte
Konto usunięte: ale trudno sie przekonac do tego jesli sie od poczatku nie zadbalo


no to musisz przywyknac :) ja sobie luzowalam tak do polowy swoich lat 20-tych, choc wczesniej nigdy mocnego makijazu nie robilam, wiec i ta pielegnacja ograniczala sie do minimum.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Bayje
Bayje
  27 marca 2013
massacre
massacre: Przywiazujecie wage do tego, jaki kolor nosicie na paznokciach? Jesli tak, to od czego to zalezy? Macie jakies ulubione kolory i jakie planujecie nosic tej wiosny? (wiosny -,-)

Nie - jak już maluje paznokcie to beżowym albo różowym
massacre
massacre: Czy ktos w ogole jeszcze uzywa kontorowke do ust? Wypada?

Nie używam ale jeżeli ktoś nie ma widocznej linii okreslającej linie ust to inna sprawa
massacre
massacre: Jak czesto czyscicie swoje pedzle do makijazu? Uzywacie klasycznie szamponu i odzywki czy stosujecie cos specjalnego?

jak widze, ze są brudne to myje.
do różu i pudru raz w tygodniu.
pędzli do cieni mimo że mam to nie używam ich tak często.
massacre
massacre: Zdarza Wam sie, ze Wasze wlosy przetluszczaja sie u nasady a przesuszaja na koncowkach? Myjecie wtedy wlosy czy macie jakis na to trick?

często tak mam, wydaje mi się, że to taki przypadek często jest przy włosach długich...
massacre
massacre: Uzywacie? Jesli tak, to jakich? Jesli nie, to czy planujecie sprobowac?

Serum używam i mam.


a kremów BB czy CC nie używam bo nie lubie, bo nie chce ... a Garnier to nie jest krem BB... to tak w ramach akcji promocyjnej kremów BB
marta0859
marta0859
  27 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: a Garnier to nie jest krem BB... to tak w ramach akcji promocyjnej kremów BB


nieważnem, i tak jest lepszy niż każdy normalny podkład który dotychczas miałam :D chociaż tylko ten do skóry mieszanej, bo ten zwykły to barachło
mmaryja
mmaryja
  27 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte:


dzięki za opinię! pozostaje mi tylko czekać na listonosza. zamówiłam jeszcze 3 inne i mam nadzieję, że chociaż jeden się u mnie sprawdzi
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  27 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: to beżowym albo różowym

tylko dwa odcienie?
Konto usunięte
Konto usunięte: pędzli do cieni mimo że mam to nie używam ich tak często

no co Ty... a co uzywasz do malowania oczu? Ja tylko pedzle, inaczej sobie nie wyobrazam :Woot:
Konto usunięte
Konto usunięte: a Garnier to nie jest krem BB


ale ma napisane na opakowaniu, ze to BB :zabawa:
W ogole nie ogarniam roznicy miedzy BB, CC, kremem koloryzujacym i co tam jeszcze jest.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Bayje
Bayje
  27 marca 2013

wiesz masakra ... tak jak Ty nie malujesz się każdego dnia :D tak ja kazdego dnia nie maluje się cieniami :P kładę palcami bazę rozświetlającą na powieki i tyle z mojego codziennego makijażu oczu ;)

ja mam może tylko 4 lakiery do paznokci .. - ja nie maluje paznokci ogólnie.

BB krem to wytwór koreański a, że jest to bardzo modne to firmy 'ogólnie znane' popatrzyły sobie tą nazwe i tak sobie nazywają te produkty :P

Bayje
Bayje
  27 marca 2013

wydaje mi się, że z tymi kremami CC to nic innego jak inna nazwa BB bo ludziom się przejadła wiecznie występujące BB...

Bayje
Bayje
  27 marca 2013

Kremów BB teraz tyle wyrasta, że niedługo będzie ...


:crylol:

mmaryja
mmaryja
  27 marca 2013

ja myślałam, że kremy BB to europejski produkt, a azjaci po prostu zaczęli go używać masowo ze względu na ich ogólnie chory stosunek do urody i jej poprawiania

Bayje
Bayje
  27 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ja myślałam, że kremy BB to europejski produkt, a azjaci po prostu zaczęli go używać masowo ze względu na ich ogólnie chory stosunek do urody i jej poprawiania


Nie pamiętam gdzie to czytałam ale kremy BB są głównie używane przez nastolatki w krajach azjatyckich bo tam jest duży rygor jeżeli chodzi o 'malowanie' się do szkoły a to, że są niezadowolone ze swojej urody to już sprawa drugo rzędna i chciały to czymś ujednolicić...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.