Basia
Basia
  6 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Krótko i na temat - tytuły ostatnio obejrzanych filmów plus ew. wrażenia po ich zobaczeniu ;)

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  28 lutego 2019

Where Hands Touch - film o tematyce wojennej, troche o zyciu w obowzie, troche o milosci...

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
bowtruckle
bowtruckle
  20 marca 2019

"Bezcenny dar", obejrzałam film po przeczytaniu książki o tym samym tytule. Ciekawy, choć książka o wiele lepsza :swir:. Psychologiczny, głowny wątek to wartości które powinny być dla nas ważne. :tak: :)

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  28 marca 2019

'Kurier' - film oparty na faktach. O kurierze, który z Londynu musiał dostac sie do Warszawy by przekazac wazna wiadomosc. Osobiscie abrdzo mi sie podobal ;)

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
bowtruckle
bowtruckle
  5 kwietnia 2019

Po zobaczeniu fajnie zmontowanego filmiku do piosenki której słuchałam obejrzałam sobie Łowca i Królowa Lodu.
Film (fantasy) o zranionej i zdradzonej kobiecie, wydarzenia te doprowadziły do odblokowania jej magicznych mocy.
Od zakochanej matki po okrutną królową. :tak:
Według mnie bardzo fajny film, mi sie podobał. :)

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  7 kwietnia 2019
Gnioty
Plagi Breslau - jak wszystko Papryki Vegi - dno i kilometr mułu - mały plusik za nawiązanie do śmierci tej tam z M jak Miłość

Holmes i Watson - parodia - ale mało zabawna pomimo dobrych komików

Polar - szkoda gadać

takie tam

Venom - miało być krwawo brutalnie i +18 po cięciach i zmiany kategorii wyszło takie se nic

Dziadek do orzechów i cztery królestwa - obejrzane i zapomniane

7 uczuć - Koterski wysyła Adasia do czasów dzieciństwa - dla "fanów" Miauczyńskiego plus ciekawie wygląda granie dzieci przez dorosłych aktorów

Creed II - sporo odniesień do Rocky 4 - dla fanów

Robin Hood: Początek - efekciarskie kino akcji bez fabuły

Kler - ujdzie ale cała afera wokół filmu nakręciła znacznie większe oczekiwania niż dane mi było zobaczyć

Operacja Overlord - taki tam na odmóżdżenie - IIWŚ + jakieś tam mutanty

Aquaman - jak na DC całkiem udane

Zabójcze maszyny - spodziewałem się czegoś lepszego w połowie filmu wszystko siada - wizualnie dobre kino

Bumblebee - całkiem miła odskocznia od coraz gorszych części Transformersów

Wdowy - tytułowe wdowy ( po przestępcach mniejszych i większych ) postanawiają dokonać napadu - miało być dobre kino ale coś mi tu zabrakło

Glass - kończąca trylogie historia spotkania trójki "bohaterów" film trafia do tej kategori by aż tak zły nie był ale z racji oczekiwań jakie miałem co do tej produkcji z chęcią bym wrzucił to do

American Animals - Czwórka studentów postanawia odmienić swoje monotonne życie. Decydują się ukraść drogocenne dzieła z uniwersyteckiej biblioteki. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia skoku nieidealnego

Halloween - ehhh rozczarowanie

Ocean Ognia - amerykańska łódź podwodna w misji ratowania rosyjskiego prezydenta - początek był nawet ciekawy później siadło

First Man - Historia wysłania człowieka na Księżyc - czegoś zabrakło do grupy WOW

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - pierwsza część jakoś bardziej mi podeszła

WOW

The Favourite


Kino totalne świetne role całej trójki aktorek
Na dworze królowej Anny pojawia się nowa służąca która zaczyna zagrażać pozycji Lady Sarah która praktycznie rządzi krajem wykorzystując chorobę i słabości królowej

A Star Is Born

Płomienny romans między dogasającą gwiazdą muzyki country a nieznaną piosenkarką zmienia ich życie na zawsze.
dobre kino - świetne kreacje Lady Gaga po AHS zaskakuję ponownie

BlacKkKlansman


Czarnoskóry policjant infiltruję Ku Klux Klan pomaga mu w tym biały partner
Spike Lee nakręcił świetny film ze znakomitym scenariuszem za który zresztą odebrał Oscara
na mega plus - genialna klimatyczna scena tańca do idealnie pasującej muzyki
...Ignorance is bliss...
ichabod
ichabod
  8 kwietnia 2019

Reksio dalej maratony urządzasz widzę :ziober2:

U mnie ostatnio średnio z filmami, jakoś bardziej seriale mnie wciągają i czytanie zabiera resztę czasu.

Co w ostatnim czasie obejrzałem z filmów:

Baby Driver - bardzo fajna muzyka, sam film takie 7/10
The Man Who Killed Don Quixote - średni, ale dobra rola Bena Swolo 5/10
Glass - McAvoy z każdym kolejnym filmem mnie zaskakuje, świetny aktor 9/10

Z seriali:

The Umbrella Academy - świetny pomysł, obsada i genialne muzyka, czekam na drugi sezon 10/10
The Leftovers - ciężki serial i dość depresyjny, ale bardzo dobry 8/10
Peaky Blinders - od bardzo dawna przymierzałem się do tego serialu i dopiero niedawno udało mi się za niego zabrać; żałuję, że wcześniej tego nie zrobiłem 10/10

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  9 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Reksio dalej maratony urządzasz widzę

nie no już nie te lata i czas
to raczej kwartalne podsumowanie :D
Konto usunięte
Konto usunięte: The Umbrella Academy -
nie obejrzałem do końca - jakoś nie mogę się w ten serial wciągnąć - jedynie z czym się zgodzę to soundtrack

za to mega mi się podobało Sex Education
...Ignorance is bliss...
ichabod
ichabod
  10 kwietnia 2019
RexMundi
RexMundi: to raczej kwartalne podsumowanie :D


Starość nie radość :D

RexMundi
RexMundi: za to mega mi się podobało Sex Education


Znajomi polecają, ale jakoś się przekonać do tego nie mogę.
oam
oam
  12 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: The Umbrella Academy - świetny pomysł, obsada i genialne muzyka, czekam na drugi sezon 10/10
Oj tak, nieźle sie wkrecilam w to. Również wyczekuje na kolejny sezon.

Black summer, serial.
Apokalipsa, zombie i przygody kilkoro ludzi którzy jednocza sie by przetrwać.
Całkiem spoko, duzo przemocy i zabijania.. Wiadomo.. Dalabym 7/10 gdyby nie beznadziejny koniec.
Zapewne bedzie dalszy ciag historii.
ichabod
ichabod
  24 kwietnia 2019

W końcu zabrałem się za Dark. Bardzo przyjemny, ale mindfuckowy serial. 9/10.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  26 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: W końcu zabrałem się za Dark. Bardzo przyjemny, ale mindfuckowy serial. 9/1

też mi się podobał i chyba nadal nie ma 2 sezonu :woot:


======== Mid90s============

Trochę lżejsze Kids, świetny OST


Avengers Endgame

Znakomite ( pomimo kilku drażniących oczy i umysł scen) zakończenie 3 fazy uniwersum Marvela
...Ignorance is bliss...
ichabod
ichabod
  28 kwietnia 2019
RexMundi
RexMundi: też mi się podobał i chyba nadal nie ma 2 sezonu


Akurat dwa dni temu wyszedł zwiastun drugiego - premiera koniec czerwca.
KREWNY
KREWNY
  30 kwietnia 2019

Gre o tron 3 Odcinek 8 sezonu i polski film pt. Kamerdyner

ichabod
ichabod
  7 maja 2019

Nowy sezon GoT - panie, dawno takiego nielogicznego gówna nie widziałem. Ten serial skończył się wraz z materiałem GRRM, para scenarzystów/producentów to debile 1/10
Line of Duty sezon 5 - serial dalej trzyma poziom, ale to raczej norma w brytyjskich produkcjach 9/10
Broadchurch sezon 1 - obejrzałem z ciekawości i bardzo mi się podobał klimat małego miasteczka pełnego tajemnic 8/10

Ziemia
Ziemia
  10 maja 2019
Avengers Endgame - Nie miałam żadnych oczekiwań idąc na ten film i ostatecznie jestem zadowolona, choć może był kapkę zbyt długi. Oczywiście się popłakałam. xD Spodobała mi się postać Ant-mana, muszę obczaić.

Iron Sky. Inwazja - Głupi ale w sumie dobrze się bawiłam, po przydługim wstępie. Kilka scen naprawdę spoczko.