Basia
Basia
  6 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Krótko i na temat - tytuły ostatnio obejrzanych filmów plus ew. wrażenia po ich zobaczeniu ;)

Dominikana69
Dominikana69
  1 grudnia 2019

Na jakim filmie ostatnio byliście?

Ziemia
Ziemia
  2 grudnia 2019

Oglądam pierwszy raz Star Wars. :-D Nadrobiłam trylogię IV, V i VI. Tak się przywiązałam do bohaterów, że boje się zaczynać kolejną. :D
Obejrzałam też Blade Runner do końca. Trochę czego innego się spodziewałam, jakiejś innej historii. Ale podobało mi się. :)

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  11 grudnia 2019
Ziemia
Ziemia: Nadrobiłam trylogię IV, V i VI.

d83ddc4d

Ziemia
Ziemia: że boje się zaczynać kolejną. :D

1-3 sobie daruj
-7-9 odświeżany kotlet 4-6 ( chociaż Przebudzenie mocy przyjemnie się oglądało tak Ostatni Jedi są sceny które można porównać emocjonalnie do wrażeń z 8 sezonu Gry o Tron

--
polecam za to Łotra 1 i serial Mandalorian ( jest świetny )
Ziemia
Ziemia: Obejrzałam też Blade Runner do końca
rozumiem że ten pierwszy z 82'? -

końcowy monolog Roya Batty d83dde0d w połowie improwizowany
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  11 grudnia 2019
oraz kolejne sprawozdanie z kwartału filmowego pana Rexa

wybrane tytuły

GNIOTY

Kobiety mafii 2 - twórczość Vegi traktuje jak pokutę za grzechy z których się nie spowiadam

więcej chyba nie podam bo nawet słabe produkcje zasługują na bycie półkę wyżej od Vegi

PÓŁKA WYŻEJ

Men in Black: International - odgrzewany kotlet na miarę damskiej wersji Pogromczyń duchów - czyli nie warto i psują markę

Truposze nie umierają - w małym miasteczku mamy do czynienia z apokalipsą zombie - czarna komedia - miałem duże oczekiwania co do tego filmu, zwłaszcza widząc obsadę ale po filmie jedynie zadawał sobie pytanie - Po Co i Dla Kogo to?

Anna - można by powiedzieć że taki trochę kolejny kotlet swojego wcześniejszego działa Bessona ( /Nikita) ogląda się przyjemnie - zwłaszca samą aktorkę ale nic nowego w tym nie ma

Pełzająca śmierć - katastroficzny animal attack - trochę przekoloryzowany ale jako kino rozrywkowe nawet nawet, Tarantino umieścił film w swojej top 3 tego roku -- u mnie - nie

Rambo: Ostatnia krew - pożegnanie z Rambo ale nie na miarę jak pożegnanie z Loganem

Alita: Battle Angel - efekty specjalne okej - reszta już tak średnio

Brightburn: Syn ciemności - alternatywna wizja bycia supermenem - znośne ale liczyłem na więcej

X-Men: Mroczna Phoenix - nigdy nie byłem fanem nowej serii X-men

DOBRE

Toy Story 4 - przyjemne, sentymentalne - ale sie lubi albo nie- ja lubię

Niedobrani - Dziennikarz polityczny próbuje umówić się ze swoją byłą opiekunką, która zajmuje ważną pozycję w rządzie.
niespodziewanie kupuje taki humor, dobrze się bawiłem

Ad Astra kosmiczna wersja Czasu Apokalipsy - w kinie - wyzwanie, w domu - kino ambitne prawie że ;)

Spider-Man: Daleko od domu - Marvela kupuję w ciemno

POLECAM

Pewnego razu w Hollywood


Hołd Tarantino dla Hollywood lat 60-70 + wątek Mansona i Sharon Tate
film trochę inny od znanych nam produkcji Tarantino ale oglądałem z zapartym tchem i po wyjściu z kina aż mi było jakoś tak inaczej po powrocie do rzeczywistości - scena na Rancho d83dde31 obejrzana na bezdechu

-------

To: Rozdział 2



27 lat po tragicznych wydarzeniach w Derry dorośli członkowie "Klubu frajerów" powracają do miasteczka, aby ponownie zmierzyć się z zabójczym klaunem.

Po prostu uwielbiam Kinga, książkę i Pennywisa

znakomicie się bawiłem na obydwu częściach

--------
Spider-Man Uniwersum


znakomita, Oscarowa animacja

Miles Morales po ukąszeniu przez radioaktywnego pająka staje do walki z nikczemnym Kingpinem. Pomogą mu w tym Spider-Menowie z innych wymiarów.

oraz garść seriali

Mandalorian


Samotny łowca głów przemierza najdalsze zakątki galaktyki, z dala od władzy Nowej Republiki.

Uniwersum Star Wars w klimatach Dzikiego Zachodu
solidnie, świetnie zrobione

-------------

His Dark Materials



serialowa adaptacja poczytnej serii książek - był też film który osobiści mi się podobał ale nigdy nie została dokończona historia z róznych głupich powodów - Złoty Kompas

---------------------

Mindhunter


Jest rok 1979. Dwóch agentów FBI zostaje wyznaczonych, aby przesłuchać osadzonych w więzieniu seryjnych morderców i wykorzystać pozyskaną wiedzę do zamknięcia nierozwiązanych spraw.

=========

O.J.: Made in America
miniserial



dokument - znakomity, warty obejrzenia
...Ignorance is bliss...
Ziemia
Ziemia
  11 grudnia 2019
RexMundi
RexMundi: 1-3 sobie daruj


Właśnie dziś skończyłam 3, zamykając pierwszą trylogię. Dla przemądrzałej brytyjskiej puszki warto było. :D Szkoda, że Anakin jak już zrobił się ładny to.. no. :/
RexMundi
RexMundi: -7-9 odświeżany kotlet 4-6 ( chociaż Przebudzenie mocy przyjemnie się oglądało tak Ostatni Jedi są sceny które można porównać emocjonalnie do wrażeń z 8 sezonu Gry o Tron

xD Bolesne porównanie. Rozdrapujesz rany.
RexMundi
RexMundi: polecam za to Łotra 1 i serial Mandalorian ( jest świetny )

To już obczaję po premierze najnowszej części. Bo idę w środę a zostały mi jeszcze dwie. A weekend mam zajęty. :/
RexMundi
RexMundi: ozumiem że ten pierwszy z 82'? - końcowy monolog Roya Batty w połowie improwizowany

Tak, ten. :)
O, to tego nie wiedziałam.
Ziemia
wpis jest ukryty
Ziemia
Ziemia
  19 grudnia 2019

Bo edycja posta na tel za zbytnia awangarda xD

Nowe Star Warsy - trochę fajne, trochę nie. Jedną rzeczą mnie wkurzyli i wyszłam obrażona z kina. No ale tak myślę, że to jakiś rodzaj furtki do kolejnych części.

MateGreen
MateGreen
  3 stycznia 2020


Ja dopiero co na spokojnie obejrzałem w całości Jajcarza (ang. Joker). Świetny, mogę polecić :D
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  3 lutego 2020

Aquaman

HardStyled83ddd0a
Mruczyslaw
Mruczyslaw
  13 lutego 2020

Zombieland kulki w łeb.

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  13 lutego 2020

Zombiebobry.

HardStyled83ddd0a
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  14 lutego 2020
Owad
Owad: Zombiebobry.

obejrzałem dla cycków :D
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  14 lutego 2020
okej, minęło 2-3 :woot: miesięcy, to można coś napisać

GNIOTY

The Grudge: Klątwa 2020 - wynudziłem się niemiłosiernie

TAKIE SE

Zombieland: Kulki w łeb 2019 - po fajnej pierwszej części, ta taka przeciętna - pozbawiona humoru i klimatu jedynki

Terminator: Mroczne przeznaczenie - chyba najsłabsza ze wszystkich części

Aladyn - jedyny fajny aspekt tego filmu to Naomi Scott

(Nie)znajomi - zdecydowanie wole oryginał

POLECAM

Zabawa w pochowanego



przyjemna czarna komedia i wręcz ubóstwiam momenty wku....u głównej bohaterki

Joker



świetne,

Yesterday


przyjemny film, niespełniony piosenkarz nagle zostaje jedynym człowiekiem na świecie który zna piosenki Beatlesów

Green Book



Drobny cwaniaczek z Bronksu 9 z uprzedzeniami względem czarnoskórych zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer a zarazem czarnoskórego i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée

1917



fajne widowisko, być może za duży hype na film, sprawia że widz nie jest ostatecznie ukontentowany

Boże ciało



dobre kino, ciekawa historia ale z Parasite nie miało szans

Na noże



sprawnie napisana komedia kryminalna, czas mija szybko i przyjemnie

Miss americana


dokument o Taylor Swift — autorce piosenek i artystce, ale przede wszystkim kobiecie wykorzystującej pełnię możliwości swojego głosu.

Jojo Rabbit



po prostu zakochałem się w tym filmie
...Ignorance is bliss...
ElegantBroma
ElegantBroma
  1 marca 2020

Ostatnio obejrzalem najlepsze filmy edukacyjne bez przemocy dla naszych milusinskich.

https://www.youtube.com/watch?v=rwbJMvgtuhw

Kanal na Youtube nie zawiera zadnej nienawisci, jakiej jest wiele we wspolczesnym swiecie.

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  15 marca 2020

Wczoraj na HBO 2 - Zakonnica.

HardStyled83ddd0a