RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 kwietnia 2009 (pierwszy post)

Witam Was w ten słoneczny dzień
chociaż jak mawiał Kłapouchy - "Dziś świeci słońce pewnie jutro będzie padać" (czy jakoś tak :mrgreen: )

ale do rzeczy



TEMAT
Moja Kultura

Pewnie każdy z nas w czasie swojego życia , dojrzewania poszukiwał siebie i swojego stylu , a co z tym idzie i własnej kultury.

W tym temacie chciałbym właśnie ten watek poruszyć
waszych poszukiwań i refleksji na temat tego co było , kim byliście ale też o tym jacy jesteście

1. Film
Może nie sa decydującym czynnikiem na nasze ukształtowanie się ale na pewno w waszym życiu pojawiły się takie które w jakiś sposób was ukierunkowały

- Pamiętacie filmy które wywarły na was inne spojrzenie na świat swoje życie ?
(oczywiście liczę na jakieś tytułu i argumentację )
- Czy na przestrzeni lat zmienił wam się filmowy gust ?
( czy nadal powiedzmy jesteście fanami filmów z dzieciństwa lub filmów z danej tematyki czy jednak z czasem wasze gusta filmowe zmieniły się na inne - lepsze , gorszę )

2. Książka
Tu już można dostrzec większy wpływ na nas (no chyba że ktoś nie czyta książek)
czytanie wzbogaca nas, nasz umysł.. itd ;)

- Pamiętacie swoją pierwszą książkę ?
( o czym była , jakie wrażenia po przeczytaniu jej)
- Jak i czy w ogóle zmieniał się wasz literacki gust ?
- Czy rodzice kupowali wam książki jak byliście dziećmi ?
(a może nadal kupują ? , co najczęściej dostawaliście za książki ? )
- Czy oprócz "zwykłych" książek czytaliście też np. najróżniejsze encyklopedie najróżniejsze ?
- Czy sami dajecie w prezencie innym książki ?
- Kupujecie sobie książki ?
(jaką ostatnio)

3. Muzyka
Tu wiadomo że gatunek muzyczny od razu narzuca nam przynależność do danej kultury (w tym przypadku alternatywna kultura lub subkultura)

- Czy na przestrzeni lat zmienił wam się styl , gatunek muzyczny ?
(jeśli tak to dlaczego ? )
- z jakim stylem obecnie się identyfikujecie ?
- Czy słuchana przez was muzyka "zobowiązuje" was by należeć do grona subkultury związanej z ta muzyką ?
- Czy słuchana muzyka przez was ma wpływ na wasz wygląd ?
( typu słucham rapu ubieram się jak skejt - chyba dobrze dobrałem :woot: )

4. Kultura "Wyższa"
Teatr , opera , filharmonia, Muzea itd.
chyba najwyższy z poziomów przejawy kultury :ninja:

- Chodzicie do Teatru ? , Opery , Filharmonii itd. ?
- co was do tego skłoniło ?
( pamiętacie ten okres życia kiedy stwierdziliście że tak , ta forma sztuki jest dla mnie )
- Co ostatnio oglądaliście ?

5. Kultura w sporcie
rywalizacja sportowa to doskonałe miejsce na okazanie lub utratę kultury, godności

- podczas rywalizacji sportowych staracie się zachowywać fair play czy raczej liczy się tylko wygrana ?
- zdarzyło wam się by taką kulturę okazać lub otrzymać ?
- Jak postrzegacie ludzi którzy rezygnując ze zwycięstwa pomógł przeciwnikowi oraz co myslicie o ludziach którzy zrobią wszystko byle tylko wygrać ?

6. Kultura życia
czyli my na co dzień

- Używacie zwrotów grzecznościowych ?
- Wymagacie od innych by zwracano się do was z szacunkiem ?
(typu per pan , szanowna pani itd. )
- Czy traktujecie ludzi z szacunkiem nie zależnie od pochodzenia (społecznego jak i narodowościowego ) ?

7. Kultura Masowa
stworzyła człowieka jednowymiarowego, zwanego incydentalnie człowiekiem telewizyjnym. W kulcie nowości, zdrowego i pięknego wyglądu, szczęścia absolutnego i pozostałych oferowanych przez massmedia wartości, bierny odbiorca zaczyna niejako przyjmować proponowaną tożsamość, zgodnie z trendami w świecie medialnym, za czym idą także brak akceptacji m.in. dla brzydoty, starości czy smutku, oraz wyraźne pragnienie posiadania

- Identyfikujecie się z kultura masową ?
- znacie ludzi których można by do tej kultury przypisać ?
( mowa także o celebrytach naszych )
- w skali od 1-10 umiesz ocenić się jak bardzo jesteś człowiekiem cybernetycznym ?
( w związku z popularnością i właściwościami Internetu, dla użytkownika sieci nie liczy się już czas i przestrzeń, ani własna osobowość ? w sieci możliwe jest bycie kimś innym, w dodatku odciętym od prawdziwego świata i zupełnie rzeczywistych kłopotów)

8. My

Czy umiesz podsumować siebie i odnaleźć sie w jakiejś kulturze którą reprezentujesz ?
Uważasz że Kultura którą reprezentujesz jest dobra czy nadal wymaga poprawek ?

dziękuję za wypowiedzi i oby kulturalną rozmowę
Prosze pamiętać o szanowaniu wypowiedzi innych i ich poglądów
(jakie by nie były)

Od kultury nie możemy się uwolnić, bo ilekroć próbujemy to uczynić, tworzymy własną.

temat pod patronatem PF - w mojej osobie :mrgreen:

Pozdrawiam


p.s.
mam nadzieję że temat jest kompletny i po dodaniu go nie okażę się że zapomniałem o czymś (choć pewnie tak się stanie) ale liczę na was i zawsze dany wątek można poruszyć

za jakiekolwiek błędy rzeczowe przepraszam
...Ignorance is bliss...
pauline321
pauline321
  5 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: - Pamiętacie filmy które wywarły na was inne spojrzenie na świat swoje życie ?


Nie, żadne filmy raczej mojego poglądu na życie nie zmieniły i wątpię, żeby taki film kiedykolwiek powstał. Ewentualnie filmy, które mnie wzruszyły, dotknęły, etc.

RexMundi
RexMundi: - Czy na przestrzeni lat zmienił wam się filmowy gust ?


Nie aż tak bardzo. Zawsze kochałam oglądać komedie romantyczne i to we mnie zostało do dzisiaj. Skończyłam z polskimi produkcjami typu "Jeszcze raz".

RexMundi
RexMundi: - Pamiętacie swoją pierwszą książkę ?


Nie mam pojęcia, przeczytałam pewnie z kilkaset książek i pierwszej nie pamiętam.

RexMundi
RexMundi: - Jak i czy w ogóle zmieniał się wasz literacki gust ?


Kiedyś lubiłam książki typu pamiętnik księżniczki, teraz dalej takie lubię, ale więcej czytam książek Kinga, Cooka itp ;) No i oczywiście Harry Potter i Hobbit to pozycje obowiązkowe :)

RexMundi
RexMundi: - Czy rodzice kupowali wam książki jak byliście dziećmi ?


Dalej kupują. Kupowali mi te, które chciałam.

RexMundi
RexMundi: - Czy oprócz "zwykłych" książek czytaliście też np. najróżniejsze encyklopedie najróżniejsze ?


Z powodu mojej obsesji (geografia) lubię czytać słowniki, mapy itp.

RexMundi
RexMundi: - Kupujecie sobie książki ?


Ostatni raz kupiłam sobie Księżyc w nowiu.

RexMundi
RexMundi: - Czy na przestrzeni lat zmienił wam się styl , gatunek muzyczny ?


Taak, kiedyś słuchałam tego co słuchało większość 13-latek: jakieś Iglesiasy, Beyone itp ;d Teraz raczej punk, rock, ska, reggae

RexMundi
RexMundi: - Czy słuchana przez was muzyka "zobowiązuje" was by należeć do grona subkultury związanej z ta muzyką ?


Nie. Pewnie nikt nie powiedziałby jakiej muzyki słucham, widząc mój styl ubierania się, zachowanie.

RexMundi
RexMundi: - Chodzicie do Teatru ? , Opery , Filharmonii itd. ?


Raz czy dwa byłam na przedstawieniu jakimś. Nie bardzo mam dostęp do teatru czy opery, bo najbliższy chyba jest we Wrocławiu (80 km).

RexMundi
RexMundi: - podczas rywalizacji sportowych staracie się zachowywać fair play czy raczej liczy się tylko wygrana ?


Oczywiście, że liczy się wygrana, ale nie do tego stopnia, żeby walczyć nieuczciwie.

RexMundi
RexMundi: - Jak postrzegacie ludzi którzy rezygnując ze zwycięstwa pomógł przeciwnikowi oraz co myslicie o ludziach którzy zrobią wszystko byle tylko wygrać ?


Z jednej skrajności w drugą ;d lepsze jest przegrywanie, żeby ktoś inny mógł wygrać, ale rzadko mi się to zdarza, nie pochwalam tego.

RexMundi
RexMundi: - Używacie zwrotów grzecznościowych ?


Tak. Proszę, dziękuję czy przepraszam są w moim słowniku :)

RexMundi
RexMundi: - Czy traktujecie ludzi z szacunkiem nie zależnie od pochodzenia


Tak. Nawet jeśli starsza ode mnie osoba, nie zasługuje na szacunek, nie umiem nie powiedzieć "dzień dobry", mijając ją na ulicy.

RexMundi
RexMundi: - Identyfikujecie się z kultura masową ?


Nie. Lubię być oryginalna, wyróżniać się i nie cierpię podążać za tłumem. Wiadomo, że coś z tej kultury mam.

RexMundi
RexMundi: - w skali od 1-10 umiesz ocenić się jak bardzo jesteś człowiekiem cybernetycznym ?


3 może :woot:

RexMundi
RexMundi: Uważasz że Kultura którą reprezentujesz jest dobra czy nadal wymaga poprawek ?


Poprawek wymaga, ale nie mam zamiaru być kulturalna do bólu. Czasem zdarza mi się przekląć czy zachować nieodpowiednio, ale zazwyczaj się powstrzymuję. I nie lubię jeśli ktoś na siłę kultury wymaga.
folkemon
folkemon
  5 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: 3. Muzyka Tu wiadomo że gatunek muzyczny od razu narzuca nam przynależność do danej kultury (w tym przypadku alternatywna kultura lub subkultura) - Czy na przestrzeni lat zmienił wam się styl , gatunek muzyczny ? (jeśli tak to dlaczego ? ) - z jakim stylem obecnie się identyfikujecie ? - Czy słuchana przez was muzyka "zobowiązuje" was by należeć do grona subkultury związanej z ta muzyką ? - Czy słuchana muzyka przez was ma wpływ na wasz wygląd ? ( typu słucham rapu ubieram się jak skejt - chyba dobrze dobrałem )

o, coś dla mnie, reszta w zasadzie się nie liczy :bezradny:
- zmienił się, dlaczego? Bo takie rzeczy się zmieniają najczęściej :] Za dużo pisania. Nie będę tu się uzewnętrzniał :jezyk:
- obecnie słucham rożnej muzyki, więc nie identyfikuję się (chyba)
- obecnie nie, ewentualnie koszulki kupione podczas koncertów, a nie jakieś badziewia produkcji chińskiej ze sklepów muzycznych, na których nie wiadomo kto zarabia, pewnie nie zespół

a skejt to osoba jeżdżąca na desce, chyba tylko w Polsce skate jest utożsamiany z rapem, ale nic to.
79AsonUnique79
Posty: 3282 (po ~113 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 1
79AsonUnique79
  5 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: - Czy na przestrzeni lat zmienił wam się styl , gatunek muzyczny ? (jeśli tak to dlaczego ? ) - z jakim stylem obecnie się identyfikujecie ? - Czy słuchana przez was muzyka "zobowiązuje" was by należeć do grona subkultury związanej z ta muzyką ? - Czy słuchana muzyka przez was ma wpływ na wasz wygląd ? ( typu słucham rapu ubieram się jak skejt - chyba dobrze dobrałem )
...słucham Rap-u,Jazz-u ,R`n`B,Soul-u,Afro Beat od jakiś 15 lat i nie przypominam sobie żeby było to uzależniane od jakiegokolwiek ubioru...widziałem pierwszych skejtów i raczej porównywałbym ich do hipisów...ahaj
RexMundi
RexMundi: Używacie zwrotów grzecznościowych ?
...jak najbardziej ...chociaż wiemy że na przykład słowo "przepraszam"coraz trudniej przechodzi ludziom przez gardło...
RexMundi
RexMundi: - Czy traktujecie ludzi z szacunkiem nie zależnie od pochodzenia (społecznego jak i narodowościowego ) ?
....u mnie niema czegoś takiego jak narodowość czy też pochodzenie - JEST TYLKO CZŁOWIEK

RexMundi
RexMundi: Chodzicie do Teatru ? , Opery , Filharmonii itd. ?

...raz w miesiącu -teatr.....

RexMundi
RexMundi: - Co ostatnio oglądaliście ?

"Grube ryby" w reż.K.Jandy....

I`m Not Trying To Save HipHop,I`m Trying To Save My Son From OnomatoPeja....the Saga Continues .....http://www.youtube.com/watch?v=sBFx74laoGc

shamaramorgan
shamaramorgan
  5 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: Pamiętacie filmy które wywarły na was inne spojrzenie na świat swoje życie ?

wiem, że sporo takich było.Chciałabym wymienic wszystkie, ale wiem, że nie zdołam
Oczywiście Jutro idziemy do kina dlaczego? zakochałam się w sposobie przedstawienia młodziezy przed wojną.
Po obejrzeniu tego filmu szczerze żałowałam, że nie żyłam w czasie drugiej wojny światowej.
Zakochałam się w stroju, kulturze, muzyce tamtego czasu. Spojrzałam na wojnę okiem człowieka w moim wieku.
zauważyłam znaczące róznice oimiędzy ludźmi wtedy a mną dziś.
RexMundi
RexMundi: - Czy na przestrzeni lat zmienił wam się filmowy gust ?

Myślę, że nie mam określonego gustu, dotyczącego wyboru filmu.
Nigdy nie przepadałam za filmami sc-fi oraz sensacyjnymi (etc) i tak zostało :)
RexMundi
RexMundi: - Pamiętacie swoją pierwszą książkę ?

Kaczka dziwaczka?
RexMundi
RexMundi: Jak i czy w ogóle zmieniał się wasz literacki gust ?

gdy byłam młodsza, czytałam książki typowe dla nastolatek. O miłości, narkotykach, pseudo- horrory.
Teraz lubię czytać książki o drugiej wojnie światowej oraz lekko "zajeżdżające" historią :d
RexMundi
RexMundi: - Czy rodzice kupowali wam książki jak byliście dziećmi ?

oczywiście. później robiłam z nich dom :d (na początku dostawałam takie składane w harmonijkę w twardej oprawie)
RexMundi
RexMundi: Czy oprócz "zwykłych" książek czytaliście też np. najróżniejsze encyklopedie najróżniejsze ?

no pewnie :D Prawie nauczyłam się na pamięć (oczywiście po obrazkach) encyklopedią, którą moja siostra dostała na Pierwszą Komunię :d
Zresztą do dziś został mi spory pociąg do wiedzy
RexMundi
RexMundi: - Kupujecie sobie książki ? (jaką ostatnio)

teraz kupuję lektury. Ostatnio kupiona lektura: Chłopi.
Ostatnią książkę, nie lekturę kupiłam miesiąc temu: Rauska. Autorki nie pamiętam.
RexMundi
RexMundi: - z jakim stylem obecnie się identyfikujecie ?

Już przestałam identyfikowac się z jakimkolwiek stylem.
Uwielbiam polską muzykę :) Z dumą mogę stwierdzić, że polska potrafi stworzyć kawał dobrej muzyki.
RexMundi
RexMundi: Czy słuchana muzyka przez was ma wpływ na wasz wygląd ?

oczywiście, aczkolwiek nie nalezy opierać opinii tylko na stroju.
często zakładam bojówki, ale to wcale nie znaczy, że jestem skejtem.
RexMundi
RexMundi: - Wymagacie od innych by zwracano się do was z szacunkiem ?

o nieeee :) jestem za młoda, bym chciała, żeby mówiono do mnie per "pani"
RexMundi
RexMundi: - Czy traktujecie ludzi z szacunkiem nie zależnie od pochodzenia

raczej tak. Chyba, że ktoś uważa, że ignorowanie emo, piętnastolatek, pijaków etc. jest brakiem szacunku :)
shamaramorgan
shamaramorgan
  5 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: 1. Film Może nie sa decydującym czynnikiem na nasze ukształtowanie się ale na pewno w waszym życiu pojawiły się takie które w jakiś sposób was ukierunkowały - Pamiętacie filmy które wywarły na was inne spojrzenie na świat swoje życie ? (oczywiście liczę na jakieś tytułu i argumentację )

aha, zapomniałabym....
uważam, że każdy film, który wywołuje w nas jakieś emocje, w pewnym stopniu zmienia nas albo nasz pogląd na świat. czasem jest to tylko na chwile, czasem na całe życie.
Nawet jakaś durna komedia romantyczna, przy której się wzruszę, sprawia, że zaczynam doceniać bardziej osobę, którą kocham. to też jest przeciez wpływ na mój światopogląd.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, żadne filmy raczej mojego poglądu na życie nie zmieniły i wątpię, żeby taki film kiedykolwiek powstał. Ewentualnie filmy, które mnie wzruszyły, dotknęły, etc.

nawet takich które zmusiły do refleksji ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie aż tak bardzo. Zawsze kochałam oglądać komedie romantyczne i to we mnie zostało do dzisiaj.

Ty jeszcze młoda jesteś ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mam pojęcia, przeczytałam pewnie z kilkaset książek i pierwszej nie pamiętam.

to tak sentymentalnie mogło by sie pamiętać "pierwsze razy" :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Z powodu mojej obsesji (geografia) lubię czytać słowniki, mapy itp.

o a to njus ;p
cześć Paula co czytasz ? - mapy :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Taak, kiedyś słuchałam tego co słuchało większość 13-latek: jakieś Iglesiasy, Beyone

Ja słuchałem Disco Polo :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie. Pewnie nikt nie powiedziałby jakiej muzyki słucham, widząc mój styl ubierania się, zachowanie.

a widząc Ci powiedzieli by że słuchasz... ??

Konto usunięte
Konto usunięte: Raz czy dwa byłam na przedstawieniu jakimś. Nie bardzo mam dostęp do teatru czy opery, bo najbliższy chyba jest we Wrocławiu (80 km).

no to mam tak samo jak Ty

Konto usunięte
Konto usunięte: 3 może

fejk :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Poprawek wymaga, ale nie mam zamiaru być kulturalna do bólu

nie chodzi mi tu tylko o maniery
raczej o całość - o poglądy , styl życia itd.

Konto usunięte
Konto usunięte: reszta w zasadzie się nie liczy

liczy :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Za dużo pisania. Nie będę tu się uzewnętrzniał

szkoda

Konto usunięte
Konto usunięte: chyba tylko w Polsce skate jest utożsamiany z rapem

więc porównanie dobre :ninja:

79AsonUnique79
79AsonUnique79: ...u mnie niema czegoś takiego jak narodowość czy też pochodzenie - JEST TYLKO CZŁOWIEK

no i słusznie

79AsonUnique79
79AsonUnique79: "Grube ryby" w reż.K.Jandy....

i jak wrażenia ?

79AsonUnique79
79AsonUnique79: od jakiś 15 la

a wcześniej ;>
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Spojrzałam na wojnę okiem człowieka w moim wieku.

jednak podejrzewam że to i tak mało w porównaniu tego jakbyś żyła w czasie wojny

Konto usunięte
Konto usunięte: zauważyłam znaczące róznice oimiędzy ludźmi wtedy a mną dziś.

to już mozna teraz dostrzec między uczniami poszczególnych poziomów szkół

Konto usunięte
Konto usunięte: Kaczka dziwaczka?

a moja Trzymaj się Kamil :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: oczywiście. później robiłam z nich dom :d (na początku dostawałam takie składane w harmonijkę w twardej oprawie)

mi mama zawsze kupowała encyklopedie najróżniejsze

Konto usunięte
Konto usunięte: teraz kupuję lektury. Ostatnio kupiona lektura: Chłopi.

a czemu lektury :ninja:
Bibliotek już nie ma :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: oczywiście, aczkolwiek nie nalezy opierać opinii tylko na stroju. często zakładam bojówki, ale to wcale nie znaczy, że jestem skejtem.

ludzie lubią oceniać po wyglądzie :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: o nieeee :) jestem za młoda, bym chciała, żeby mówiono do mnie per "pani"

no ale pewnie nie chciała byś też by rozmawiano z Tobą jak z dzieckiem

Konto usunięte
Konto usunięte: że ignorowanie emo, piętnastolatek, pijaków etc. jest brakiem szacunku :)

ignorowanie jeszcze nie jest takie złe
lepsze to niż ich napiętnowanie

Konto usunięte
Konto usunięte: wpływ na mój światopogląd.

czy na uczucia ? :)
...Ignorance is bliss...
shamaramorgan
shamaramorgan
  5 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: jednak podejrzewam że to i tak mało w porównaniu tego jakbyś żyła w czasie wojny

wiadomo, film nie oddaje całej rzeczywistości.
Jednak brakuje mi tego bohaterstwa, tego zjednoczenia się.
I takiej przyjaźni ("pamiętaj, że jesteśmy nieśmiertelni..")
RexMundi
RexMundi: to już mozna teraz dostrzec między uczniami poszczególnych poziomów szkół

no tak, ale większośc ma podobne poglądy, ponieważ żyjemy w tej samej Polsce.
RexMundi
RexMundi: a moja Trzymaj się Kamil

:D
RexMundi
RexMundi: mi mama zawsze kupowała encyklopedie najróżniejsze

Widzę, że też miałeś od małego pociąg do nauki :)
Mi mamuśka na początku kupiła Biblię :)
czytałam tylko pierwsze strony, bo były najciekawsze :d
RexMundi
RexMundi: a czemu lektury Bibliotek już nie ma

są, ale wolę mieć swoje, by mieć do matury.
zresztą w bibliotece od stycznia trzymam książki i wolę tam nie chodzić, bo czeka mnie wysoka kara pieniężna za przetrzymywanie książek :d
RexMundi
RexMundi: ludzie lubią oceniać po wyglądzie

mężczyźni to wzrokowcy :)
RexMundi
RexMundi: no ale pewnie nie chciała byś też by rozmawiano z Tobą jak z dzieckiem

Chyba nikt nie będzie tak rozmawiał z osobą dorosłą (prawnie)
RexMundi
RexMundi: czy na uczucia ? :)

na uczucia :) i granie na emocjach :)

RexMundi
RexMundi: ignorowanie jeszcze nie jest takie złe lepsze to niż ich napiętnowanie

przyznaję, zdaża mi się wyśmiewać z innych ludzi :ninja:
shamaramorgan
shamaramorgan
  5 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zdaża

zdarza*
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jednak brakuje mi tego bohaterstwa, tego zjednoczenia się.

no cóż może tylko taka tragedia jak wojna potrafi zjednoczyć ludzi
bo w sumie zazwyczaj wieksze tragedia prowadzą do pojednania

Konto usunięte
Konto usunięte: no tak, ale większośc ma podobne poglądy,

no nie wiem :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Widzę, że też miałeś od małego pociąg do nauki :)

wychowałem się na Indianie Jonesie i MacGyverze :D
Historia , fizyka , chemia to było to co mnie kręciło ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: Mi mamuśka na początku kupiła Biblię :) czytałam tylko pierwsze strony, bo były najciekawsze :d

Ja przeczytałem całą :ninja:
moja pokuta przed I Komunią :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: zresztą w bibliotece od stycznia trzymam książki i wolę tam nie chodzić, bo czeka mnie wysoka kara pieniężna za przetrzymywanie książek :d

kradziejka :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: mężczyźni to wzrokowcy :)

dziewczyny tez :tak:
często są w szoku gdy się okazuję że nie chodziłem do zawodówki
:lol2:
bo niby ubieram się "zawodowo" :zonk:
...Ignorance is bliss...
shamaramorgan
shamaramorgan
  5 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: wychowałem się na Indianie Jonesie i MacGyverze :D Historia , fizyka , chemia to było to co mnie kręciło ;p

ja uwielbiałam astronomię :zakochany:
RexMundi
RexMundi: kradziejka

wolę mówić, że zapominam oddawać książki :D

RexMundi
RexMundi: często są w szoku gdy się okazuję że nie chodziłem do zawodówki bo niby ubieram się "zawodowo"

:szok2: czyli że dres czy strój mechanika? :D
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja uwielbiałam astronomię

to obejrzyj Astronauta Farmer :D

Konto usunięte
Konto usunięte: :szok2: czyli że dres czy strój mechanika? :D

raczej bluza z kapturem , szerokie spodnie nieogolony :lol:
nie mam pojęcie czemu mnie tak sklasyfikowano

chyba że stwierdzono że jaki ojciec taki syn i zawodówke dawali mi max jako poziom wykształcenia :and:
...Ignorance is bliss...
eM89
eM89
  5 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: 4. Kultura "Wyższa" Teatr , opera , filharmonia, Muzea itd. chyba najwyższy z poziomów przejawy kultury - Chodzicie do Teatru ? , Opery , Filharmonii itd. ? - co was do tego skłoniło ? ( pamiętacie ten okres życia kiedy stwierdziliście że tak , ta forma sztuki jest dla mnie ) - Co ostatnio oglądaliście ?

o tak uwielbiam teatr, lubię filharmonie, przepadam za chórami
chodze, niestety tylko kilka razy w roku, bo koszty niestety są dośc znaczne, zwłaszcza, ze nie siadam dalej niż w 6 rzędzie w przypadku teatru, bo uważam, że po prostu nie ma sensu siedzieć w daleko, bo w sztukach jest pełno szczegółów, których osoby daleko siedzące nie dostrzegą.
nie pamiętam co mnie do tego skłoniło, jak bylam mała to przepadałam za przedstawieniami, na które nas zabierali ze szkoły. i tak mi zostało

ostatnio byłam na "Upiorze w operze" i gorrrąco polecam!
+potem dzięki temu, że obejrzałam sztukę kupiłam sobie rownież film(obejrzałam już ze 3 razy) :)
razotka
razotka
  6 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: - Czy na przestrzeni lat zmienił wam się filmowy gust ?

Zmieniło się. Kiedyś oglądałam rodzinne filmy, pełne spokoju i miłości. Teraz oglądam filmy oparte na faktach, czasami obejrzę jakiś sensacyjny, co kiedyś było dla mnie niemożliwe.
RexMundi
RexMundi: - Pamiętacie swoją pierwszą książkę ?

Chyba taka z wierszykiem "mam trzy latka, trzy i pół..." Później babcia mi coś wypożyczała zawsze i miałam zeszyt, w którym rysowałam ilustrację do jakiegoś fragmentu z książki, pisałam autora i tytuł no i streszczałam :P
RexMundi
RexMundi: - Jak i czy w ogóle zmieniał się wasz literacki gust ?

Jak byłam mała to czytałam tylko książki dla dzieci :P później weszłam w świat lektur i było coraz "poważniej" :P czasami zaglądam do literatury młodzieżowej, ale chyba najczęściej sięgam po dramaty i literaturę wspołczesną mająca coś z psychologią.
Konto usunięte
Konto usunięte: - Czy rodzice kupowali wam książki jak byliście dziećmi ?

Nie...
RexMundi
RexMundi: Czy oprócz "zwykłych" książek czytaliście też np. najróżniejsze encyklopedie najróżniejsze ? - Czy sami dajecie w prezencie innym książki ? - Kupujecie sobie książki ?

Encyklopedie dostawałam na koniec roku w podstawówce :P ale nigdy nie zaglądałam do nich z zainteresowaniem i tak mi chyba do dzisiaj zostałó bo nie szukam w domowej biblioteczce tylko w interenecie jakiś inrofmacji :P
Tak, jeśli jest to osoba lubiąca czytać.
Nie.
RexMundi
RexMundi: - Czy na przestrzeni lat zmienił wam się styl , gatunek muzyczny ? - z jakim stylem obecnie się identyfikujecie ? - Czy słuchana przez was muzyka "zobowiązuje" was by należeć do grona subkultury związanej z ta muzyką ? - Czy słuchana muzyka przez was ma wpływ na wasz wygląd ?

Tak samo jak z książkami :P Teraz potrafię słuchać nawet klasyki. Co prawda mój tato zaszczepił u mnie jaką "fascynajcę" tym i raz na jakiś czas oboje podczas jazdy samochodem słuchamy Mozarta na przykład :D
Zdecydowanie nie. Słucham tego ,co tylko i wyłącznie mi się spodoba. Nie dostosowuję się do trendów obowiązujących w muzyce. Rano mogę słuchać najnowszego przeboju Shakiry a za godzinę czegoś z lat 80tych.
Nie.
RexMundi
RexMundi: - Chodzicie do Teatru ? , Opery , Filharmonii itd. ?

W gimnazjum miałam świetnie zgraną nauczycielkę, która dwa razy w ciągu roku organizowała wyjazdy do teatru. Teraz nie mam takiej możliwości, niestety... ale chciało by się ;)
RexMundi
RexMundi: - Wymagacie od innych by zwracano się do was z szacunkiem ?

To zalezy od sytuacji. Jeśli ktoś nagminnie do mnie mówi "ej Ty stara" to zwrócę mu uwagę, że mnie to irytuje i niech lepiej nie odzywa się wcale albo zapamięta jak mam na imię.
RexMundi
RexMundi: - w skali od 1-10 umiesz ocenić się jak bardzo jesteś człowiekiem cybernetycznym ?

6
RexMundi
RexMundi: Uważasz że Kultura którą reprezentujesz jest dobra czy nadal wymaga poprawek ?

Nigdy nie miałam konkretnego stylu. Zawsze byłam "mieszanką". Dla mnie moja kultura to coś osobistego i nie potrafiłabym w całości się poddać jednemu z jej odnóż.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.