RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 kwietnia 2009 (pierwszy post)

Witam Was w ten słoneczny dzień
chociaż jak mawiał Kłapouchy - "Dziś świeci słońce pewnie jutro będzie padać" (czy jakoś tak :mrgreen: )

ale do rzeczy



TEMAT
Moja Kultura

Pewnie każdy z nas w czasie swojego życia , dojrzewania poszukiwał siebie i swojego stylu , a co z tym idzie i własnej kultury.

W tym temacie chciałbym właśnie ten watek poruszyć
waszych poszukiwań i refleksji na temat tego co było , kim byliście ale też o tym jacy jesteście

1. Film
Może nie sa decydującym czynnikiem na nasze ukształtowanie się ale na pewno w waszym życiu pojawiły się takie które w jakiś sposób was ukierunkowały

- Pamiętacie filmy które wywarły na was inne spojrzenie na świat swoje życie ?
(oczywiście liczę na jakieś tytułu i argumentację )
- Czy na przestrzeni lat zmienił wam się filmowy gust ?
( czy nadal powiedzmy jesteście fanami filmów z dzieciństwa lub filmów z danej tematyki czy jednak z czasem wasze gusta filmowe zmieniły się na inne - lepsze , gorszę )

2. Książka
Tu już można dostrzec większy wpływ na nas (no chyba że ktoś nie czyta książek)
czytanie wzbogaca nas, nasz umysł.. itd ;)

- Pamiętacie swoją pierwszą książkę ?
( o czym była , jakie wrażenia po przeczytaniu jej)
- Jak i czy w ogóle zmieniał się wasz literacki gust ?
- Czy rodzice kupowali wam książki jak byliście dziećmi ?
(a może nadal kupują ? , co najczęściej dostawaliście za książki ? )
- Czy oprócz "zwykłych" książek czytaliście też np. najróżniejsze encyklopedie najróżniejsze ?
- Czy sami dajecie w prezencie innym książki ?
- Kupujecie sobie książki ?
(jaką ostatnio)

3. Muzyka
Tu wiadomo że gatunek muzyczny od razu narzuca nam przynależność do danej kultury (w tym przypadku alternatywna kultura lub subkultura)

- Czy na przestrzeni lat zmienił wam się styl , gatunek muzyczny ?
(jeśli tak to dlaczego ? )
- z jakim stylem obecnie się identyfikujecie ?
- Czy słuchana przez was muzyka "zobowiązuje" was by należeć do grona subkultury związanej z ta muzyką ?
- Czy słuchana muzyka przez was ma wpływ na wasz wygląd ?
( typu słucham rapu ubieram się jak skejt - chyba dobrze dobrałem :woot: )

4. Kultura "Wyższa"
Teatr , opera , filharmonia, Muzea itd.
chyba najwyższy z poziomów przejawy kultury :ninja:

- Chodzicie do Teatru ? , Opery , Filharmonii itd. ?
- co was do tego skłoniło ?
( pamiętacie ten okres życia kiedy stwierdziliście że tak , ta forma sztuki jest dla mnie )
- Co ostatnio oglądaliście ?

5. Kultura w sporcie
rywalizacja sportowa to doskonałe miejsce na okazanie lub utratę kultury, godności

- podczas rywalizacji sportowych staracie się zachowywać fair play czy raczej liczy się tylko wygrana ?
- zdarzyło wam się by taką kulturę okazać lub otrzymać ?
- Jak postrzegacie ludzi którzy rezygnując ze zwycięstwa pomógł przeciwnikowi oraz co myslicie o ludziach którzy zrobią wszystko byle tylko wygrać ?

6. Kultura życia
czyli my na co dzień

- Używacie zwrotów grzecznościowych ?
- Wymagacie od innych by zwracano się do was z szacunkiem ?
(typu per pan , szanowna pani itd. )
- Czy traktujecie ludzi z szacunkiem nie zależnie od pochodzenia (społecznego jak i narodowościowego ) ?

7. Kultura Masowa
stworzyła człowieka jednowymiarowego, zwanego incydentalnie człowiekiem telewizyjnym. W kulcie nowości, zdrowego i pięknego wyglądu, szczęścia absolutnego i pozostałych oferowanych przez massmedia wartości, bierny odbiorca zaczyna niejako przyjmować proponowaną tożsamość, zgodnie z trendami w świecie medialnym, za czym idą także brak akceptacji m.in. dla brzydoty, starości czy smutku, oraz wyraźne pragnienie posiadania

- Identyfikujecie się z kultura masową ?
- znacie ludzi których można by do tej kultury przypisać ?
( mowa także o celebrytach naszych )
- w skali od 1-10 umiesz ocenić się jak bardzo jesteś człowiekiem cybernetycznym ?
( w związku z popularnością i właściwościami Internetu, dla użytkownika sieci nie liczy się już czas i przestrzeń, ani własna osobowość ? w sieci możliwe jest bycie kimś innym, w dodatku odciętym od prawdziwego świata i zupełnie rzeczywistych kłopotów)

8. My

Czy umiesz podsumować siebie i odnaleźć sie w jakiejś kulturze którą reprezentujesz ?
Uważasz że Kultura którą reprezentujesz jest dobra czy nadal wymaga poprawek ?

dziękuję za wypowiedzi i oby kulturalną rozmowę
Prosze pamiętać o szanowaniu wypowiedzi innych i ich poglądów
(jakie by nie były)

Od kultury nie możemy się uwolnić, bo ilekroć próbujemy to uczynić, tworzymy własną.

temat pod patronatem PF - w mojej osobie :mrgreen:

Pozdrawiam


p.s.
mam nadzieję że temat jest kompletny i po dodaniu go nie okażę się że zapomniałem o czymś (choć pewnie tak się stanie) ale liczę na was i zawsze dany wątek można poruszyć

za jakiekolwiek błędy rzeczowe przepraszam
...Ignorance is bliss...
shamaramorgan
shamaramorgan
  6 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: raczej bluza z kapturem , szerokie spodnie nieogolony nie mam pojęcie czemu mnie tak sklasyfikowano chyba że stwierdzono że jaki ojciec taki syn i zawodówke dawali mi max jako poziom wykształcenia

hah może wyglądasz im na łobuza :)
A mnie biorą wszyscy za gimnazjalistkę, chociaż z gimnazjum wyszłam 3 lata temu :ninja: ;d
margotka
margotka
  6 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: Pewnie każdy z nas w czasie swojego życia , dojrzewania poszukiwał siebie i swojego stylu , a co z tym idzie i własnej kultury.


w kulturze się wyrasta... i nie można poza nią wyjśc... nie ma czegoś takiego, jak tworzenie kultury indywidualnej...

...osoby urodzone po 1978 r. zaliczane sa do pokolenia "Y" ...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  6 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i tak mi zostało

gratulejszyn

Konto usunięte
Konto usunięte: miałam zeszyt, w którym rysowałam ilustrację do jakiegoś fragmentu z książki, pisałam autora i tytuł no i streszczałam :P

ciekawe
masz jeszcze ten zeszyt ?
fajna pamiątka by była

Konto usunięte
Konto usunięte: tak mi chyba do dzisiaj zostałó bo nie szukam w domowej biblioteczce tylko w interenecie jakiś inrofmacji :P

no teraz to w sumie encyklopedie to raczej element dekoracyjny
sam przez lata uzbierałem ładna kolekcję i jeszcze pozbawiony internetu książki te były skarbnicą wiedzy , teraz zbierają tylko kurz :D

Konto usunięte
Konto usunięte: 6

:ninja:
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  6 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hah może wyglądasz im na łobuza :)

wizerunek gangsta dobra rzecz :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: A mnie biorą wszyscy za gimnazjalistkę, chociaż z gimnazjum wyszłam 3 lata temu ;d

mnie ostatnio się pytano do której klasy już chodzę :wtf:

margotka
margotka: w kulturze się wyrasta... i nie można poza nią wyjśc... nie ma czegoś takiego, jak tworzenie kultury indywidualnej... ...osoby urodzone po 1978 r. zaliczane sa do pokolenia "Y" ...

popsułaś mi cały temat :smutny:

może i żyjemy w jednej kulturze ale w różnych stylach i "światach" które sami tworzymy
...Ignorance is bliss...
shamaramorgan
shamaramorgan
  6 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: wizerunek gangsta dobra rzecz

Uważaj tylko na staruszki :D
Możesz przypadkiem dostać laską "dla zasady" :d

RexMundi
RexMundi: mnie ostatnio się pytano do której klasy już chodzę

fakt, wyglądasz młodo jak na swoje 25 lat :)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  6 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Uważaj tylko na staruszki :D Możesz przypadkiem dostać laską "dla zasady" :d

kiedyś mnie zaatakował gang moherowy :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: fakt, wyglądasz młodo jak na swoje 25 lat :)

aż dam Ci 11 :mrgreen: :lol:
...Ignorance is bliss...
razotka
razotka
  6 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: ciekawe masz jeszcze ten zeszyt ? fajna pamiątka by była

właśnie nie mam... ale kilka ich było, co prawda cienkie ale były :mrgreen:
RexMundi
RexMundi: no teraz to w sumie encyklopedie to raczej element dekoracyjny sam przez lata uzbierałem ładna kolekcję i jeszcze pozbawiony internetu książki te były skarbnicą wiedzy , teraz zbierają tylko kurz

Ja z nich korzystam jak chcę mieć oryginalną prace domową :P
RexMundi
RexMundi:

no co?
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  6 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie nie mam... ale kilka ich było, co prawda cienkie ale były

szkoda że przepadły

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja z nich korzystam jak chcę mieć oryginalną prace domową :P

aha
no w sumie jak pisałem prace innym :ssh: to zazwyczaj też z książek niż z netu

Konto usunięte
Konto usunięte: no co?

dużo :ninja:
...Ignorance is bliss...
666kamilka666
666kamilka666
  6 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: - Pamiętacie filmy które wywarły na was inne spojrzenie na świat swoje życie ? (oczywiście liczę na jakieś tytułu i argumentację ) - Czy na przestrzeni lat zmienił wam się filmowy gust ?

Chyba nie.. Chociaż :woot:. religijne klimaty ("stygmaty", "ezgorcyzmy emily rose")... Te filmy sprawiły, że zaczęłam się bardziej interesować tą tematyką..

Zmienił, raz lubiłam romanse, raz horrory. W sumie nie mam jakiegoś jedynego gatunku filmu, który oglądam. To zależy od mojego samopoczucia..

RexMundi
RexMundi: Pamiętacie swoją pierwszą książkę ? ( o czym była , jakie wrażenia po przeczytaniu jej) - Jak i czy w ogóle zmieniał się wasz literacki gust ? - Czy rodzice kupowali wam książki jak byliście dziećmi ? (a może nadal kupują ? , co najczęściej dostawaliście za książki ? )

ELEMENTARZ :rock:. Lat 4 :).

Zmienił się. Kiedyś czytałam ksiązki takie jak "Harry Potter", teraz sięgam po mocniejsze lektury (stephen king), lub po ksiązki tematyczne.
Chociaż nadal lubie tematykę sf i fantasy ;-).
Kupowali, jak chciałam to kupowali. I nadal kupują, jak poproszę i nie jest za droga. A najczęściej dostawałam nagrody ksiązkowe, encyklopedie, słowniki etc :ninja:

RexMundi
RexMundi: przestrzeni lat zmienił wam się styl , gatunek muzyczny ? (jeśli tak to dlaczego ? ) - z jakim stylem obecnie się identyfikujecie ? - Czy słuchana przez was muzyka "zobowiązuje" was by należeć do grona subkultury związanej z ta muzyką ? - Czy słuchana muzyka przez was ma wpływ na wasz wygląd ?

Oczywiście. To chyba zależy od otoczenia.
Z żadnym. Słucham tego, co mi się spodoba. Od disco polo po metal.
Nie.
Nie ;-).

RexMundi
RexMundi: - Chodzicie do Teatru ? , Opery , Filharmonii itd. ? - co was do tego skłoniło ? ( pamiętacie ten okres życia kiedy stwierdziliście że tak , ta forma sztuki jest dla mnie ) - Co ostatnio oglądaliście ?

Chodzę, jak mam okazję (czyli najczęściej ze szkołą)..
ostatnio byłam na "next ex". niezbyt mi się podobało.

RexMundi
RexMundi: podczas rywalizacji sportowych staracie się zachowywać fair play czy raczej liczy się tylko wygrana ? - zdarzyło wam się by taką kulturę okazać lub otrzymać ?

fair play, chociaż nie zawsze wychodzi :ninja:.
Często wogóle nie ma kultury. Nerwy puszczają, bluzgi lecą :ziober2:.

RexMundi
RexMundi: Używacie zwrotów grzecznościowych ? - Wymagacie od innych by zwracano się do was z szacunkiem ? (typu per pan , szanowna pani itd. ) - Czy traktujecie ludzi z szacunkiem nie zależnie od pochodzenia (społecznego jak i narodowościowego ) ?

yes
yes
yes (a`la Marcinkiewicz :ninja:)
margotka
margotka
  6 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: może i żyjemy w jednej kulturze ale w różnych stylach i "światach" które sami tworzymy


światopoglądach...fliozofii... ;p

kultura to kultura...albo antykultura...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  6 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: e filmy sprawiły, że zaczęłam się bardziej interesować tą tematyką..

stygmatów czy egzorcyzmów :ninja: :P

Konto usunięte
Konto usunięte: To chyba zależy od otoczenia.

od charakteru :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Często wogóle nie ma kultury. Nerwy puszczają, bluzgi lecą .

ale piszesz o sobie ?
bywasz agresywna w czasie rywalizacji z innymi

margotka
margotka: światopoglądach...fliozofii... ;p kultura to kultura...albo antykultura...

zwał jak zwał

odpowiedz na pytania :ninja:
...Ignorance is bliss...
666kamilka666
666kamilka666
  6 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: stygmatów czy egzorcyzmów :P

W tematyce religii, idąć w innym kierunku niż dobra Bozia, cacy Jezus.

RexMundi
RexMundi: od charakteru

Nie ;-). Od otoczenia. Otoczenie kształtuje nasz charakter.

RexMundi
RexMundi: ale piszesz o sobie ? bywasz agresywna w czasie rywalizacji z innymi

Teraz już tej rywalizacji mniej... Ale jak jeździłam na zawody, to często puszczały nerwy (tak, pisałam o sobie). No bo jak nie ma sprawiedliwości u sędziów, sędziują pod drugą drużynę, a oni robią sobie z Ciebie żarty i wiedzą że ujdzie im to na sucho to aż... :ninja:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  6 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz już tej rywalizacji mniej... Ale jak jeździłam na zawody, to często puszczały nerwy (tak, pisałam o sobie). No bo jak nie ma sprawiedliwości u sędziów, sędziują pod drugą drużynę, a oni robią sobie z Ciebie żarty i wiedzą że ujdzie im to na sucho to aż...

to jest tak samo jak ja gram w lidze
trener nastawia zespół na agresywną gre jednak osobiście staram się grać czysto

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ;-). Od otoczenia. Otoczenie kształtuje nasz charakter.

ale to że 10 osób kopie babcię nie znaczy że ja tez muszę
tak jak cały dom słucha gospel a ty gothic

Konto usunięte
Konto usunięte: W tematyce religii, idąć w innym kierunku niż dobra Bozia, cacy Jezus.

no bo to ma coś w sobie , że intryguję
nieskazitelna czystość z plamami :D
nie oglądasz Kod daVinci ?
...Ignorance is bliss...
666kamilka666
666kamilka666
  7 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: to jest tak samo jak ja gram w lidze trener nastawia zespół na agresywną gre jednak osobiście staram się grać czysto

No ja też staram się grać czysto, ale jak nerwy puszczają to łatwo jest "pomylić" piłkę z nogą kolegi ;-)

RexMundi
RexMundi: ale to że 10 osób kopie babcię nie znaczy że ja tez muszę tak jak cały dom słucha gospel a ty gothic

Nie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o "jeśli wejdziesz między wrony..."..
Ale o to, że w jakim środowisku się wychowujemy od małego nas kształtuje. Jak wyrosłeś w blokowiskach, będziesz hip-hopowcem, jesli chodziłeś do szkoły muzycznej i obracałej się wsród "burzuazji' to będziesz słuchał muzyki poważnej. I tak jest ;-). Np po 10latach przeniesiesz się z blokowisk na wieś, i tam zetkniesz się z inna kulturą, to może i Twój gust się zmieni :).

RexMundi
RexMundi: no bo to ma coś w sobie , że intryguję nieskazitelna czystość z plamami :D nie oglądasz Kod daVinci ?

Dokładnie. Coś, co było przez całe życie przedstawiane Ci jako piękno i czystość ma jednak pewne rysy..
Nie oglądałam, chce najpierw książkę przeczytać, a czasu nie mam ;/.
razotka
razotka
  7 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: dużo

Czy ja wiem :woot: Dla mnie tak umiarkowanie biorąc pod uwagę to, że mam poro wolnego czasu a i tak mniejszą jego część przeznaczam na komputer etc.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.