RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 kwietnia 2009 (pierwszy post)

Witam Was w ten słoneczny dzień
chociaż jak mawiał Kłapouchy - "Dziś świeci słońce pewnie jutro będzie padać" (czy jakoś tak :mrgreen: )

ale do rzeczy



TEMAT
Moja Kultura

Pewnie każdy z nas w czasie swojego życia , dojrzewania poszukiwał siebie i swojego stylu , a co z tym idzie i własnej kultury.

W tym temacie chciałbym właśnie ten watek poruszyć
waszych poszukiwań i refleksji na temat tego co było , kim byliście ale też o tym jacy jesteście

1. Film
Może nie sa decydującym czynnikiem na nasze ukształtowanie się ale na pewno w waszym życiu pojawiły się takie które w jakiś sposób was ukierunkowały

- Pamiętacie filmy które wywarły na was inne spojrzenie na świat swoje życie ?
(oczywiście liczę na jakieś tytułu i argumentację )
- Czy na przestrzeni lat zmienił wam się filmowy gust ?
( czy nadal powiedzmy jesteście fanami filmów z dzieciństwa lub filmów z danej tematyki czy jednak z czasem wasze gusta filmowe zmieniły się na inne - lepsze , gorszę )

2. Książka
Tu już można dostrzec większy wpływ na nas (no chyba że ktoś nie czyta książek)
czytanie wzbogaca nas, nasz umysł.. itd ;)

- Pamiętacie swoją pierwszą książkę ?
( o czym była , jakie wrażenia po przeczytaniu jej)
- Jak i czy w ogóle zmieniał się wasz literacki gust ?
- Czy rodzice kupowali wam książki jak byliście dziećmi ?
(a może nadal kupują ? , co najczęściej dostawaliście za książki ? )
- Czy oprócz "zwykłych" książek czytaliście też np. najróżniejsze encyklopedie najróżniejsze ?
- Czy sami dajecie w prezencie innym książki ?
- Kupujecie sobie książki ?
(jaką ostatnio)

3. Muzyka
Tu wiadomo że gatunek muzyczny od razu narzuca nam przynależność do danej kultury (w tym przypadku alternatywna kultura lub subkultura)

- Czy na przestrzeni lat zmienił wam się styl , gatunek muzyczny ?
(jeśli tak to dlaczego ? )
- z jakim stylem obecnie się identyfikujecie ?
- Czy słuchana przez was muzyka "zobowiązuje" was by należeć do grona subkultury związanej z ta muzyką ?
- Czy słuchana muzyka przez was ma wpływ na wasz wygląd ?
( typu słucham rapu ubieram się jak skejt - chyba dobrze dobrałem :woot: )

4. Kultura "Wyższa"
Teatr , opera , filharmonia, Muzea itd.
chyba najwyższy z poziomów przejawy kultury :ninja:

- Chodzicie do Teatru ? , Opery , Filharmonii itd. ?
- co was do tego skłoniło ?
( pamiętacie ten okres życia kiedy stwierdziliście że tak , ta forma sztuki jest dla mnie )
- Co ostatnio oglądaliście ?

5. Kultura w sporcie
rywalizacja sportowa to doskonałe miejsce na okazanie lub utratę kultury, godności

- podczas rywalizacji sportowych staracie się zachowywać fair play czy raczej liczy się tylko wygrana ?
- zdarzyło wam się by taką kulturę okazać lub otrzymać ?
- Jak postrzegacie ludzi którzy rezygnując ze zwycięstwa pomógł przeciwnikowi oraz co myslicie o ludziach którzy zrobią wszystko byle tylko wygrać ?

6. Kultura życia
czyli my na co dzień

- Używacie zwrotów grzecznościowych ?
- Wymagacie od innych by zwracano się do was z szacunkiem ?
(typu per pan , szanowna pani itd. )
- Czy traktujecie ludzi z szacunkiem nie zależnie od pochodzenia (społecznego jak i narodowościowego ) ?

7. Kultura Masowa
stworzyła człowieka jednowymiarowego, zwanego incydentalnie człowiekiem telewizyjnym. W kulcie nowości, zdrowego i pięknego wyglądu, szczęścia absolutnego i pozostałych oferowanych przez massmedia wartości, bierny odbiorca zaczyna niejako przyjmować proponowaną tożsamość, zgodnie z trendami w świecie medialnym, za czym idą także brak akceptacji m.in. dla brzydoty, starości czy smutku, oraz wyraźne pragnienie posiadania

- Identyfikujecie się z kultura masową ?
- znacie ludzi których można by do tej kultury przypisać ?
( mowa także o celebrytach naszych )
- w skali od 1-10 umiesz ocenić się jak bardzo jesteś człowiekiem cybernetycznym ?
( w związku z popularnością i właściwościami Internetu, dla użytkownika sieci nie liczy się już czas i przestrzeń, ani własna osobowość ? w sieci możliwe jest bycie kimś innym, w dodatku odciętym od prawdziwego świata i zupełnie rzeczywistych kłopotów)

8. My

Czy umiesz podsumować siebie i odnaleźć sie w jakiejś kulturze którą reprezentujesz ?
Uważasz że Kultura którą reprezentujesz jest dobra czy nadal wymaga poprawek ?

dziękuję za wypowiedzi i oby kulturalną rozmowę
Prosze pamiętać o szanowaniu wypowiedzi innych i ich poglądów
(jakie by nie były)

Od kultury nie możemy się uwolnić, bo ilekroć próbujemy to uczynić, tworzymy własną.

temat pod patronatem PF - w mojej osobie :mrgreen:

Pozdrawiam


p.s.
mam nadzieję że temat jest kompletny i po dodaniu go nie okażę się że zapomniałem o czymś (choć pewnie tak się stanie) ale liczę na was i zawsze dany wątek można poruszyć

za jakiekolwiek błędy rzeczowe przepraszam
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  9 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Słyszałam o przypadku pewnego małżeństwa, w którym małżonek dopuścił się zdrady przez internet (w jakiejś tam grze) i rozwiedli się

ludzie sa dziwni

Konto usunięte
Konto usunięte: Wybacz, ale dla mnie to strata czasu.

nie wiesz tego :smutny:

Konto usunięte
Konto usunięte: Żeby moi sąsiedzi tak się remontowali. ;d Mi tam nikt nie chce oddać książek. Dobrze, że są antykwariaty.

tak mi się poszczesciło

Konto usunięte
Konto usunięte: Ponad 100.

mało :ninja;

Konto usunięte
Konto usunięte: Etam.

no nie e tam
znam kogos kto gardzi ludzmi , "kolegami" którzy żyją gorzej od niego

Konto usunięte
Konto usunięte: Nawet nie słyszałam o takim..

:ninja:
bardzo dobra stacja
...Ignorance is bliss...
odwieczna
odwieczna
  10 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: nie wiesz tego

przeczytałam tylko pierwszą część.
był wielki szałłłłłł na niego to i ja sięgnęłam, ale to książka mnie zmęczyła. zero przyjemności z czytania jej. ;d

RexMundi
RexMundi: tak mi się poszczesciło

przeczytałeś chociaż jakąś część tych książek?

RexMundi
RexMundi: mało :ninja;

tylko, że już się półki uginają. :and:
dużo wydałam, te mam z sentymentu. lubię do nich wracać.

RexMundi
RexMundi: no nie e tam znam kogos kto gardzi ludzmi , "kolegami" którzy żyją gorzej od niego

pokazuje im, że jest lepszy.
szacunek to sprawa indywidualna. skoro on innych ludzi nie szanuje niech nie oczekuje szacunku od innych.
szacunek jak dla mnie jedna z ważniejszych wartości o jakiej tak naprawdę w głębi pragniemy. jest wartością określającą nasze uznanie, tolerancje, akceptacje zasad danej osoby, jej wartości, tego czym się kieruje w życiu. uznajemy sposób bycia danej osoby, to kim jest jaka jest. nie wszystkie muszą być spełnione im więcej tym większy jest szacunek dla danej osoby, możemy kogoś szanować poprzez pryzmat jego dokonań, poprzez jego osobowość, poglądy, zachowanie. każdy czynnik o jakim się dowiemy o kimś może wzbudzić w nas pogardę czy szacunek do osoby o której była informacja.

film, książka, teatr, muzyka. skoro to tak na nas wpływa, kształtuje nas w pewien sposób. to czy tak samo nie jest z podróżami? - mentalność ludzi, widoki które zapierają dech w piersi, zwyczaje.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: przeczytałam tylko pierwszą część. był wielki szałłłłłł na niego to i ja sięgnęłam, ale to książka mnie zmęczyła. zero przyjemności z czytania jej. ;d

pierwsza jest najgorsza - dla dzieci poniżej 10 roku życia ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: przeczytałeś chociaż jakąś część tych książek?

wszystkie :ninja:
nie tak serio to żadnej - raczej sięgam za to co mnie akurat zaciekawi niż za to co akurat leży

Konto usunięte
Konto usunięte: tylko, że już się półki uginają. dużo wydałam, te mam z sentymentu. lubię do nich wracać.

aha
no ja też mam już małą bibliotekę

Konto usunięte
Konto usunięte: szacunek to sprawa indywidualna. skoro on innych ludzi nie szanuje niech nie oczekuje szacunku od innych.

no obecnie ma tylko jednego znajomego

Konto usunięte
Konto usunięte: tak samo nie jest z podróżami? - mentalność ludzi, widoki które zapierają dech w piersi, zwyczaje.

oj tak zapomniałem i o podróżach :tak:
...Ignorance is bliss...
EraGangstera
EraGangstera
  11 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: Pamiętacie swoją pierwszą książkę ? ( o czym była , jakie wrażenia po przeczytaniu jej)

"W pustyni i w puszczy" Pierwsza powieść. :)
Od niej zaczęła się moja przygoda z książkami. A wrażenia no normalne. :)

RexMundi
RexMundi: - Jak i czy w ogóle zmieniał się wasz literacki gust ?

Teraz wolę horrory, thrillery psychologiczne, książki o zjawiskach paranormalnych itp.
A tak poza tym to te 'napisane przez życie' :)

RexMundi
RexMundi: Czy sami dajecie w prezencie innym książki ? - Kupujecie sobie książki ?

Dajemy. ;-)
Kupuję albo dostaję. :)

RexMundi
RexMundi: - Czy na przestrzeni lat zmienił wam się styl , gatunek muzyczny ? (jeśli tak to dlaczego ? ) - z jakim stylem obecnie się identyfikujecie ? - Czy słuchana przez was muzyka "zobowiązuje" was by należeć do grona subkultury związanej z ta muzyką ? - Czy słuchana muzyka przez was ma wpływ na wasz wygląd ?

- zmienił się, zmądrzałam, spotkałam odpowiednich ludzi
- Oi
- zobowiązuje
- ma

RexMundi
RexMundi: Chodzicie do Teatru ? , Opery , Filharmonii itd. ? - co was do tego skłoniło ? ( pamiętacie ten okres życia kiedy stwierdziliście że tak , ta forma sztuki jest dla mnie ) - Co ostatnio oglądaliście ?

Prywatnie to nie bardzo. Raczej ze szkołą. Nie było takiego okresu.
Ale trzeba przyznać, że kocham wystawy na temat najnowszej historii (Solidarność, II Wojna Światowa i te sprawy)

RexMundi
RexMundi: - podczas rywalizacji sportowych staracie się zachowywać fair play czy raczej liczy się tylko wygrana ? - zdarzyło wam się by taką kulturę okazać lub otrzymać ? - Jak postrzegacie ludzi którzy rezygnując ze zwycięstwa pomógł przeciwnikowi oraz co myslicie o ludziach którzy zrobią wszystko byle tylko wygrać ?

- Zdecydowanie fair play
- zawsze
- zależy co rozumiemy poprzez zrobienie wszystkiego aby wygrać czy masz na myśli tutaj oddanie całego siebie czy sięgnięcie po niefairplayowskie chwyty :) Jeśli to drugie to niech sobie wygrywają, ale tak naprawdę są przegranymi.

RexMundi
RexMundi: - Używacie zwrotów grzecznościowych ? - Wymagacie od innych by zwracano się do was z szacunkiem ? (typu per pan , szanowna pani itd. )

- Tak
- aby zwracano się do nas z szacunkiem, ale nie szanowna pani no beez przesady ;]

RexMundi
RexMundi: Identyfikujecie się z kultura masową ? - znacie ludzi których można by do tej kultury przypisać ? ( mowa także o celebrytach naszych )

- Nie

RexMundi
RexMundi: Uważasz że Kultura którą reprezentujesz jest dobra

Bdb. :)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  11 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A wrażenia no normalne. :)

czyli chciałaś mieć słonia :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: - Oi

jaki to jest Oi :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: zależy co rozumiemy poprzez zrobienie wszystkiego aby wygrać czy masz na myśli tutaj oddanie całego siebie czy sięgnięcie po niefairplayowskie chwyty :) Jeśli to drugie to niech sobie wygrywają, ale tak naprawdę są przegranymi.

to drugie :tak:
podstawić nogę , spuścić powietrze na koła :D
...Ignorance is bliss...
EraGangstera
EraGangstera
  11 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: jaki to jest Oi

Proszę Cię... :and:

;P
odwieczna
odwieczna
  11 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: pierwsza jest najgorsza - dla dzieci poniżej 10 roku życia ;p


więc już ta pierwsza zraziła mnie na zawsze. ;d
Harry - dziecko szczęścia. jak zwykle to kobieta ratuje wszystkim dupę - bez Hermiony trio nie przeżyłoby nawet minuty, kto wie, czy oni chociaż czytać potrafią. :mrgreen:

RexMundi
RexMundi: wszystkie nie tak serio to żadnej - raczej sięgam za to co mnie akurat zaciekawi niż za to co akurat leży


ciekawi Cię to co jest przereklamowane. - Harry. :D
:ziober2:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  11 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Proszę Cię... ;P

no nie wiem
( nie chce mi się szukac w googlach i udawać że kumam jak nie kumam ;p )

Konto usunięte
Konto usunięte: ciekawi Cię to co jest przereklamowane. - Harry. :D

Harrego czytałem od "małego" więc wypadałoby skończyć cała seria
ale tak mi się podobała to opowieść

Konto usunięte
Konto usunięte: więc już ta pierwsza zraziła mnie na zawsze. ;d

miłe złego początki :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Harry - dziecko szczęścia. jak zwykle to kobieta ratuje wszystkim dupę - bez Hermiony trio nie przeżyłoby nawet minuty, kto wie, czy oni chociaż czytać potrafią.

wszechobecny kobiecy pierwiastek :ninja:
...Ignorance is bliss...
EraGangstera
EraGangstera
  11 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: no nie wiem ( nie chce mi się szukac w googlach i udawać że kumam jak nie kumam ;p )

No to prawidłowo.
A nie jak to niektórzy naczytają się wikipedi i są wielkimi znawcami i najlepiej się znającymi. :]
Oi = street punk.
A jakie tam było pytanie? Aaaa.. Styl. :]
Polówka, proste jeansy bez żadnych cekinów i innych napisów na tyłku (okropność), szeleczki calówki ;D i tak to w skrócie. Na nogach trampki ;> Po świętach "małpka" na głowie.
Mam nadzieję, że chociaż trochę coś przybliżyłam.
To tak ogólnikowo.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  11 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Na nogach trampki ;>

jestem fanem trampków :D
mam jedne bardzo schodzone :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Oi = street punk.

no to już mniej więcej wiem o co chodzi
...Ignorance is bliss...
EraGangstera
EraGangstera
  11 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: mam jedne bardzo schodzone

Takie rozpierdolniki mają w sobie magię. ;D
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  13 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Takie rozpi..niki mają w sobie magię. ;D

a ile świata widziały :zakochany:
...Ignorance is bliss...
VenomousEdge
VenomousEdge
  17 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: - Czy na przestrzeni lat zmienił wam się filmowy gust ?

Zmienił ,lecz nie bardzo. Kiedyś nie cierpiałem filmów kostiumowych,a teraz nawet lubię. Reszta bez zmian.

RexMundi
RexMundi: - Pamiętacie swoją pierwszą książkę ?

To chyba były 'Dzieci z Bullerbyn'

RexMundi
RexMundi: - Jak i czy w ogóle zmieniał się wasz literacki gust ?

Nie licząc zmiany z 'książeczek' dla dzieci ,gdzie większość miejsca zajmowały obrazki ,na te bardziej 'zapisane' to nie. Od zawsze fascynowałem się książkami o tematyce wojennej oraz fantastyczno-naukowe.

RexMundi
RexMundi: Czy oprócz "zwykłych" książek czytaliście też np. najróżniejsze encyklopedie najróżniejsze ?

Owszem. Byłem tak ciekawy świata ,że zacząłem czytać Encyklopedię Powszechną w wieku 7 lat.

RexMundi
RexMundi: Czy sami dajecie w prezencie innym książki ?

Nie.

RexMundi
RexMundi: Kupujecie sobie książki ?

Jeśli fundusze pozwalają ,a nie ma jej w bibliotece - tak.
Ale tak czy siak większość przeczytanych przeze mnie książek należy do Biblioteki Miejskiej.

RexMundi
RexMundi: Czy na przestrzeni lat zmienił wam się styl , gatunek muzyczny ?

Tak. Ze słuchacza popu , technopolo ,jak śmiem to nazywać oraz innych tym podobnych gatunków obecnie najpopularniejszych wśród polskiej młodzieży ,wyewoluowałem w słuchacza metalu , muzyki elektronicznej określanej przeze mnie jako 'bardziej ambitna' od techno etc.

RexMundi
RexMundi: z jakim stylem obecnie się identyfikujecie ?

Z żadnym.

RexMundi
RexMundi: Czy słuchana przez was muzyka "zobowiązuje" was by należeć do grona subkultury związanej z ta muzyką ?

Nie.
Trampki noszę ,bo są wygodne,muzyka nie ma tu nic do rzeczy.

RexMundi
RexMundi: podczas rywalizacji sportowych staracie się zachowywać fair play czy raczej liczy się tylko wygrana ?

Staram się uprawiać sport dla własnej przyjemności. Nie lubię rywalizować.

RexMundi
RexMundi: Używacie zwrotów grzecznościowych ?

Tak.

RexMundi
RexMundi: Wymagacie od innych by zwracano się do was z szacunkiem ?

Skoro ja jestem wobec innych kulturalny to czemu oni nie mają być tacy wobec mnie?

RexMundi
RexMundi: Czy traktujecie ludzi z szacunkiem nie zależnie od pochodzenia (społecznego jak i narodowościowego ) ?

Nie lubię murzynów ,ani azjatów,ale jeśli nie użalają się nad swoim losem ( 'O nie, nienawidzą mnie ,bo jestem czarny!')mogę ich znieść i okazać byle jaką kulturę.
To samo tyczy się ludzi żebrających itd.

RexMundi
RexMundi: Identyfikujecie się z kultura masową ?

Nie.

RexMundi
RexMundi: w skali od 1-10 umiesz ocenić się jak bardzo jesteś człowiekiem cybernetycznym ?

2 :woot:

Za wszystkie błędy oraz literówki z góry przepraszam ,ale jak widać posty w tym temacie są wyjątkowo długie ,a mnie nie chce się sprawdzać mojego.
Dziękuję.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  17 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale tak czy siak większość przeczytanych przeze mnie książek należy do Biblioteki Miejskiej.

a oddajesz je ? :)

Konto usunięte
Konto usunięte: 'bardziej ambitna' od techno

od techno wszystko jest ambitniejsze :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Skoro ja jestem wobec innych kulturalny to czemu oni nie mają być tacy wobec mnie?

są tacy ludzie
dla przykładu moja mama lat 55 poszła do sąsiadki lat coś koło 35 (grzecznie) zwrócić jej uwagę by przestał do niej pisać obraźliwe wiadomości na NK
odpowiedź - Możesz mi wylizać piz:cenzura:e su:cenzuro:ko

:zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie lubię murzynów ,ani azjatów,ale jeśli nie użalają się nad swoim losem ( 'O nie, nienawidzą mnie ,bo jestem czarny!')mogę ich znieść i okazać byle jaką kulturę.

czyli ze tolerancyjny to raczej nie jesteś ?
...Ignorance is bliss...
VenomousEdge
VenomousEdge
  18 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: a oddajesz je ? :)

No pewnie ,że oddaję. ;P

RexMundi
RexMundi: dla przykładu moja mama lat 55 poszła do sąsiadki lat coś koło 35 (grzecznie) zwrócić jej uwagę by przestał do niej pisać obraźliwe wiadomości na NK odpowiedź - Możesz mi wylizać pize su:cenzuro:ko

No fakt ,tutaj pani zachowała się niegrzecznie.

RexMundi
RexMundi: czyli ze tolerancyjny to raczej nie jesteś ?

Tak , nie jestem. Ale to nie znaczy ,że chodzę po mieście z transparentem 'Polska dla Polaków' lub coś w ten deseń. ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.