RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 lutego 2009 (pierwszy post)
HORROR

Widziałeś/aś ostatnio dobry horror ?
Chcesz go polecić innym ?
Szukasz horrorów ?
W tym temacie masz szanse zareklamować film innym
i znaleźć to co straszy pozostałych

ZASADY

- wstawiamy najwyżej dwa filmy z krótkim opisem o czym są
(można dodać własne spostrzeżenia )
- Proszę o nie wypisywaniu listy np. 50 filmów co są kÓl
- Proszę nie "nabijać" niepotrzebnych postów
( piszemy tylko o filmie który polecamy i tylko w takim przypadku można dodać swoje spostrzeżenia do innego filmu zamieszczonego w temacie)

Proszę stosować się do tych zasad lub :ban:

Pozdrawiam
...Ignorance is bliss...
demente
demente
  21 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ślepa, przecież RexMundi kilka postów yżej to polecał :P

Fuck nie zauważyłam. :nie:

w takim razie... :and:



Rasa


Konto usunięte
Konto usunięte: Pięcioro przyjaciół postanawia spędzić upojne wakacje na małej opuszczonej wysepce. Wkrótce jednak okaże się, że nie są tam sami. Wyspę zamieszkuje populacja zmutowanych genetycznie dzikich psów. Zwierzęta początkowo nie budzą lęku, ale wkrótce okaże się, że bardzo różnią się od normalnych psów. To prawdziwe bestie, których mordercze skłonności i inteligencja znacznie przekraczają normę. Piątka osaczonych przyjaciół musi podjąć walkę o przetrwanie.


Film przeraża swą naturalnością. :nie: Serce wali za każdym razem jak psy pokazują sie na horyzoncie. :rotfl: Tak czy inaczej polecam. :d
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  21 lutego 2009

Laleczka Chucky

Konto usunięte
Konto usunięte: Charles Lee Ray (Chucky) zostaje postrzelony podczas pościgu. Aby ukryć się przed depczącym mu po piętach policjantem, włamuje się do sklepu z zabawkami. Tam zostaje ponownie postrzelony. Rana jest śmiertelna, toteż bierze on do ręki lalkę i odprawia nad nią tajemniczy rytuał, mający na celu przeniesienie jego duszy do "ciała" zabawki. Poprzysięga zemstę na policjancie i swoim wspólniku, który opuścił go w potrzebie. Lalkę odnajduje bezdomny, który następnie sprzedaje ją matce 8-letniego synka. Chucky wciąga chłopca w swoją grę...


kolejny koszmar dzieciństwa i przykład na to że nawet głupia lalka może Cię nieźle urządzić


Konto usunięte
Konto usunięte: Rasa

oglądałem to niedawno i .... spodziewałem się czegoś lepszego
(chociaż już opis "zmutowane psy" raczej nie oznajmia (wyleciał mi wyraz z głowy) że film będzie dobry
no i szczegóły denerwujące - (zejdźmy ze strychu gdzie jesteśmy bezpieczni i schowajmy sie w pokoju gdzie właśnie kogoś rozszarpano ) :mrgreen:
trochę razi

Konto usunięte
Konto usunięte: Ślepa, przecież RexMundi kilka postów yżej to polecał :P

Ty też BO NABIJASZ :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: boje się filmów' z klaunami. :D

bo ogólnie klowny są straszne

dorosły facet pomalowany i ubrany jak lalka zabawia dzieci - no aż się prosi :wtf:

Konto usunięte
Konto usunięte: Chociaż nie ze wszystkimi tak było.

a z jakim nie ;>
...Ignorance is bliss...
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  21 lutego 2009

Chyba najbardziej porąbany horror ;-)

Martwica mózgu (Braindead)



Z indonezyjskiej Wyspy Czaszek zoolog przywozi do Nowej Zelandii nowy gatunek zwierzęcia - "Małposzczur". Zostaje on umieszczony w Zoo.

Paquita, córka właściciela sklepu, zakochuje się w Lionelu, jednak jego matka nie chce dopuścić do związku syna z tą kobietą. Śledzi zakochanych w Zoo, gdzie gryzie ją małposzczur. Po ukąszeniu starsza kobieta zaczyna się dziwnie zachowywać, zapada na dziwną chorobę i zmienia się w żądne krwi zombie. Każda osoba ukąszona przez chorą zapada na martwicę mózgu, wkrótce w miasteczku rozpętuje się piekło, a Lionel i Paquita muszą zapobiec zagładzie. (wiki)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
odwieczna
odwieczna
  21 lutego 2009
"Nocny pociąg z mięsem"



Konto usunięte
Konto usunięte: Młody fotograf Leon Kauffman obrał sobie za cel robienie zdjęć, które pokazują "prawdziwe" oblicze Nowego Jorku. Gdy jego najnowsze fotki przypadają do gustu właścicielce jednej z czołowych galerii, nie waha się jeszcze bardziej zagłębiać w najbrudniejsze zakamarki miasta. Przypadkowo natrafia jednak na postać Mahoganego, który po dłuższych obserwacjach nie wydaje się być zwykłym pasażerem pociągu. W dodatku szybko orientuje się, że ktoś go śledzi...


Film jak dla osób lubiących rzeź i rąbankę jest genialny. Flaki, odcinanie głowy i masa krwi. :mrgreen:
Bardziej się na nim uśmiałam niż wystraszyłam. ;)

__________
RexMundi
RexMundi: kolejny koszmar dzieciństwa i przykład na to że nawet głupia lalka może Cię nieźle urządzić

Fakt. Domowe zabawki mogły fatalnie przeżyć takie seansy.
Ale Narzeczona Laleczki Chucky jest rozbrajająca. ;D

RexMundi
RexMundi: oglądałem to niedawno i .... spodziewałem się czegoś lepszego

Muszęęę się zgodzić. :and:
Dla mnie jest to tak słaby film, że nawet nie warto o nim mówić. :D

RexMundi
RexMundi: bo ogólnie klowny są straszne dorosły facet pomalowany i ubrany jak lalka zabawia dzieci - no aż się prosi

Nie wiem czy one mają być śmieszne czy zabawne. Są przerażające!
Chowają się za tym cudacznym makijażem i w workowatych ubraniach jakby miały coś do ukrycia.
Wkurzam się jak widzę w amerykańskich filmach przyjęcia, na które zapraszają klauny, by zabawiały towarzystwo, zwłaszcza, ze to przyjęcia dla dzieci (wypaczać już tak młode umysły).
Obślizgłe kreatury.

RexMundi
RexMundi: a z jakim nie ;>

'Alpha Dog'. :)
Podobało mi się jak ujęli płytkość i brak myślenia u większości tych dzieciaków.
razotka
razotka
  21 lutego 2009
RexMundi
RexMundi: Ty też BO NABIJASZ

wewnętrzna chęć skomentowania, ot co :ninja:

Wzgórza mają oczy



Konto usunięte
Konto usunięte: Szorstki policyjny detektyw z Cleveland "Big Bob" Carter (Ted Levine) zabiera swą gadatliwą żonę Ethel (Kathleen Quinlan) i resztę rodziny do Kalifornii. Celem ma być podreperowanie mocno nadszarpniętych związków rodzinnych, do czego pretekstem wydaje się rocznica ślubu. Żaden z członków rodziny nie pała do tego entuzjazmem. Najstarsza córka Lynn (Vanessa Shaw) martwi się o bezpieczeństwo swojego małego dziecka. Jej mąż Doug (Aaron Stanford) obawia się kontaktów z teściami. Nastoletnia Brenda z żalem porzuca swoich przyjaciół dla rodzinnej wycieczki. Mały rozrabiaka Bobby, który z odrazą myśli o opiekowaniu się dwoma owczarkami alzackimi - Beauty i Beast. Wszyscy starym airstrem rocznik 88 wyruszają na Zachód. Na pustyni psuje się im samochód, właśnie wtedy kiedy nadchodzi noc. Wówczas orientują się, że nie są tu zupełnie sami...
Unattainable4U
Unattainable4U
  21 lutego 2009
RUINY 2008r.

Konto usunięte
Konto usunięte: Grupa przyjaciół wybrała się na wakacje do Meksyku. Tam postanowili odwiedzić ukryte w dżungli wykopaliska archeologiczne. Niestety okazało się, że stare ruiny kryją w sobie tajemnicę, która zamienia spokojne wakacje w tropikach w przerażającą walkę o przeżycie...

mimo, ze film dosc kiepski i malo straszny to jednak warto obejrzec. chocby po to by zobaczyc jak zmienia sie osobowosc i stan psychiki w obliczu zagrozenia zycia...
demente
demente
  22 lutego 2009
RexMundi
RexMundi: oglądałem to niedawno i .... spodziewałem się czegoś lepszego (chociaż już opis "zmutowane psy" raczej nie oznajmia (wyleciał mi wyraz z głowy) że film będzie dobry no i szczegóły denerwujące - (zejdźmy ze strychu gdzie jesteśmy bezpieczni i schowajmy sie w pokoju gdzie właśnie kogoś rozszarpano ) trochę razi

Może i razi ale akcja nie mogła się toczyć przez cały film na strychu. Musieli zejść! :lol2:
Dziwnie mi serce biło jak te psy z zaskoczenia atakowały. :rotfl:


Zapach śmierci.


Konto usunięte
Konto usunięte: Grupka przyjaciół zmierzająca na największą imprezę sezonu z powodów mechanicznych zatrzymuje się w przydrożnym motelu. Miejsce to skrywa jednak wiele tajemnic. Poza faktem, że nie ma w nim żywej duszy, a wszystko wygląda jakby przed chwilą tętniło tu życie wszyscy odczuwają dziwny, duszący zapach w powietrzu. Kiedy auto odmawia posłuszeństwa, a pustkowie straszy mroczną nocą opuszczony motel staje się jedynym schronieniem przyjaciół. Przybysze szybko odkrywają, że nie mogli trafić gorzej...


_______________

Lęk pierwotny


Konto usunięte
Konto usunięte: Głęboko w sercu Afryki grasuje morderca. W ciągu ostatnich 10 lat ponad 30 osób zaginęło w Burundii, u wybrzeży jeziora Tanganika. Dla kraju niepokojonego walkami plemiennymi oraz niestabilną sytuacja polityczną jest to zupełnie niezwykły przestępca. Tubylcy utrzymują, że jest nim gigantyczny krokodyl Gustave.
demente
demente
  22 lutego 2009

Dyniogłowy: W proch się obrócisz
Pumpkinhead: Ashes to Ashes (2006)

Konto usunięte
Konto usunięte: Trzecia część serii opowiadającej o Demonie Zemsty - Dyniogłowym. W jednym z amerykańskich miasteczek zamknięte zostaje krematorium. Jak się okazuje, jego pracownicy znaleźli sobie niezły sposób na zarabianie pieniędzy. Wycinają oni zmarłym organy, aby sprzedawać je potem na rynku za ogromne sumy. Molly Sue, jedna z miejscowych dziewcząt odkrywa, że ofiarą handlarzy padło również jej zmarłe dziecko. Pod wpływem szału udaje się do pobliskiego lasu z innymi mieszkańcami, aby szukać zemsty na niegodziwcach poprzez przywołanie Dyniogłowego. Tak też się staje - wiedźma Haggis wskrzesza potwora, który przystępuje do realizacji krwawego dzieła...


Bardzo krwawy i brutalny. :lol2:
andrewkoegh
andrewkoegh
  22 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Film jak dla osób lubiących rzeź i rąbankę jest genialny. Flaki, odcinanie głowy i masa krwi.


Nie tylko.
Wbrew pozorom ten film ma głębię, to nie jest kolejny głupi horror w stylu Hostel czy też Wzgórza mają oczy. Dobrze ukazano przemianę głównego bohatera, z bardzo spokojnego człowieka staje się on brutalem nie liczącym się z tym co myślą bliskie mu osoby, ważne jest tylko rozwiązanie tajemnicy nocnych pociągów, które okaże się przekleństwem.

-------------------


Pathology





Konto usunięte
Konto usunięte: Dr Ted Grey zaraz po ukończeniu studiów medycznych na Harvardzie dostaje się do jednego z najlepszych programów dla patologów. Już na samym początku programu zostaje dostrzeżony przez elitę internistów i zostaje zaproszony do ich grupy, z czym wiążą się specjalne przywileje. Szefem grupy jest dr Jake Gallo, który pokazuje mu zamknięte niegdyś skrzydło szpitala, gdzie on i czwórka jego kolegów odbywa dodatkowe zajęcia - stara się popełnić morderstwo doskonałe - takie, które nawet jego koledzy nie będą w stanie rozpracować...


Film na pograniczu horroru i thrillera.
shamaramorgan
shamaramorgan
  22 lutego 2009
RexMundi
RexMundi: kolejny koszmar dzieciństwa i przykład na to że nawet głupia lalka może Cię nieźle urządzić

teraz zastanawiam sie co w tym filmie było takiego strasznego :)
wiolonczela


Konto usunięte
Konto usunięte: Mi-ju, spokojna nauczycielka muzyki przeżyła makabryczny wypadek samochodowy, w którym zginęła jej najlepsza przyjaciółka. Wspomnienia tego wydarzenia zamiast z czasem blaknąć powracają i uporządkowane życie młodej kobiety zamienia się w koszmar. Co gorsza wygląda na to, że mroczna i zła siła obrała jej rodzinę za swój cel. Dopóki Mi-ju nie znajdzie sposobu, żeby ją powstrzymać, nikt nie jest bezpieczny

w filmie widać inspirację zachodnimi produkcjami, ale japońskie horrory mają zawsze w sobie to "coś". Ta niepokojąca melancholia.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  22 lutego 2009

Szósty zmysł

Konto usunięte
Konto usunięte: Znany psychiatra dziecięcy Malcolm Crowe (Bruce Willis) pewnej nocy zostaje zaatakowany przez swojego byłego pacjenta Vincenta Gray'a (Donnie Wahlberg). Mężczyzna oskarża doktora o to, iż nie potrafił mu pomóc. Strzela do niego, a potem odbiera sobie życie. W rok po tamtych wydarzeniach Malcolm poznaje Cole'a Seara (Haley Joel Osment). Chłopiec ma objawy licznych zaburzeń psychicznych. Jego przypadek jest niezwykle podobny do sprawy Gray'a. Doktor Crowe postanawia pomóc Cole'owi. Uważa, że jeśli to zrobi łatwiej będzie mu wrócić do normalnego życia po zamachu. Sytuacja komplikuje się, gdy podczas jednej z rozmów chłopiec wyznaje Malcolmowi, że "widzi martwych ludzi"...


napisze tylko tak - Ja dziękuje za taki zmysł

Konto usunięte
Konto usunięte: Fakt. Domowe zabawki mogły fatalnie przeżyć takie seansy.

dlatego nie miałem zabawek :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Muszęęę się zgodzić. Dla mnie jest to tak słaby film, że nawet nie warto o nim mówić. :D

no :ssh:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem czy one mają być śmieszne czy zabawne. Są przerażające! Chowają się za tym cudacznym makijażem i w workowatych ubraniach jakby miały coś do ukrycia. Wkurzam się jak widzę w amerykańskich filmach przyjęcia, na które zapraszają klauny, by zabawiały towarzystwo, zwłaszcza, ze to przyjęcia dla dzieci (wypaczać już tak młode umysły). Obślizgłe kreatury.

i jeszcze się przyjęło że klown to zazwyczaj jakiś alkoholik i brudas

Konto usunięte
Konto usunięte: Wzgórza mają oczy

jeszcze jedynkę jakoś przełknę

Konto usunięte
Konto usunięte: Dziwnie mi serce biło jak te psy z zaskoczenia atakowały.

no to chyba jedyne momenty tego filmu

Konto usunięte
Konto usunięte: Lęk pierwotny

oglądałem i .... już nie pamiętam o czym był

Konto usunięte
Konto usunięte: teraz zastanawiam sie co w tym filmie było takiego strasznego :)

lalka :ninja:
...Ignorance is bliss...
demente
demente
  23 lutego 2009

Krwawa łaźnia.
Blood Bath (AKA Track of the Vampire) (1966)
Konto usunięte
Konto usunięte: Szalony artysta wierzący, że jest reinkarnacją potężnego wampira porywa młode kobiety by je później w okrutny sposób zamordować. Ich okaleczone ciała gotuje w kadzi by móc je potem spożyć, wierzy bowiem że ludzkie mięso przywróci mu dawną potęgę. Czy komuś uda się powstrzymać psychopatę?


Film ma swój klimat. :mrgreen:

RexMundi
RexMundi: oglądałem i .... już nie pamiętam o czym był

:lol:
Unattainable4U
Unattainable4U
  23 lutego 2009

to ja polece te ktore sa znane, lecz slabe ale znane i najczesciej wymieniane chyba na roznych listach:
Piła (1-5)
the saw

Czlowiek ukladanka zastawiajacy pułapki, policjanci tropiacy psychola i nauka zycia oczami smiertelnie chorej osoby. to wszystko i jeszcze wiecej zobaczyc warto, zwlaszcza dzial 1-3 :D :ziober2:


13 duchow

Thirteen Ghosts

Konto usunięte
Konto usunięte: Arthur (Tony Shalhoub) wraz z córką Kathy (Shannon Elizabeth) i synem Bobbym (Alec Roberts) mieszkają bardzo skromnie. Po wielkim pożarze, w którym zginęła żona Arthura nie za bardzo mu się wiodło co doprowadziło go na skraj nędzy. Jednak los i do niego się uśmiecha, gdyż pewnego dnia do drzwi jego mieszkania puka Ben Moss (Jr Bourne) - adwokat niedawno zmarłego Cyrusa (F. Murray Abraham) czyli wuja Arthura.

z mojej strony dodam ze zaskoczyla mnie architektura domu, wrecz palacu duchow ;) efekty takie sobie ale ksiezniczka krwi z wanny jest bezbledna! piekna :Zakochany:
swoja droga warto skupic sie na tych duchach i ich tragedii. mnie zawsze ujmowala matka z synem... i korpus.. :szok2:

teraz moje dwa ulubione ze wzgledu na aktorki w nim grajace: pierwszy
OKO
The Eye

Jessica Alba, pieknosc nad pieknosciami w nowej demonicznej odslonie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Sydney Wells, niewidoma skrzypaczka z Los Angeles przechodzi skomplikowany zabieg przeszczepienia rogówki, który przywraca jej wzrok po ponad dwudziestu latach ślepoty. Ale szczęście Sydney nie trwa długo... Dziewczynę zaczynają prześladować nie mające żadnego naukowego wyjaśnienia dziwaczne i przerażające wizje. Okazuje się, że Sydney posiadła także zdolność jasnowidzenia i dostrzegania zmarłych...


oraz piekna Sandra Bullock ktora uwielbiam wrecz, w mniej horrorze lecz thrillerze ale wkleimi tu:
Przeczucie
Premonition

Konto usunięte
Konto usunięte: Linda traci męża w wypadku samochodowym. Jest w szoku, ale w jeszcze większą psychozę wpada, kiedy następnego dnia jej mąż pojawia się w domu cały i zdrowy. Kobieta podejrzewa, że wcześniej doznała jakiegoś złudzenia. Zaczyna ją prześladować upiorne przeczucie, że tragedia, która była jej wizją, nastąpi naprawdę.

strasznie zamotany aczkolwiek po 2razach da sie wszystkie fakty polaczyc w calosc... podobal mi sie choc momentami wydawal sie sztywny...

narazie tyle, jezeli byl ktorys wczesniej to sorki, ale nie zauwazylam zwyczajnie.. :ninja:
odwieczna
odwieczna
  23 lutego 2009
"Jeździec bez głowy"



Konto usunięte
Konto usunięte: Jest rok 1799. Komisarz Ichabod Crane zostaje wysłany do miasteczka Sleepy Hollow w celu wykrycia zabójcy trzech osób. Docierając na miejsce dowiaduje się, że wszystkie zostały pozbawione głowy, a miejscowa ludność oskarża tytułowego jeźdźca bez głowy. Jednak został on zabity przez miejscowa ludność 20 lat temu. Komisarz nie wierzy w opowieść do czasu, gdy sam jest świadkiem zabójstwa...


Uwielbiam za klimat, za ponure kolory... I wspaniałego J. Deppa.
W filmie podobał mi się również Christopher Walken, który choć miał tak małą role zapadł mi mocno w pamięci. :)

____________
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie tylko. Wbrew pozorom ten film ma głębię, to nie jest kolejny głupi horror w stylu Hostel czy też Wzgórza mają oczy. Dobrze ukazano przemianę głównego bohatera, z bardzo spokojnego człowieka staje się on brutalem nie liczącym się z tym co myślą bliskie mu osoby, ważne jest tylko rozwiązanie tajemnicy nocnych pociągów, które okaże się przekleństwem.


Jak dla mnie film pozbawiony jakiegokolwiek podtekstu psychologicznego. ;D
Fabuła może i całkiem dobra, ale efekty słabe.
Kolorystyka filmu bardzo kontrastowa podkreślająca to że wszędzie jest krew.

Konto usunięte
Konto usunięte: Przeczucie

głębia psychologiczna na miarę fabryki snów. ;D
olunia18
olunia18
  25 lutego 2009
Rec.



Konto usunięte
Konto usunięte: W dobie telewizji na żywo cóż może być bardziej przerażającego od... horroru na żywo? Uciekaj... Kryj się... Walcz o przetrwanie... Ale nigdy nie przestawaj nagrywać! Pozostał tylko jeden świadek... Kamera...


Smakosz - wszystkie części.



Konto usunięte
Konto usunięte: ...Pytanie, które być może zechcesz sobie po obejrzeniu tego filmu postawić brzmi: "Co cię gryzie"?... Trish Darry są rodzeństwem. Właśnie wracają do domu swoim starym samochodem, gdy spotykają na swej drodze coś niezwykle przerażającego. Stary pomalowany na zielono samochód, którego kierowcą jest tajemniczy zamaskowany mężczyzna, staje się ich przewodnikiem do świata rodem z sennego koszmaru. Im dalej Trish i Darry idą, tym straszniejsze rzeczy ich spotykają. Ścigani i -jednocześnie - ściagający, będą musieli się zmierzyć z własnym lękiem i istotą, która go wyzwoliła. A wszystko w takt starego przeboju : "Jeepres Creeprers, where did you get those eyes"


POLECAM :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.