RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 lutego 2009 (pierwszy post)
HORROR

Widziałeś/aś ostatnio dobry horror ?
Chcesz go polecić innym ?
Szukasz horrorów ?
W tym temacie masz szanse zareklamować film innym
i znaleźć to co straszy pozostałych

ZASADY

- wstawiamy najwyżej dwa filmy z krótkim opisem o czym są
(można dodać własne spostrzeżenia )
- Proszę o nie wypisywaniu listy np. 50 filmów co są kÓl
- Proszę nie "nabijać" niepotrzebnych postów
( piszemy tylko o filmie który polecamy i tylko w takim przypadku można dodać swoje spostrzeżenia do innego filmu zamieszczonego w temacie)

Proszę stosować się do tych zasad lub :ban:

Pozdrawiam
...Ignorance is bliss...
demente
demente
  17 lutego 2009


Pora mroku.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czwórka przyjaciół, dwie dziewczyny i dwóch chłopaków, ruszają do opuszczonej fabryki na Dolnym Śląsku, gdzie rok wcześniej zaginął Adam, brat jednej z uczestniczek wyprawy - Joanny. Jednocześnie, do pobliskiego szpitala psychiatrycznego w charakterze asystentów trafia "trudna młodzież" z poprawczaka. Wśród skierowanych znajduje się Karolina. Dziewczyna dość szybko zaprzyjaźnia się z Zolo, młodym hakerem i jednym z pacjentów zakładu. Wkrótce wszyscy oni staną się świadkami (a może nawet więcej) przerażających eksperymentów przeprowadzanych na terenie fabryki.


Chyba największym atutem tego filmu jest fakt że został nakręcony w Polsce. Ogląda się go ze świadomością że gdzieś w naszym kraju mogą istnieć tak mroczne miejsca. :P
Gatunkowo zbliżony do Hostel. Polecam gdyż mimo wszystko to najlepszy jak dotąd z polskich horrorów według mnie.
odwieczna
odwieczna
  17 lutego 2009
"Drabina Jakubowa"



Konto usunięte
Konto usunięte: Jakub Singer (Tim Robbins) walczy z dręczącymi go koszmarnymi wspomnieniami z wojny w Wietnamie. Z dnia na dzień czuje się coraz gorzej, dookoła siebie widzi demony. Gdy spotyka przyjaciół z batalionu, dowiaduje się, że ci również doświadczają tego samego rodzaju wizji. Wspólnie dochodzą do wniosku, że przyczyna zbiorowej halucynacji tkwi w wydarzeniu, które miało miejsce w Wietnamie w delcie Mekongu. Podejrzewając wojsko o przeprowadzanie tajnych eksperymentów, byli żołnierze postanawiają dochodzić prawdy w sądzie.


Fantastyczny film. ...i zarazem przerażający. Film, który można na różny sposób interpretować - jako ostateczna walka między dobrem a złem o duszę bohatera, bądź coś w rodzaju: zobaczenie całego swojego życia tuż przed śmiercią. Tylko zamiast przeszłości widzisz swoją hipotetyczną przyszłość w celu załatwienia swoich spraw.

**************
Konto usunięte
Konto usunięte: a mnie się bardzo podobał :) książki nie czytałam, więc nie mam punktu odniesienia. Bardzo dobrze, że nikt nie starał się wyjaśnić zagadki pokoju, bo mogłoby zepsuć cały efekt, jak w "Mirrors"


tomekkolarz
tomekkolarz: bardzo dobry :) gorąco polecam czasem dziwny i świetne sny po nim miałem :D


Dobry to może i był, ale bardzo dobry :nie:
;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Silent Hill

Fajna scenografia, zwłaszcza alternatywne Silent Hill robi wrażenie.

RexMundi
RexMundi: film może nie zrobiony za dobrze lecz cała sytuacja jak dla mnie budzi strach Film niby na faktach ale juz kiedyś próbowałem namierzyć owy fakt ..lecz bez skutku mimo to słowa "na faktach" w horrorach to dla mnie katalizator do bycia przerażonym ;p

Mało zaskakujący, choć momentami trzymający w napięciu. Można zobaczyć. Nie rusza mnie to że na faktach, bo sądzę ze to bzdura. Przed wszystkim można napisać - "inspired by true events", nawet o lądowaniu ufo. ;D

RexMundi
RexMundi: a ile końcówek widziałaś ? bodajże są 3 ;]

Jedną i to pewnie najsłabszą bo mi się nie podobała i ledwo co pamiętam. ;d

RexMundi
RexMundi: jak oglądałem zwiastun była scena jak Matka ścieli łózko (wtedy już wiedziałem że tego filmu nie obejrzę na spokojnie ;p )

Jak niewiele trzeba by Cię przestraszyć. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Egzorcysta

Że nikt wcześniej o nim nie napisał. :and:
Dla mnie ten film jest wprost genialny- nie potrzeba hektolitrów krwi i tony mięsa wieprzowego żeby ludzie zaczęli się bać, tylko jedna dziewczynka, 2 księży i mały pokój. Wszystko - muzyka, gra aktorów, miejsce w którym akcja się rozgrywa- idealnie się wypełnia tworząc rewelacyjną całość. Poza tym sam temat filmu, opętanie, diabeł, czy jest czy go nie ma, jest jednym z tematów, których ludzi od zawsze nurtował.
shamaramorgan
shamaramorgan
  17 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba największym atutem tego filmu jest fakt że został nakręcony w Polsce. Ogląda się go ze świadomością że gdzieś w naszym kraju mogą istnieć tak mroczne miejsca. :P Gatunkowo zbliżony do Hostel. Polecam gdyż mimo wszystko to najlepszy jak dotąd z polskich horrorów według mnie.

tylko dlatego można wybaczyć ten scenariusz :) Moim zdaniem, zanim przystąpimy do pisania od zera scenariusza horroru, powinniśmy się skupić na ekranizacjach czy na remake'ach. I ten Wesołowski (do którego mam notabene słabość :d), który przewija się po filmie bez celu. Podobała mi się rola tego ćpuna.

Widmo
(Tajlandia!!)

Konto usunięte
Konto usunięte: Tun i Jane uczestniczyli w wypadku samochodowym, w którym ginie pewna dziewczyna. Uciekają z miejsca wypadku, myśląc, że w ten sposób unikną odpowiedzialności i kary. Chociaż fotograf Tun nie wierzy w duchy, to wkrótce odkrywa, że na jego fotografiach pojawiają się dziwne, mgliste kształty ludzi...


końcówka genialna :)
vassago83
vassago83
  17 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "Drabina Jakubowa"


Genialny Film - skomplikowany, ale na mnie zrobił wielkie i pozytywne wrażenie.
PiOtRuS2506
PiOtRuS2506
  18 lutego 2009

poszukuje filmow (najlepiej kilka ) takich gdzie jest krew zabijanie znecanie sie nad ofiarami ( ja nie jestem psychiczny ) i takie tam
ale nie ma alementow fantastycznych wiecie jakis wymyslonych potworow kosmitow
Tylko ludzie , psychole ;)

Krystian
Posty: 6772 (po ~105 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 9
Krystian
  18 lutego 2009
PiOtRuS2506
PiOtRuS2506: poszukuje filmow

Bana też szukasz :ziew:


The Grudge - Klątwa
(2005)
osobiście nie oglądałem
ale siostra do tej pory nie pozwala w swoim towarzystwie wydawać dzwięku którym posługiwał się dzieciak z tego filmu :)
http://gfx.filmweb.pl/po/49/60/114960/7129801.3.jpg?l=1185190085000

Konto usunięte
Konto usunięte: Pewien dom w Tokio nie wyróżnia się niczym specjalnym spośród innych. Jednak to tylko pozory. Dom jest opętany. Związana jest z nim klątwa, która zabija każdego, kto wejdzie do środka. Jej ofiary umierają i wtedy klątwa rodzi się na nowo, jak wirus przechodząc na kolejne osoby, które pojawiają się w domu. Tak tworzy się niekończący się łańcuch przerażenia. Karen (Sarah Michelle Gellar) studiuje pomoc społeczną w Japonii. Pewnego dnia zgadza się zastąpić koleżankę i udaje się do wspomnianego domu. Zastaje tam Emmę - amerykańską staruszkę (Grace Zabriskie), która jest katatoniczką. W domu panuje wielki bałagan. Karen jest przerażona, ale zaczyna zajmować się staruszką. Mówi do niej, stara się dowiedzieć co się stało. Nagle słyszy coś na kształt drapania dochodzącego z piętra. Kiedy pójdzie sprawdzić co się dzieje, stanie twarzą w twarz z horrorem, który trudno sobie nawet wyobrazić.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  19 lutego 2009

Candyman

Konto usunięte
Konto usunięte: Studentka z Chicago Helen Lyle (Virginia Madsen) pisze pracę magisterską o współczesnym folklorze. Świetnie się bawi wypytując studentów pierwszego roku o przesądy, którym dają wiarę. Śmiech zamiera jaj jednak na ustach, gdy słyszy opowieść o Candymanie, duchu z hakiem zamiast ręki, który nawiedza jeden z bloków mieszkalnych w niebezpiecznej dzielnicy.


kolejny horror lat dziecięcych i nie jedno dziecko z obawą patrzyła w lustro ;p


Wolf Creek

Konto usunięte
Konto usunięte: Grupa przyjaciół wybiera się w podróż po pustych australijskich drogach. Ich auto odmawia posłuszeństwa w okolicy o nazwie "Wolf Creek". Bezsilni, cieszą się na widok nieznajomego oferującego pomoc. Ich koszmar rozpoczyna się, gdy mężczyzna ujawnia swą prawdziwą naturę...


kolejny film z serii "wydarzyło się na prawdę"


Konto usunięte
Konto usunięte: Pora mroku.

okropny film
Polacy nie potrafią robić Horrorów
(muzyka , najazdy kamery, aktorzy , scenariusz - aż robi się nie dobrze )

Konto usunięte
Konto usunięte: najlepszy jak dotąd z polskich horrorów według mnie.

to już w SHOW były straszniejsze momenty :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Przed wszystkim można napisać - "inspired by true events", nawet o lądowaniu ufo. ;D

no można , ale jednak inaczej się podchodzi do filmu gdy sobie "wmówimy" - TAK BYŁO

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak niewiele trzeba by Cię przestraszyć. ;)

jak już pisałem ..viva la wyobraźnia

Konto usunięte
Konto usunięte: Że nikt wcześniej o nim nie napisał.

wiesz tak sobie myślę że każdy zna "kultowe" horrory
i że lepszą frajdą jest dawanie czegoś mniej znanego co oczywiście nie znaczy że i dobry film ma być pomijany
(jak widzisz wiele SUPER filmów tu jeszcze się nie pojawiło)

PiOtRuS2506
PiOtRuS2506: poszukuje filmow

poszukaj tłumacza

RexMundi
RexMundi: Proszę stosować się do tych zasad lub


Krystian
Krystian: osobiście nie oglądałem

wstydź się :ninja:

Krystian
Krystian: siostra do tej pory nie pozwala w swoim towarzystwie wydawać dzwięku którym posługiwał się dzieciak z tego filmu :)

to ja kiedyś odebrałem w nocy taki telefon :lol:
myślałem że się posram
...Ignorance is bliss...
death
death
  19 lutego 2009
Krystian
Krystian: The Grudge - Klątwa (2005)

Nic strasznego.
Osobiście to się nawet na nim śmiałem ,jak to połamane dziewuszysko 'złaziło' ze schodów. ;D
odwieczna
odwieczna
  19 lutego 2009
"TO"



Konto usunięte
Konto usunięte: Maleńkim miasteczkiem wstrząsa seria morderstw dzieci. Z potworem, ukazującym się w postaci cyrkowego klowna, walczy grupa przyjaciół. W trzydzieści lat później ci sami, już dorośli, ludziepo raz kolejny muszą stawić czoła tajemniczej i okrutnej sile.


Jeden z lepszych horrorów, okropnie się po nim bałam i jako jeden z niewielu 'zrył mi psychikę' :ziober2:..
Do tej pory omijam studzienki. :mrgreen:
Co do samego filmu to według mnie ma zbyt wiele dłużyzn, niepotrzebnych dialogów, to co sprawdza się w książce, nie zawsze sprawdza się w kinie. :) Jednak i tak jest wart obejrzenia.

Krystian
Krystian: osobiście nie oglądałem ale siostra do tej pory nie pozwala w swoim towarzystwie wydawać dzwięku którym posługiwał się dzieciak z tego filmu :)


Wcale się nie jej nie dziwie. ;d
Jeżeli reżyserowi chodziło o to żeby widzowie bali się po tym filmie to mu się udało. Obejrzałam go dawno a kiedy o nim pomyśle zaczynam się bać! :mrgreen:

RexMundi
RexMundi: Candyman

no kurdeeeee. nie podobał mi się. w ogóle.. raczej tego nie robię, ale przed samym końcem musiałam go wyłączyć. ;d

RexMundi
RexMundi: okropny film Polacy nie potrafią robić Horrorów (muzyka , najazdy kamery, aktorzy , scenariusz - aż robi się nie dobrze )

Tu już muszę się z Tobą zgodzić. :mrgreen:
Scenariusz beznadziejny, utopiony w morzu klisz, postaci infantylne (jedna z bohaterek widzi w wodzie topielca, a po minucie zachowuje się, jakby nigdy nic się nie stało), zero budowania jakiejkolwiek atmosfery grozy, bo przecież najwygodniej jest zastosować teledyskowy montaż rodem z MTV. ;d

RexMundi
RexMundi: no można , ale jednak inaczej się podchodzi do filmu gdy sobie "wmówimy" - TAK BYŁO

Nie wmówią mi żadnej głupoty. :ziober2:

RexMundi
RexMundi: (jak widzisz wiele SUPER filmów tu jeszcze się nie pojawiło)

musisz to nadrobić. ;d
choruje i z chęcią bym obejrzała SUPER film. :p
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  19 lutego 2009

Harry Angel
Konto usunięte
Konto usunięte: Harry Angel to detektyw, którego życie nagle zamienia się w koszmar. Giną młode kobiety zamordowane w bardzo brutalny sposób, Harry spotyka niezwykłego, tajemniczego Louis'a Cyphre'a, którego imię i nazwisko są nie bez znaczenia. Harry zagłębia się w mroczny świat przypominający koszmar senny bardziej niz rzeczywistość.


Konto usunięte
Konto usunięte: "TO"

Pennywise jest the best :rock:
Avantka ma dla mnie ten film (widziałem go raz jako dziecko + książka)
dla dorosłych może i nie jest "aż" tak straszny może nawet zabawny
ale jednak dla dziecka - prawdziwa gratka :D
(uśmiałem się trochę czytając komentarze na filmweb do tego filmu :D )

Konto usunięte
Konto usunięte: Co do samego filmu to według mnie ma zbyt wiele dłużyzn, niepotrzebnych dialogów, to co sprawdza się w książce, nie zawsze sprawdza się w kinie. :)

Kinga ciężko się przenosi na ekran - zwłaszcza horrory

Konto usunięte
Konto usunięte: Tu już muszę się z Tobą zgodzić.

chociaż raz

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wmówią mi żadnej głupoty.

kwestia charakteru
Ja lubię wierzyć

Konto usunięte
Konto usunięte: musisz to nadrobić. ;d

dodanie jednego filmu to dla mnie roboty na 20 min ( przez net)
...Ignorance is bliss...
odwieczna
odwieczna
  20 lutego 2009
"Gabinet doktora Caligari"


Konto usunięte
Konto usunięte: Alan przychodzi do gabinetu tajemniczego doktora Caligari, gdzie wróż Cesare przepowiada, iż Alan pożyje jeszcze tylko do zmroku. Faktycznie, mężczyzna zostaje zamordowany a wróżbita staje się głównym podejrzanym. Cesare ucieka przed pragnącym go zlinczować tłumem, ale w końcu umiera z wyczerpania. Sprawę w swoje ręce postanawia wziąć Francis, przyjaciel Alana, który domyśla się, iż za całą sprawą stoi tajemniczy doktor Caligari.

Absolutna klasyka niemieckiego ekspresjonizmu. :zakochany:

Kolejny klasyk..
"Nosferatu - symfonia grozy"



Konto usunięte
Konto usunięte: Akcja toczy się tu głównie w hanzeatyckim mieście nad Zatoką Meklemburską w roku 1838. Wybucha epidemia dżumy, zawleczonej na statku, którym ze swojego zamku w Karpatach przypłynął Renem graf Orlok, znany jako Nosferatu. Jest wampirem: w dzień śpi w trumnie, działa tylko nocą wysysając krew. Ściągnął go tutaj wizerunek pięknej żony agenta handlowego, który przybył do niego w interesach. Ona też ostatecznie - młoda, szlachetna i niewinna - uwolni swoim poświęceniem miasto od klęski zarazy, zwabiając siewcę zła w pułapkę...


Jeden z najlepszych niemych filmów jakie powstały.
Max Schreck- pierwszorzędny i jego ręce.

________________
RexMundi
RexMundi: Pennywise jest the best Avantka ma dla mnie ten film (widziałem go raz jako dziecko + książka) dla dorosłych może i nie jest "aż" tak straszny może nawet zabawny ale jednak dla dziecka - prawdziwa gratka :D (uśmiałem się trochę czytając komentarze na filmweb do tego filmu :D )


Zapewne oglądając go mając tyle lat co teraz nie wystraszyłabym się tak jak mając lat 11.. Do tej pory 'boje się filmów' z klaunami. :D

Aż pójdę poczytać. ;)

RexMundi
RexMundi: Kinga ciężko się przenosi na ekran - zwłaszcza horrory

Lśnienie. :pavarotti:

RexMundi
RexMundi: chociaż raz

Raz? :d
Co chwilęęę. ;d

RexMundi
RexMundi: kwestia charakteru Ja lubię wierzyć


Ja też wierzę w te dopiski, ale gdy wyjdę z kina lub wyłączę komputer.. przestaję. :)
Chociaż nie ze wszystkimi tak było.

RexMundi
RexMundi: Harry Angel

Niezwykle mroczny.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  20 lutego 2009

Ciemność
(Darkness)

Konto usunięte
Konto usunięte: Do opuszczonej posiadłości w Hiszpanii przeprowadza się amerykańska rodzina. Mroczna atmosfera starego domu dziwnie na wszystkich wpływa, co szybko zaczyna niepokoić nastoletnią Reginę (Anna Paqiun). Jej ojciec (Iain Glen) ma coraz częstsze napady wściekłości, które wszyscy tłumaczą nawrotem dawnej choroby; 9-letni Paul (Stephan Enquist) wciąż rysuje tajemnicze postacie dzieci; matka (Lena Olin), pochłonięta pracą w szpitalu, nie przejmuje się zmianami w zachowaniu najbliższych, tłumacząc je sobie trudnościami z aklimatyzacją. Bohaterka postanawia ratować swoją rodzinę i na własną rękę odkryć, jaką tajemnicę skrywa dom na odludziu.



W paszczy szaleństwa
(In the Mouth of Madness)

Konto usunięte
Konto usunięte: Słynny autor powieści grozy Sutter Cane nagle przepada bez śladu w tajemniczych okolicznościach.Szef spółki wydawniczej, Jackson Harglow jest zaniepokojony zaginięciem pisarza, który za kilka dni miał dostarczyć ukończony maszynopis swej najnowszej książki. Postanawia jak najszybciej rozpocząć poszukiwania. To zadanie zleca prywatnemu detektywowi z firmy ubezpieczeniowej, Johnowi Trentowi. Detektyw nieświadomy tego, wkracza w świat horroru i budzących grozę zdarzeń.


Konto usunięte
Konto usunięte: Zapewne oglądając go mając tyle lat co teraz nie wystraszyłabym się tak jak mając lat 11.. Do tej pory 'boje się filmów' z klaunami. :D

Ja ogólnie z lalkami

Konto usunięte
Konto usunięte: Lśnienie.

nie wzbudził we mnie strachu
szczerze rozczarował mnie , liczyłem na coś więcej
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  20 lutego 2009

Piątek trzynastego
(Friday the 13th)

Konto usunięte
Konto usunięte: Pierwsza i rzekomo najlepsza część cyklu horrorów o Jasonie. W roku 1958 nad Crystal Lake w tajemniczy sposób zostają zabici dwaj nastolatkowie. Kilka lat później dochodzi do kolejnych mordów, jednakże sprawcy zbrodni nie udaje się wykryć. Władze pobliskiego miasta postanawiają zamknąć obozowisko. Mijają lata, teren kupuje Steve Christy, który postanawia znów organizować tam obozy. Nie wierzy w fatum prześladujące to miejsce. Sądzi, że są to tylko plotki miejscowej ludności. Postanawia zatrudnić do pomocy grupkę studentów. Po dotarciu na miejsce, żaden z nich nawet nie przeczuwa, że wkrótce rozpęta się prawdziwe piekło.



Duch
(Poltergeist)

Konto usunięte
Konto usunięte: Wielki przebój kasowy wyprodukowany przez Spielberga, a zarazem świetnie opowiedziana ghost story. Mała dziewczynka kontaktuje się z duchem za pomocą telewizora. Wkrótce w domu zaczynają dziać się niewyobrażalne rzeczy, przesuwają się przedmioty, drzewo atakuje mieszkańców...


może nie do końca straszny (chodź to klimat lat 80')
ale wymieniam ten film z jednego powodu a mianowicie owej dziewczynki z plakatu
Heather O'Rourke - zmarła w wieku 13 lat na infekcje jelit (szkoda dziecka [*] )
...Ignorance is bliss...
demente
demente
  20 lutego 2009
Wolf Creek

Konto usunięte
Konto usunięte: Grupa przyjaciół wybiera się w podróż po pustych australijskich drogach. Ich auto odmawia posłuszeństwa w okolicy o nazwie "Wolf Creek". Bezsilni, cieszą się na widok nieznajomego oferującego pomoc. Ich koszmar rozpoczyna się, gdy mężczyzna ujawnia swą prawdziwą naturę...


Przeraził mnie choć troche się dłużył. :mrgreen:
Troche krwi troche brutalności no i of kors piękne widoki. :ziober2:
razotka
razotka
  20 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Przeraził mnie choć troche się dłużył. Troche krwi troche brutalności no i of kors piękne widoki.

Ślepa, przecież RexMundi kilka postów yżej to polecał :P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.