RexMundi
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 lutego 2009 (pierwszy post)
HORROR

Widziałeś/aś ostatnio dobry horror ?
Chcesz go polecić innym ?
Szukasz horrorów ?
W tym temacie masz szanse zareklamować film innym
i znaleźć to co straszy pozostałych

ZASADY

- wstawiamy najwyżej dwa filmy z krótkim opisem o czym są
(można dodać własne spostrzeżenia )
- Proszę o nie wypisywaniu listy np. 50 filmów co są kÓl
- Proszę nie "nabijać" niepotrzebnych postów
( piszemy tylko o filmie który polecamy i tylko w takim przypadku można dodać swoje spostrzeżenia do innego filmu zamieszczonego w temacie)

Proszę stosować się do tych zasad lub :ban:

Pozdrawiam
...Ignorance is bliss...
TransAm90
TransAm90
  12 lutego 2009

Cytat
Cytat: Legenda o Czerwonej Róży pałacu zagłady, który żyje własnym życiem zainteresowała profesor Joyce Reardon. Kobieta postanawia przekonać się na własne oczy czy opowieść jest prawdziwa. Zabiera ze sobą sześcioro ludzi obdarzonych zdolnościami paranormalnymi, z którymi odkryje dom pełen duchów i grozy...

Jeden z najlepszych horrorów jakie oglądałem, a było ich wiele. Film cholernie długi bo około 4h, ale warto. Na prawde robi wrażenie. Gorąco polecam.
FourthHorsemen
FourthHorsemen
  12 lutego 2009

Tesis, w reżyserii Alejandro Amenabara

Cytat
Cytat: Czemu śmierć i przemoc jest tak fascynująca? "Snuff movies" - To temat pracy Ángeli. Jest młodą studentką w szkole filmowej w Madrycie. Razem z poznanym na uczelni odludkiem i dziwakiem Chemą, który ma obsejsję na punkcie brutalnych filmów, znajdują film, na którym młoda dziewczyna jest torturowana i zabita. Wkrótce odkrywają, że dziewczyna była studentką w ich szkole.

Oglądając film z klasą, nie spodziewałam się niczego dobrego. A tu miłe rozczarowanie. Film trzyma w napięciu, a przede wszystkim ma oryginalną fabułę, plusem jest też gra aktorska. Polecam :mrgreen:
Jakob
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  12 lutego 2009
Blair Witch Project

Cytat
Cytat: Jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów. Trójka studentów szkoły filmowej wyposażonych w kamery wideo i podstawowy ekwipunek turystyczny, wyrusza na wyprawę w okolice Burkittesville, żeby nakręcić dokumentalny film inspirowany lokalną legendą o Wiedźmie z Blair. Legenda głosi, że od dwóch wieków w okolicznych lasach wiedźmy torturowały i zabijały dzieci. To co miało być prostym zadaniem zmieniło się w koszmar. Studentów już nigdy nie odnaleziono.

Gorąco polecam:) mimo braku kosmicznych efektów specjalnych to jest się czego bać:)
odwieczna
odwieczna
  12 lutego 2009
"Manitou"

Cytat
Cytat: Adaptacja powieści Grahama Mastertona. Młoda kobieta zgłasza się do szpitala z powodu dziwnego guza na jej karku. Co dziwniejsze, wydaje się on mieć własną intelegencję. Jasnowidz, Harry Erskine, odkrywa, że jest to potężny indiański szaman, czekający, by się odrodzić w ciele kobiety...

Film mi się podobał chociaż końcówka nieco tandetna i generalnie można to było inaczej rozwiązać. Efekty może nie takie jakby wiek XXI nakazywał,ale tak czy inaczej film mi się podobał. Ma coś w sobie; jest ten tak zwany 'klimat'. Wiele krwi i zabójstw nie zobaczymy ale jest kilka scen naprawdę godnych uwagi (w szpitalu na łóżku i przy spirytystycznym stole).

Konto usunięte
Konto usunięte: mimo braku kosmicznych efektów specjalnych to jest się czego bać:)

ten film ma urok, ale na dużym ekranie. :mrgreen:
ciekawy pomysł na realizacje, reszta dość przeciętna.
RexMundi
RexMundi
  13 lutego 2009

Martwa Cisza
(Dead Silence)
Cytat
Cytat: Kiedy młoda Lisa ginie w tajemniczych okolicznościach, jej podejrzewany o tą zbrodnię mąż, Jamie postanawia dociec prawdy. Aby odkryć kto stoi za morderstwem wyrusza w swe rodzinne strony, do miasteczka Raven Fair. Jamie podejrzewa, że śmierć jego żony ma jakiś związek z tajemniczą lalką, którą ktoś pozostawił pod drzwiami ich domu

w horrorach ciężko o jakieś nowe zaskoczenie widzą, jednak jedno się chyba nie zmienia
(przynajmniej tak myślę ;) ) , a mianowicie "lęk przed lalkami" :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeden z najlepszych horrorów jakie oglądałem, a było ich wiele. Film cholernie długi bo około 4h, ale warto. Na prawde robi wrażenie. Gorąco polecam.

zawsze chciałem obejrzeć ale nie pamiętałem tytułu :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: mimo braku kosmicznych efektów specjalnych to jest się czego bać:)

bo ludzka wyobraźnia to najlepszy z efektów specjalnych :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: ten film ma urok

i miał niesamowitą reklamę :tak:
...Ignorance is bliss...
vassago83
vassago83
  13 lutego 2009

Cytat
Cytat: Kolejny mroczny film o ciemności i koszmarach. Kolejna produkcja, która opiera się na tym, czego większość z nasi się boi - mroku. Opowiada on o ludziach, którzy w dzieciństwie byli nawiedzani w nocy przez senne koszmary. Kiedy okres ich młodzieńczego życia zaczął przemijać senne zło odeszło. Ale czy na zawsze?

Nie przepadam za takimi produkcjami, ale ten film przykuł moją uwagę. Fabuła raczej prosta, ale za to zakończenie na mistrzowskim poziomie!
tomekkolarz
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  13 lutego 2009

"Opowiesc o dwoch siostrach"

Cytat
Cytat: Film na motywach starej koreańskiej legendy, budzi skojarzenia z klimatem baśni braci Grimm. Dwie siostry wracają do domu rodzinnego po długim leczeniu w zakładzie psychiatrycznym, po samobójczej śmierci ich matki. Okrutna macocha źle je traktuje i nie wierzy w ich wyleczenie, a ojciec całkowicie się jej podporządkował. Wkrótce w domu zaczną się dziać zjawiska nadprzyrodzone...

nie do kona \horror ale na pewno jeden z najlepszych filmow grozy jakie powstaly goraco polecam
:zakochany:
tomekkolarz
tomekkolarz
  13 lutego 2009

@RexMundi:

\podwiesicie te tematy ??

olewaaa
olewaaa
  13 lutego 2009
"Pozwól mi wejść"

'Dwunastoletni Oskar nie ma przyjaciół. Każdego dnia jest nękany przez silniejszych kolegów, którym nie potrafi się przeciwstawić. Pewnego dnia spotyka tajemniczą dziewczynkę o imieniu Eli. Jej pojawienie się rozpoczyna serię śmierci i makabrycznych wydarzeń. Oskar zdaje sobie sprawę, że Eli nie jest zwyczajną istotą. Nie jest jej zimno. Nie jada słodyczy. Nie sprawia jej problemu ułożenie kostki Rubika. Z biegiem czasu chłopiec przekonuje się, że dziewczynka nie potrafi żyć bez... ludzkiej krwi. Dziecięca więź okazuje się jednak silniejsza niż strach.'

Zakochałam się w tym filmie. Daleko mu do typowego horroru ale klimat ma nieziemski.
Muzyka opętała mnie wręcz.
A postać wampirzycy Eli...smutna, okrutnie smutna.
Polecam gorąco :)
tomekkolarz
tomekkolarz
  13 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pozwól mi wejść"

chyba coś nie pozwoliło wejść twojemu obrazkowi :lol2:

to do twojego posta :D

"Pozwól mi wejść

death
death
  13 lutego 2009
'Ptaki' A.Hitchcocka

Klasyk. Wątpię ,by ktoś go nie znał.
Ale dla tych co nie oglądali...
'W San Francisco Melanie Daniels spotyka w sklepie zoologicznym Mitcha Brennera. Mitch szuka pary papużek na prezent urodzinowy dla swej młodszej siostry, Melanie też kupuje ptaki i jedzie do małego miasteczka Bodega Bay, gdzie Mitch z rodziną spędza weekend. Zaraz po przyjeździe Melanie atakuje mewa. Jak się okazuje, to dopiero początek'

Jeden z niewielu horrorów ,na których się bałem. :tak:

Również klasyk. :P
'Psychoza' A.Hitchcocka

'Marion Crane ma dosyć życia jakie prowadzi, dosyć tego, że nie może wyjść za swojego ukochanego Sama z powodu braku pieniędzy. Pewnego dnia, kiedy ma wpłacić do banku 40 tysięcy dolarów należące do jej szefa, Marion wyjeżdża z miasta z pieniędzmi aby rozpocząć nowe życie. Zmęczona długą podróżą zatrzymuje się w The Bates Motel prowadzonym przez młodego mężczyznę Normana, który zdaje się być zdominowany przez własną matkę.'
odwieczna
odwieczna
  14 lutego 2009
"Koszmar z ulicy Wiązów"

Cytat
Cytat: Nancy miewa koszmary, w których pojawia się przerażająca istota, nosząca rękawiczki z nożami zamiast palców. Wkrótce odkrywa, że jej przyjaciele mają podobne sny. Ale niebawem dzieci zaczynają umierać, rozpoczyna poszukiwania. Niebawem odkrywa tożsamość mordercy. Freddy Krueger, który dwadzieścia lat temu siał przerażenie na ulicy Wiązów. Nancy wie, że nie wygra z nim w świecie snów, więc przenosi go do rzeczywistego.

Stary, dobry klasyk. Sam pomysł z przeniesieniem akcji do snu genialny, sceny morderstw oryginalne i niepowtarzalne (mimo iż nieco stary film, pod tym względem łatwo przebija dzisiejsze produkcje :mrgreen: ), do tego psychodeliczna muzyka, która odgrywa bardzo ważną rolę w horrorach, stwarza nastrój. Sama postać Freddego Kruegera po dziś dzień chyba dobrze znana i mogąca niejednego nieźle nastraszyć. :)
RexMundi
RexMundi
  14 lutego 2009

Gdy Zapada Zmrok
Cytat
Cytat: Ile tajemniczości, niebezpieczeństwa, strachu, może kryć ciemność. Gdy zapada zmrok może się coś stać? Owszem. Zębowa Wróżka, baśniowa istota, która oferuje dzieciom pieniądze za ich mleczne zęby. Niestety jest jedno ale... nie można na nią spojrzeć ( wtedy jej jedynym celem jest Twoje życie)

film może nie jest strasznie ambitny, ale swego czasu nieźle dał mi "popalić"
chcesz nastraszyć młodsze rodzeństwo ? pokaż im "Zębową wróżkę"

Konto usunięte
Konto usunięte: z przeniesieniem akcji do snu genialny

jeszcze jak przyśni nam się Freddy :mrgreen:
bałem się strasznie jako dziecko a i teraz miałbym problem z obejrzeniem :ninja:
...Ignorance is bliss...
Jakob
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  14 lutego 2009

Omen

[center]I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze. (...) Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.