RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 lutego 2009 (pierwszy post)
HORROR

Widziałeś/aś ostatnio dobry horror ?
Chcesz go polecić innym ?
Szukasz horrorów ?
W tym temacie masz szanse zareklamować film innym
i znaleźć to co straszy pozostałych

ZASADY

- wstawiamy najwyżej dwa filmy z krótkim opisem o czym są
(można dodać własne spostrzeżenia )
- Proszę o nie wypisywaniu listy np. 50 filmów co są kÓl
- Proszę nie "nabijać" niepotrzebnych postów
( piszemy tylko o filmie który polecamy i tylko w takim przypadku można dodać swoje spostrzeżenia do innego filmu zamieszczonego w temacie)

Proszę stosować się do tych zasad lub :ban:

Pozdrawiam
...Ignorance is bliss...
TakeItSlow
TakeItSlow
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: twilight jest na podstawie ksiazki i w przeciwienstwie do 30 dni nocy nie jest tandeta.

Kiepski argument na obronę filmu. Wiele produkcji tworzy się na podstawie książek i bardzo często powstają szmiry, które nie dosratają do pięt pierwowzorom. Twilight jest właśnie jedną z nich. To typowy film dla nastolatków i tylko nastolatkowie uważają ten film za rewelacyjny... Takich "arcydzieł" jest masa.
agoosiaaa
agoosiaaa
  4 maja 2009
TakeItSlow
TakeItSlow: To typowy film dla nastolatków i tylko nastolatkowie uważają ten film za rewelacyjny...

a 30 dni nocy to typowy film dla kretynow, ktorym w filmie nie potrzeba zadnej histori, byle bylo duzo krwi.
TakeItSlow
TakeItSlow
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a 30 dni nocy to typowy film dla kretynow, ktorym w filmie nie potrzeba zadnej histori, byle bylo duzo krwi.

Generalnie horrory to gatunek filmu, który ma straszyć, a nie taki, przy którym trzeba myśleć. A "30 dni..." przynajmniej trzyma w napięciu, czego nie można powiedzieć o tym drugim. Poza tym, Twój komentarz równie dobrze nadaje się do "Twilight".
agoosiaaa
agoosiaaa
  4 maja 2009
TakeItSlow
TakeItSlow: Generalnie horrory to gatunek filmu, który ma straszyć, a nie taki, przy którym trzeba myśleć. A "30 dni..." przynajmniej trzyma w napięciu, czego nie można powiedzieć o tym drugim. Poza tym, Twój komentarz równie dobrze nadaje się do "Twilight".

ech no dobra -ty lubisz jedno, ja lubie drugie, do porozumienia nie dojdziemy, bo mamy inne gusta. tez lubie, kiedy film straszy, ale przy 30 dniach nocy nie wystraszylam sie ani razu - zbyt przewidywalne wszystko bylo.
dobra, koncze juz nabijac, bo nie od tego jest ten temat :bye:
xEvelynex
xEvelynex
  7 maja 2009

"30 dni nocy..." a nie czasem "30 dni mroku" ???

Jakob
Posty: 13700 (po ~83 znaków)
Reputacja: -42 | BluzgometrTM: 22
Jakob
  7 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "30 dni nocy..." a nie czasem "30 dni mroku" ???

,,30 dni noc":tak:
agoosiaaa
agoosiaaa
  9 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "30 dni nocy..." a nie czasem "30 dni mroku" ???

30 days of night to trzydziesci dni nocy.
nie obchodzi mnie jak to zwa w polsce, bo oni nawet 'you don't mess with the Zohan' nazwali 'nie zadzieraj z fryzjerem', a 'how high' nazwali 'superziolem' jakby to mialo w ogole cos wspolnego z normalnym tytulem :zonk:
wiewiooorka
wiewiooorka
  16 maja 2009
Najście-A l'interieur(2007)
Horror (Francja)

Sarah będąc w ciąży ulega wypadkowi samochodowemu, w którym ginie jej partner, Matthew. Kilka miesięcy później dziewczyna wciąż zmaga się z niedawną stratą i skupia swą uwagę na mającym się narodzić dziecku. W noc przed planowym porodem do drzwi jej domu puka tajemnicza kobieta, która zdaje się znać Sarah. Niedługo potem rozpoczyna się krwawy koszmar...

Blady strach - Haute tension (2003)
Horror (Francja)

Dwie przyjaciółki, studentki Marie (Cecile De France) i Alex (Maiween Le Besco), postanawiają spędzić weekend w położonym na odludziu domu rodziców Alex. Mają zamiar przygotowywać się do egzaminu, a przy okazji odpocząć. Plany biorą w łeb, kiedy do drzwi niespodziewanie puka nieznajomy. Pierwsze cięcie brzytwą rozpoczyna niewyobrażalny koszmar. Zamiast weekendowej idylli dziewczyny mają przed sobą wielogodzinną bitwę z sadystycznym psychopatą, którego krwiożerczość wydaje się być nieograniczona. Kiedy Alex dostaje się w łapy mordercy i zostaje przez niego uwięziona, już tylko od Marie zależy, czy w tej nierównej walce zdoła ocalić życie swoje i przyjaciółki...

The.Girl.Next.Door 2007
Film opowiada historię okrutnej zbrodni, dokonanej na nastoletniej Sylvii Likens, która wstrząsnęła społeczeństwem amerykańskim w 1965 roku.
Meg i jej niepełnosprawna siostra Susan, po utracie rodziców, trafiają pod opiekę dalekiej ciotki Ruth. Zamieszkują razem z nią i jej synami. Meg zaprzyjaźnia się z chłopcem z sąsiedztwa- Davidem. Wszystko wydaje się zmierzać w dobrym kierunku, aż do czasu kiedy na pozór sympatyczna ciotka Ruth pokazuje swoje prawdziwe oblicze i zaczyna wymierzać dziewczynkom niezwykle surowe kary...
dramat ale dla mnie był horrorem

ZabilamCizolwiaxd
Posty: 1 (po ~362 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 7
ZabilamCizolwiaxd
  28 maja 2009

Zarąbiste są 'Wizje'
""Thriller utrzymany w klimacie kultowych filmów Hideo Nakaty: "The Ring – Krąg" i "Dark Water"[również dobre]. Profesor Hideki Satomi po trzech latach od tragicznej śmierci córki odkrywa w sobie umiejętność przewidywania śmierci. Dar jest przekleństwem. Co zrobić z tą wiedza jeśli dotyczy ona najbliższej rodziny? ""

NeverMind1910
NeverMind1910
  31 maja 2009

Uninvited. Przeciętny thriller z ciekawym zakończeniem. W zasadzie film warty do obejrzenia jedynie dla zakończenia.



Miał już ktoś przyjemność obejrzeć Piątek Trzynastego?

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  1 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Uninvited

miałem ostatnio ochotę iść na to do kina

Konto usunięte
Konto usunięte: Miał już ktoś przyjemność obejrzeć Piątek Trzynastego?

posiadam drogą nie całkiem legalną :ssh: ale nie mam czasu by obejrzeć
może dziś :woot:
...Ignorance is bliss...
TransAm90
TransAm90
  2 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Miał już ktoś przyjemność obejrzeć Piątek Trzynastego?

Ja miałem. Zaskoczył Mnie fakty, gdy oglądam film a tu już wszyscy przez Jasona "wyrżnięci" (w 1/4 długości trwania filmu). W ten pojawia się następna grupa ludzi chętnych do wybicia. Jakby dwie historie, dwóch grup ludzi.
blondynkaax3
blondynkaax3
  3 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: NeverMind1910: Miał już ktoś przyjemność obejrzeć Piątek Trzynastego? Ja miałem. Zaskoczył Mnie fakty, gdy oglądam film a tu już wszyscy przez Jasona "wyrżnięci" (w 1/4 długości trwania filmu). W ten pojawia się następna grupa ludzi chętnych do wybicia. Jakby dwie historie, dwóch grup ludzi.

Ja oglądałam, prawie wszystkie części, w tym tą nową. W sumie podobna do tych poprzednich, może oprócz początku... jak dla mnie nic specjalnego.
T10002
T10002
  5 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Araton:oj bym się kłócił:) dosyc fajne: Kwarantanna


kwarantanna to remake horroru z 2007, oryginał nazywał się [REC] i jest moim zdaniem dużo lepszy. więc jeśli już polecać, to pierwowzór ;)
o ile komuś nie przeszkadza język hiszpański.
http://www.filmweb.pl/f445353/%5BRec%5D,2007

a z innych wartych obejrzenia, to
- dead end - horror/czarna komedia
http://www.filmweb.pl/f112232/Droga+śmierci,2003

- eden lake - survival horror
http://www.filmweb.pl/f444400/Eden+Lake,2008

- rovdyr - survival horror
http://www.filmweb.pl/f444258/Rovdyr,2008

- naboer - bardziej thiller niż horror, no i trochę bardziej ambitne (wymagające) kino
http://www.filmweb.pl/f247980/Drzwi+obok,2005

- funny games - również nie horror, ale jest brutalnie, mocno, a do tego badzo ambitne kino, przy okazji cholernie dobre.
do wyboru dwie wersje (kadr w kadr dokladnie to samo, różnią się jedynie językiem i aktorami. widziałem tylko wersję U.S., więc nie porównam)
http://www.filmweb.pl/f53/Funny+Games,1997
http://www.filmweb.pl/f336820/Funny+Games+U+S,2007

jak coś już było, to najmocniej przepraszam ;)
T10002
T10002
  5 czerwca 2009

aha, wbrew filmwebowi funny games to nie tylko dramat (żeby nie było, że piszę nie w temacie)! z horrorów/thrillerów jest tam dużo, tylko wszystkie brutalne sceny mają oddziaływać na psychikę i nie są pokazane widzowi.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.