Owieczka
Owieczka
  4 września 2008 (pierwszy post)

Pomocy, problem - i to jak dla mnie poważny :and:
Mam nadzieję, że pasuje to na kulturę, wszak chodzi mi o dekoracje i 'artystyczne' pomysły... :woot:
Od października przeprowadzam się, do starej kamienicy, mieszkanie po starszej pani, co niestety widać... Jest niby odnowione, odmalowane, ale nadal ściany jakieś takie stare, popękane, sufit też, jakieś nierówności, stare podrapane futryny, drzwi i okna, przemalowanie nic nie daje... Nie mam zdjęć jak wygląda to od środka, bo nie chciałam robić przy obecnych lokatorach, mam jednak wyszukane w googlach podobne, taki mniej więcej klimat.. Mieszkanie jest stare, smutne, ponure... Ja lubię przytulne wnętrza, takie napawające optymizmem o ile wnętrze jest w stanie to robić :lol2: Tu pytanie do artystycznych dusz i znawców - jak mogę je ozdobić, udekorować [czym? :wtf: ] aby nadać mu odpowiedni nastrój no i zakryć te stare okna, ściany, podłogi.. Albo chociaż odwrócić od nich uwagę
remonty nie wchodzą w grę bo nie chcę ładować pieniędzy w to mieszkanie, nie będziemy tam mieszkać na tyle długo, aby się to zwróciło
no i przykładowe zdjęcia:


Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: salon w moim mieszkaniu jak się wprowadziłam był koloru czerwonej cegły, znajomi mówili że lepiej jakbym kupiła od któregoś piwnicę na to samo by wyszło, a taniej ... kłóciłam się z ''moim'' niesamowicie, po przemalowaniu pokoju atmosfera automatycznie się poprawiła (nie wiem czy to moja podświadomość, ale na wszelki wypadek odmalowałam całe mieszkanie), także polecam lekki pastelowy ciepły kolor

ja się źle czuję przebywajac kilka dni u "swojego chłopa", bo ma ściany na mocną czerwień pomalowane. niby to ładnie wygląda ale dziwnie mi jest....
a kolory które miałam wklejone na 3 stronie tematu, na dole? :woot: takie wino i beż

Konto usunięte
Konto usunięte: niestety fałszywy alarm...

to przykre, zwłaszcza kiedy człowiek się nastawi:and: czyli testy się myliły?
ja będę sprawdzać od przyszłego miesiąca, jestem w trakcie leczenia antybiotykami, okazało się że przyczyną jest najprawdopodobniej zapalenie przydatków...
Andzia2711
Andzia2711
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: to przykre, zwłaszcza kiedy człowiek się nastawi czyli testy się myliły?

nawet ciuchy sobie kupiłam...2 testy się myliły, ale już się uspokoiłam i działam na nowo :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: najprawdopodobniej zapalenie przydatków..

to przynajmniej miesiąc leczenia wsółczuję

Konto usunięte
Konto usunięte: a kolory które miałam wklejone na 3 stronie tematu, na dole? takie wino i beż

raczej proponowałabym jedną ścianę w kolorze wina tak jak na zdjęciu...a widziałam na fotce też na 3 stronie w jakiej kamienicy będziesz mieszkać to nie jest przypadkiem na przeciwko ratusza lub kościoła w Kórniku???
Owieczka
Owieczka
  5 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nawet ciuchy sobie kupiłam..

przydadzą się jeszcze :D

Konto usunięte
Konto usunięte: to nie jest przypadkiem na przeciwko ratusza lub kościoła w Kórniku???

niedaleko ratusza, właściwie na rynku a dokładnie na przeciwko restauracji Biała Dama :D
Owieczka
Owieczka
  5 września 2008

tu widać ten budynek, szary z lewej, po prawej na końcu kościół wystaje i krzyże widać :mrgreen:
idę już spać bo rano nie wstanę :d jutro zajrzę do tematu, dobranoc :bye:

Andzia2711
Andzia2711
  5 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: przydadzą się jeszcze :D

no na pewno, ale znowu zaczęłam palić więc niestety minus jest :D

Konto usunięte
Konto usunięte: niedaleko ratusza, właściwie na rynku a dokładnie na przeciwko restauracji Biała Dama :D

teraz jestem mądra, bo ostatnio byłam zwiedzać zamek więc lekkie rozpoznanie terenu mam...a wcześniej (2 lata temu) okradłam was z żarówek kolorowych z choinki heheh. Mam nadzieje, że nowe mieszkanie przyniesie szczęście, a najważniejsze i tak będą wasze dodatki żeby było rodzinnie
Owieczka
Owieczka
  5 września 2008

i tu :D

właśnie wyczytałam że z boku i z tyłu domu był cmentarz żydowski:ninja: nie usnę :ninja:

Owieczka
Owieczka
  5 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: teraz jestem mądra, bo ostatnio byłam zwiedzać zamek więc lekkie rozpoznanie terenu mam...a wcześniej (2 lata temu) okradłam was z żarówek kolorowych z choinki heheh. Mam nadzieje, że nowe mieszkanie przyniesie szczęście, a najważniejsze i tak będą wasze dodatki żeby było rodzinnie

ja nie jestem kórniczanką tylko jarocinianką więc kradnij śmiało :D
teraz to się będę bała, że w mieszkaniu straszy :ninja:
dobranoc :bye:
Andzia2711
Andzia2711
  5 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie wyczytałam że z boku i z tyłu domu był cmentarz żydowski nie usnę

aaaaa teraz już wiem ...cmentarz??? miłych snów życzę (czasem lepiej nie uczyć się czytać) ja mam cmentarz po drugiej stronie ulicy....najgorzej jest 1 listopada nie ma gdzie parkować. teraz obok masz bank więc bezpiecznie i pod ochroną ;)
Andzia2711
Andzia2711
  5 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ja nie jestem kórniczanką tylko jarocinianką więc kradnij śmiało :D teraz to się będę bała, że w mieszkaniu straszy dobranoc

z poznania też śmiało kradnij jestem przyjezdna (jakby co)... heheh.dobranoc, a duchami się nie przejmuj...od czego ma się sąsiadów, którzy mieszkają dłużej
zadziora18
zadziora18
  5 września 2008
Przyjadę to ocenię :mrgreen: trzeba było robić fotki każdego pokoju :jezyk2:

Przypatrz się na pomarańczową ścianę:



Jeśli chcesz malować ściany wybierz farbę strukturalną- mają zazwyczaj postać gęstej, gotowej do użycia, masy, proszku lub pasty, którą dodaje się do zwykłej farby akrylowej. Większość z nich (poza poliooctanowinylowo-lateksowymi) przepuszcza parę wodną, co pozwala ścianom oddychać i chroni je przed zawilgoceniem. Co w takim mieszkaniu jest jak najbardziej wskazane. Masz tam wilgoć? Ponieważ są trwałe i dobrze znoszą mycie wodą z detergentami, zaleca się stosować je w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia i uszkodzenia- czytaj. Nikuś. Pomaże Ci ścianę, a Ty ją po prostu wyszorujesz :mrgreen: Patrz, co można z niej zrobić:



Nawet nie myśl o tapetach! Z doświadczenie wiem, że to porażka:/ Odkleja się zresztą sama wiesz. Kiedyś mi mówiłaś, że Nikuś urwał kawałek ściany :jezyk2: Poza tym po zerwaniu ściana nadaje się tylko do gipsowania lub do pomalowania farbą strukturalna. Od dłuższego czasu się jej przyglądam, bo na przyszły rok planuje remont pokoju [ może rodzice się wyprowadzą do domu na wieś :pavarotti: ] ale jak, to mówią " nie chwalmy dnia przed zachodem " chyba :woot:

Co do mebli... :woot: są dość drogie, ale tak jak ktoś napisał nie ma mowy na nowoczesne. Masz gdzieś w pobliżu Ikea? A może jakiś sklep ze starymi meblami, tam można kupić fajne perełki za niewielkie ceny. Wiem, że z kasą będzie krucho, to nie ma co szaleć. Najpierw ściany, malowanie okien, sprzątanko oczywiście i dokupienie duperelek, które ożywią Ci pokoje.

Kolor ścian zapomniałam dodać musisz użyć kolorów soczystych, żywych, a nie pastelowych... jeśli masz coś w kolorze łososia to może spróbuj z zasłonami długimi o kolorze nasyconej pomarańczy .. nie wiem takie sa moje pierwsze przemyślenia. Mieszkanie jest ciemne także mogłabyś dokupić jakieś fajne lampki, najlepsze są halogeny, ale kto Ci je założy? A po co zbędnie płacić komuś za robociznę w mieszkaniu, które jest wynajmowane i to jest najgorsze:/ Tyle by się chciało zrobić, ale nie można...

Pisałaś, ze masz prysznic w kuchni, trzeba to oddzielić albo ścianą z dykty, albo jakąś płachtą :) Masz milion możliwości ;)

To chyba na tyle moich wypocinek :***

P.S. Uwielbiam takie tematy chyba kryje się we mnie jakiś dekorator wnętrz, ale nigdy mnie nikt nie słucha!
Owieczka
Owieczka
  5 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: z poznania też śmiało kradnij jestem przyjezdna (jakby co)... heheh.dobranoc, a duchami się nie przejmuj...od czego ma się sąsiadów, którzy mieszkają dłużej

z poznania z dworca pkp mam do dziś kradzione sztuczne kwiatki w doniczkach :lol2:
już się sąsiadów pytałam czy straszy, w końcu w moim pokoju niedawno zmarła starsza pani...

Konto usunięte
Konto usunięte: Masz tam wilgoć? Ponieważ są trwałe i dobrze znoszą mycie wodą z detergentami, zaleca się stosować je w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia i uszkodzenia- czytaj. Nikuś. Pomaże Ci ścianę, a Ty ją po prostu wyszorujesz Patrz, co można z niej zrobić:

nie mam wilgoci na szczęście tam
ale dobrze że mozna zmywać bo u mnie w domu wszystkie ściany mają plamy :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: o do mebli... są dość drogie, ale tak jak ktoś napisał nie ma mowy na nowoczesne. Masz gdzieś w pobliżu Ikea? A może jakiś sklep ze starymi meblami, tam można kupić fajne perełki za niewielkie ceny. Wi

nie chcę staroci
nienawidzę starego wystroju, będzie mi się tam strasznie źle mieszkać :(
dlatego te meble które tam są wywalam
poza tym trochę mebli będzie od Sz, a one są nowe, więc się będą gryzły ze starymi :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Kolor ścian zapomniałam dodać musisz użyć kolorów soczystych, żywych, a nie pastelowych... jeśli masz coś w kolorze łososia to może spróbuj z zasłonami długimi o kolorze nasyconej pomarańczy

łososia już nie chcę
robiłam łososia w moim pierwszym mieszkaniu w kórniku, w salonie połączonym z kuchnią i na przedpokoju, to był taki mocny kolor, zmieszałam w wiadrze chyba z 8 butelek pigmentu :lol2: ach, tamto mieszkanie było urządzone od początku do końca tak jak zaplanowałam, ale mam z nim złe wspomnienia, wiadomo :and: więc to musi być inne...

Konto usunięte
Konto usunięte: isałaś, ze masz prysznic w kuchni, trzeba to oddzielić albo ścianą z dykty, albo jakąś płachtą :) Masz milion możliwości ;)

eee nie da się tego zrobić,...kuchnia wąska i jeszcze ta kabina w rogu przy drzwiach

Konto usunięte
Konto usunięte: P.S. Uwielbiam takie tematy chyba kryje się we mnie jakiś dekorator wnętrz, ale nigdy mnie nikt nie słucha!

musiałabyś przyjechać, pojechać ze mną do ikei itp :tak:
zadziora18
zadziora18
  5 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: bo u mnie w domu wszystkie ściany mają plamy

u mojej siostry ściany również pomalowane. Ona ma panele na ścianach i niektórych nie da się już doczyścić :pavarotti: - moja szkoła hehe

Konto usunięte
Konto usunięte: dlatego te meble które tam są wywalam

To chyba macie dużo kasy przeznaczone na mieszkanie :P Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma :jezyk2: wiesz ile ja lat miałam starą szafę! Tyle, że aż się do niej przyzwyczaiłam, ale fajna była. Dębowa strasznie wielka, miała duzo szuflad, półek i wielkie lustro :mrgreen: Kurcze nie mam w pokoju lustra, ale nad morze w pewnej knajpie widziałam fajnie zrobione lustro. Było wtopione w ścianę! Wezmę zdjęcie od kleżanki, bo zrobiła i Ci pokaże, ale niesamowity motyw ktoś wymyślił ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: łososia już nie chcę

A ja mam na ścianach i nie wyglada źle, bo wpada w pomarańcz :) Poza tym zawsze chciałam mieć czerwone ściany, ale ojciec mi nie pozwolił twierdząc, że sie później tego nie zamaluje! Phi

Konto usunięte
Konto usunięte: więc to musi być inne...

Zupełnie inne :) Kup sobie jakieś gazety, albo poogladaj w sklepie z wnetrzami :)

Konto usunięte
Konto usunięte: kuchnia wąska i jeszcze ta kabina w rogu przy drzwiach

Zrób foto, bo sobie nie mogę tego wyobrazić :woot: co za beznadzieja, kto to wymyslił? Taka łazienka jest mała, że tak się prysznic nie mieści?

Konto usunięte
Konto usunięte: musiałabyś przyjechać, pojechać ze mną do ikei itp

Spoko nie ma sprawy, mów tylko kiedy i wpadam :)
Owieczka
Owieczka
  5 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: To chyba macie dużo kasy przeznaczone na mieszkanie :P Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma wiesz ile ja lat miałam starą szafę! Tyle, że aż się do niej przyzwyczaiłam, ale fajna była. Dębowa strasznie wielka, miała duzo szuflad, półek i wielkie lustro Kurcze nie mam w pokoju lustra, ale nad morze w pewnej knajpie widziałam fajnie zrobione lustro. Było wtopione w ścianę! Wezmę zdjęcie od kleżanki, bo zrobiła i Ci pokaże, ale niesamowity motyw ktoś wymyślił ;)

ale jakieś tam szafy ma Sz. więc starczy
nie chcę staroci bo babci która już nie żyje :/

Konto usunięte
Konto usunięte: A ja mam na ścianach i nie wyglada źle, bo wpada w pomarańcz :) Poza tym zawsze chciałam mieć czerwone ściany, ale ojciec mi nie pozwolił twierdząc, że sie później tego nie zamaluje! Phi

no łosoś fajny
a czerwony ma teraz Sz, źle się czuję w tym

o i takie cośie na ścianach, może to walnąć:woot:?
zadziora18
zadziora18
  5 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale jakieś tam szafy ma Sz. więc starczy nie chcę staroci bo babci która już nie żyje :/

Ja nie mówię, zeby je zostawiała :P oj dobra nie ważne. Czyli Sz. wszystko ze swojego pokoju zabiera tam? A meble dla Nikusia itd.?

Konto usunięte
Konto usunięte: a czerwony ma teraz Sz, źle się czuję w tym

Taki kolor, jeśli chcesz odpocząć ściany zrób sobie w tym kolorze:



patrz jakie poduszeczki znalazłam:

1.

2.

3.

4.

Kuczę jak ja bym chciała urządzać sobie choć swój własy pokój :(
Owieczka
Owieczka
  5 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja nie mówię, zeby je zostawiała :P oj dobra nie ważne. Czyli Sz. wszystko ze swojego pokoju zabiera tam? A meble dla Nikusia itd.?

dla Nikusia dostaniemy niby od mamy Sz jakieś, pytałam tylko o kolor to mówiła że jasne jakieś

Konto usunięte
Konto usunięte: Taki kolor, jeśli chcesz odpocząć ściany zrób sobie w tym kolorze:

ooo, ten jest boski, tylko musi wyjść dokładnie taki, a nie szpitalna zieleń :and:
znowusz chyba kupię czerwony tapczan, bo jest okazja, to zielony nie będzie pasował
a szkoda bo Nikuś ma zielone łożeczko i baldachim
bo w Kórniku w poprzednim mieszkaniu mały pokój malowałam na zielono-żółto :D
tu trochę widać


Konto usunięte
Konto usunięte: patrz jakie poduszeczki znalazłam:

ale po ile? :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Kuczę jak ja bym chciała urządzać sobie choć swój własy pokój :(

e, to odpowiedzialność i takie niezdecydowanie ;/ no i kupa kasy idzie
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.