Owieczka
Owieczka
  4 września 2008 (pierwszy post)

Pomocy, problem - i to jak dla mnie poważny :and:
Mam nadzieję, że pasuje to na kulturę, wszak chodzi mi o dekoracje i 'artystyczne' pomysły... :woot:
Od października przeprowadzam się, do starej kamienicy, mieszkanie po starszej pani, co niestety widać... Jest niby odnowione, odmalowane, ale nadal ściany jakieś takie stare, popękane, sufit też, jakieś nierówności, stare podrapane futryny, drzwi i okna, przemalowanie nic nie daje... Nie mam zdjęć jak wygląda to od środka, bo nie chciałam robić przy obecnych lokatorach, mam jednak wyszukane w googlach podobne, taki mniej więcej klimat.. Mieszkanie jest stare, smutne, ponure... Ja lubię przytulne wnętrza, takie napawające optymizmem o ile wnętrze jest w stanie to robić :lol2: Tu pytanie do artystycznych dusz i znawców - jak mogę je ozdobić, udekorować [czym? :wtf: ] aby nadać mu odpowiedni nastrój no i zakryć te stare okna, ściany, podłogi.. Albo chociaż odwrócić od nich uwagę
remonty nie wchodzą w grę bo nie chcę ładować pieniędzy w to mieszkanie, nie będziemy tam mieszkać na tyle długo, aby się to zwróciło
no i przykładowe zdjęcia:


Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: U mnie to tak wygląda. kolory nie do końca takie w rzeczywistości są, ale bardzo zbliżone ;)

o super bo właśnie znalazłam taką kanapę na allegro tanią, pasowało by :mrgreen:
Darusha
Darusha
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: o super bo właśnie znalazłam taką kanapę na allegro tanią, pasowało by

świetna jest, tylko dokup trochę poduszek w różnych wielkościach i przypomniał mi się jeszcze dywan jakieś ciepłe wzory kwiatki czy coś takiego.
Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: świetna jest, tylko dokup trochę poduszek w różnych wielkościach i przypomniał mi się jeszcze dywan jakieś ciepłe wzory kwiatki czy coś takiego.

taki mały dywanik? :woot: to w sumie niedrogie :D
a kanapa z samego Kórnika i jeszcze tylko 230 zł :D
DelightfulDisaster
DelightfulDisaster
  4 września 2008

Konto usunięte
Konto usunięte: o super bo właśnie znalazłam taką kanapę na allegro tanią, pasowało by

mhmm, na tą kanapę dokupiłabym pare poduszke, poszyła poszewki w różnorakich kolorach i od razu będzie przytulnie a zarazem optymistycznie :)
Taki obraz jak na zdjęciu widać, kosztował ok. 20/30 zł, a zawsze to troszkę uroku dodaje.
Do tego naprawdę pasują jeszcze rośliny, a jak się boisz o synka to może spróbuj postawić na półce wysoko, albo zawiesić na ścianie. Poza tym kaktusy na parapecie to dobry pomysł.
Firanki i zasłony (mogą pasować do poszewek na sofie) i będzie super :)

Darusha
Darusha
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: taki mały dywanik? to w sumie niedrogie :D a kanapa z samego Kórnika i jeszcze tylko 230 zł :D

To bardzo tanio jak na taką ładną kanape :)
Dywanik moze byc sredni zalezy od pokoju np. do salonu jak chcesz to poloz jakis ale nie po calej prawie ze powierzchni.
666kamilka666
666kamilka666
  4 września 2008

;-)>

To ja tak: na okna ciepłe zasłony, jakieś w tęczowe kolory.. finezyjnie podpięte... Na parapety możesz postawić kwiatuszki w małych doniczkach, a pod nimi jedną, długą, prostokątną podstawkę..
Piec zostaw, nic z nim nie rób, może lekko odnów, ale on nadaje klimat, dzięki takiemu piecowi możesz nieźle urządzić wnętrze, kiedy pochodzisz po jakiś antykwariatach, albo tzw "szrociarzach" którzy przywożą ładne i tanie rzeczy z zagranicy..

Na kuchni i korytarzu- zedrzyj tą farbę olejną! Wygląda to okropnie, nawet w formie lamperii..

No, i pochodź po takich szrociarzach, często mają naprawdę skarby za niewielką cenę ;-).
Jakiś dywan- zawsze jest przytulniej..

Pomalować ściany [kolory oczywiście żywe], jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić to nie kupuj koloru, tylko pigment i sama sobie wybierz tonację koloru :).

I żyrandole kup takie tańsze, ale bardziej kolorowe, czy z fikuśnymi kształtami.. Zawsze lepiej wygląda ;-)

margotka
margotka
  4 września 2008

...a najlepiej mieszkać wygodnie...i po swojemu...nie ważne czy skromnie, czy wytwornie...

...tylko skąd kasy na to brać...

...po weselu czeka mnie również generalny remont mieszkania...ych...przeraża mnie to..

Andzia2711
Andzia2711
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: przeprowadzam się, do starej kamienicy

piękne mieszkanie ...sama zawsze chciałam mieszkać w kamienicy, ale niestety mam mieszkanie w bloku...wrrr. Pomalujcie ściany na jakiś ciepły kolor (żółty, miodowy, beżowy, piaskowy...etc), unikaj zimnych kolorów (zieleń, niebieski) bo będziesz się źle czuła i ostrych barw. Framugi w oknach też pewnie przydałoby się machnąć farbą...firanki w oknach zasłony (muszą być, zimą pewnie będzie wiało nieziemsko), najważniejsze będą wasze wspólne akcenty i dodatki, wtedy będziesz czuła się jak u siebie
Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
margotka
margotka: ..a najlepiej mieszkać wygodnie...i po swojemu...nie ważne czy skromnie, czy wytwornie... ...tylko skąd kasy na to brać... ...po weselu czeka mnie również generalny remont mieszkania...ych...przeraża mnie to..

remontowa gorączka potrafi dobić...
jeśli to mieszkanie na lata,własnościowe, można pokusić się o kredyt i urządzić według fantazji...
ale my docelowo nie mamy zostać tam długo...wprowadzam się i nadal szukamy czegoś lepszego w przystępnej cenie... także wkład pieniężny ograniczony
Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: unikaj zimnych kolorów (zieleń, niebieski)

drugi pokój [mój i synka[ jest właśnie niebieski... ale mogę przemalować, już nad tym myślałam
Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: .sama zawsze chciałam mieszkać w kamienicy, ale niestety mam mieszkanie w bloku...wrrr.

z Poznania do Kórnika masz niedaleko, chętnie się zamienię :lol2:
Andzia2711
Andzia2711
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: drugi pokój [mój i synka[ jest właśnie niebieski... ale mogę przemalować, już nad tym myślałam

wynajmowałam kiedyś pokój w kamienicy i miałam niebieski kolor na ścianach, nie był to miły widok po przyjściu z uczelni lub pracy szczególnie zimą, był bardzo przygnębiający. Więcej czasu spędzałam u znajomych niż u siebie...kolor jednak ma duży wpływ na samopoczucie i relacje między ludźmi (szalone podejście??? e tam) ps znowu mogę pić piwo
Andzia2711
Andzia2711
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: z Poznania do Kórnika masz niedaleko, chętnie się zamienię

jeśli będziesz spłacać kredyt chętnie się zamienię :crylol:
Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: wynajmowałam kiedyś pokój w kamienicy i miałam niebieski kolor na ścianach, nie był to miły widok po przyjściu z uczelni lub pracy szczególnie zimą, był bardzo przygnębiający.

no właśnie, a chcę aby był jak najbardziej przytulny, właściwie to będę tam spędzać całą dobę

Konto usunięte
Konto usunięte: .kolor jednak ma duży wpływ na samopoczucie i relacje między ludźmi (szalone podejście??? e tam)

robiłam już psychotesty na kolor dla mnie, dopasowany do wnętrz, ale wyniki do mnie nie przemawiają

Konto usunięte
Konto usunięte: ps znowu mogę pić piwo

:szok2: jak to?
Andzia2711
Andzia2711
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: robiłam już psychotesty na kolor dla mnie, dopasowany do wnętrz, ale wyniki do mnie nie przemawiają

salon w moim mieszkaniu jak się wprowadziłam był koloru czerwonej cegły, znajomi mówili że lepiej jakbym kupiła od któregoś piwnicę na to samo by wyszło, a taniej ... kłóciłam się z ''moim'' niesamowicie, po przemalowaniu pokoju atmosfera automatycznie się poprawiła (nie wiem czy to moja podświadomość, ale na wszelki wypadek odmalowałam całe mieszkanie), także polecam lekki pastelowy ciepły kolor

Konto usunięte
Konto usunięte: jak to?

niestety fałszywy alarm...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.