Owieczka
Owieczka
  4 września 2008 (pierwszy post)

Pomocy, problem - i to jak dla mnie poważny :and:
Mam nadzieję, że pasuje to na kulturę, wszak chodzi mi o dekoracje i 'artystyczne' pomysły... :woot:
Od października przeprowadzam się, do starej kamienicy, mieszkanie po starszej pani, co niestety widać... Jest niby odnowione, odmalowane, ale nadal ściany jakieś takie stare, popękane, sufit też, jakieś nierówności, stare podrapane futryny, drzwi i okna, przemalowanie nic nie daje... Nie mam zdjęć jak wygląda to od środka, bo nie chciałam robić przy obecnych lokatorach, mam jednak wyszukane w googlach podobne, taki mniej więcej klimat.. Mieszkanie jest stare, smutne, ponure... Ja lubię przytulne wnętrza, takie napawające optymizmem o ile wnętrze jest w stanie to robić :lol2: Tu pytanie do artystycznych dusz i znawców - jak mogę je ozdobić, udekorować [czym? :wtf: ] aby nadać mu odpowiedni nastrój no i zakryć te stare okna, ściany, podłogi.. Albo chociaż odwrócić od nich uwagę
remonty nie wchodzą w grę bo nie chcę ładować pieniędzy w to mieszkanie, nie będziemy tam mieszkać na tyle długo, aby się to zwróciło
no i przykładowe zdjęcia:


Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
RexMundi
RexMundi: eśłi uważasz że firanka ..w miarę zadowoli Cię .. to spoko.. sa osoby które by wolały..zeszlifować okna.. obmalować je i takie tam

a myślisz że mała kobietka jest w stanie sama je odmalować? :woot:

RexMundi
RexMundi: łeeeeee.... takie starocie mają swój klimat

są po kobiecinie, która tam zmarła :ninja: jej tapczan tez został ale wywalam bezapelacyjnie
starocie mogą mnie przerażać :P

RexMundi
RexMundi: :czeka na zaproszenie:

:zaprasza tu:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a myślisz że mała kobietka jest w stanie sama je odmalować?

myślę że tak :tak:
nie za minute nie za 10 czy godzine .. ale jeste w stanie :tak:
i przede wszystkim gdy skończy... będzie dumna z siebie.. i z mieszkania

Konto usunięte
Konto usunięte: są po kobiecinie, która tam zmarła jej tapczan tez został ale wywalam bezapelacyjnie starocie mogą mnie przerażać :P

no łózko to i ja bym wywalił .. Ja śpię na swoim od 5 roku życia :mrgreen:
ale takie jakieś stare kredensy ..czy szafy... nie wywalaj..
ewentualnie schowaj gdzieś.. to są wartośiowe rzeczy

Konto usunięte
Konto usunięte: :zaprasza tu:

w Kopanicy mam dziewczynę :ninja:
...Ignorance is bliss...
DelightfulDisaster
DelightfulDisaster
  4 września 2008

Powiem CI tak:
Największa robotę w wystroju pomieszczenia robią kolory ścian i firanki!, to nie ma 2 zdań. Do tego ładne, delikatne zasłony.
Na pomalowanych już ścianach powywieszaj kolorowe zdjęcia, obrazy (są teraz bardzo fajne obrazy za grosze) i lusterka oprawione w ramki.
Kapa, poduszki na sofę, na łóżko tez odgrywa ogromną role. Poza tym na półkach poukładaj książki (kolorowe), może sztuczne kwiaty w wazonach przypadną Ci do gustu?
I dużo zieleni. Na parapetach pozasadzaj różnorodne kwiatki. Kaktusy ewentualnie ;)

Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
RexMundi
RexMundi: nie za minute nie za 10 czy godzine .. ale jeste w stanie i przede wszystkim gdy skończy... będzie dumna z siebie.. i z mieszkania

jestem leń :D
faceta bym zagnała ale pewnie mu się nie będzie chciało i powie że to zbędne

RexMundi
RexMundi: ale takie jakieś stare kredensy ..czy szafy... nie wywalaj.. ewentualnie schowaj gdzieś.. to są wartośiowe rzeczy

na strych pójdzie :tak:

RexMundi
RexMundi: w Kopanicy mam dziewczynę

nie wiem gdzie to, ale weź ją ze sobą jak po drodze :mrgreen: jak się bawić to się bawić :D
Darusha
Darusha
  4 września 2008

pomarańczowe ściany, żółte, różowe, błękitne, lososiowe, koralowe itp. będzie jaśniej i przyjemniej do tego biały firanki jakieś zasłony kwiatki zdjęcia na ścianach itd.
obrazy żeby było widać że w tym mieszkaniu ktoś żyje i będziesz miała przytulne gniazdko i będzie w sam raz ;)

Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Największa robotę w wystroju pomieszczenia robią kolory ścian i firanki!, to nie ma 2 zdań. Do tego ładne, delikatne zasłony.

znalazłam dziś to :zakochany:
ale nie wiem czy mam uszyć takie zasłonki czy jak :woot:


Konto usunięte
Konto usunięte: I dużo zieleni. Na parapetach pozasadzaj różnorodne kwiatki. Kaktusy ewentualnie ;)

nie chcę żadnych kwiatów, synek mi porozwala, tutaj co tydzień zmiatam ziemię z podłogi i sklejam doniczki :and: :P
Darusha
Darusha
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie chcę żadnych kwiatów, synek mi porozwala, tutaj co tydzień zmiatam ziemię z podłogi i sklejam doniczki :P

kaśka kaktusy to dobra myśl, bo nie będzie ich dotykał jak zrozumie że one kłują.
Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: kaśka kaktusy to dobra myśl, bo nie będzie ich dotykał jak zrozumie że one kłują.

a jak się mocno porani? :(
Darusha
Darusha
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a jak się mocno porani? :(

nie da rady by było mocno, igiełka mu wejdzie czy coś a to da się wyciągnąć :)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem gdzie to, ale weź ją ze sobą jak po drodze jak się bawić to się bawić :D

trochę niżej od Poznania :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: a jak się mocno porani? :(

dzieci szybko się ucza :tak:
ewentualnie znajdzie sposób by się nie ranić.. np. bedzie walił w kaktusa zabawka :mrgreen:
...Ignorance is bliss...
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Pomocy, problem - i to jak dla mnie poważny


Preczytałem o co chodzi i myślę że nie bedzie łatwo zmienic ruinę tego typu w przytulne mieszkanie :/ po pierwsze to zazwyczaj w takich kamienicach ściany i sufity są nie równe trzeba by zatrudnic fachowca który by ten problem załątwił nie wiem wyszpachlował czy coś. Na to dać jakiś żywy kolarek jasną pomarańcze albo jakiś taki zależy od gustu. Na skrzypiące stare podłogi konicznie trzeba dać panele albo jakiś parkiecik. koniecznie trzeba się pozbyć wszystkich starych mebli i sprzętów a ten piec rozebrać. staare meble spalić albo oddać do do jakiegoś skansenu i zastąpić to czymś co ci się spodoba. przerobić takie stare mieszkanie nie jest łatwo i nie jest to tanie wiem bo mój wujek się już kilka lat boryka się z przerobieniem kamienicy po starszej pani w przytulne nowoczesne mieszkanie.

a jeśli nie masz odrazu za dużych funduszy to jedynym ratunkiem jest po prostu wstawienie swoich mebelków zakrycie podłogi jakimś dywanem a na ściany nie ma rady chyba że jakieś obrazki zegary może więcej kwiatków a okna po prostu zakryć jakimiś ładnymi zasłonkami na te ochydne parapety ponaklejać jakąś tapete postawić kwiatka i bedzie gites:)

apropos stare komunistyczne meble też można malować i obklejać tapetami samoprzylepnymi chyba że są to antyki no to wtedy nie wypada :/
:zakochany:
Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie da rady by było mocno, igiełka mu wejdzie czy coś a to da się wyciągnąć :)


RexMundi
RexMundi: dzieci szybko się ucza

a jak mu na twarz spadnie ten kaktus? :ninja:

RexMundi
RexMundi: ewentualnie znajdzie sposób by się nie ranić.. np. bedzie walił w kaktusa zabawka

to jest bardzo prawdopodobne :lol2:
Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
tomekkolarz
tomekkolarz: zazwyczaj w takich kamienicach ściany i sufity są nie równe trzeba by zatrudnic fachowca który by ten problem załątwił nie wiem wyszpachlował czy coś.

dokładnie
szpachla albo płytę karton gips, ale to kosztowny remont już :and:

tomekkolarz
tomekkolarz: a jeśli nie masz odrazu za dużych funduszy to jedynym ratunkiem jest po prostu wstawienie swoich mebelków zakrycie podłogi jakimś dywanem a na ściany nie ma rady chyba że jakieś obrazki zegary może więcej kwiatków a okna po prostu zakryć jakimiś ładnymi zasłonkami na te ochydne parapety ponaklejać jakąś tapete postawić kwiatka i bedzie git

no na początek muszę chociaż tyle, bo tak jak pisałeś, kupa roboty i funduszy na to idzie
DelightfulDisaster
DelightfulDisaster
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale nie wiem czy mam uszyć takie zasłonki czy jak

Możesz uszyć, aczkolwiek pamiętaj, ze materiał tez kosztuje, a to są problemy żeby to obrobić, powymierzać. Wybierz się do sklepu zorientuj się w różnicy cen, bo to wcale dużo taniej Ci nie wyjdzie.
Konto usunięte
Konto usunięte: nie będzie ich dotykał jak zrozumie że one kłują.

:tak:
A przy okazji bardzo ładnie wyglądają, a nie potrzebują za dużo pielęgnacji.
Uroku dodają.
baskas4
baskas4
  4 września 2008

Zostaw styl mieszkania taki jaki jest. Bo przecież nowoczesne meble nie będą pasowały do pieca kaflowego.
ściany można pomalować w jasnych kolorach, optycznie pomieszczenie stanie się większe i jaśniejsze. Zwłaszcza korytarze, gdzie nie ma okien. Tu można też dać lustro.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.