Owieczka
Owieczka
  4 września 2008 (pierwszy post)

Pomocy, problem - i to jak dla mnie poważny :and:
Mam nadzieję, że pasuje to na kulturę, wszak chodzi mi o dekoracje i 'artystyczne' pomysły... :woot:
Od października przeprowadzam się, do starej kamienicy, mieszkanie po starszej pani, co niestety widać... Jest niby odnowione, odmalowane, ale nadal ściany jakieś takie stare, popękane, sufit też, jakieś nierówności, stare podrapane futryny, drzwi i okna, przemalowanie nic nie daje... Nie mam zdjęć jak wygląda to od środka, bo nie chciałam robić przy obecnych lokatorach, mam jednak wyszukane w googlach podobne, taki mniej więcej klimat.. Mieszkanie jest stare, smutne, ponure... Ja lubię przytulne wnętrza, takie napawające optymizmem o ile wnętrze jest w stanie to robić :lol2: Tu pytanie do artystycznych dusz i znawców - jak mogę je ozdobić, udekorować [czym? :wtf: ] aby nadać mu odpowiedni nastrój no i zakryć te stare okna, ściany, podłogi.. Albo chociaż odwrócić od nich uwagę
remonty nie wchodzą w grę bo nie chcę ładować pieniędzy w to mieszkanie, nie będziemy tam mieszkać na tyle długo, aby się to zwróciło
no i przykładowe zdjęcia:


tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  4 września 2008

wygląda ochydnie na krzywej ścianie. ja osobiście miałem fatalne ściany w pokoju to zakrywałem je plakaatami z panienkami i samochodami wiem że w salonie to nie wchodzi w grę ale w pokoju dla dziecka zawiesić jakiegoś kubusia puchatka itp rzeczy też nie było by głupiie

a kuchnia i łazienka no to niestety ale muszą być płytki chociaż gdzieś widziałełem coś w rodzaju boazerii z plastiku fajnie to wygląda i na pewno nie jest drogi i trudne w montarzu musisz popytać w sklepach bo nie wiem jak to się nazywa no i w łazience na pewno duże podświetlane lustro można dać też troche sztucznej zieleni no i stare podłogi zakryć jakimś dywanikiem zlew obudować albo jakąś pułeczkę pod niego zamontować.

a wersalek po babci nie wyżucaj daj jakiś fajny kocyk kup poduchy i jeszcze ci posłuży :)

:zakochany:
Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
a jakieś pomysły na dekoracje, gotowe wzory? :woot:
ja nie mam weny ani pomysłu, wolę zrzynać :D
Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
tomekkolarz
tomekkolarz: ale w pokoju dla dziecka zawiesić jakiegoś kubusia puchatka itp rzeczy też nie było by głupiie

:tak:
myslę nad tym
jakieś obrazki z bajek itp

Konto usunięte
Konto usunięte: coś w rodzaju boazerii z plastiku

boazeria PCV? mój tata kiedyś się tym zajmował ale póki co nie ma go w kraju

tomekkolarz
tomekkolarz: łazience na pewno duże podświetlane lustro można dać też troche sztucznej zieleni no i stare podłogi zakryć jakimś dywanikiem zlew obudować albo jakąś pułeczkę pod niego zamontować.

a tu psikus bo łazienki jako tako nie ma :mrgreen:
kabina prysznicowa stoi w kuchni :lol:
wersalkę wywalę bo się brzydzę :ninja:
baskas4
baskas4
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: kabina prysznicowa stoi w kuchni

:ble:
zawsze mozna jakoś oddzielić prysznic kuchnię od prysznica. zabudować czy coś.
Konto usunięte
Konto usunięte: a jakieś pomysły na dekoracje, gotowe wzory?

łatwiej byłoby coś wymyślić gdybyśmy zobaczyli określone pokoje/pomieszczenia.
Bo tak z góry to trudno coś wymyslić.
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: A przy okazji bardzo ładnie wyglądają, a nie potrzebują za dużo pielęgnacji. Uroku dodają.


Kaktusy fajnie by wyglądały w takim pomieszczniu jak na tym obrazku co dała Owieczka. myślę że do takich starych pomieśczeń lepsze będą rośliny z dużymi liściami albo takie co się pną po suficie troche ożywią te stare wnętrze kaktusy nie dadzą prawie żadnego efektu. to samo jeśli chodzi o suche kwiaty tylko jeszcze bardziej pogłębią tą starą atmosfere. chyba że odremontujesz całą chate wtedy kaktusy i suchary jak najbardziej. chociaż to kwestia gustu.
ważne jest też oświetlenie zazwyczaj do takich kamienic nie wpada za dużo światła z zewnątrz zadbaj o dobre mocne energooszczędne żarówy żeby w zime nie dostać depresji :/
:zakochany:
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  4 września 2008

Kurde wyżej połowa posta mi nie wskoczyła
ale pisałem żeby drzwi wejściowe dać do tapicera a jak nie to papierek ścierny farba olejna i ewentualnie dać nową klamke.

:zakochany:
Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: zawsze mozna jakoś oddzielić prysznic kuchnię od prysznica. zabudować czy coś.

raczej się nie da, więc do kuchnio-łazienki muszę przywyknąć :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: atwiej byłoby coś wymyślić gdybyśmy zobaczyli określone pokoje/pomieszczenia. Bo tak z góry to trudno coś wymyslić.

ano właśnie
następnym razem jak tam będę porobię foty i wrzucę

tomekkolarz
tomekkolarz: ważne jest też oświetlenie zazwyczaj do takich kamienic nie wpada za dużo światła z zewnątrz zadbaj o dobre mocne energooszczędne żarówy żeby w zime nie dostać depresji :/

a to racja, chyba jarzeniówy sobie kupię albo co :tak:
baskas4
baskas4
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a to racja, chyba jarzeniówy sobie kupię albo co

i kolor ścian zmień obowiązkowo. Jeśli sa takie brązowe jak na zdjęciach.
od razu będzie jasniej i cieplej :)
Owieczka
Owieczka
  4 września 2008

te 3 okna, to małe to kuchnia, znajduje się przy samej podłodze, kuchnia ma skosy od poddasza, widać też że ogólnie jest dość niskie to mieszkanie bo przy dachu

DelightfulDisaster
DelightfulDisaster
  4 września 2008

Konto usunięte
Konto usunięte: a jakieś pomysły na dekoracje, gotowe wzory? ja nie mam weny ani pomysłu, wolę zrzynać :D

Tutaj szperasz do wyboru, do koloru.
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/living_room/
Tam zawsze w jakimś projekcie można coś fajnego podpatrzeć. Czy to kolory ścian czy lampy czy układ książek itp.
Sprawdza się też kolor ścian takiego wina z pustynna burza :D Jest niesamowicie ciepły i przytulny. Jeśli chcesz moge zrobić zdjęcie i pokazać.

Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: i kolor ścian zmień obowiązkowo. Jeśli sa takie brązowe jak na zdjęciach. od razu będzie jasniej i cieplej :)

nie, mają inny kolor
kuchnia i salon niby żółty, drugi pokój niebieski
nie wiem jak korytarz bo ciemno było i nie zwróciłam uwagi
Owieczka
Owieczka
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Tutaj szperasz do wyboru, do koloru. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/living_room/

ok dzięki :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Sprawdza się też kolor ścian takiego wina z pustynna burza :D Jest niesamowicie ciepły i przytulny. Jeśli chcesz moge zrobić zdjęcie i pokazać.

pokaż jak możesz bo nie umiem go sobie wyobrazić, może salon się przemaluje :D
DelightfulDisaster
DelightfulDisaster
  4 września 2008






U mnie to tak wygląda. kolory nie do końca takie w rzeczywistości są, ale bardzo zbliżone ;)
Darusha
Darusha
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jak mu na twarz spadnie ten kaktus?

nie spadnie :)
Darusha
Darusha
  4 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a jakieś pomysły na dekoracje, gotowe wzory? ja nie mam weny ani pomysłu, wolę zrzynać :D

jakieś takie wiesz na ścianach kup ee takie różne te hmm. zapomniałam jak się nazywają szablony czy coś takiego chyba i wymaluj to przez to jakiś kiwatek gdzieś poduszka na kanapie, fotel 3 kolorowy zesraw do siedzenia np. czerwona kanapa pomaranczowa pufa i zolty fotel :woot:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.