poetess
poetess
  10 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Witam :and:
Jak wyżej, temat o filozofii.
Filozofia, jak zapewne większości wiadomo, to najprościej mówiąc poszukiwanie, umiłowanie mądrości. Pojęcie to dotyczy zarówno nauki, religi, poglądów jak i wielu ideologii.
Tak bez żadnych podzialow kilka najczęsciej zadawnych pytan filozoficznych:
- Czy istnieją granice poznania świata?
- Kim jest człowiek i jaka jest jego rola we wszechświecie?
- Czym jest dobro, a czym zło?
- Czym powinno się wytyczać zasady i normy moralnego postępowania?
- Czy istnieje Bóg?

No i to właściwie są pytania do tematu, pofilozofujmy trochę ( oczywiscie oczekuje jakiś argumentów, a nie tylko odp. typu "tak" lub "nie" )
Tyle,
pozdrawiam :and:
666kamilka666
666kamilka666
  12 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Bóg a ziemscy Rodzice to 2 różne sprawy.

Więc jeszcze raz:
Jak Bóg poprosi o zabicie syna [namawia do grzechu] to mu ufamy i zabijamy
a jak rodzice biologiczny nas poproszą o zabicie syna [takze namawiają do grzechu] to odmawiamy, tak?
Dlaczego?

Qbkens
Qbkens: Bo to jest prawidłowa odpowiedź, a to czy kilka razy się powtarza czy nie, to nieistotne :)

Może prawidłowa, ale jedyna. I irytuje to podczas dyskusjoi, to tak jakby grać w pomidora z Tobą ;)

Qbkens
Qbkens: Jakbyś miała wszystko podane na tacy, to nie byłoby ryzyka ( no fun, że się tak kolokwialnie wypowiem :))

No dobra no, wiem też że jakby wszystko było dopowiedziane i jasne, to by była nauka a nie wiara i takie tam. Ale tego jest moim zdaniem ZA DUŻO. I koniec tematu ;p.

Qbkens
Qbkens: Tej batalii zapewne nikt nie wygra :)

Bo taki temat no ;-).

Pozdrawiam i dzięki za długą i wyczerpującą dyskusję ;)
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  12 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak Bóg poprosi o zabicie syna [namawia do grzechu] to mu ufamy i zabijamy a jak rodzice biologiczny nas poproszą o zabicie syna [takze namawiają do grzechu] to odmawiamy, tak? Dlaczego?

To nie jest to samo, jeśli Bóg nakazuje to znaczy, że może to być próba i w ostateczności odwoła nakaz i nie popełni się grzechu. Tak na marginesie Bóg jest Bogiem i wolno Mu wszystko bo inaczej nie mógłby być Bogiem

Konto usunięte
Konto usunięte: Może prawidłowa, ale jedyna. I irytuje to podczas dyskusjoi, to tak jakby grać w pomidora z Tobą ;)

Lubię tą grę :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: No dobra no, wiem też że jakby wszystko było dopowiedziane i jasne, to by była nauka a nie wiara i takie tam. Ale tego jest moim zdaniem ZA DUŻO. I koniec tematu ;p.

No cóż, może ja nie jestem najodpowiedniejszym specjalistą w zakresie wiary :). Porozmawiaj z jakimś księdzem (normalnym), wtedy być może rozmowa, będzie bardziej rzeczowa :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo taki temat no ;-). Pozdrawiam i dzięki za długą i wyczerpującą dyskusję ;)

Pleasure's mine :)
anci94
anci94
  12 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: - Czym jest dobro, a czym zło?


Kiedyś, gdzieś ktoś mówił, że nie ma czegoś takiego jak zło...
Jest dobro, albo jego brak...
666kamilka666
666kamilka666
  12 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: To nie jest to samo, jeśli Bóg nakazuje to znaczy, że może to być próba i w ostateczności odwoła nakaz i nie popełni się grzechu. Tak na marginesie Bóg jest Bogiem i wolno Mu wszystko bo inaczej nie mógłby być Bogiem

Ale jeśli bym powiedziała Bogu "nie, nie zrobię tego, ponieważ to grzech, kocham mojego syna. Weź mnie zamiast niego"- to byłby sprzeciw-zrobiłabym źle?

Qbkens
Qbkens: Porozmawiaj z jakimś księdzem (normalnym), wtedy być może rozmowa, będzie bardziej rzeczowa :)

Znajdź mi takeigo ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedyś, gdzieś ktoś mówił, że nie ma czegoś takiego jak zło...

Jeśli nie wierzysz w istnienie Szatana nie wierzysz w istnienie Boga :tak:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  12 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale jeśli bym powiedziała Bogu "nie, nie zrobię tego, ponieważ to grzech, kocham mojego syna. Weź mnie zamiast niego"- to byłby sprzeciw-zrobiłabym źle?

Wydaje mi sie, że to byłby grzech, sprzeciw wobec największego przykazania :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Znajdź mi takeigo ;p

Musisz do Pyrzyc przyjechać, 2 pokoje u mnie są wolne jakbyś chciała przenocować :tak:
666kamilka666
666kamilka666
  12 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Wydaje mi sie, że to byłby grzech, sprzeciw wobec największego przykazania

Aha... Dobra, nie dyskutuję dalej, ale dla mnie to głupota,
sprzeciwię się nakłonieniu do grzechu- źle (a powinno być dobrze).
No nic ;)

Qbkens
Qbkens: Musisz do Pyrzyc przyjechać, 2 pokoje u mnie są wolne jakbyś chciała przenocować

Poczekam może na wymianę normalnego wikarego przyprowadzą do nas ;)
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  12 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Aha... Dobra, nie dyskutuję dalej, ale dla mnie to głupota, sprzeciwię się nakłonieniu do grzechu- źle (a powinno być dobrze). No nic ;)

Grzech nie ima się Boga, wszystko to co On nakaże i jeśli Bóg dopuści do tego spełnienia, nie morze być grzechem

Konto usunięte
Konto usunięte: Poczekam może na wymianę normalnego wikarego przyprowadzą do nas ;)

Es You wish :)
poetess
poetess
  12 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Grzech nie ima się Boga, wszystko to co On nakaże i jeśli Bóg dopuści do tego spełnienia, nie morze być grzechem

Brzmisz jak fanatyk :szok2:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  12 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Brzmisz jak fanatyk :szok2::szok2:

Nie jak fanatyk, wszak to logiczne, ze Bóg jest wolny od grzechu i wszystko co zdziała jest z zasady dobre
poetess
poetess
  13 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Nie jak fanatyk, wszak to logiczne, ze Bóg jest wolny od grzechu i wszystko co zdziała jest z zasady dobre

Nawet jezeli chce zepchnac kogos do piekiel dlatego bo podwazyl jego decyzje?
Troche surowo..
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  13 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nawet jezeli chce zepchnac kogos do piekiel dlatego bo podwazyl jego decyzje? Troche surowo..

Bóg jest Bogiem, ostateczną prawda, czymś doskonałym, wszechwiedzącym. Nie dziwię się dlaczego masz wątpliwości i nie rozumiesz Boga, bo Go nie można do końca zrozumieć :tak:
poetess
poetess
  13 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Bóg jest Bogiem, ostateczną prawda, czymś doskonałym, wszechwiedzącym. Nie dziwię się dlaczego masz wątpliwości i nie rozumiesz Boga, bo Go nie można do końca zrozumieć

Reasumując, wierzysz w coś, co niedokońca rozumiesz
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  13 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Reasumując, wierzysz w coś, co niedokońca rozumiesz

Tak

Konto usunięte
Konto usunięte: Co się gapisz?

:woot:
poetess
poetess
  13 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Tak

Gdyby Bog kazal Ci obciąć sobie ręke, zrobilbys to? :and:

Kolejna sprawa. Załóżmy, że Twoi rodzice byliby wyzwacami Islamu, z tej racji ta wiara i Tobie byłaby wpajana, wierzyłbyś w nią tak samo mocno i ślepo jak w chrześcijaństwo. Zakładam, że to katolicyzm byłby prawdzią wiarą, jednak Ty jako, że wychowałeś się w rodzinie muzułmanów, to wierzysz w Islam, zyleś zgodnie z jego zasadami, przestrzegałeś Koran etc. Umarłbyś i trafil do piekiel, jako, że nie wierzyles w Boga?

W ogole dlaczego Nasza ( w sensie chrzescijanstwo ) jest Twoim zdaniem tą prawdziwą wiara?
Otoż dlatego, bo to w niej sie wychowaleś.
To rodzice i otoczenie ukształotowało Twoją wiare, w gruncie rzeczy zamiast wierzyc w Boga, moglbys wierzyc w Zeusa i cala reszte mitow greckich. Niewiele to sie rozni.
Dragonnn
Dragonnn
  13 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdyby Bog kazal Ci obciąć sobie ręke, zrobilbys to?

a ty nie? :) to sie nazywa sacrifice.

w ogole temat jeszcze stoi :mrgreen: jak sie czujecie w szpitalu? :ziober2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.