poetess
poetess
  10 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Witam :and:
Jak wyżej, temat o filozofii.
Filozofia, jak zapewne większości wiadomo, to najprościej mówiąc poszukiwanie, umiłowanie mądrości. Pojęcie to dotyczy zarówno nauki, religi, poglądów jak i wielu ideologii.
Tak bez żadnych podzialow kilka najczęsciej zadawnych pytan filozoficznych:
- Czy istnieją granice poznania świata?
- Kim jest człowiek i jaka jest jego rola we wszechświecie?
- Czym jest dobro, a czym zło?
- Czym powinno się wytyczać zasady i normy moralnego postępowania?
- Czy istnieje Bóg?

No i to właściwie są pytania do tematu, pofilozofujmy trochę ( oczywiscie oczekuje jakiś argumentów, a nie tylko odp. typu "tak" lub "nie" )
Tyle,
pozdrawiam :and:
poetess
poetess
  11 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mamy "czystego konta", bo mamy grzech z Adama i Ewy, i to też jest głupota, że Bóg nas tym napiętnował

Taa, ja opowiesc o Adamie i Ewie traktuje jakos 100% bajeczke, jedna z mnostwa przypowiesci, ktora nie ma nic wspolnego z prawda ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo jest zadufany i chce żeby ktoś go czcił?

No wlasnie, Ty tak powiesz a Qbkens zapewne odpowie, że stworzyl , bo nas miłuje i pragnie abyśmy mieli życie wieczne u jego boku :ninja:
666kamilka666
666kamilka666
  11 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Taa, ja opowiesc o Adamie i Ewie traktuje jakos 100% bajeczke, jedna z mnostwa przypowiesci, ktora nie ma nic wspolnego z prawda ;)

Ja mam duży dystans do wszystkiego.
Śmieszy mnie że wąż przemówił, że było jedno tylko drzewo w całym raju z którego nie mogli rwać.

Konto usunięte
Konto usunięte: No wlasnie, Ty tak powiesz a Qbkens zapewne odpowie, że stworzyl , bo nas miłuje i pragnie abyśmy mieli życie wieczne u jego boku

Z Qbkensem mi się rozmawia jak z trevorem88. Ciągle tylko "Bóg nas miłuje" "tak trfzeba" "trzeba wierzyć" a racjonalnych odpowiedzi- brak ;).

Qbkens- nie chciałam Cię obrazić ;)
poetess
poetess
  11 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja mam duży dystans do wszystkiego. Śmieszy mnie że wąż przemówił, że było jedno tylko drzewo w całym raju z którego nie mogli rwać.

Tzn wiesz, porozmawiaj z ksiedzem i on takze Ci powie, ze wiekszosc tych przypowiesci nie miala miejsca bytu, ze wnioskow nalezy szukac miedzy slowami, ze tutaj nie chodzi o to, iz bylo jedno drzewo, ze był wąż, że Bog zabronil rwac jabłka, tylko, że to my odpowiadamy za to, iz jesteśmy istotami grzesznymi, ze to nasza wina i ze "mozemy miec raj" jezeli tylko bedziemy posluszni Bogu.
Nie wierze w to, ale juz nie robmy z kosciola jakiejs biblioteki z bajkami dla dzieci, bo wszyscy katolicy zdaja sobie sprawe, ze postacie Bibilijne w wiekszosci na pewno nie isnialy nigdy. :pavarotti:

Qbkens
Qbkens: Z Qbkensem mi się rozmawia jak z trevorem88. Ciągle tylko "Bóg nas miłuje" "tak trfzeba" "trzeba wierzyć" a racjonalnych odpowiedzi- brak ;). Qbkens- nie chciałam Cię obrazić ;)

No tak, z nim cięzko na ten temat rozmawiać, bo to ortodoksyjny katolik jest ( Kubuś, wiesz, że i tak Cie lubie :mrgreen: ) i zawsze bedzie bronil swoich racji, nawet gdybysmy znalezli dowod na to, ze Bog nie istnieje.
666kamilka666
666kamilka666
  11 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Tzn wiesz, porozmawiaj z ksiedzem i on takze Ci powie, ze wiekszosc tych przypowiesci nie miala miejsca bytu, ze wnioskow nalezy szukac miedzy slowami, ze tutaj nie chodzi o to, iz bylo jedno drzewo, ze był wąż, że Bog zabronil rwac jabłka, tylko, że to my odpowiadamy za to, iz jesteśmy istotami grzesznymi, ze to nasza wina i ze "mozemy miec raj" jezeli tylko bedziemy posluszni Bogu.

Tak, tak. mamy czytać między wierszami? To każdy sobie przeczyta na swój sposób, i kto ma nam powiedzieć, który sposób patrznia jest dobry? Ksiądz? A skąd on to wie?
Dużo, ojj duuużo niedpowiedzień i niedociągnięć :)

Konto usunięte
Konto usunięte: No tak, z nim cięzko na ten temat rozmawiać, bo to ortodoksyjny katolik jest ( Kubuś, wiesz, że i tak Cie lubie ) i zawsze bedzie bronil swoich racji, nawet gdybysmy znalezli dowod na to, ze Bog nie istnieje.

Moher! ;p
poetess
poetess
  11 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Moher! ;p

Nie, Moherem bedzie jego żona, a on będzie w zarządzie Radia Maryja, a ostatecznie skończy jako prawa ręka Tadzia Rydzyka ;)
666kamilka666
666kamilka666
  11 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, Moherem bedzie jego żona, a on będzie w zarządzie Radia Maryja, a ostatecznie skończy jako prawa ręka Tadzia Rydzyka ;)

;p.
Dzieci będą w kółach różańcowych...bla bla bla..Nie żartujmy sobie :d.
poetess
poetess
  11 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ];p. Dzieci będą w kółach różańcowych...bla bla bla..Nie żartujmy sobie :d.

Dopoki zartujemy jest ok, gorzej gdyby to prawda miala byc :wtf:

Teraz serio. Z osobami glęboko wierzącymi, ktorzy przyjmuja wszystkie prawdy gloszone przez Kosciol straznie cięzko się rozmawia, bo brak im obiektywizmu i w kazdej wypowiedzi jest jakies nawiązanie do Boga, ktorego isteninia nikt nigdy nie udowodnil przeciez.
666kamilka666
666kamilka666
  11 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Dopoki zartujemy jest ok, gorzej gdyby to prawda miala byc Teraz serio. Z osobami glęboko wierzącymi, ktorzy przyjmuja wszystkie prawdy gloszone przez Kosciol straznie cięzko się rozmawia, bo brak im obiektywizmu i w kazdej wypowiedzi jest jakies nawiązanie do Boga, ktorego isteninia nikt nigdy nie udowodnil przeciez.

A skąd wiesz że nie będzie ;p.

Nie lubię właśnie rozmawiać z takimi ludźmi..NIE na tematy związane z Kościołem i religią.. Strasznie męczące jest próbowanie wyciągać z nich inne zdania niż podobne do tego "wierzę bo dostąpię zbawienia""wierzę, bo Bóg tak chciał" "tak się stało bo musiało się stać" ;)
RAV79
Posty: 4368 (po ~101 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2
RAV79
  11 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: NIE na tematy związane z Kościołem

...popieram w 100%
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  11 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli jak Abracham [tak, on miał zabić syna?] sprzeciwiłby się Bogu, to Bóg i tak by go umiłował? Konktretnie chodziła mi po głowie jakaś postać, ale teraz kurcze nie pamiętam kto to był

Te moje zdanie które przytoczyłaś dotyczy ludzkich rodziców. Boga należy się słuchać ślepo i bezapelacyjnie (oczywiście to teoria bo dobrze wiemy jak jest :))

Konto usunięte
Konto usunięte: Dobrze, ale jak człowiek mówi "Boże pomóż mi, nie daję sobie rady, więcej nie pociagnę, umieram, POMÓŻ", a Bóg nie słyszy tak błagalnych modłów to chyba coś jest nie tak . Chodzi mi tutaj o sytuacje na wojnach, w miejscach gdzie jest bród smród i ubóstwo.

Tu możemy jedynie domniemywac dlaczego Bóg nie pomaga proszącym w takiej sytuacji. Gdyby zawsze pomagał każdemu kto by tego chciał to wszyscy by w Niego wierzyli itp,itd

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mamy "czystego konta", bo mamy grzech z Adama i Ewy, i to też jest głupota, że Bóg nas tym napiętnował

Po chrzcie grzech znika (o ile dobrze pamiętam)

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo jest zadufany i chce żeby ktoś go czcił?

:zonk:
Nie wiem po co, spytasz się Go na sądzie

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja neguję decyzje Boga, jstem zła? Czy to, że człowiek docieka prawdy, niekiedy wątpiąc to jest grzech tak poważny że idzie się do piekła? Ja dziękuję za takiego Boga, który tylko mówi "wierz, bo tak trzeba" a jak mam jakieś wątpliwości to on ciągle powtarza "wierz we mnie a Cię umiłuję" To jest strasznie samolubne, a poza tym jakbym miała tylko wierzyć we wszystko, nie chcąc dociekać skąd i jak to bym była najnormalniej głupim człowiekiem.

Nie chciałbym jednoznacznie określać czy jesteś czarna czy biała, wszak życie jest pełne szarości. Jak sprzeciwiasz sie decyzji Boga to popełniasz grzech. Zawsze możesz zostać rozgrzeszona :tak:
Pisałem już, że ta przypowieść nie jest do końca ścisła.
Możesz dociekać, przecież właśnie to robisz pisząc te posty
Nie wiem, czy grzechem można nazwać wątpliwości, wiem, że grzechem jest sprzeciw wobec Bożej woli

Konto usunięte
Konto usunięte: Z Qbkensem mi się rozmawia jak z trevorem88. Ciągle tylko "Bóg nas miłuje" "tak trfzeba" "trzeba wierzyć" a racjonalnych odpowiedzi- brak ;). Qbkens- nie chciałam Cię obrazić ;)

Mi z Tobą się rozmawia jak z Wielkatorba, ciągle Bóg zły, nie kocha nas itp. Zero wiary tylko suche fakty
Bez obrazy oczywiście :)

Konto usunięte
Konto usunięte: No tak, z nim cięzko na ten temat rozmawiać, bo to ortodoksyjny katolik jest ( Kubuś, wiesz, że i tak Cie lubie ) i zawsze bedzie bronil swoich racji, nawet gdybysmy znalezli dowod na to, ze Bog nie istnieje.

Ej ortodoksyjny Katolik to ja nie jestem, nie czytam Bibli co dzień i się nie modle co dzień :/, klne jak szewc i podrywam małolaty ( :pavarotti:) na forum :ninja: :lol: O innych moich notorycznych grzechach wolałbym nie wspominać :mrgreen:
Na razie nie zanosi się u mnie na zmianę stanowiska, i żadne dowody że nie mam racji, raczej tego by nie zmieniły :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Moher! ;p

Z daszkiem :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, Moherem bedzie jego żona, a on będzie w zarządzie Radia Maryja, a ostatecznie skończy jako prawa ręka Tadzia Rydzyka ;)

Powiedz, ze mi zazdrościsz, maybacha itp :lol:
Moją żoną będziesz Ty! - to kara za obgadywanie mnie za plecami :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: ;p. Dzieci będą w kółach różańcowych...bla bla bla..Nie żartujmy sobie :d.

Mogłyby być, czemu nie, gdyby chciały :P.

Konto usunięte
Konto usunięte: A skąd wiesz że nie będzie ;p.

hehe, oj grabisz sobie, juz dzwonie do O.R żeby wysłał szwadron mocherowych beretów na miotłach po Ciebie :lol:

PS: Przez Wasze nic nie zmieniające argumenty, prace nad moim wiekopomnym dziełem zostały wstrzymane :jezyk2: ;)
Dobra piszę dalej :ninja:
poetess
poetess
  11 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Ej ortodoksyjny Katolik to ja nie jestem, nie czytam Bibli co dzień i się nie modle co dzień :/, klne jak szewc i podrywam małolaty ( ) na forum O innych moich notorycznych grzechach wolałbym nie wspominać Na razie nie zanosi się u mnie na zmianę stanowiska, i żadne dowody że nie mam racji, raczej tego by nie zmieniły

Wersja z codziennym czytaniem Bibli i modlitwą to już ostatnia faza , Ty jeszcze do niej nie dojrzaleś :ninja:
Wiem, że nie zmienią, dlatego powiedzialam Kamili, ze to bez sensu. :jezyk2:

Qbkens
Qbkens: Powiedz, ze mi zazdrościsz, maybacha itp Moją żoną będziesz Ty! - to kara za obgadywanie mnie za plecami

Nom, a po ślubie przezyjemy swoj pierwszy raz, bedziemy mieli 5. dzieckÓÓff, ktore bedziemy wysyłać na pielgrzymki zamiast na dyskoteki lub kolonie :ninja:
Sami oczywiscie w tym czasie bedziemy czynnymi uczestnikami kolka żywego różanca ( czy jak to sie tam zwie :woot: )
:mrgreen:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  11 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wersja z codziennym czytaniem Bibli i modlitwą to już ostatnia faza , Ty jeszcze do niej nie dojrzaleś Wiem, że nie zmienią, dlatego powiedzialam Kamili, ze to bez sensu.

Ta faza juz miała miejsce, jakiś czas temu :jezyk2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nom, a po ślubie przezyjemy swoj pierwszy raz, bedziemy mieli 5. dzieckÓÓff, ktore bedziemy wysyłać na pielgrzymki zamiast na dyskoteki lub kolonie Sami oczywiscie w tym czasie bedziemy czynnymi uczestnikami kolka żywego różanca ( czy jak to sie tam zwie )

:szok2: uszczypnijcie mnie :lol2:
Dragonnn
Dragonnn
  12 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: :szok2::szok2: uszczypnijcie mnie

nie da sie przez forum :mrgreen:
666kamilka666
666kamilka666
  12 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Te moje zdanie które przytoczyłaś dotyczy ludzkich rodziców. Boga należy się słuchać ślepo i bezapelacyjnie (oczywiście to teoria bo dobrze wiemy jak jest :))

Ale Ty mówiłes że rodziców trzeba miłować i słuchać i Boga trzeba miłować i słuchać.
A Bóg to nasz Ojciec, więc ma do nas takie same "prawa" jak rodzice biologiczni...

Qbkens
Qbkens: Gdyby zawsze pomagał każdemu kto by tego chciał to wszyscy by w Niego wierzyli itp,itd

Ciągle powtarzasz to samo, wiesz?

Qbkens
Qbkens: Po chrzcie grzech znika (o ile dobrze pamiętam)

To po co jesteśmy nim napiętnowani?

Qbkens
Qbkens: Zero wiary tylko suche fakty Bez obrazy oczywiście :)

Nie obrażam się;-).
Bo ja nie lubię tylko wierzyć i domniemać, ja lubię mieć wszytysko postawione czrno na białym.
Taka już jestem, dlatego mam wiele wątpliwości co do wiary, i nie przekonują mnie argumenty " zapytasz się Boga, Bóg tak chciał" itp.

Qbkens
Qbkens: hehe, oj grabisz sobie, juz dzwonie do O.R żeby wysłał szwadron mocherowych beretów na miotłach po Ciebie PS: Przez Wasze nic nie zmieniające argumenty, prace nad moim wiekopomnym dziełem zostały wstrzymane ;)

Ja wylecę po nich na odkurzaczu :pavarotti:

Nasze argumenty się nie zmieniają, bo i Ty nie zmieniasz swoich ;p.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  12 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale Ty mówiłes że rodziców trzeba miłować i słuchać i Boga trzeba miłować i słuchać. A Bóg to nasz Ojciec, więc ma do nas takie same "prawa" jak rodzice biologiczni...

Bóg a ziemscy Rodzice to 2 różne sprawy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciągle powtarzasz to samo, wiesz?

Bo to jest prawidłowa odpowiedź, a to czy kilka razy się powtarza czy nie, to nieistotne :)

Konto usunięte
Konto usunięte: To po co jesteśmy nim napiętnowani?

Na pamiątkę zdarzenia w raju

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie obrażam się;-). Bo ja nie lubię tylko wierzyć i domniemać, ja lubię mieć wszytysko postawione czrno na białym. Taka już jestem, dlatego mam wiele wątpliwości co do wiary, i nie przekonują mnie argumenty " zapytasz się Boga, Bóg tak chciał" itp.

:)
Jakbyś miała wszystko podane na tacy, to nie byłoby ryzyka :ninja: ( no fun, że się tak kolokwialnie wypowiem :))

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja wylecę po nich na odkurzaczu Nasze argumenty się nie zmieniają, bo i Ty nie zmieniasz swoich ;p.

:lol:
Tej batalii zapewne nikt nie wygra :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.