poetess
poetess
  28 lipca 2008 (pierwszy post)

Dla mniej zorientowanych Moda na sukces :mrgreen:
Na wstępie witam i pozdrawiam wszystkich :tak:
Dzisiaj pogadamy o amerykańskiej operze mylanej, uznawanej za najpopularniejszy serial na świecie ( ogląda go ponad 300 mln osób w ponad 100 krajach świata), a mianowicie o wyżej już wymienonej Modzie na Sukces.
Najpierw trochę historii :
Serial jest emitowany w Stanach od 1987 roku ( tak, oczy was nie mylą, to juz 21 lat ), w Polsce serial leci "dopiero" od 1994 roku, więc niestety jesteśmy trochę do tyłu :mrgreen:
Fabuly opowiadać nie będe, bo
- nie straczyłoby mi czasu
-w sprawach tego "serialu" kompetenta nie jestem i wiem jedynie kim jest Brooke i Ridge :mrgreen:
Jeżeli ktoś ma jednak ochotę zaglębic się w sprawy rodzinne Forresterów, to gorąco polecam nonsensopedie, tam jest dokladnie przedstawiona historia związków Brooke z męzami swoich dzieci, ojcami swoich byłych męzów i całą resztą :pavarotti: .

Temat nie został tutaj zalozny, aby odnalesc wielbicieli The Bold and the Beauty, boń Boże !
Najpierw kilka pytan nie wymagających pracy szarych komórek:
1. Jest tutaj chociaz jedna osoba, ktora nie obejrzala chociażby przypadkiem ani jednego odcinka, a moze co więcej, nie wie co to Moda na sukces?
2. Oglądaliście, a może oglądacie? Orientujecie się tak mniej wiecej o co tam chodzi?

Teraz przechodze do bardziej wymagającej części tematu :pavarotti:
Otóż, co sprawilo, że serial ten, bądz co bądz jest swojego rodzaju fenomenem , przecież biorąć pod uwage fabułe, grę aktorów i całą reszte, Moda na sukces jest wprost żenująca, a jednak ponad 300 mln ludzi śledzi losy bohaterow tej opery mydlanej.
Moje zdanie na ten temat:
Serial ukazuję rzeczywistośc przez rózowe okulary, owszem zdarzaja się tam jakieś wypadki, bariery etc., ale życie bohaterów jest zawsze bardzo pociągające, pelne wrażen, luksusowe, zawsze dostaja to, czego chcą. Może to własnie widzom sie podoba, że "przenosza" się na jakiś czas w ten świat pelen wrażen, pieniedzy i luksusu? Podoba im się to na tyle mocno, że nie zwracają uwagi na durną fabule, na to, że każdy mial już praktycznie z kazdym romans, że niedlugo może dojsc do jakiegoś kazirodztwa . :lol2:
3. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Nie chcę odpowiedzi typu :"mysle, że to jest durne", bo wlasnie problem polega na tym, ze ponad 300 mln ludzi tak nie twierdzi.
To na tyle.
Mam nadzieje, że przeze mnie nie powstanie tutaj żaden klan fanów Mody na Sukces. :pavarotti:
Aaa i zapomnialabym, tak całkiem poza tematem, gorąco prosze o przeczytanie i skomentowanie tematu Qbkensa a konkretnie jego "wiersza", bo przecież nie chcemy, żeby chlopak pociął się rózowymi żyletkami jak jakiś pospolity imoł.
Wszystko już :mrgreen:
Pozdrawiam jeszcze raz i mam nadzieje na owocną dyskuje.
:calusek:

egzekutor90gol
egzekutor90gol
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, ale pytania były podstawą tematu. Założmy, że jest temat o ksiazkach. Autorka pyta, dlaczego dana ksiazka jest tak popularna, a Ty piszesz, że jej nie lubisz


ja nie napisałem, że nie lubię Mody na sukces, napisałem tylko to co sądzę o tych, którzy dają się wciągać w oglądanie takich oper mydlanych jak wyżej wymieniona...
kuba92762
kuba92762
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: co świadczy o tym, że są uzależnieni i co, by się w tym serialu nie działo i tak będą go oglądać... jak dla mnie jest to ograniczenie umysłowe

To jezeli ty jestes od czegos uzalezniony to tez jestes ograniczony umyslowo?
Ja jestem uzalezniony od zelek.Co to ma wspolnego z ograniczeniem umyslowym?
Moze lubia to ogladac, nie Twoj przeciez to jest interes i to nie znaczy ze sa ograniczeni:)
poetess
poetess
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ja nie napisałem, że nie lubię Mody na sukces, napisałem tylko to co sądzę o tych, którzy dają się wciągać w oglądanie takich oper mydlanych jak wyżej wymieniona...

Moge jednak z tego wywnioskowac, ze nie lubisz. Tez nie lubie, wlasciwie wszyscy, ktorzy się wypowiadali nie lubią, ale to nie powod, żeby pisać, że ludzie ktorzy to oglądają są ograniczeni umyslowo.
egzekutor90gol
egzekutor90gol
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: To jezeli ty jestes od czegos uzalezniony to tez jestes ograniczony umyslowo?


w pewien sposób oczywiście...

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja jestem uzalezniony od zelek.Co to ma wspolnego z ograniczeniem umyslowym?


gdybyś zjadał dziennie kilogram żelek to byłbyś ograniczony, może nie umysłowo, ale kulinarnie na pewno...

Konto usunięte
Konto usunięte: Moze lubia to ogladac, nie Twoj przeciez to jest interes i to nie znaczy ze sa ograniczeni:)


Co nie znaczy, że muszą od razu bać się jakiejkolwiek krytyki. Pytanie było o to dlaczego jest ten serial tak popularny. Odpowiedź jest prosta, bo ogłupia. To starałem się właśnie przekazać. Ale widać niektórzy nie potrafią tego zrozumieć...
egzekutor90gol
egzekutor90gol
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale to nie powod, żeby pisać, że ludzie ktorzy to oglądają są ograniczeni umyslowo.


każdy jest w jakiś sposób ograniczony umysłowo. Chyba, że przyjmiemy, że ktoś może być Nadczłowiekiem... Ale to już zupełnie inna bajka (serial)
kuba92762
kuba92762
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Co nie znaczy, że muszą od razu bać się jakiejkolwiek krytyki. Pytanie było o to dlaczego jest ten serial tak popularny. Odpowiedź jest prosta, bo ogłupia. To starałem się właśnie przekazać. Ale widać niektórzy nie potrafią tego zrozumieć...

Nie oglupia.Ktos bedzie chcial to zrezyguje z jego ogladania.
Ten serial jak czyatmy powyzej oglada wiekszosc starszych ludzi.
To, ze poswieca 20 minut w ciagu dnia na ten serial to nie znaczy, ze sa ograniczeni, ani ze ten seriasl oglupia:)
poetess
poetess
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:
Moja babcia ogląda ten serial, nie ma nic lepszego do roboty, zyje w swoich czterech ścianach czekajac na emerture, a takie seriale, badz co badz pozwalaja jej sie przeniesc chociaz na chwile w jakas inna rzeczywistosc. Popatrzyles na to z takiej strony?
egzekutor90gol
egzekutor90gol
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Popatrzyles na to z takiej strony?


ale właśnie twórcy serialu liczą na takich ludzi, tak samo jak księża liczą na to, że starsze osoby będą przychodzić do kościoła. Ludzie w pewnym wieku mają już problem z interpretacją niektórych zdarzeń.
poetess
poetess
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale właśnie twórcy serialu liczą na takich ludzi, tak samo jak księża liczą na to, że starsze osoby będą przychodzić do kościoła. Ludzie w pewnym wieku mają już problem z interpretacją niektórych zdarzeń.

Ludzie są ulegli, nie maja swojego życia, probuja jakos zapelnić swoja starość, nie ma co sie dziwić, ale to nie jest powod, zeby mowic, ze są ograniczeni umyslowo, bo każdy wiek żądzi się wlasnymi prawami i opiera się na innych priorytetach.
egzekutor90gol
egzekutor90gol
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ludzie są ulegli, nie maja swojego życia, probuja jakos zapelnić swoja starość, nie ma co sie dziwić, ale to nie jest powod, zeby mowic, ze są ograniczeni umyslowo, bo każdy wiek żądzi się wlasnymi prawami i opiera się na innych priorytetach.


Wiesz, ale ja akurat nie miałem na myśli tylko osób starszych, mam wiele koleżanek, które oglądają to codziennie i się tym podniecają, spokojnie w tym czasie mogąc w inny sposób poszerzać swoje horyzonty. Ludziom starszym to się nawet nie dziwię, bo jeśli dożyję kiedyś starości, w co wierzę, to może się tak zdarzyć, że jedyną rzeczą, której będę pragnął będzie święty spokój.
poetess
poetess
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiesz, ale ja akurat nie miałem na myśli tylko osób starszych, mam wiele koleżanek, które oglądają to codziennie i się tym podniecają, spokojnie w tym czasie mogąc w inny sposób poszerzać swoje horyzonty. Ludziom starszym to się nawet nie dziwię, bo jeśli dożyję kiedyś starości, w co wierzę, to może się tak zdarzyć, że jedyną rzeczą, której będę pragnął będzie święty spokój

Ok, ale nie generalizuj na przyszłość.
egzekutor90gol
egzekutor90gol
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ok, ale nie generalizuj na przyszłość.


Czasem trzeba, by trafić w sedno sprawy :tak: :tak: :tak:
prawda nie istnieje.
bitterdrUg
bitterdrUg
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: prawda nie istnieje.

heh i oto piękne podsumowanie dnia :)

Moja babcia ogląda Mode na Sukces .Może rzeczywiscie nie ma zbyt ciekawej fabuły no ale cóż ... kazdy serial moze nas wciągnąc i będziemy go oglądac z pasją . Ogólnie wszystkie seriale to strata czasu ale dobrze jest czasami odpoczac od swojego zycia chociaz tę godzine dziennie poswiecic ulubionemu serialowi i wcielac sie w zycie ulubionych bohaterow. Tak więc czy dziwie się swojej babci - NIe. Jednak wiadomo Moda na S. to bardzo płytki serial jednak niektorzy lubią w nim plywac ;D heh
poetess
poetess
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jednak wiadomo Moda na S. to bardzo płytki serial jednak niektorzy lubią w nim plywac ;D heh

Dobrze powiedziane :lol2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.