poetess
poetess
  28 lipca 2008 (pierwszy post)

Dla mniej zorientowanych Moda na sukces :mrgreen:
Na wstępie witam i pozdrawiam wszystkich :tak:
Dzisiaj pogadamy o amerykańskiej operze mylanej, uznawanej za najpopularniejszy serial na świecie ( ogląda go ponad 300 mln osób w ponad 100 krajach świata), a mianowicie o wyżej już wymienonej Modzie na Sukces.
Najpierw trochę historii :
Serial jest emitowany w Stanach od 1987 roku ( tak, oczy was nie mylą, to juz 21 lat ), w Polsce serial leci "dopiero" od 1994 roku, więc niestety jesteśmy trochę do tyłu :mrgreen:
Fabuly opowiadać nie będe, bo
- nie straczyłoby mi czasu
-w sprawach tego "serialu" kompetenta nie jestem i wiem jedynie kim jest Brooke i Ridge :mrgreen:
Jeżeli ktoś ma jednak ochotę zaglębic się w sprawy rodzinne Forresterów, to gorąco polecam nonsensopedie, tam jest dokladnie przedstawiona historia związków Brooke z męzami swoich dzieci, ojcami swoich byłych męzów i całą resztą :pavarotti: .

Temat nie został tutaj zalozny, aby odnalesc wielbicieli The Bold and the Beauty, boń Boże !
Najpierw kilka pytan nie wymagających pracy szarych komórek:
1. Jest tutaj chociaz jedna osoba, ktora nie obejrzala chociażby przypadkiem ani jednego odcinka, a moze co więcej, nie wie co to Moda na sukces?
2. Oglądaliście, a może oglądacie? Orientujecie się tak mniej wiecej o co tam chodzi?

Teraz przechodze do bardziej wymagającej części tematu :pavarotti:
Otóż, co sprawilo, że serial ten, bądz co bądz jest swojego rodzaju fenomenem , przecież biorąć pod uwage fabułe, grę aktorów i całą reszte, Moda na sukces jest wprost żenująca, a jednak ponad 300 mln ludzi śledzi losy bohaterow tej opery mydlanej.
Moje zdanie na ten temat:
Serial ukazuję rzeczywistośc przez rózowe okulary, owszem zdarzaja się tam jakieś wypadki, bariery etc., ale życie bohaterów jest zawsze bardzo pociągające, pelne wrażen, luksusowe, zawsze dostaja to, czego chcą. Może to własnie widzom sie podoba, że "przenosza" się na jakiś czas w ten świat pelen wrażen, pieniedzy i luksusu? Podoba im się to na tyle mocno, że nie zwracają uwagi na durną fabule, na to, że każdy mial już praktycznie z kazdym romans, że niedlugo może dojsc do jakiegoś kazirodztwa . :lol2:
3. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Nie chcę odpowiedzi typu :"mysle, że to jest durne", bo wlasnie problem polega na tym, ze ponad 300 mln ludzi tak nie twierdzi.
To na tyle.
Mam nadzieje, że przeze mnie nie powstanie tutaj żaden klan fanów Mody na Sukces. :pavarotti:
Aaa i zapomnialabym, tak całkiem poza tematem, gorąco prosze o przeczytanie i skomentowanie tematu Qbkensa a konkretnie jego "wiersza", bo przecież nie chcemy, żeby chlopak pociął się rózowymi żyletkami jak jakiś pospolity imoł.
Wszystko już :mrgreen:
Pozdrawiam jeszcze raz i mam nadzieje na owocną dyskuje.
:calusek:

6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jest tutaj chociaz jedna osoba, ktora nie obejrzala chociażby przypadkiem ani jednego odcinka, a moze co więcej, nie wie co to Moda na sukces?

1.ja chcąc nie chcac widziałam kilka odcinków ...

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Oglądaliście, a może oglądacie? Orientujecie się tak mniej wiecej o co tam chodzi?

2.nie oglądałam i nie golądałam tego ... ale moja babcia jest wierną fanką , i od kilku lat to jest jej serial numer 1 , widziałam kilka może kilkanaście odcinków .... jak dla mnie to ten serial w kółko jest o jednym , ta zdradziło go z tym a potem na odwrót ;-) ... mimo , że oglądałam te odcinki w odstępie kilku tygodni nadal wiedziałm o co chodzi ...
jedyne co zauważyłam to ciąglę przybywa nowych aktorów

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Nie chcę odpowiedzi typu :"mysle, że to jest durne", bo wlasnie problem polega na tym, ze ponad 300 mln ludzi tak nie twierdzi.

3.co za dużo to nie zdrowo , w końcu ile można oglądać ten sam serial :wtf:
nie wiem co on w sobie ma , że niektórzy są od niego wprost uzaleznieni ;)
ja szczerze mówiąc nie widzę w nim ciekawego czy pociągającego , w ogóle nie jestem przekonana do jakichkolwiek seriali ...
Lampart22
Lampart22
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Jest tutaj chociaz jedna osoba, ktora nie obejrzala chociażby przypadkiem ani jednego odcinka, a moze co więcej, nie wie co to Moda na sukces?

Nigdy nie widziałem żadnego odcinka tego serialu (mimo, ze miałem szansę oglądać go od początku nadawania w Polsce), i nigdy nie znałem żadnego bohatera tego seriali z imienia ani z funkcji jaką w tym serialu pełni mimo że widząc temat

Konto usunięte
Konto usunięte: The Bold and the Beauty

od razu wiedziałem o jaki serial chodzi. Po prostu ja widzę ten tytuł lub słyszę charakterystyczną dla niego musyką przełączam program

Konto usunięte
Konto usunięte: Orientujecie się tak mniej wiecej o co tam chodzi?

:nie:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Oglądaliście, a może oglądacie? Orientujecie się tak mniej wiecej o co tam chodzi?

Oglądałem to kiedyś namiętnie ale to było wtedy kiedy Broke pierwszy raz za Ridga wychodziła :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Otóż, co sprawilo, że serial ten, bądz co bądz jest swojego rodzaju fenomenem

Ja myślę, że nie bez powodu pojedynczy odcinek jest taki krótki. Twórcy specjalnie stworzyli taką konwencję by widz który w jednym odcinku został oderwany od trzeciego ślubu Ridga z drugą żoną swojego brata napisami końcowymi, nie może się doczekać co będzie w kolejnym. Czy Ridge się ożeni czy jednak piąta żona ojca brata zostanie otruta przez trzecią żonę wujka syna :lol:. Takie manipulowanie kluczowymi momentami jak widać ma powodzenie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Aaa i zapomnialabym, tak całkiem poza tematem, gorąco prosze o przeczytanie i skomentowanie tematu Qbkensa a konkretnie jego "wiersza", bo przecież nie chcemy, żeby chlopak pociął się rózowymi żyletkami jak jakiś pospolity imoł.

Nie wiersza tylko dzieła to po pierwsze :jezyk2: :lol2:
Po drugie to należy Ci się :klaps:
Teraz już nie chcę aby ktoś komentował moje dzieło :P
Kiedy zamieścisz jakiś swój wierszyk - chętnie bym go skomentował :mrgreen:
poetess
poetess
  28 lipca 2008
Qbkens
Qbkens:

Rob tak dalej :pavarotti:
Qbkens
Qbkens: Ja myślę, że nie bez powodu pojedynczy odcinek jest taki krótki. Twórcy specjalnie stworzyli taką konwencję by widz który w jednym odcinku został oderwany od trzeciego ślubu Ridga z drugą żoną swojego brata napisami końcowymi, nie może się doczekać co będzie w kolejnym. Czy Ridge się ożeni czy jednak piąta żona ojca brata zostanie otruta przez trzecią żonę wujka syna . Takie manipulowanie kluczowymi momentami jak widać ma powodzenie.

Tutaj masz racje, strasznie manipuluja widzami, ale wlasciwie w kazdym serialu tak jest, ze przerywaja w tych kulminacyjnych momentach :PP
Qbkens
Qbkens: Teraz już nie chcę aby ktoś komentował moje dzieło :P Kiedy zamieścisz jakiś swój wierszyk - chętnie bym go skomentował

No zobacz, ale dzieki mnie kilka osob skomentowało :PP
Ok, jak zamieszcze to dam Ci znac :mrgreen:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Rob tak dalej

:lol:
patykiem ?? czy może czymś innym :w00t: :lol: ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Tutaj masz racje, strasznie manipuluja widzami, ale wlasciwie w kazdym serialu tak jest, ze przerywaja w tych kulminacyjnych momentach :PP

No tak ale tutaj dochodzi jeszcze to, ze każdy odcinek jest nadzwyczaj krótki. Widz nie musi dużo czasu poświęcić na oglądnięcie go. Ma więcej czasu na prace lub rodzinę ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: No zobacz, ale dzieki mnie kilka osob skomentowało :PP

Tyle co kot napłakał :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Ok, jak zamieszcze to dam Ci znac

Oczekuję z niecierpliwością :mrgreen:
poetess
poetess
  28 lipca 2008
Qbkens
Qbkens: patykiem ?? czy może czymś innym ;)

Czym tylko chcesz :lol:

Qbkens
Qbkens: No tak ale tutaj dochodzi jeszcze to, ze każdy odcinek jest nadzwyczaj krótki. Widz nie musi dużo czasu poświęcić na oglądnięcie go. Ma więcej czasu na prace lub rodzinę ;)

Fakt.
Qbkens
Qbkens: Tyle co kot napłakał :P

Gdyby nie ja, to nawet tego byś nie miał :PP
Qbkens
Qbkens: Oczekuję z niecierpliwością

Juz kiedys zamieszczalam, wystarczy poszukać :ssh:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czym tylko chcesz

Spójrz na mój avatar :w00t: :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Gdyby nie ja, to nawet tego byś nie miał :PP

No tak, nasza konwersacja pochłonęła 90% postów tam zamieszczonych :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Juz kiedys zamieszczalam, wystarczy poszukać

Zaczekam na nowy :tak:
poetess
poetess
  28 lipca 2008
Qbkens
Qbkens: Spójrz na mój avatar

Ee..przypomina mi to....maskotke oczywiscie :pavarotti:
Qbkens
Qbkens: No tak, nasza konwersacja pochłonęła 90% postów tam zamieszczonych

Czepiasz się :PP
Qbkens
Qbkens: Zaczekam na nowy

Czekaj, czekaj.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ee..przypomina mi to....maskotke oczywiscie

A myślisz, że co, miałem żywego pokazać? :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czepiasz się :PP

nie puszczę :ninja:
poetess
poetess
  28 lipca 2008
Qbkens
Qbkens: A myślisz, że co, miałem żywego pokazać?

Mysle, że albo nie masz czego pokazywać albo by sie w avie nie zmiescil :mrgreen:
Qbkens
Qbkens: nie puszczę

Bede krzyczec :ninja:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Mysle, że albo nie masz czego pokazywać albo by sie w avie nie zmiescil

No nie mam żywego węża niestety :mrgreen: i się boję ich :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Bede krzyczec

w00t: scream my name :w00t: ;)
poetess
poetess
  28 lipca 2008
Qbkens
Qbkens: No nie mam żywego węża niestety i się boję ich

Ja oczywiscie węza mialam ma myśli :mrgreen:
Qbkens
Qbkens: w00t: scream my name ;)

Kubuś ! :mrgreen:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja oczywiscie węza mialam ma myśli

Nie wątpię :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Kubuś !

uh ah oh :w00t: psik psik :lol:
margotka
margotka
  29 lipca 2008

...kultura masowa jest potrzebna...i jak już wiele osób napisało odrywa nas od problemów dnia codziennego...nie jesteśmy pod urokiem ich przygód, ale sytuacje, jakie się tak zdarzają moga nas dotyczyć i często ludzie poszukują rozwiązań własnych problemów w serialach lub filmach...

..."Moda na sukces" Polacy chętnie przyjęli ten tasiemiec, bo byli pod urokiem "Pokoleń" i "Labiryntu"...chyba niewielu forumowiczów pamięta....później nastały czasy świetności "Klanu", który również nie jest młodym serialem, a wciąż TVP emituje go.

MiiodziOo
MiiodziOo
  29 lipca 2008

taak ;] kiedyś nawet oglądałam to dzień w dzień ale miałam 1o lat ;p

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.