poetess
poetess
  14 lipca 2008 (pierwszy post)

Na pewno wielu z Was słyszalo o tym pisarzu, a może przeczytało jakieś dzieło.
Jezeli jednak znajdą się tacy, dla których nazwisko Coelho nie nie mówi to:



Paulo Coelho jest brazylijskim pisarzem i poetą . Jego ksiązki mają charakter psychologiczny, duchowy i zazwyczaj bardzo religijny. Motyw Boga i życia poza ciałem jest często używany w jego twórczości zarówno wprost jak i "między wierszami". Paulo długo szukał swojego powołania, w Brazyli, jego ojczystym kraju, nie było miejsca dla pisarzy, a w szczególności takich jak on: młodych wilków, probujących zmienić rzeczywistość, sprzeciwić się władzy, systemowi. Na pewno wiele negatywnych doświadczeń życioowych zostało uwiecznionych w jego twórczości, gdyż można odnaleść w jego książkach wiele zyciowych mądrości. Przeczytwaszy chociażby jedną stronę mogłam wyczuć dojrzałość pisarza. Przynajmniej tak było jeszcze kilka lat temu..Uważam, że Paulo Coelho ostatnio "sprzedaje" swój talent. Jego nazwisko jest rozpoznawalne na całym świecie, więc ma gwarancje, że ludzie kupią kazdą jego ksiązkę. Sadzę, że zaczął niestety stawiać na ilość, a nie na jakość. :and:

Teraz kilka pytań:
1.Słyszeliście wcześniej o tym pisarzu?
2.Lubicie jego twórczość?
3. Jakie dzieła najbardziej przypadły Wam do gustu? ( Moje typy to: ,,Weronika postanawia umrzeć", ,,Alchemik" oraz ,,Jedenaście minut" )
4. Lubicie książki psychologiczne?
5. Czy macie takie samo zdanie na temat tej najnowszej twórczości Paulo Coelho?


Teraz pare cytatów , jego złotych myśli:
Konto usunięte
Konto usunięte: Czasami zło przychodzi pod maską dobra, lecz jego prawdziwym celem jest szerzenie zła.-Demon i Panna Prym

Konto usunięte
Konto usunięte: (...) usta zamykają się wtedy, gdy mają do powiedzenia coś ważnego.-Czarownica z Portobello

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak mam rozpoznać swoją drugą połówkę? Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań. nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwań miłości. Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie.-Brida Każda idea - dobra czy zła - zaczyna istnieć dopiero wtedy, kiedy próbujemy wprowadzić ją w życie.-Weronika postanawia umrzeć

Konto usunięte
Konto usunięte: kto potrafi poskromić swoje serce, potrafi podbić cały świat.-Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam

6. Przemówił do Was któryś cytat? Może macie jakieś lepsze cytaty Paulo Coelho?
To wszystko.
Liczę na komentarze trochę ambitniejsze od nabijania typu :,,za długie" lub ,, nie znam":and:
Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności pomysłodawców tego działu :tak:
zuziczek85
zuziczek85
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Słyszeliście wcześniej o tym pisarzu? 2.Lubicie jego twórczość? 3. Jakie dzieła najbardziej przypadły Wam do gustu? ( Moje typy to: ,,Weronika postanawia umrzeć", ,,Alchemik" oraz ,,Jedenaście minut" ) 4. Lubicie książki psychologiczne? 5. Czy macie takie samo zdanie na temat tej najnowszej twórczości Paulo Coelho?

Od kilku lat czytam jego ksiazki. Powracajac do pierwszej, ktora przeczytalam juz uuuhuuuhuuu i jeszcze troche.
Owszem lubie, pieknie potrafi pisac o ucziciach kobiety.
Nad brzegiem rzedki Pierdy...
Owszem.

Konto usunięte
Konto usunięte: kto potrafi poskromić swoje serce, potrafi podbić cały świat.-Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam

Ten uwielbiam.
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  15 lipca 2008
Uwielbiam, wcześniej pożyczałam z bibliteki wraz z pierwszą pracą zaczęłam kupywać własne.

Piąta góra, Pielgrzym - piękne książki Moje ulubione
Czarownica - bogata w motta, niezwykła.
11 minut - książka niepodobna do reszty jego utworów. Utwór przypomina preety woman, dla takiego artysty dziwny odskok ;] od pozostałych. Bardziej podchodzi pod romansidło.
Demon i panna prym- zaczełam czytać i nie moge skończyć, nie ciągnie mnie za bardzo, za dużo opisów, mało fabuły.
Zahir - ciekawa



Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie. Paulo Coelho


Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
WaszVitoCorleone
WaszVitoCorleone
  15 lipca 2008

I jeszcze troszkę dorzucę. Opowiadanie, które jest w:

"Być jak płynąca rzeka" P. Coelho

"Być jak płynąca rzeka
Milcząc w środku nocy
Bez strachu przed jej mrokiem
Gdy na niebie Gwiazdy - być ich odbiciem
Kiedy niebo zaciąży chmurami
A chmury jak rzeka wodą się staną
Być ich odbiciem beztroski
W spokojnych głębinach"

str 211 - 213
"Chmura i wydma"

Wszyscy wiemy, że żywot chmury jest bardzo urozmaicony, ale nadzwyczaj krótki - napisał Bruno Ferrero. Oto kolejna historia:
Podczas burzy na środku Morza Śródziemnego narodziła się chmura. Nie miała jednak czasu tam dojrzeć, gdyż wiatr zaczął spychać wszystkie chmury w kierunku Afryki.
Gdy dotarły nad kontynent, zmienił się klimat. Na niebie zajaśniało gorące słońce, a później rozciągnęły się złote piaski Sahary. Wiatr chciał je przenieść na południe w kierunku dżungli, gdyż nad pustynią prawie nigdy nie pada deszcz.
Młoda chmura, wzorem młodych ludzi, postanowił poznać świat i odłączyła się od rodziców i starszych przyjaciół.
- Co ty robisz? - zaprotestował wiatr. - Pustynia jest wszędzie taka sama! Wracaj do szeregu, wszyscy zmierzamy do Afryki, gdzie są góry i przepiękne drzewa.
Jednak młoda chmura nie posłuchała go, gdy z natury była niepokorna. Powoli schodziła ku ziemi, aż osiadła nad lekkim, przyjaznym wietrze unoszącym się nad złotymi piaskami. Długo spacerowała, aż zauważyła uśmiechającą się do niej wydmę.
Spostrzegła, że wydma także była młoda, niedawno usypana przez wiatr.
W jednej chwili zakochała się w jej złotych.
- Witaj - powiedziała. - Jak ci się wiedzie tam na dole?
- Żyję wśród innych wydm, słońca, wiatru i karawan, które tędy przechodzą. Czasem straszliwie gorąco, ale da sie wytrzymać. A jak ci się żyje tam na górze?
- Tutaj też jest słońce i wiatr, ale za to mogę przechadzać się po niebie i poznawać świat.
- Moje życie jest krótkie - poskarżyła się wydma. Gdy wiatr wróci z dżungli, zniknę.
- Bardzo cię to martwi?
- Wydaje mi się, że nikomu nie jestem potrzebna.
- Ja czuję to samo, bo gdy zawieje nowy wiatr, polecę na południe i zmienię się w deszcz. Taki mój los.
Wydma zawahała się, po czym spytała:
- Czy wiesz, że tu na pustyni deszcz nazywamy rajem?
- Nie przypuszczałam, że mogę zamienić się w coś tak wspaniałego - odparła z dumą chmura.
- Słyszałam, jak stare wydmy opowiadają różne historie. Mówią, że po deszczu obrastają nas zioła i kwiaty. Mnie to nigdy nie spotka, deszcz rzadko pada na pustyni.
Tym razem zawahała się chmura, lecz po chwili uśmiechnęła się szeroko:
- Jeśli chcesz, mogę okryć cię deszczem. Kocham cię i chcę z tobą zostać na zawsze.
- Kiedy zobaczyłam cię na niebie, też się w tobie zakochałam - odparła wydma. - Ale jeśli zamienisz swoją piękną białą czuprynę w deszcz umrzesz.
- Miłość nigdy nie umiera - powiedziała chmura. - Ona się zmienia, a ja chcę pokazać ci.
I chmura zaczęła pieścić wydmę małymi kroplami. Długo były razem, aż pojawiła się tęcza.
Następnego dnia wydmę obsypały drobne kwiaty. Sunące w stronę Afryki młode chmury myślały, że tu zaczyna się dżungla, której od dawna wypatrywały, więc zostawiły parę kropel. Po dwudziestu latach wydma zmieniła sie w oazę, użyczającą podróżnym cienia pod drzewami.
A wszystko dlatego, że któregoś dnia pewna chmura nie zawahała się poświęcić życia z miłości."

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Słyszeliście wcześniej o tym pisarzu?

:tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Lubicie jego twórczość?

tak ;). to mój ulubiony pisarz.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Jakie dzieła najbardziej przypadły Wam do gustu? ( Moje typy to: ,,Weronika postanawia umrzeć", ,,Alchemik" oraz ,,Jedenaście minut" )

moje dokładnie takie same. 'Jedenaście minut' czytałam dawno .. hmm to o tej prostytucce, czy coś mylę ?.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Lubicie książki psychologiczne?

Nie wszystkie, ale książki Ceolho szczególnie przypadły mi do gustu .

ten
Konto usunięte
Konto usunięte: Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie.-Brida

i

Konto usunięte
Konto usunięte: Każda idea - dobra czy zła - zaczyna istnieć dopiero wtedy, kiedy próbujemy wprowadzić ją w życie.-Weronika postanawia umrzeć
foccowme
foccowme
  15 lipca 2008

Przeczytałam wszystkie książki jego autorstwa wydane w Polsce i z niecierpliwością czekam na kolejne:)

uesh
uesh
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Przeczytałam wszystkie książki jego autorstwa wydane w Polsce i z niecierpliwością czekam na kolejne:)

JA rowniez przeczytalem wszystkie knigi,jednak sądze ze sa zbytnio do siebie podobne...(nie pisze ,ze mi sie nie podobaja...)
Jak czytasz coelho to polecam ,,Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki,,MArio Vargasa
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.