poetess
poetess
  14 lipca 2008 (pierwszy post)

Na pewno wielu z Was słyszalo o tym pisarzu, a może przeczytało jakieś dzieło.
Jezeli jednak znajdą się tacy, dla których nazwisko Coelho nie nie mówi to:



Paulo Coelho jest brazylijskim pisarzem i poetą . Jego ksiązki mają charakter psychologiczny, duchowy i zazwyczaj bardzo religijny. Motyw Boga i życia poza ciałem jest często używany w jego twórczości zarówno wprost jak i "między wierszami". Paulo długo szukał swojego powołania, w Brazyli, jego ojczystym kraju, nie było miejsca dla pisarzy, a w szczególności takich jak on: młodych wilków, probujących zmienić rzeczywistość, sprzeciwić się władzy, systemowi. Na pewno wiele negatywnych doświadczeń życioowych zostało uwiecznionych w jego twórczości, gdyż można odnaleść w jego książkach wiele zyciowych mądrości. Przeczytwaszy chociażby jedną stronę mogłam wyczuć dojrzałość pisarza. Przynajmniej tak było jeszcze kilka lat temu..Uważam, że Paulo Coelho ostatnio "sprzedaje" swój talent. Jego nazwisko jest rozpoznawalne na całym świecie, więc ma gwarancje, że ludzie kupią kazdą jego ksiązkę. Sadzę, że zaczął niestety stawiać na ilość, a nie na jakość. :and:

Teraz kilka pytań:
1.Słyszeliście wcześniej o tym pisarzu?
2.Lubicie jego twórczość?
3. Jakie dzieła najbardziej przypadły Wam do gustu? ( Moje typy to: ,,Weronika postanawia umrzeć", ,,Alchemik" oraz ,,Jedenaście minut" )
4. Lubicie książki psychologiczne?
5. Czy macie takie samo zdanie na temat tej najnowszej twórczości Paulo Coelho?


Teraz pare cytatów , jego złotych myśli:
Konto usunięte
Konto usunięte: Czasami zło przychodzi pod maską dobra, lecz jego prawdziwym celem jest szerzenie zła.-Demon i Panna Prym

Konto usunięte
Konto usunięte: (...) usta zamykają się wtedy, gdy mają do powiedzenia coś ważnego.-Czarownica z Portobello

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak mam rozpoznać swoją drugą połówkę? Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań. nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwań miłości. Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie.-Brida Każda idea - dobra czy zła - zaczyna istnieć dopiero wtedy, kiedy próbujemy wprowadzić ją w życie.-Weronika postanawia umrzeć

Konto usunięte
Konto usunięte: kto potrafi poskromić swoje serce, potrafi podbić cały świat.-Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam

6. Przemówił do Was któryś cytat? Może macie jakieś lepsze cytaty Paulo Coelho?
To wszystko.
Liczę na komentarze trochę ambitniejsze od nabijania typu :,,za długie" lub ,, nie znam":and:
Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności pomysłodawców tego działu :tak:
pauline321
pauline321
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Bardzo erotyczna książka...


wiem :ziober2:
poetess
poetess
  14 lipca 2008
slawek
slawek: udostepnia we wszystkich jezykach ;) po angielsku oczywiscie najwiecej - ale po polsku tez sie cos znajdzie ;)

Ojj chyba tylko fragmenty... ;) Kiepski to byłby dla niego biznes, gdyby umieszczał całe książki
w00tjump
w00tjump
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Lubicie jego twórczość? 3. Jakie dzieła najbardziej przypadły Wam do gustu? ( Moje typy to: ,,Weronika postanawia umrzeć", ,,Alchemik" oraz ,,Jedenaście minut" )

bardzo lubie.
alchemik i 11 minut wg mnie najlepsze.
czytalam jeszcze na brzegu rzeki piedry i weronika postanawia umrzec, tez dobre ksiazki:tak:
a np nie spodobal mi sie zahir:nie:
egzekutor90gol
egzekutor90gol
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 6. Przemówił do Was któryś cytat?


Konto usunięte
Konto usunięte: Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą.


to moje motto życiowe
poison172
poison172
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie dzieła najbardziej przypadły Wam do gustu? ( Moje typy to: ,,Weronika postanawia umrzeć", ,,Alchemik" oraz ,,Jedenaście minut" )

czytalam tylko 11 min i mi sie bardzo podobalo.
LittleFuckingLady
LittleFuckingLady
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz kilka pytań: 1.Słyszeliście wcześniej o tym pisarzu? 2.Lubicie jego twórczość? 3. Jakie dzieła najbardziej przypadły Wam do gustu? ( Moje typy to: ,,Weronika postanawia umrzeć", ,,Alchemik" oraz ,,Jedenaście minut" ) 4. Lubicie książki psychologiczne? 5. Czy macie takie samo zdanie na temat tej najnowszej twórczości Paulo Coelho?

Oczywiście, jeden z moich ulubionych :tak:
Kocham, szczególnie Opowieść Pielgrzyma, Alchemika, Weronikę, 11 minut i nad Brzegiem rzeki piedry usiadłam i płakałam :>
slawek
Posty: 1237 (po ~155 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
slawek
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ojj chyba tylko fragmenty... ;) Kiepski to byłby dla niego biznes, gdyby umieszczał całe książki


cale ksiazki ;) tak naprawde to nie jest taki glupi pomysl: z ekranu czyta sie fatalnie i jesli po 30 str z pdf'a ksiazka cie wciagnie (a mozliwe nie? ;) to jest bardzo duza szansa ze ja kupisz ;)
tak prawde mowiac jestem zdziwiony ze tak malo tworcow literatury to rozumie ;)

Tacy jak my, to nawet na cmentarz nie trafią bez linka...

olewaaa
olewaaa
  14 lipca 2008

Słyszałam.
Jak dla mnie zbyt popularny, zbyt o nim głośno a jak słyszałam - wszędzie pisze o tym samym.
Więc nie zamierzam go 'poznać' w najbliższym czasie.;)
Za dużo hałasu.

deadlynightshade
Posty: 5933 (po ~49 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
deadlynightshade
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Słyszeliście wcześniej o tym pisarzu? 2.Lubicie jego twórczość? 3. Jakie dzieła najbardziej przypadły Wam do gustu? ( Moje typy to: ,,Weronika postanawia umrzeć", ,,Alchemik" oraz ,,Jedenaście minut" ) 4. Lubicie książki psychologiczne? 5. Czy macie takie samo zdanie na temat tej najnowszej twórczości Paulo Coelho?

tak.
tak.
alchemik.
tak.
tak.
www.deadlynightshade69.fotka.pl

N!3 j3$t3M $ł!!!t gF!@$$tk0m $h3By mN!3ć S!up3R eXXtr@ 0p!$$!k tUt@j [!!!]

-_-'

mówię nie!

piszę poprawnie po polsku,gardzę poke i fejczurami.
ChybaKpisz
ChybaKpisz
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Słyszeliście wcześniej o tym pisarzu?

:tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie dzieła najbardziej przypadły Wam do gustu?

Weronika postanawia umrzeć, Czarownica z Portobello

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Lubicie książki psychologiczne?

nie wszystkie :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: .Lubicie jego twórczość?

tak, chociażby dlatego, że dużo pisze o marzeniach.
poetess
poetess
  14 lipca 2008
slawek
slawek: cale ksiazki ;) tak naprawde to nie jest taki glupi pomysl: z ekranu czyta sie fatalnie i jesli po 30 str z pdf'a ksiazka cie wciagnie (a mozliwe nie? ;) to jest bardzo duza szansa ze ja kupisz ;) tak prawde mowiac jestem zdziwiony ze tak malo tworcow literatury to rozumie ;)

Patrzysz na to tylko z jednej strony. Nie jedną ksiązke przeczytałam przez internet, fakt, czyta się fatalnie, ale wole przemęczyć te kilka-kkilkanaście godzin oczy, niż płacić 50 złotych za ksiązkę.
poetess
poetess
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, chociażby dlatego, że dużo pisze o marzeniach.

Fakt, pokazuje, że warto marzyć ;)
absinthee
absinthee
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Lubicie jego twórczość?

Bardzo.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie dzieła najbardziej przypadły Wam do gustu?

Weronika postanawia umrzeć,Jedenaście minut i Prorok:Listy miłosne Proroka adaptacji Coelho.

Konto usunięte
Konto usunięte: Może macie jakieś lepsze cytaty Paulo Coelho?

Mam notes w ktorym zapisuje to co mnie zaciekawi i to z czym mogę się po czesci identyfikować
wiec,

"Z wiatrem będzie mu posyłać pocałunki, wierząc, że wiatr muśnie jego twarz i szeonie mu do ucha, że ona ciągle żyje i czeka, tak jak kobieta potrafi czekać na dzielnego mężczyznę, który podąża drogą swych marzeń i ukrytych skarbów."(Alchemik)
''Czemu starasz sie tłumaczyc wszystko, co mowisz?
Moje serce rozumie,co jest miedzy słowami miłości.
Czyzbyś nie ufała,ze potrafię zrozumieć?
I proszę Cię,błagam,nie mysl,ze tego co kocha,łatwo zranić.
Noż ze stali moze rozpruć moje ciało,ale nie skalczy mnie scyzoryk z wosku.
Szorstkie sowa i gesty sprawia jedynie,ze bedę ostrożniejsza w okazywaniu uczuć.''
(Listy miłosne Proroka)
no i jeszcze kilka by się znalazło (:
mlodziutkas
mlodziutkas
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Słyszeliście wcześniej o tym pisarzu? 2.Lubicie jego twórczość? 3. Jakie dzieła najbardziej przypadły Wam do gustu? ( Moje typy to: ,,Weronika postanawia umrzeć", ,,Alchemik" oraz ,,Jedenaście minut" ) 4. Lubicie książki psychologiczne? 5. Czy macie takie samo zdanie na temat tej najnowszej twórczości Paulo Coelho?

1. Pewnie
2.Tak
3"Brida""Demon i panna Prym""Czarownica z Portobello""Alchemik"
4.Uwielbiam
poetess
poetess
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: "Z wiatrem będzie mu posyłać pocałunki, wierząc, że wiatr muśnie jego twarz i szeonie mu do ucha, że ona ciągle żyje i czeka, tak jak kobieta potrafi czekać na dzielnego mężczyznę, który podąża drogą swych marzeń i ukrytych skarbów."(Alchemik) ''Czemu starasz sie tłumaczyc wszystko, co mowisz? Moje serce rozumie,co jest miedzy słowami miłości. Czyzbyś nie ufała,ze potrafię zrozumieć? I proszę Cię,błagam,nie mysl,ze tego co kocha,łatwo zranić. Noż ze stali moze rozpruć moje ciało,ale nie skalczy mnie scyzoryk z wosku. Szorstkie sowa i gesty sprawia jedynie,ze bedę ostrożniejsza w okazywaniu uczuć.'' (Listy miłosne Proroka)

Piękne :zakochany:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.