poetess
poetess
  14 lipca 2008 (pierwszy post)

Na pewno wielu z Was słyszalo o tym pisarzu, a może przeczytało jakieś dzieło.
Jezeli jednak znajdą się tacy, dla których nazwisko Coelho nie nie mówi to:



Paulo Coelho jest brazylijskim pisarzem i poetą . Jego ksiązki mają charakter psychologiczny, duchowy i zazwyczaj bardzo religijny. Motyw Boga i życia poza ciałem jest często używany w jego twórczości zarówno wprost jak i "między wierszami". Paulo długo szukał swojego powołania, w Brazyli, jego ojczystym kraju, nie było miejsca dla pisarzy, a w szczególności takich jak on: młodych wilków, probujących zmienić rzeczywistość, sprzeciwić się władzy, systemowi. Na pewno wiele negatywnych doświadczeń życioowych zostało uwiecznionych w jego twórczości, gdyż można odnaleść w jego książkach wiele zyciowych mądrości. Przeczytwaszy chociażby jedną stronę mogłam wyczuć dojrzałość pisarza. Przynajmniej tak było jeszcze kilka lat temu..Uważam, że Paulo Coelho ostatnio "sprzedaje" swój talent. Jego nazwisko jest rozpoznawalne na całym świecie, więc ma gwarancje, że ludzie kupią kazdą jego ksiązkę. Sadzę, że zaczął niestety stawiać na ilość, a nie na jakość. :and:

Teraz kilka pytań:
1.Słyszeliście wcześniej o tym pisarzu?
2.Lubicie jego twórczość?
3. Jakie dzieła najbardziej przypadły Wam do gustu? ( Moje typy to: ,,Weronika postanawia umrzeć", ,,Alchemik" oraz ,,Jedenaście minut" )
4. Lubicie książki psychologiczne?
5. Czy macie takie samo zdanie na temat tej najnowszej twórczości Paulo Coelho?


Teraz pare cytatów , jego złotych myśli:
Konto usunięte
Konto usunięte: Czasami zło przychodzi pod maską dobra, lecz jego prawdziwym celem jest szerzenie zła.-Demon i Panna Prym

Konto usunięte
Konto usunięte: (...) usta zamykają się wtedy, gdy mają do powiedzenia coś ważnego.-Czarownica z Portobello

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak mam rozpoznać swoją drugą połówkę? Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań. nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwań miłości. Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie.-Brida Każda idea - dobra czy zła - zaczyna istnieć dopiero wtedy, kiedy próbujemy wprowadzić ją w życie.-Weronika postanawia umrzeć

Konto usunięte
Konto usunięte: kto potrafi poskromić swoje serce, potrafi podbić cały świat.-Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam

6. Przemówił do Was któryś cytat? Może macie jakieś lepsze cytaty Paulo Coelho?
To wszystko.
Liczę na komentarze trochę ambitniejsze od nabijania typu :,,za długie" lub ,, nie znam":and:
Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności pomysłodawców tego działu :tak:
anisia130
anisia130
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Słyszeliście wcześniej o tym pisarzu?

Pewnie,że tak.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Lubicie jego twórczość?

Tak :) .

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Jakie dzieła najbardziej przypadły Wam do gustu? ( Moje typy to: ,,Weronika postanawia umrzeć", ,,Alchemik" oraz ,,Jedenaście minut" )

Alchemik,Czarownica z Portobello i Jedenaście minut .

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Lubicie książki psychologiczne?

Tak.
666kamilka666
666kamilka666
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: .Słyszeliście wcześniej o tym pisarzu? 4. Lubicie książki psychologiczne?

1.Słyszałam :tak:
4. Nie lubię czytać o psychologii, wolę filmy dokumentalne. Przy czytaniu wydaje mi się to zbyt monotonne, a na przykładach dużo zapamiętuję ;).
Kasiulka05
Posty: 4749 (po ~85 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Kasiulka05
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Słyszeliście wcześniej o tym pisarzu?

gdzieś o nim słyszałam.
jego książek nie czytałam.

Konto usunięte
Konto usunięte: 6. Przemówił do Was któryś cytat? Może macie jakieś lepsze cytaty Paulo Coelho?

mam gdzieś zapisany jego cytat... tylko nie pamiętam już jaki.
.
.jedyne co możesz zrobić teraz to jarać się moją zajebistością.
.
oXxMaRiEtTaxXo
oXxMaRiEtTaxXo
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Słyszeliście wcześniej o tym pisarzu?

nie słyszałam.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Lubicie książki psychologiczne?

Tak, lubie.
xZapachPomaranczyx
xZapachPomaranczyx
  14 lipca 2008
Przeczytalam jak na razie wszystkie jego ksiazki, ktore ukazaly sie w Polsce. On w swoim pisaniu ma 'to cos', gdzie po przeczytaniu ksiazki nie zwraca sie uwagi na jej tresc, tylko przeslanie. Bynajmniej ja tak mam.
kuba92762
kuba92762
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Słyszeliście wcześniej o tym pisarzu?

Tak.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie dzieła najbardziej przypadły Wam do gustu? ( Moje typy to: ,,Weronika postanawia umrzeć",

tylko to znam wiec to sie najbardziej podobalo:mrgreen:
poetess
poetess
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko to znam wiec to sie najbardziej podobalo

Wydawało mi się, że ta to akurat dosyć babska książka. Miło, że i faceci ją czytali :tak:
Konto usunięte
Konto usunięte: Przeczytalam jak na razie wszystkie jego ksiazki, ktore ukazaly sie w Polsce. On w swoim pisaniu ma 'to cos', gdzie po przeczytaniu ksiazki nie zwraca sie uwagi na jej tresc, tylko przeslanie. Bynajmniej ja tak mam.

Ja przyznam, że nie wszystkie przeczytałam, bo niektóre z moją jeszcze łamaną angielszczyzną są za ciężkie..Ale te które doczekały się tłumaczenia, to chyba wszystkie. Na mnie też wywarły duże wrażenie, ale to może dlatego, że czytałam je w przełomowych momentach życia. Wtedy wszystko, co się czyta nabiera innego znaczenia.
kuba92762
kuba92762
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wydawało mi się, że ta to akurat dosyć babska książka. Miło, że i faceci ją czytali

Na początku to niechętnie do tej ksiazki podchodzilem. Obiecalem sobie, ze jakąs ksiazke jego przeczytam i padlo wlasnie na ta...moze babska, ale mi się w miare podobala.
i ten cytat, ktory mi chyba do konca zycia w pamieci pozostanie:"Macie do wyboru: albo panować nad swoim umysłem, albo pozwolić, by on zapanował nad wami. "
pauline321
pauline321
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Lubicie jego twórczość?


bardzo :)

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Jakie dzieła najbardziej przypadły Wam do gustu? ( Moje typy to: ,,Weronika postanawia umrzeć", ,,Alchemik" oraz ,,Jedenaście minut" )


Moje to Piąta Góra i Weronika postanawia umrzeć.
11 minut chciałabym przeczytac ale nigdzie nie widuję u siebie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie.


ten :)
slawek
Posty: 1237 (po ~155 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
slawek
  14 lipca 2008

to moze ciekawa informacja - Ceolho udostepnia za darmo w internecie wlasne ksiazki - jesli ktos ma ochote troszeczke poszukac to moze poczytac cos dobrego ;)

Tacy jak my, to nawet na cmentarz nie trafią bez linka...

pauline321
pauline321
  14 lipca 2008
slawek
slawek: to moze ciekawa informacja - Ceolho udostepnia za darmo w internecie wlasne ksiazki - jesli ktos ma ochote troszeczke poszukac to moze poczytac cos dobrego ;)


oO.
ale załoze sie ze po angielsku, trzeba doszlifowac jezyk :ziober2:
slawek
Posty: 1237 (po ~155 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
slawek
  14 lipca 2008

udostepnia we wszystkich jezykach ;) po angielsku oczywiscie najwiecej - ale po polsku tez sie cos znajdzie ;)

Tacy jak my, to nawet na cmentarz nie trafią bez linka...

pauline321
pauline321
  14 lipca 2008
slawek
slawek: udostepnia we wszystkich jezykach ;) po angielsku oczywiscie najwiecej - ale po polsku tez sie cos znajdzie ;)


pewnie najbardziej znane dzieło alchemiik... ktorego juz czytalam :)
dobra to zaczynam poszukiwania :ninja:
poetess
poetess
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 11 minut chciałabym przeczytac ale nigdzie nie widuję u siebie.

Bardzo erotyczna książka...:pavarotti:
Fragmnety na dobry początek ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: Na początku to niechętnie do tej ksiazki podchodzilem. Obiecalem sobie, ze jakąs ksiazke jego przeczytam i padlo wlasnie na ta...moze babska, ale mi się w miare podobala. i ten cytat, ktory mi chyba do konca zycia w pamieci pozostanie:"Macie do wyboru: albo panować nad swoim umysłem, albo pozwolić, by on zapanował nad wami. "

Dobry cytat :tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.