kryss2307
kryss2307
  12 kwietnia 2018 (pierwszy post)

dlaczego nie decydujemy jak długo mamy żyć, i kiedy chcemy umrzeć?!

RedRiding1978
RedRiding1978
  9 czerwca 2018
Help
Help: Uwiężę w to jak ktokolwiek poda nie zbity dowód,


Z wiarą w Boga, jest jak z wiarą w ciebie(wirtualny byt) Niby cię nie widzę i teoretycznie cię nie ma, ale praktycznie ktoś na klawiaturze pisze. Chyba, że sztuczna inteligencja przejęła kontrolę nad twoim umysłem i wykonuje dane czynności za ciebie?!

MariuszMariu
MariuszMariu: Złe duchy nienawidzą Chrzescijan a zwłaszcza KK bo wiedzą że pochodzi od Boga.


MariuszMariu
MariuszMariu: KK jest prawdziwy bo pochodzi od Jezusa


A Jezus nie uważał się za Boga....Od kogo więc w końcu pochodzi?

NormalnyyFacett
NormalnyyFacett: Człowieku, a skąd wiesz że twoja wiara katolicka jest prawdziwa? Jest tyle odłamów chrześcijaństwa ile kropli w morzu. Twoja działalność kaznodziejska na forum fotki znalazłaby uznanie wśród Świadków Jehowy, może warto wstąpić w ich szeregi w końcu? Oprócz chrześcijaństwa są jeszcze inne religie, wystarczy spojrzeć na zamieszczony przeze mnie obrazek. W większości z nich pojawia się tylko Bóg i Szatan. Jezus jest uznawany w islamie za proroka tylko, nie za zbawiciela ludzkości. Żydzi też nie uznają Jezusa za mesjasza.


Takich bredni, to przyznam szczerze, że dawno nie czytałam.

MariuszMariu
MariuszMariu: KK jest prawdziwy


Zaczynasz wkraczać na ruchome piaski nazywane przez KK herezją. Albo wierzysz w Boga, albo w "nieomylny" KK?! Bądź co bądź kierowany przez ludzi ....?
NormalnyyFacett
Posty: 38 (po ~691 znaków)
Reputacja: 14 | BluzgometrTM: 0
NormalnyyFacett
  9 czerwca 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Takich bredni, to przyznam szczerze, że dawno nie czytałam.

Napisałaś jedno zdanie odnośnie mojej wypowiedzi i nic nie uzasadniłaś, brawo :)
DzonyTrawolta
DzonyTrawolta
  9 czerwca 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Z wiarą w Boga, jest jak z wiarą w ciebie(wirtualny byt) Niby cię nie widzę i teoretycznie cię nie ma, ale praktycznie ktoś na klawiaturze pisze. Chyba, że sztuczna inteligencja przejęła kontrolę nad twoim umysłem i wykonuje dane czynności za ciebie?!


No i za te słowa szanuje. Ciężko uwierzyć w coś czego teoretycznie nie widać.

Jak mam wierzyć skoro nawet pismo święte stworzone jest przez ludzką rękę? To nie pojete jest.
MariuszMariu
MariuszMariu
  9 czerwca 2018
Ostatnio edytowany: za 3 maja 4222
Konto usunięte
Konto usunięte: A Jezus nie uważał się za Boga....Od kogo więc w końcu pochodzi?


Iz 9:5 /Proroctwo dotyczące narodzin Jezusa/ -jedno z całej masy proroctw. A teraz NT:

Mt 1:23
2Flp 2:5-8
Hbr. 1:2-9
Rz 8:9
Mk 2:4-7, Mk 5:1-20
J 1,1 i 18 J 5,18 J 8,58 J 10,30 J 10,37-38 J 18,5-6 J 20,28
Kol 2,8-10
Hbr.1,7-8

itd.....bo to nie wszystko.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zaczynasz wkraczać na ruchome piaski nazywane przez KK herezją. Albo wierzysz w Boga, albo w "nieomylny" KK?! Bądź co bądź kierowany przez ludzi ....?


http://www.ultramontes.pl/kosciol_katolicki_1.htm

i nieomylność KK: http://niedziela.pl/artykul/27266/nd/Nieomylnosc-Kosciola
C...D...N...
RedRiding1978
RedRiding1978
  9 czerwca 2018

Czy nie odnosisz wrażenia, że twój post jest pozbawiony sensu i brak mu logiki?!

NormalnyyFacett
NormalnyyFacett: Człowieku, a skąd wiesz że twoja wiara katolicka jest prawdziwa?


Tutaj zastanawiasz się czy jest prawdziwa...

NormalnyyFacett
NormalnyyFacett: Jest tyle odłamów chrześcijaństwa ile kropli w morzu.


Kolejne zdanie to stwierdzenie, że jednak chrześcijaństwo to religia przewodnia i każde odstępstwo, to odłam....(sekta)

NormalnyyFacett
NormalnyyFacett: Jezus jest uznawany w islamie za proroka tylko, nie za zbawiciela ludzkości. Żydzi też nie uznają Jezusa za mesjasza.


Znasz może religię/kult który jest monolityczny?! O ile ja się orientuje, to każda z wymienionych przez ciebie religii posiada rożne interpretacje( tatarzy, syjoniści, talmudyści, ISIS)
RedRiding1978
RedRiding1978
  9 czerwca 2018
MariuszMariu
MariuszMariu: nieomylność KK:


My piszemy o wierze w Boga jako istocie doskonałej, a nie o wierze w kościół jako instytucji.....! bo tylko tym jest i niczym innym być nie może, a nawet nie powinna. To 2 różne sprawy!
MariuszMariu
MariuszMariu
  11 czerwca 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: RedRiding1978: Z wiarą w Boga, jest jak z wiarą w ciebie(wirtualny byt) Niby cię nie widzę i teoretycznie cię nie ma, ale praktycznie ktoś na klawiaturze pisze. Chyba, że sztuczna inteligencja przejęła kontrolę nad twoim umysłem i wykonuje dane czynności za ciebie?! No i za te słowa szanuje. Ciężko uwierzyć w coś czego teoretycznie nie widać. Jak mam wierzyć skoro nawet pismo święte stworzone jest przez ludzką rękę? To nie pojete jest.


1Proroctwa ST dotyczące Jezusa

2Proroctwa NT dotyczące wydarzen przyszłych...od zburzenia Jerozolimy, po przesladowania apostołów i śmierc
3Spójność Pisma Świętego. Biblia została napisana przez około 40 różnych, natchnionych autorów, na przestrzeni około 1600 lat, mimo to nie zaprzecza sobie w żadnym miejscu.
4Biblia przedstawia swoich bohaterów zarówno z ich słabościami jak i „wpadkami”. Przykładem może być Dawid, który został opisany jako człowiek „według Bożego serca” - 1Sm 13,14. A mimo to, Dawid popełnił cudzołóstwo 2Sm 11.1-5 i morderstwo 2Sm 11.14-26. Znając ludzką skłonnosc do wybielania głównych bohaterów , to te informacje mogły być w Piśmie Świętym zupełnie pominięte, ale mimo wszystko Bóg Prawdy je zawarł.
5Znaleziska archeologiczne potwierdzają większosć wydarzeń historycznych opisanych w Piśmie Świętym. W przeszłości, za każdym razem gdy Biblia zaprzeczała ówczesnej, powszechnej „naukowej” teorii, okazywało się później, że Biblia podawała prawdę, natomiast teoria naukowa była nieprawdziwa.

https://chnnews.pl/slowo/item/1871-biblia-mowila-to-juz-dawno-temu-nauka-to-potwierdzila.html
MariuszMariu
MariuszMariu
  11 czerwca 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Kolejne zdanie to stwierdzenie, że jednak chrześcijaństwo to religia przewodnia i każde odstępstwo, to odłam....(sekta)


Chrzescijanstwo to religia, w której sa wyznania ....np. katolickie i ono jest przewodnie. A sekty to zupełnie co innego.

Konto usunięte
Konto usunięte: My piszemy o wierze w Boga jako istocie doskonałej, a nie o wierze w kościół jako instytucji.....! bo tylko tym jest i niczym innym być nie może, a nawet nie powinna. To 2 różne sprawy!


Ale kto to jest "MY" i jaką Pani teologie prezentuje bo na pewno nie katolicką?
Konstytucja dogmatyczna o Kościele Soboru Watykańskiego II zaczyna się od słów: Lumen gentium, "Światłość narodów". Ale to nie Kościół jest światłością narodów, lecz Chrystus. "Kościół jest w Chrystusie niejako sakramentem, czyli znakiem i narzędziem wewnętrznego zjednoczenia z Bogiem i jedności całego rodzaju ludzkiego"

Wiara w Boga po za Kosciołem jest wiarą w wyobrazenie Boga a nie w Boga objawionego w Biblii. Posłuszeństwo KK z wyjatkiem grzechu to podstawa by uważać się za ucznia Jezusa.
MariuszMariu
Radeczekk93
Posty: 91 (po ~244 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 14
Radeczekk93
  14 czerwca 2018

Jestem ciekaw co Pan zrobi jak w końcu świat dowie się, że Jezus wcale nie umarł na krzyżu... Nadal będzie Pan dzielnie bronił okultystycznego Kościoła?

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14922 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  15 czerwca 2018
leon28
leon28: szatan

Jakie są towody iż również on istnieje :')
HardStyled83ddd0a
Moderator
Radeczekk93
Posty: 91 (po ~244 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 14
Radeczekk93
  15 czerwca 2018

Szatan to cząstka Boga. Schodzi on na każdą planetę, na której ewoluuje człowiek, jest obdarzony wolną wolą i kreacją. Gdyby na tej czyśccowej planecie o średnim rygorze było tylko dobro, radość i harmonia z całością, to zabawa w życie i wzrost człowieka nie miałaby sensu :)

MariuszMariu
MariuszMariu
  15 czerwca 2018
Help
Help: leon28: szatan Jakie są towody iż również on istnieje :')


Niech Pan porozmawia z jakimś egzorcysta o opetaniach
BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  17 czerwca 2018

zdecydowanie wskazany psychiatra

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  20 czerwca 2018
Radeczekk93
Radeczekk93: Jestem ciekaw co Pan zrobi jak w końcu świat dowie się, że Jezus wcale nie umarł na krzyżu... Nadal będzie Pan dzielnie bronił okultystycznego Kościoła?


mysle, ze powinienes pozwolic wierzyc kazdemu w to co chce wierzyc. nie jestes w stanie tego z krzyzem udowodnic wiec nie ma co debatowac.
wiara jest wiara.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.