BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  3 lipca 2017 (pierwszy post)

Dla jaj komentarze zaczynamy od " Moja ocena tego jest taka.... " :D

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  5 lipca 2017

AHAHAHAHAHA Ameryka potrzebuje Polski :D :D :D chyba do swojej gierki politycznej jak zawsze :D

RedRiding1978
RedRiding1978
  5 lipca 2017

HAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHA-HA Polska do tej samej gierki potrzebuje Ameryki. hahahaha-ha

amarettoUK
amarettoUK
  5 lipca 2017

Muszę swoich znajomych poinformować o zmianach w naszych "stosunkach partnerskich":)Ja mogę ich odwiedzać kiedy chcę,mogę też wskazywać jak maja postępować.Oni zaś chcąc mnie odwiedzić ,powinni stawić się w wyznaczonym terminie z pełną walichą mniej lub bardziej potrzebnych dokumentów.Po mojej aprobacie i wpuszczeniu do domu ,winni siedzieć cicho:):)Koleżanki i koledzy WELCOME!:):)

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  6 lipca 2017

Rozczarowanie - to uczucie może towarzyszyć Polakom, którzy czekali na przylot Trumpa. Część z nich śledziła jego przybycie za pośrednictwem mediów, wielu postanowiło jednak wyjść z domu i powitać prezydenta USA osobiście. Czekali na niego na trasie przejazdu.

Odpowiedzi Trumpa narazie się nie doczekaliśmy. Chyba że brak odpowiedzi potraktujemy jako odpowiedź. Po godz. 1 zamieścił wpis, w którym pogratulował Secret Service 152 rocznicy. Agencja odpowiedziała na tweeta. Pochwaliła się kartką urodzinową od prezydenta.

Najlepsze:
Trzeba jednak docenić to, że, jak tylko amerykańska para prezydencka wyłoniła się z samolotu, pomachała Polakom.

RedRiding1978
RedRiding1978
  6 lipca 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy jako pierwsi stali się MURZYNAMI europy, niewolnikami korporacji i tanią siłą roboczą zachodu. W sumie ich zdanie miało dla mnie zawsze największe znaczenie :))

RedRiding1978
RedRiding1978
  6 lipca 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Dla mnie ważniejsze od wiz jest to, że Markel nie stworzy super armii i 4 rzeszy, nie będzie się szarogęsić i dyktować warunki razem z Putinem, całej Europie. A wy się chłopcy i tak bić nie będziecie, bo dawno temu spierduliliście pod skrzydełka "aliantów", którzy teraz was odprawią z walizkami, to nie lamentujecie już tyle :) najwięcej o wojnie mają do powiedzenia najwięksi tchórze :)) Paradne, zaiste paradne :))

nieznanykontakt
nieznanykontakt
  6 lipca 2017

Strzeżcie się kobiety! Dla Wujka jesteście tylko ciałem. Nawet nasza premier jest nieujęta w rozmowach ;)

RedRiding1978
RedRiding1978
  6 lipca 2017

No strzeżcie siem kobiety :D Kiedy czytam te wpisy to przypomina mi się Pienkowska i jej komentarz tuż po wyborach :
"co teraz będzie z weteranami obrażanymi przez Donalda Trumpa, co będzie z kobietami, którym okazywał kompletny brak szacunku? Co będzie wreszcie z Hillary Clinton?" No co teraz będzie? No staniemy się armatnim mięsem i spadną nam schabowe na głowe:))) No co teraz będzie, bo przyleciał jeden z prezydentów jakich przylatują dziesiątki, no i co terez będzie :))

https://www.liveleak.com/view?i=187_1478685916

Moja ocena tego jest taka



do psychiatry :)

MadziaWawa
Posty: 32 (po ~480 znaków)
Reputacja: -7 | BluzgometrTM: 11026
MadziaWawa
  6 lipca 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

To zwykła walka o wpływy i pozycję hegemona
chodzi o utworzenie trójmorza a polska jako najsilniejszy kraj w regionie w tym momencie miałaby pewnie pełnić funkcję lidera co jest tragicznym pomysłem i wróży jedynie rychły upadek całego projektu geopolitycznego
śpieszę wyjaśnić że nie chodzi o to że Polska zaraz zrujnuje błędnymi decyzjami cały projekt lecz o same blizny na szczeblach dyplomatycznych kto zna historię polski wie że nie słyniemy z naszymi sąsiadami za zbyt pokojowy naród a dla własnych korzyści potrafiliśmy bratać się nawet z wrogiem ale oczywiście polityka nie jest czarno-biała więc nie ma co dłużej się nad tym rozwodzić w każdym razie logiczne jest że jako mniejszy kraj w regionie nie chcesz aby na pozycji lidera stawał największy kraj i stawał się okolicznym molochem zyskując wpływy

Trump swoim przyjazdem chce jasno określić swoje plany w tym regionie a Ameryka od dawna robi wszystko aby desperacko utrzymać pozycję lidera światowego w walce z Chinami ponieważ Pacyfik to najbardziej dochodowe miejsce świata i wieczna walka o wpływy którą stany zaczynają przegrywać aby doszło do starcia (niekoniecznie zbrojnego) Ameryka stara się od lat uporządkować wszystkie możliwe miejsca które mogą jej w przyszłości zaszkodzić oraz uniemożliwić Chinom pozyskania tak dużego punktu zbytu jak europa gdzie mogliby wymieniać nieskończoną ilość swoich produktów za technologię i dlatego właśnie mieliście wojnę na Ukrainie gdzie Chiny inwestowały w drogi dlatego teraz Ameryka walczy o wpływy w Polsce i zakłada nam tu swoje bazy
ponieważ Chińczycy mieli plan stworzenia centrum magazynowego w okolicach Łodzi a jak pewnie wiecie lub nie Duda był nawet na rozmowach w Chinach gdzie witano go jak równego sobie i to już świadczyło o tym jak ważnym miejscem jesteśmy w planach Chin i teraz na naszych ziemiach toczy się potyczka o wpływy..
temat można opisywać bardzo długo tłumacząc zachowanie Izraela oraz Turcji
wszelkie sankcje na Rosji i robienie z niej wroga publicznego numer jeden oraz sam fakt napływu imigrantów

Opcją dla Polski jest jak najszybsze wykorzystanie i jednej i drugiej strony konfliktu czyli zyskanie na stworzeniu osi bałtyckiej która zapewni nam równą rozmowę ze wschodnią stroną jeśli chodzi o potencjał militarny jak i pozyskanie zysków z centrum przeładunkowego towarów z Chin wypinając 4 litery na zostającą w tyle Europę tonącą w swoim marksizmie kulturowym z której powinniśmy rozkradać technologię jak i przemysł umożliwiając zachodnim firmą dogodną lokalizację dla ich biznesu i zachęcając do przyjazdu ludzi pracujących i wykształconych co uciekają przez zachodnim zepsuciem oraz dążeniem do utworzenia kalifatu
czy wydaje wam się to śmieszne czy nie do Polski już uciekło trochę ludzi z Zachodu widząc co się dzieje u nich w krajach i macie nawet rozmowy na yt z takimi osobami.

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  6 lipca 2017

Kodeina
Mysle ze ten projekt przymoza to calkiem fajna sprawa tylko obawiam sie ( a jak wiemy na 1000% to amerykanska gra polityczna ) ze bedzie to wygladalo jak zawsze. Polska utworzy unie w ktorej bedzie rzadzic a ameryka bedzie sprzedawac nam gaz w zamian za obiecanie wiz.
Amerykanie to nie sa idioci. Musimy pamietac ze oni tez maja ideologie ktora karmia ludzi tak samo jak Ruscy swoich. Oni po prostu musza sie nienawidziec zeby moc sie np zbroic. Chodzi mi o to ze mimo tej "nienawisci" zastanawiam sie czy sie nie dogadaja pod stolem a Polska zostanie na lodzie politycznie wykorzystana.
Tak jak wspomnialas mozemy utworzyc unie ktora moze dorownac militarnie EU o byc przeciwwaga co bardzo popieram a nie jakies szczegolne wchodzenie w dupe anerykanom.
Ktos madry powiedzual kiedys o Angli: "Anglia nie ma wiecznych przyjaciol i wrogow a ma tylko wieczne interesy". Wedlug mnie jest tak samo z USA.
Smiesza mnie ludzie a wrecz cale pokolenia ktore witaja go jak boga.
On przyjechal tu robic interesy "America first" Kiedy Polacy wyjda ze swojej zasciankowosci i zaczna robic swoje ?

RedRiding1978
RedRiding1978
  6 lipca 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: ponieważ Chińczycy mieli plan stworzenia centrum magazynowego w okolicach Łodzi a jak pewnie wiecie lub nie Duda był nawet na rozmowach w Chinach gdzie witano go jak równego sobie i to już świadczyło o tym jak ważnym miejscem jesteśmy w planach Chin i teraz na naszych ziemiach toczy się potyczka o wpływy..


Wiemy. Była to część i pomysł na tzw. "jedwabny szlak". Pomysł budowy magazynów przeładunkowych dla Chin zablokował min Macierewicz. Powstała tam nawet specjalna strefa ekonomiczna, ale zapewne wiesz, że są to tereny w centralnej Polsce które są nam potrzebne bardziej jak Chinom czy Ameryce. Nie sztuką jest sprzedać, rozdać wszystko i prosić się o dostęp w razie potrzeby. Co ma tam powstać i pod co te tereny są przeznaczone, też zapewne wiesz
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  6 lipca 2017

Ciagle mnie zastanawia jak to jest ze nie oplaca nam sie wydobywac a kupywac gaz

MadziaWawa
Posty: 32 (po ~480 znaków)
Reputacja: -7 | BluzgometrTM: 11026
MadziaWawa
  6 lipca 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Przecież to wiadome że w polityce nie ma przyjaźni, uczciwości i chodzi tylko o korzyści na tym opiera się polityka a polityk dobry nie powinien mieć serca tylko chłodno kalkulować i nam taka kalkulacja z Chinami wychodziła na korzyść a tworząc do tego silną koalicję militarną w krajach Bałtycko/Słowiańskich można spokojnie postawić się na równi militarnie z Rosją i później utrzymywać i z nimi dobre stosunki jak równy z równym wiadomo że w tym momencie robimy za pionka i chodzi o to aby właśnie stać się rozgrywającym a mamy ku temu szanse

to nie jest sprzedawanie naszej ziemi ani rozdawanie to zwykły mariaż geopolityczny który na celu ma utworzenie z Chin lidera poprzez otwarcie im rynku na europę a nas jako partnera handlowego oni czerpią z tego korzyści i my czerpiemy z tego korzyści wiadomo że oni większe ale nie oszukujmy to ich wkład pieniężny a nasze jedynie umiejscowienie na mapie i zamiast wiecznie cierpieć że Polska jest taką strefą buforową powinniśmy zacząć czerpać z tego korzyści a nie czekać aż znowu zamienimy się w strefę zgniotu między młotem a kowadłem
mamy szansę stworzyć silną militarnie koalicję zwłaszcza że mamy możliwości tworzyć w takiej koalicji własne maszyny wojskowe opierając się na Tatrze co też znacznie poprawia naszą sytuację bo nie mamy konieczności prosić się o francuskie wozy bojowe czy amerykańskie hamwi a na tej podstawie możemy już zadbać o obronne rakietową jak i całe zaplecze wsparcia technicznego a to już jakieś podstawy w dzisiejszych czasach do bycia niezależnymi chociaż militaria to długi temat i nie wiem czy jest sens go tutaj poruszać dla tych mniej doinformowanych polecam kanał https://www.youtube.com/channel/UCCoScPYFHTXTEeVQHfE0vtw

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  6 lipca 2017

Wlasnie ogladalem przemowienia obu prezydentow i bym sie tak zbytnio nie rozpedzal z tymi militariami bo panowie wspomnieli ze rozmawiali o kontraktach zbrojnych. Jezeli to kontrakty oparte na dzieleniu sie technologia ( w co watpie ) to jestem za. Zapewne to bedzie sprzedaz rakiet.
Co do Chin to tez bym nie byl tak entuzjastyczny bo to to samo co otwarcie rynkow zbytu dla krajow EU, wiec jesli do tego dojdzie to powinnismy miec nieziemsko dobry deal gdyz bedzie min do nas docieralo mnostwo mega taniego towaru przez co nasi rodzimi producenci upadna. To ze Chinczycy zbuduja infrastrukture to dokladnie to samo jak to ze idea pompowania pieniedzy unijnych w polskie min drogi wiec to dosc logiczne. Po to sie robi cla na towary zeby konkurencyjne ceny nie zabily rodzimej gospodarki. Jesli te towary nie beda nimi objete to bardzo kiepsko. Jest tez mozliwosc tego ze Polska bedzie na tym zarabiala dystrybuujac je do innych krajow unii ale czy to bedzie nam rekompensowalo utrate wlasnego rynku? Watpie. Nie pozostaje nic innego jak czekac.

MadziaWawa
Posty: 32 (po ~480 znaków)
Reputacja: -7 | BluzgometrTM: 11026
MadziaWawa
  6 lipca 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Ale tu nie chodzi o kontakty z amerykańcami mi od amerykańców powinniśmy brać jak najmniej sprzętu przynajmniej wg mnie bo nigdy na tym nie wychodzimy korzystnie zwłaszcza że w przemyśle rakietowym przodują Rosjanie a jeśli chodzi o przemysł typowo naziemny spokojnie możemy układać się z Czechami jedyne co nam pozostaje to transport powietrzny oraz zabezpieczenie Bałtyku
Co nam mogą zaoferować Amerykanie? niezwykłe drogie w eksploatacji czołgi na które nas nie stać? czy samoloty bez serwisu na terenie naszego kraju? ich pojazdy są całkowicie niepraktyczne do naszych zastosowań takie jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać bo na tą chwilę potrzebny nam jest ogólnie sprzęt który najlepiej jak spełni swoje funkcje i da możliwość modernizacji w przyszłości a nie jak najlepszy i najdroższy sprzęt zamiast jednego samolotu czy jednego czołgu lepiej mieć 3 bardziej podstawowe jednostki nie stać nas na takie zabawki.. to jak kupić najlepszy karabin a nie mieć na amunicje mija się to z celem do tego bierzcie pod uwagę że jednostki wojskowe potrzebują przeszkolenia na nowy sprzęt dlatego to powinno być albo coś nam już znanego co zapewni łatwą przesiadkę albo taniego jeśli chodzi o przeszkolenie. Właśnie o to chodzi że musimy stać się krajem na tyle konkurencyjnym podatkowo etc aby nie tylko na rynku każdy miał szanse zaistnieć ale też aby inne kraje chciały u nas otwierać siedziby swoich firm
owszem to pachnie korwinizmami ale taka jest prawda że biznes kręci się głównie tak gdzie najmniej państwie z biznesu ździerają
jaką masz szansę teraz rozkręcenia włąsnego biznesu który wykroczy za rynek lokalny?
a co dopiero utworzenia własnej marki w Polsce..

znam się głównie na geopolityce i militariach gospodarka nie należy do moich koników ale wydaje mi się dość logiczne że aby w tym kraju cokolwiek funkcjonowało to trzeba pozbyć się milionów zbędnych urzędników i nonsensów jak karanie pracodawców za to że dają innym uczciwą robotę.. teraz znowu skoczy dojenie hajsu z pracodawców i ciekawe ilu ludzi straci pracę i ilu pójdzie pracować na czarno.. bo przecież trzeba zapewnić sobie stałe poparcie na przyszłość armią urzędasów i utrzymanków z 500+

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.