Jacek82
Jacek82
  10 maja 2017 (pierwszy post)
Aleppo miasto z którego uciekają ludzie



Uciekają przed tym



Jesteś ZA czy przeciw przyjęcia tych ludzi do naszego kraju i jeśli TAK to czemu i jeśli NIE to czemu .
enera
enera
  13 maja 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Miłego weekendu pocieszna kobietko :):)


Miłego weekendu pocieszny mężczyzno :))))
enera
enera
  13 maja 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Jestem tylko człowiekiem, to że nie odczuwam nienawiści do uchodźców jest złe?


Nie, nie jest złe i nie chodzi o nienawiść, bo Polska i Polacy ze swoich podatków oddają im dość sporo na pomoc humanitarną, Caritas + Ochojska wysyła tam setki tysięcy ton żywności i leków , którą zbierają dla nich Polacy. Polscy żołnierze ochraniają ich kobiety i dzieci, a qur....(ich mężczyźni) baluje i tańcuje na europejskich ziemiach
enera
enera
  13 maja 2017

Pomagamy im tak jak możemy i na ile jest nas stać. Nie możemy oddać im swoich domów i ziem, a do czego oni dążą. Sorry Gregory, ale Polak nie oznacza frajer

RycerzJedi84
RycerzJedi84
  13 maja 2017

Nie wiem o co chodzi w tej wojnie, przestałem już czytać wiadomości które są kłamstwami.
Wiem jedno każda wojna jest zła i cierpią na tym zwykli obywatele, rozwiązania "siłowe" powinny być ostatecznością, a wpierw zawsze należy rozmawiać.
To akurat moje przypuszczenia ale pomoc humanitarna to za mało, skoro aktywnie angażuje się kraj w konflikt zbrojny to powienien się liczyć z tym aby udzielić azylu bezbronnym mieszkańcom.

enera
enera
  13 maja 2017

Tylko, my nie bierzemy czynnego udziału w tej wojnie i nigdy żeśmy nie brali. Nasza obecność tam odgranicza się do działań logistycznych i ochrony baz i ludności cywilnej. Nie mieliśmy też nigdy żadnej kolonii, nie bogaciliśmy się na niczyjej krzywdzie, nie wykorzystywaliśmy i nie czerpaliśmy zysków z ich ziem, zasobów naturalnych i ludności.To my byliśmy przez całe lata kolonią dla Rosji a obecnie dla Niemiec. Nie mamy więc żadnego moralnego obowiązku oddawać im za free swojej przestrzeni do życia, swoich kobiet, mężczyzn, domów. Jestem altruistką, ale w ograniczonym wydaniu. Chcesz się ubogacać?! Proszę bardzo! Granice Syrii są otwarte jak wrota od stodoły mości Zagłoby, kupuj bilet i się ubogacaj, ale nie dałam Ci ani prawa, ani mandatu do tego byś ich tutaj spraszał na mój koszt

RycerzJedi84
RycerzJedi84
  13 maja 2017

Żadna kultura nie jest ani lepsza ani gorsza w każdej można coś wartościowego znaleźć. To ubogacanie, to po prostu wyzbycie się egoistycznego podejścia że w czymś jesteśmy lepsi, a ideałem jest poszanowanie wzajemnych różnic i rozmowa, również zdrowa ciekawość i wyzbycie się wrogości. Niestety jesteśmy tylko ludźmi i kierują nami różne emocje i zawsze znajdzie się jakiś wyjątek, który przez swoje niecne działanie, potrafi zepsuć relacje międzykulturową.To rozpatruje z punktu serca, bo na pewno pod względem wiedzy mnie przewyższasz i ja to uznaje.

enera
enera
  13 maja 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Żadna kultura nie jest ani lepsza ani gorsza w każdej można coś wartościowego znaleźć. To ubogacanie, to po prostu wyzbycie się egoistycznego podejścia że w czymś jesteśmy lepsi, a ideałem jest poszanowanie wzajemnych różnic i rozmowa, również zdrowa ciekawość i wyzbycie się wrogości. Niestety jesteśmy tylko ludźmi i kierują nami różne emocje i zawsze znajdzie się jakiś wyjątek, który przez swoje niecne działanie, potrafi zepsuć relacje międzykulturową.To rozpatruje z punktu serca, bo na pewno pod względem wiedzy mnie przewyższasz i ja to uznaje.


Już Ci powiedziałam gdzie masz szukać swojego bogactwa. Nie odpowiada Ci Polska i Polacy?! VVon !!!
RycerzJedi84
RycerzJedi84
  13 maja 2017

Zgoda i porozumienie może być w trudach budowane latami, a tak łatwo to wszystko zepsuć przez działania jednostek. Niestety.

RycerzJedi84
RycerzJedi84
  13 maja 2017

Nie odpowiada mi zło, nie czuję aby naród Polski był jakoś specjalnie skrzywdzony przez historię. Nie odczuwam też nienaiwści do innych kultur i religii. Nie których co prawda nie akceptuje i nie uznaje.

RycerzJedi84
RycerzJedi84
  13 maja 2017

Bogactwo każdego stworzenia tkwi w sercu i duszy. Pod tym względem jest biedakiem, mimo, że chcę inaczej.

enera
enera
  13 maja 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Polska ma swoją mniejszość muzułmańską(tatarzy) która żyje sobie gdzieś spokojnie. Nikogo nie molestuje, nikogo nie gwałci, nikogo nie morduje, nie grabi, nie pali. Żyje sobie spokojnie w doskonałej symbiozie i nikt jej krzywdy nie robi. To ich Polska musi ochraniać przed Ligą Muzułmańską. Więc nie pitol mi trollu o du....marynie. My się sami ubogacimy w taki sposób który jest dobry dla nas.Ty nam tego mówić nie musisz,bo sami wiemy najlepiej co dla nas jest dobre. Nie licz też na katolickie współczucie i to ,że przy pomocy literek uda Ci się manipulować kimkolwiek.....

RycerzJedi84
RycerzJedi84
  13 maja 2017

NIe jestem trollem. :) Nie dam się sprowokować Twojej agresji słownej.
W świętym mieście też w symbiozie od wieków żyją wyznawcy trzech religii, Można, można?

RycerzJedi84
RycerzJedi84
  13 maja 2017

I tak jak to kiedyś opisałaś, każdy w tym gra jakąś rolę. Ty również.

RycerzJedi84
RycerzJedi84
  13 maja 2017

Nie oczekuje od Was niczego, zwracam uwagę na swoje uczucia. To Ty manipulujesz tutaj, dodam, że jesteś w tym niezła. :)

enera
enera
  13 maja 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie dam się sprowokować Twojej agresji słownej.


agresji słownej?!! ulala jakie wielkie określenia... W sumie pasuje do tak rycerskiego stanu:) Ty polskich kobiet się boisz, a z muzułmankami chcesz zadzierać?:))) Pogratulować Ci rycerzu "mądrości"

Konto usunięte
Konto usunięte: W świętym mieście też w symbiozie od wieków żyją wyznawcy trzech religii, Można, można?


ale ateistów tam nie ma. Co to więc za religia, wyznanie, wiara....?!Co do symbiozy "miasta pokoju", to chyba też musisz poczytać najnowsze newsy, bo tam wojna dopiero się rozkręca.... ale to nie oni mają graala :) Na szczęście, albo nieszczęście
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.