asiulcia1
asiulcia1
  17 sierpnia 2011 (pierwszy post)

zimne lody :mrgreen:

Lody mleczne bądź wodne z dodatkami smakowymi (dodatki tradycyjne – owoce, lub nietradycyjne, mięsne czy warzywne lub zamrażanie masy złożonej z owoców, cukru i wody tzw.sorbet. Lody serwowane są w różnej postaci, często w waflu w postaci gałek lub w postaci zakręconego stożka (włoskie i amerykańskie), czy na patyku. Występują w różnych odmianach i z wieloma dodatkami, z których popularne są: bita śmietana, rurki waflowe, bakalie itd.





Konto usunięte
Konto usunięte: Przepis na domowe lody śmietankowe: Składniki: 500 ml mleka 8 żółtek 150 – 200 g cukru 250 ml śmietany kremówki Przygotowanie: Żółtka ucieramy z cukrem. Wstawiamy do garnka z wrzątkiem. Mleko zagotowujemy i wlewamy małym strumieniem do naczynia z żółtkami. Cały czas ubijamy. Gdy masa zgęstnieje, garnek z wrzątkiem i naszą miską z kremem zdejmujemy z ognia i dalej ucieramy, aż do ostygnięcia. Śmietanę ubijamy i mieszamy z wystudzonymi żółtkami. Przeładamy do naczynia, w którym będziemy lody zamrażać. Wkładamy je następnie do zamrażarki. Mrożenie lodów Konsystencja lodów zależy od sposobu ich mrożenia. Najważniejsza jest częstotliwość ich mieszania. Podczas całageo procesu zamrażania, który trwa kilka godzin, należy lody mieszać kilkakrotnie, szczególnie w początkowej fazie kiedy przy ściankach tworzy się twarda warstwa. Później pozostawiamy je do całkowitego stwardnienia. WANILIOWE - podczas przygotowywania lodów śmietankowych dodajemy do mleka laskę wanilii, z którą zagotowujemy mleko KAWOWE - do masy śmietankowej dodajemy 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej KAKAOWE - łyżkę kakao rozprowadzić w zimnym mleku i zagotować, dodać do masy TRUSKAWKOWE - do lodów waniliowych dodajemy zmiksowane truskawki i łyżeczkę soku z cytryny BRZOSKWINIOWE - dodajemy do lodów zmiksowane brzoskwinie w syropie i kilka kropli samego syropu OWOCE LEŚNE - do lodów waniliowych dodajemy zmiksowane jagody i jeżyny AGRESTOWE - do lodów śmietankowych dodajemy garść zmiksowanych owoców agrestu i 2 łyżki wody


Lubicie?
Jakie? Jaki smak?
Może robicie 'domowe'?
Albo ciepłe?
Sebuch
Sebuch
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: już myślałam

myslal indyk oniedzieli a w sobote ... :D
asiulcia1
asiulcia1
  22 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: myslal indyk oniedzieli a w sobote ... :D

łeb mu ucięli :rock: :D
mmaryjka
mmaryjka
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Może robicie 'domowe'?

tylko. właśnie chłodzi się mrożony jogurt sojowy z malinami i jagodami.
asiulcia1
asiulcia1
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: z malinami

achh :zakochany:
Sebuch
Sebuch
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: łeb mu ucięli :D

zgadza sie :D
agoosiaaa
agoosiaaa
  25 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: aż sobie wygooglałam, teraz tyle pyszności jest, tylko kalorii w .... ;p

no wiem, ale ja w sumie sie o kalorie martwic nie muszer :mrgreen:

w ogole, to mam maszyne do robienia lodow :w00t:
asiulcia1
asiulcia1
  25 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no wiem, ale ja w sumie sie o kalorie martwic nie muszer

to się ciesz :mrgreen:
ja bym chciała 5 kilo zrzucic :D

Konto usunięte
Konto usunięte: w ogole, to mam maszyne do robienia lodow

jaką, jaką? pokaż fotke :w00t::w00t:
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to się ciesz ja bym chciała 5 kilo zrzucic :D

ja zawsze na zime trace wage :P

Konto usunięte
Konto usunięte: jaką, jaką? pokaż fotke

nie chce mi sie robic fotki, ale to ten:

tylko ze jak na razie nie mam jak uzyc :/
asiulcia1
asiulcia1
  26 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja zawsze na zime trace wage :P

a ja odwrotnie :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: nie chce mi sie robic fotki, ale to ten:

myslalam, ze maszyny do lodow sa duzo wieksze :lol:
agoosiaaa
agoosiaaa
  27 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a ja odwrotnie

:rotfl: ja po prostu w lecie opycham sie na maksa lodami i owocami, niestety w zimie nie dostane np. czeresni swiezych i na lody tez troche za zimno, wiec waga schodzi :P

Konto usunięte
Konto usunięte: myslalam, ze maszyny do lodow sa duzo wieksze

te do profesjonalnego uzytku pewnie tak, takie do domowego sa takie dosyc male (zreszta jak widac na zdjeciu), tak samo jak malutkie sa maszyny do robienia chleba itp :P
asiulcia1
asiulcia1
  27 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja po prostu w lecie opycham sie na maksa lodami i owocami, niestety w zimie nie dostane np. czeresni swiezych i na lody tez troche za zimno, wiec waga schodzi :P

:mrgreen:
ja znowu w lecie mniej jem i wiecej sie ruszam, a w zimie jest na odwrot ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: te do profesjonalnego uzytku pewnie tak, takie do domowego sa takie dosyc male (zreszta jak widac na zdjeciu), tak samo jak malutkie sa maszyny do robienia chleba itp :P

no tak, racja :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.