asiulcia1
asiulcia1
  17 sierpnia 2011 (pierwszy post)

zimne lody :mrgreen:

Lody mleczne bądź wodne z dodatkami smakowymi (dodatki tradycyjne – owoce, lub nietradycyjne, mięsne czy warzywne lub zamrażanie masy złożonej z owoców, cukru i wody tzw.sorbet. Lody serwowane są w różnej postaci, często w waflu w postaci gałek lub w postaci zakręconego stożka (włoskie i amerykańskie), czy na patyku. Występują w różnych odmianach i z wieloma dodatkami, z których popularne są: bita śmietana, rurki waflowe, bakalie itd.





Konto usunięte
Konto usunięte: Przepis na domowe lody śmietankowe: Składniki: 500 ml mleka 8 żółtek 150 – 200 g cukru 250 ml śmietany kremówki Przygotowanie: Żółtka ucieramy z cukrem. Wstawiamy do garnka z wrzątkiem. Mleko zagotowujemy i wlewamy małym strumieniem do naczynia z żółtkami. Cały czas ubijamy. Gdy masa zgęstnieje, garnek z wrzątkiem i naszą miską z kremem zdejmujemy z ognia i dalej ucieramy, aż do ostygnięcia. Śmietanę ubijamy i mieszamy z wystudzonymi żółtkami. Przeładamy do naczynia, w którym będziemy lody zamrażać. Wkładamy je następnie do zamrażarki. Mrożenie lodów Konsystencja lodów zależy od sposobu ich mrożenia. Najważniejsza jest częstotliwość ich mieszania. Podczas całageo procesu zamrażania, który trwa kilka godzin, należy lody mieszać kilkakrotnie, szczególnie w początkowej fazie kiedy przy ściankach tworzy się twarda warstwa. Później pozostawiamy je do całkowitego stwardnienia. WANILIOWE - podczas przygotowywania lodów śmietankowych dodajemy do mleka laskę wanilii, z którą zagotowujemy mleko KAWOWE - do masy śmietankowej dodajemy 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej KAKAOWE - łyżkę kakao rozprowadzić w zimnym mleku i zagotować, dodać do masy TRUSKAWKOWE - do lodów waniliowych dodajemy zmiksowane truskawki i łyżeczkę soku z cytryny BRZOSKWINIOWE - dodajemy do lodów zmiksowane brzoskwinie w syropie i kilka kropli samego syropu OWOCE LEŚNE - do lodów waniliowych dodajemy zmiksowane jagody i jeżyny AGRESTOWE - do lodów śmietankowych dodajemy garść zmiksowanych owoców agrestu i 2 łyżki wody


Lubicie?
Jakie? Jaki smak?
Może robicie 'domowe'?
Albo ciepłe?
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  17 sierpnia 2011

Kiedyś się robiło domowe w kubeczkach, ale i tak jadło zanim się zamroził :ziober2:

Lubię gałkowe o smaku snickersa i białej czekolady.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

19kfiatuszek89
19kfiatuszek89
  17 sierpnia 2011

uwielbiam lody :w00t:
najlepiej te z bitą śmietana, potrafie zjeść sama nawet litr tych lodów na raz

Babsy
Babsy
  17 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: najlepiej te

czekoladowe i straciatella sa pyszne:D
asexualna
asexualna
  17 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Lubicie? Jakie? Jaki smak?

Ogólnie nie lubię mlecznych/śmietanowych :zabawa: musi być sorbet.
pijana
pijana
  17 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Lubicie?

No raczej :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie? Jaki smak?

Sorbety i ogólnie lody od Grycana (oprócz sorbetu arbuzowego, średni jest), te wszystkie Algidy itp... Długo by wymieniać !
Konto usunięte
Konto usunięte: Może robicie 'domowe'?

Oj nie, ale dobre były za młodu lody z Danonków :ziober2:
Konto usunięte
Konto usunięte: Albo ciepłe?

Łoo, smak z dzieciństwa xD
agoosiaaa
agoosiaaa
  18 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Lubicie? Jakie? Jaki smak? Może robicie 'domowe'? Albo ciepłe?

uwielbiam. z tym ze jak ze wszystkim jedzeniem w moim przypadku, mam zasady. zero czekolady NA lodach w postaci jakichs gownianych posypek, dodatkow czy wafelkow w czekoladzie. w ogole zero posypek. z sosow to jedynie podchodzi mi advokat (sos = polewa), inne niebardzo. w ogole nienawidze lodow, polanym czyms za slodkim, typu polewa toffi. w ogole lody toffi sa przeslodzone i nie wiem jak mozna je jesc. nie podchodzi mi tez wiekszosc lodow czekoladowych, bo nie przepadam za czekolada, wyjadkiem sa gwiazdki milky waya: i oczywiscie magnum, ale tylko almond (chociaz jak mnie przycisnie ochota na magnum to ktorekolwiek zjem) . nie lubie orzechow w lodach, na lodach czy lodow o smaku orzechowym. nie podchodza mi tez te, o smaku maliny czy pomaranczowe, jablkowe i gruszkowe, po prostu mi nie smakuja.
najbardziej uwielbiam te: :zakochany: mam teraz w zamazarce 3 opakowania :w00t: oraz bananowe z tej seri: (oczywko wyciagam z nich te orzechy i czekolade). w ogole cala seria lodow od bena i jerrego jest niezla. lubie tez sorbety :D ocho, i jeszcze te uwielbiam: :Zakochany: smakuja jak jedzenie chmurki. sa jeszcze takie wyczepiste walijskie co tez smakuja jak chmurka, ale niestety nie pamietam nazwy :nie:
ale boskie sa :zakochany:
nie robie na razie, ale na pewno jeszcze do konca roku kupie sobie maszyne do robienia lodow i zaczne, bede miala codziennie swieze bananowe lody bez dodatku zadnych badziewi :Zakochany:
cieple za slodkie.
Sebuch
Sebuch
  18 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Lubicie?

tak lubie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie?

włoskie , z algidy , z koral x3

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki smak?

waniliowe , smietankowe , czekoladowe i bakaliowe najbardziej :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Może robicie 'domowe'?

nie

Konto usunięte
Konto usunięte: Albo ciepłe?

murzynki caluski z biedronki :ninja:
asiulcia1
asiulcia1
  18 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Oj nie, ale dobre były za młodu lody z Danonków

no te byly dobre :D

Konto usunięte
Konto usunięte: , ale na pewno jeszcze do konca roku kupie sobie maszyne do robienia lodow i zaczne, bede miala codziennie swieze bananowe lody bez dodatku zadnych badziewi

ja to lepiej zebym nie miala takiej maszyny w domu bo bez konca bym sie obzerala lodami :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: z bitą śmietana,

i rurkami lody :zakochany:

Sebuch
Sebuch: włoskie

:zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: gwiazdki milky waya:

takich to jeszcze nie widziałam :woot: :)

NuTiiiiii
NuTiiiiii: ale i tak jadło zanim się zamroził

a propo mrozenia, to jak bylam mala to mrozilam soki pomaranczowe itp i potem wcinałam :rotfl:
Sebuch
Sebuch
  18 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

mhm dobre sa :D ale dawno ich nie jadlem ;x
asiulcia1
asiulcia1
  18 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: mhm dobre sa :D ale dawno ich nie jadlem ;x

ja, w tamtym tygodniu z polewa tylko strasznie slodka byla :)
Sebuch
Sebuch
  18 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja, w tamtym tygodniu z polewa tylko strasznie slodka byla :)

wez ale teraz mam smaka na takiego slodkiego ;o
jutro sobie kupie koniecznie !! :D
asiulcia1
asiulcia1
  18 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: wez ale teraz mam smaka na takiego slodkiego ;o jutro sobie kupie koniecznie !! :D

:ziober2:
Sebuch
Sebuch
  18 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

mowie stop nocnemu obzeraniu sie !! :D
asiulcia1
asiulcia1
  18 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: mowie stop nocnemu obzeraniu sie !! :D

i bardzo dobrze :brawo: na zdrowie Ci to wyjdzie :P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.