asiulcia1
asiulcia1
  17 sierpnia 2011 (pierwszy post)

zimne lody :mrgreen:

Lody mleczne bądź wodne z dodatkami smakowymi (dodatki tradycyjne – owoce, lub nietradycyjne, mięsne czy warzywne lub zamrażanie masy złożonej z owoców, cukru i wody tzw.sorbet. Lody serwowane są w różnej postaci, często w waflu w postaci gałek lub w postaci zakręconego stożka (włoskie i amerykańskie), czy na patyku. Występują w różnych odmianach i z wieloma dodatkami, z których popularne są: bita śmietana, rurki waflowe, bakalie itd.





Konto usunięte
Konto usunięte: Przepis na domowe lody śmietankowe: Składniki: 500 ml mleka 8 żółtek 150 – 200 g cukru 250 ml śmietany kremówki Przygotowanie: Żółtka ucieramy z cukrem. Wstawiamy do garnka z wrzątkiem. Mleko zagotowujemy i wlewamy małym strumieniem do naczynia z żółtkami. Cały czas ubijamy. Gdy masa zgęstnieje, garnek z wrzątkiem i naszą miską z kremem zdejmujemy z ognia i dalej ucieramy, aż do ostygnięcia. Śmietanę ubijamy i mieszamy z wystudzonymi żółtkami. Przeładamy do naczynia, w którym będziemy lody zamrażać. Wkładamy je następnie do zamrażarki. Mrożenie lodów Konsystencja lodów zależy od sposobu ich mrożenia. Najważniejsza jest częstotliwość ich mieszania. Podczas całageo procesu zamrażania, który trwa kilka godzin, należy lody mieszać kilkakrotnie, szczególnie w początkowej fazie kiedy przy ściankach tworzy się twarda warstwa. Później pozostawiamy je do całkowitego stwardnienia. WANILIOWE - podczas przygotowywania lodów śmietankowych dodajemy do mleka laskę wanilii, z którą zagotowujemy mleko KAWOWE - do masy śmietankowej dodajemy 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej KAKAOWE - łyżkę kakao rozprowadzić w zimnym mleku i zagotować, dodać do masy TRUSKAWKOWE - do lodów waniliowych dodajemy zmiksowane truskawki i łyżeczkę soku z cytryny BRZOSKWINIOWE - dodajemy do lodów zmiksowane brzoskwinie w syropie i kilka kropli samego syropu OWOCE LEŚNE - do lodów waniliowych dodajemy zmiksowane jagody i jeżyny AGRESTOWE - do lodów śmietankowych dodajemy garść zmiksowanych owoców agrestu i 2 łyżki wody


Lubicie?
Jakie? Jaki smak?
Może robicie 'domowe'?
Albo ciepłe?
Sebuch
Sebuch
  18 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: i bardzo dobrze na zdrowie Ci to wyjdzie :P

no na zdrowie , koncze z tym !! :D
lody dla ochlody to tylko w dzien :P
asiulcia1
asiulcia1
  18 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: no na zdrowie , koncze z tym !! :D lody dla ochlody to tylko w dzien :P

otóż to :ziober2:
Sebuch
Sebuch
  18 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: otóż to

trzymaj za mnie kciuki ^^
asiulcia1
asiulcia1
  18 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: trzymaj za mnie kciuki ^^

ok. dopinguje Ci :D
Sebuch
Sebuch
  18 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ok. dopinguje Ci :D

wielkie dzieki dobra duszo :D
asiulcia1
asiulcia1
  19 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: wielkie dzieki dobra duszo :D

nie ma za co, byleby pomogło :mrgreen:
TheWitch
TheWitch
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja to lepiej zebym nie miala takiej maszyny w domu bo bez konca bym sie obzerala lodami

no wlasnie ja bym chciala tak codziennie sie objadac lodami :zakochany:
chociaz znajac mnie to by mi sie po miesiacu znudzilo :P

Konto usunięte
Konto usunięte: takich to jeszcze nie widziałam :)

ja juz je pare miesiecy wyczailam w asdzie :D
Sebuch
Sebuch
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie ma za co, byleby pomogło

no musi musi , nie ma wyjscia :D
asiulcia1
asiulcia1
  20 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie ja bym chciala tak codziennie sie objadac lodami chociaz znajac mnie to by mi sie po miesiacu znudzilo :P

mi by sie znudzilo dopiero po takim obzarciu sie tych lodow az bym zwymiotowala ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: ja juz je pare miesiecy wyczailam w asdzie :D

moze w Polsce nie ma :woot:

Sebuch
Sebuch: no musi musi , nie ma wyjscia :D

:D
i jak wytrzymujesz w postanowieniu ? :D
agoosiaaa
agoosiaaa
  21 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: moze w Polsce nie ma

moze nie ma :woot: bo chyba normalnych czekolad - gwiazdek od milky waya tez nie macie, a u mnie sa :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: mi by sie znudzilo dopiero po takim obzarciu sie tych lodow az bym zwymiotowala ;p

nie no, mierzylabym sily na zamiary, nie robilabym wiekszych lodow niz pollitrowych raczej i jesli bym je jadla to na 100% bylby to moj calodzienny posilek :rotfl:
asiulcia1
asiulcia1
  21 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: moze nie ma bo chyba normalnych czekolad - gwiazdek od milky waya tez nie macie, a u mnie sa

tez chyba nie ma, widzialam tylko batony
i o cieście też takim słyszałam :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: nie no, mierzylabym sily na zamiary, nie robilabym wiekszych lodow niz pollitrowych raczej i jesli bym je jadla to na 100% bylby to moj calodzienny posilek

jak do tej pory myślałam, że tylko dzieci mogłyby cały dzień jeść tylko lody :lol2:
TheWitch
TheWitch
  21 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tez chyba nie ma, widzialam tylko batony i o cieście też takim słyszałam

ciasta nie widzialam, ale widzialam ciasto milka, wyglada kozacko, z tym ze ja czekolady za bardzo nie lubie :D
TheWitch
TheWitch
  21 sierpnia 2011

dzizas, zapomnialam o drugiej czesci, wiec sorry za post pod postem :)

Konto usunięte
Konto usunięte: jak do tej pory myślałam, że tylko dzieci mogłyby cały dzień jeść tylko lody

ja wlasciwie to nie powinnam, nie moge za bardzo nabialu, ale sobie marze :rotfl:
no i tak do pol litra to mi sie zazwyczaj nic nie dzieje :P
asiulcia1
asiulcia1
  21 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ciasta nie widzialam, ale widzialam ciasto milka, wyglada kozacko, z tym ze ja czekolady za bardzo nie lubie :D

aż sobie wygooglałam, teraz tyle pyszności jest, tylko kalorii w .... ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: ja wlasciwie to nie powinnam, nie moge za bardzo nabialu, ale sobie marze no i tak do pol litra to mi sie zazwyczaj nic nie dzieje :P

ja tez nie mogę, ale w małych ilosciach mi nie szkodzi na szczescie :D
marta0859
marta0859
  21 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Lubicie? Jakie? Jaki smak? Może robicie 'domowe'? Albo ciepłe?

Lody tak średnio... zbyt często nie jem.
Jeżeli chodzi o smaki to truskawkowe i czekoladowe.
nie
ciepłe jadłam, takie ze sklepu, strasznie słodkie są, aż "mdłe" w smaku.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.