mmaryjka
mmaryjka
  13 kwietnia 2011 (pierwszy post)

czołem!
poszukuję sprawdzonego przepisu na zupę cebulową, może być krem, ale niekoniecznie.
gdyby ktoś był tak miły i się podzielił to byłabym wdzięczna;)
ii jeszcze jaką cebulę wybrać? bo ogólnie za cebulą nie przepadam i kupuję tylko malutkie szalotki jeśli do czegoś dodaje, a tak to się obchodzę bez i nie wiem

pozdrawia maryja

mmaryjka
mmaryjka
  14 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: hmm ja w tamtym roku posadziłam sobie pomidory, papryki i ogórki i mi w jedną noc wszystko ślimaki zeżarły tu w Anglii to zmora z nimi jest i nie da się ich wytępić!

to u mnie głównym problemem jest zapominanie o podlewaniu;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Maryjko , nie przesadzaj wielu jest weganów i chętnych spróbowania czegoś innego

tutaj jeszcze ich nie doświadczyłam

Konto usunięte
Konto usunięte: Kulinarnie bloguję i z 60% bloggerek jakie znam to weganki

w wegańskiej społeczności fajne jest to, że 90% starych weganów to znajomi.
DomesticGoddess
DomesticGoddess
  14 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tutaj jeszcze ich nie doświadczyłam

Z pewnością są :D dodaj jakiś przepis a na pewno się objawią :))
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  14 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no przede wszystkim warzywa nie tracą tak swoich kolorów. ja ostatnio często gotuję na parze, ale bez parowaru bo nie mam czasu, a mam takie sitko z ikei które się kładzie na garnek, nakrywa pokrywką i jest szybciej, a tak samo.

tez jest dobre, ale ja zazwyczaj robie obiad dla calej rodziny, wiec wszystkie 3 poziomy mam zajete, ryz, warzywa, ryba, nie zmiescilo by sie na sitko :P

Konto usunięte
Konto usunięte: to zależy jakie lubisz i jakie masz. ja np. biorę ziemniaka, kroję w kostkę dość drobną, do tego marchewka, cukinia/kabaczek, papryka. czasami np. dosypuję pestek dyni, ale tylko wtedy kiedy robię zupę dyniową i mam świeże pestki. ogólnie to wg uznania. wszystko to gotuję na parze/grilluję. ja osobiście robię to w kokielkach takich jak do sufletu. wrzucam do nich warzywa, dorzucam ziół świeżych, a jak nie mam to mogą być suszone typu prowansalskie etc kładę tofu i z ciasta francuskiego wycinam kółko i kładę na wierzch. do piekarnika i czekam aż ciasto urośnie i się zarumieni.

zamiast cukinii chyba dam bakłażana, bo mam ostatnio fazę.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

mmaryjka
mmaryjka
  14 kwietnia 2011
Prinz
Prinz: zamiast cukinii chyba dam bakłażana, bo mam ostatnio fazę.

dla mnie bakłażan jest za miękki do takiego parowania. wolę go wrzucić na suchą patelnię grillową. z bakłażana są świetne placki, zresztą z cukinii jeszcze lepsze.
raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  14 kwietnia 2011

zupe cebulową dość trudno zrobić tak aby smakowała ale sposobów na jej przyrządzenie jest tyle ilu bynajmniej ludzi na ziemi ja zrobiłbym to tak....
nalewasz do garnka sporo wody tak ok. 4l. później wstawiasz kości np. wieprzowe całość gotujesz przez 1h, następnie nie przerywając gotowania wrzucasz 2-3 cebule pokrojone w ćwiartki, do tego marchew, pietruszkę(najlepiej całą)...i gotujesz to wszystko jeszcze ze 2h, następnie robisz wrzutke np. ziemniaki, makaron itd. znowu gotujesz i w zasadzie już.... p.s na początku przyrządzania przypraw zupę: dodaj kilka ziaren pieprzu czarnego, 2-3 liście laurowe, szczypte, lub dwie soli, natomiast pod koniec przyrządzania można do zupy dodać śmietany, jeśli gęsta, rozrabiamy przed wlaniem z zupą, później po zmieszaniu wlewamy...tylko uprzedzam zupę cebulową robi się trudno bo mało komu ona wychodzi smaczna i w ogóle dobrze przyprawiona, aby spotęgować efekt cebulowego smaku, na 5 minut przed końcem gotowania możemy wrzucić ztarkowaną cebule...

Paulina
Posty: 2768 (po ~117 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 59
Paulina
  14 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: najlepiej gdyby jakiś smakosz dał mi sprawdzony przepis;) i najlepiej oczywiście gdyby była bezmięsna i tak dalej.

a no to nie wiem.
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  14 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bo ogólnie za cebulą nie przepadam

Hmm ja też nie przepadam ogólnie,ale ostatnio bardzo polubiłem cebulę czerwoną. Jest genialna,idealnie nadaje się do sałatek( grecka).
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.