mmaryjka
mmaryjka
  13 kwietnia 2011 (pierwszy post)

czołem!
poszukuję sprawdzonego przepisu na zupę cebulową, może być krem, ale niekoniecznie.
gdyby ktoś był tak miły i się podzielił to byłabym wdzięczna;)
ii jeszcze jaką cebulę wybrać? bo ogólnie za cebulą nie przepadam i kupuję tylko malutkie szalotki jeśli do czegoś dodaje, a tak to się obchodzę bez i nie wiem

pozdrawia maryja

Paulina
Posty: 2768 (po ~117 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 59
Paulina
  13 kwietnia 2011

mama mnie faszerowała zupą cebulową w dzieciństwie, nienawidzę, sam zapach mnie odpycha, musiałabym spytać o przepis.

mmaryjka
mmaryjka
  13 kwietnia 2011

najlepiej gdyby jakiś smakosz dał mi sprawdzony przepis;)
i najlepiej oczywiście gdyby była bezmięsna i tak dalej.

368212
368212
  13 kwietnia 2011

W życiu nie jadłam zupy cebulowej :and:
szkoda, że nie chciałaś przepisu na pieczarkową :rotfl:

mmaryjka
mmaryjka
  13 kwietnia 2011

mogę chcieć na barszcz biały:ziober2:
w ogóle to ktoś mi może powiedzieć, czym się różni barszcz biały od żurku?

agoosiaaa
agoosiaaa
  13 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w ogóle to ktoś mi może powiedzieć, czym się różni barszcz biały od żurku?

smakiem :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: poszukuję sprawdzonego przepisu na zupę cebulową, może być krem, ale niekoniecznie. gdyby ktoś był tak miły i się podzielił to byłabym wdzięczna;)

podbijam, chetnie bym takowa zjadla, z tym ze dla mnie moze miec mieso :mrgreen:
mmaryjka
mmaryjka
  13 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: smakiem

no właśnie żur jest kwaskowaty, a barszcz taki mdły - przynajmniej tak to kojarzę.
bo ogólnie to robię barszcz biały, ale i tak kupuję do niego zakwas żurku i robię z bakłażanem zamiast kiełbasy i dlatego się zastanawiam o co chodzi z tymi nazwami:mrgreen:
agoosiaaa
agoosiaaa
  13 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no właśnie żur jest kwaskowaty, a barszcz taki mdły - przynajmniej tak to kojarzę.

tak wlasnie :D
np ja zurek lubie i to bardzo, a barsz bialy juz mi nie wchodzi :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: bo ogólnie to robię barszcz biały, ale i tak kupuję do niego zakwas żurku i robię z bakłażanem zamiast kiełbasy i dlatego się zastanawiam o co chodzi z tymi nazwami

to zurszczyk robisz :rotfl:
mmaryjka
mmaryjka
  13 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: np ja zurek lubie i to bardzo, a barsz bialy juz mi nie wchodzi

ja w sumie i to, ale jednak bardziej barszcz;)

Konto usunięte
Konto usunięte: to zurszczyk robisz

no chyba tak, chyba to jest zależne od proporcji. nie wiem w każdym razie spróbowałabym czegoś nowego jeśli chodzi o barszcz, natomiast mój partner męczy mnie o tą cebulową więc mu w końcu kiedyś tam zrobię;d
agoosiaaa
agoosiaaa
  13 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no chyba tak, chyba to jest zależne od proporcji. nie wiem w każdym razie spróbowałabym czegoś nowego jeśli chodzi o barszcz, natomiast mój partner męczy mnie o tą cebulową więc mu w końcu kiedyś tam zrobię;d

ja bardzo lubie ziemniaczana zupe, jest mega i moglabym ja jesc calymi dniami :mrgreen:
a co do barszczu to najbardziej lubie czysty czerwony, bez zadnej badziewnej smietany w nim itp :zakochany:
mmaryjka
mmaryjka
  13 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja bardzo lubie ziemniaczana zupe, jest mega i moglabym ja jesc calymi dniami

dajesz

Konto usunięte
Konto usunięte: a co do barszczu to najbardziej lubie czysty czerwony, bez zadnej badziewnej smietany w nim

ja też! ogólnie to nigdy nie gotowałam barszczu ze śmietaną, ani u mnie w domu też się czegoś takiego nie robiło. pamiętam jak byłam mała, to moja babcia w lato na wakacjach w domu nad jeziorem robiła chłodnik z rakami - cudowny smak, pamiętam do dzisiaj.
agoosiaaa
agoosiaaa
  13 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dajesz

jezus.
no dobra, mam nadzieje ze nie spieprze, bo zawsze ja robie z mama :rotfl:
no to wiadomo, ziemniaki, cebula wlasnie, do tego pieprz sol + pokrojone mieso, ale w sumie miesa nie musi byc.
scierasz ziemniaki na grubej tarce, zeby nie byly papka, albo mozna pokroic w taka tycia kostke to bez roznicy, gotujesz, na patelni smazysz cebule zeby byla ladna i zlota (jak mieso jest surowe, to podsmazasz je z cebula a jak nie to dodajesz po prostu do ziemniakow, ale wiem ze Ciebie raczej to nie dotyczy), dodajesz do ziemniakow, doprawiasz pieprzem i sola i chyba tyle :woot: aha, no i ja dodaje kostke z knorra albo wegete do tego, normalnie to chyba dodaje sie marchewke i takie tam, ale ja nie lubie ugotowanych w zupie warzyw za bardzo.
aha, i jeszcze ziele angielskie dodaje, zapomnialabym o tym, w sumie najbardziej denerwujaca rzecz w calosci, dodaje je razem z przyprawami.
wiem, pokrecilam, ale ja tak kiepsko mam jesli chodzi o podawanie przepisow, jak gotuje to wyglada to o wiele plynniej :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja też! ogólnie to nigdy nie gotowałam barszczu ze śmietaną, ani u mnie w domu też się czegoś takiego nie robiło. pamiętam jak byłam mała, to moja babcia w lato na wakacjach w domu nad jeziorem robiła chłodnik z rakami - cudowny smak, pamiętam do dzisiaj.

no moja mama ma swira na punkcie dodawania smietany do wszytkiego.
agoosiaaa
agoosiaaa
  13 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: doprawiasz pieprzem i sola i chyba tyle aha, no i ja dodaje kostke z knorra albo wegete do tego, normalnie to chyba dodaje sie marchewke i takie tam, ale ja nie lubie ugotowanych w zupie warzyw za bardzo.

i jak dodaje kostke albo vegete to nie dodaje soli, cos jest ze mna nie tak dzisiaj, przeciez ja nie lubie soli.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  13 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: cos jest ze mna nie tak dzisiaj,

bo nie zdalas testu fryzjerskiego.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

agoosiaaa
agoosiaaa
  13 kwietnia 2011
Prinz
Prinz: bo nie zdalas testu fryzjerskiego.

tak, to na pewno to :tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.