kesjaa
kesjaa
  11 stycznia 2010 (pierwszy post)

Cześć
Chciałabym kupić lustrzankę nikon d3000. Myślę, że jak na moją pierwszą przygodę z lustrzankami będzie akurat... Tylko jaki wziąć do tego obiektyw??? Zdjęcia jakie zamierzam robić to głównie portrety [jaki obiektyw wybralibyście na moim miejscu?-dodam, że nie bardzo znam się na tych obiektywach], Liczę na pomoc z waszej strony bez zbędnych komentarzy

Kesja

Fieska
Fieska
  11 stycznia 2010

35mm 1.8 znalazłam za 180 euro, więc cena wychodzi tak samo. czy to w Polsce czy tutaj kupię nie ma różnicy

HandOfFate
HandOfFate
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A nie masz na środku takiego haczyka na który wieszasz jakiś majdan? Wtedy jest mega stabilnie !

mam, mam..ale to i tak nie to, aluminium za miekkie, udzwig maly, jak dojdzie grip to moze byc gorzej, tu juz bardziej chodzi o te wszystkie pokretla przy glowicy, one nie trzymaja jak na moj gust stabilnie :)
po prostu dobry statyw i glowica, ale to juz nie w Polandii, tu za drogo takie sprzety, trzeba miec fantazje zeby wywalic 700 czy 1000zl na statyw z glowica :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: MF Nikkor 1200-1700mm f/5.6~8.0s P ED IF

mialem okazje robic tym zdjecia podpietym do D1x u mojego wujka (mial go wypozyczonego od znajomego z NG z Dojczlanów), nie wiem czy to dokladnie ten, ale na pewno Nikkor i na pewno 1200-1700, robilismy zdjecia statkow na morzu, gdzies chyba nawet powinienem miec te foty, jak znajde to je Wam pokaze
spioch
spioch
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mialem okazje robic tym zdjecia podpietym do D1x u mojego wujka (mial go wypozyczonego od znajomego z NG z Dojczlanów), nie wiem czy to dokladnie ten, ale na pewno Nikkor i na pewno 1200-1700, robilismy zdjecia statkow na morzu, gdzies chyba nawet powinienem miec te foty, jak znajde to je Wam pokaze


o faaak to poszukaj !
omgNAT
omgNAT
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie od samego aparatu zależy zdjęcie tylko od fotografa...

święte słowa!

joker4444
joker4444: d40

:mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: d3000

jeny, jedna wyprzedaż i zara najlepsze d3000

Konto usunięte
Konto usunięte: A potem powiedz że ja chce to :

rybie oko? ;>
Flo
Flo
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No to albo 35 mm w AFsie albo 50 mm

lepiej 50mm, powiem Wam, że miałam wątpliwości początkowo czy nie będzie za wąsko, ale jest idealnie :D
omgNAT
omgNAT
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie śmiej się, bo niektórzy tu na forum nie wiedzą jak wyłączyć lampę i muszą ją zawsze przytrzymać, żeby nie było błysku, a potem się dziwią czemu więcej nie działa

no ej :(
to być ja, śmiejcie się
Fieska
Fieska
  11 stycznia 2010
Flo
Flo: lepiej 50mm, powiem Wam, że miałam wątpliwości początkowo czy nie będzie za wąsko, ale jest idealnie :D


pokaż parę zdjęć, proszę.
ja chcę kupić 35, bo też mam właśnie obawy...
HandOfFate
HandOfFate
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: o faaak to poszukaj !

poszukam, mam na pewno gdzies na stacjonarce, na lapie patrzylem teraz, nie mam.

Flo
Flo: lepiej 50mm, powiem Wam, że miałam wątpliwości początkowo czy nie będzie za wąsko, ale jest idealnie :D

muwiłę :)
Flo
Flo
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: pokaż parę zdjęć, proszę. ja chcę kupić 35, bo też mam właśnie obawy...

http://www.photoblog.pl/flotography/55891147
http://www.photoblog.pl/flotography/54810978
http://www.photoblog.pl/flotography/54537523
nie mam jeszcze obrobionej całej ostatniej sesji :)
andzey
andzey
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: poszukam, mam na pewno gdzies na stacjonarce, na lapie patrzylem teraz, nie mam.


tylko daj z exifem ;]
Fieska
Fieska
  11 stycznia 2010
Flo
Flo: nie mam jeszcze obrobionej całej ostatniej sesji :)


chyba jutro wybiorę się do sklepu, ale po 35 :D
HandOfFate
HandOfFate
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko daj z exifem ;]

spoko, wiem ze sa rawy wiec i exif bedzie:tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: chyba jutro wybiorę się do sklepu, ale po 35 :D

50-tka lepsza, o wiele, ale jak uwazasz. jor czojs.
spioch
spioch
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 50-tka lepsza, o wiele, ale jak uwazasz. jor czojs.

Tak czy siak musi się nauczyć zoomować nogami :)

A i tak pewnie będzie Cropa dawać więc co za różnica :)
Optycznie 50 podobno lepsza ale uwierz mi że 35 mm plus D40 to jest powalająca jakość

Mam na mailu kilka sampli , podzielić się nie mogę bo obiecałem że ich nie idostępnię nikomu . Ale nie mogłem uwierzyć że z D40 można aż tyle wycisnąć !
Fieska
Fieska
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam na mailu kilka sampli , podzielić się nie mogę bo obiecałem że ich nie idostępnię nikomu . Ale nie mogłem uwierzyć że z D40 można aż tyle wycisnąć !


jak jeden wstawisz i mi na pw linka dasz to nikomu nie pokażę :D
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Fieska: chyba jutro wybiorę się do sklepu, ale po 35 :D 50-tka lepsza, o wiele, ale jak uwazasz. jor czojs.

zalezy do czego ja wole 85 jeszcze wieksze panowanie nad GO jedyna wadsas to wtedy jak chcesz w malych pomieszczeniach robic ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.