kesjaa
kesjaa
  11 stycznia 2010 (pierwszy post)

Cześć
Chciałabym kupić lustrzankę nikon d3000. Myślę, że jak na moją pierwszą przygodę z lustrzankami będzie akurat... Tylko jaki wziąć do tego obiektyw??? Zdjęcia jakie zamierzam robić to głównie portrety [jaki obiektyw wybralibyście na moim miejscu?-dodam, że nie bardzo znam się na tych obiektywach], Liczę na pomoc z waszej strony bez zbędnych komentarzy

Kesja

spioch
spioch
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Co do kupowania to napisałam jaki mnie interesuje


Więc tak na początek może Ci to wystarczyć .... Co najwyżej to kup Samo body D3000 a do tego zapnij 35mm AF-S i też jakoś wyjdziesz na swoje.

Aha no i zestaw to 1500 zł dolicz do tego porządną kartę pamięci , torbę , filtr UV , zestaw do czyszczenia i statyw a tutaj ceny to za .... plastykowy szmelc od 30 zł w górę
Lepsze to tak od około 150- 200 zł w górę
Martunia999123
Posty: 2 (po ~58 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Martunia999123
  11 stycznia 2010

SONY ALPHA A200 BODY
Koszt coś koło: 1500zł

spioch
spioch
  11 stycznia 2010
joker4444
joker4444: to stracisz bardzo duzo bo nikt uzywanych luster z najnizszej polki kupowac nie chce kazdy patrzy jak ty aby byla nowa obojetnie jaka ;]


Trochę generalizujesz zobacz na to
http://allegro.pl/item876594297_nikon_d40_body.html

NIkon D50 body za 700zł a w styczniu w tamtym roku w Fotojokerze były po 999zł

Jak ktoś sprzeda wszystkiego gadżety to prawie mu się wydatek zwróci więc nie przesadzaj z tym że nikt nie kupuje.
Fieska
Fieska
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: kesjaa


najpierw kup sobie książkę lub poczytaj artykuły w internecie, zanim kupisz lustrzankę i nie będziesz wiedziała jak ją obsługiwać i będziesz bardzo zaskoczona tym, że to nie od samego aparatu zależy zdjęcie tylko od fotografa...

Konto usunięte
Konto usunięte: Albo uzbieraj sobie 3000 zł i kup porządny zestaw. D90 - 2500zł NIkkor 50 mm 1.8D - 500 zł Na statyw torbę i kartę jakoś wyskrobiesz. A jeśli nie to tak jak Joker mówi. D70s ewentualnie D50 albo D80


chyba już wszyscy wiedzą, że Twoim marzeniem życiowym i największym spełnieniem byłoby posiadanie D90 + jasnej stałki :mrgreen: w każdym wątku widzę tylko Twoje D90, D90, D90, D90, D90... :)
kesjaa
kesjaa
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A jeśli nie to tak jak Joker mówi. D70s ewentualnie D50 albo D80

Myślałam też tak nad D80, ale sama nie jestem co do tego przekonana

joker4444
joker4444: to stracisz bardzo duzo bo nikt uzywanych luster z najnizszej polki kupowac nie chce kazdy patrzy jak ty aby byla nowa obojetnie jaka ;]

To już będzie mój problem
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

moim zdaniem jednak d40 a na pewno d50 to jednak wyzsza polka niz d3000
spioch
spioch
  11 stycznia 2010

A tutaj kolejny przykład
http://allegro.pl/item878176865_nikon_d40x_obiektyw_bonus_real_foto.html

Jak ktoś ma do tego Sabinke w komplecie i jeszcze jakieś szkiełko to na swoje wyjdzie

spioch
spioch
  11 stycznia 2010
joker4444
joker4444: moim zdaniem jednak d40 a na pewno d50 to jednak wyzsza polka niz d3000

No D50 to na pewno ...
spioch
spioch
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: hyba już wszyscy wiedzą, że Twoim marzeniem życiowym i największym spełnieniem byłoby posiadanie D90 + jasnej stałki w każdym wątku widzę tylko Twoje D90, D90, D90, D90, D90... :)


No nie :) Ale to bardzo dobry sprzęt ... z którym można się rozwijać a nie myśleć po roku nad czymś lepszym bo a to nie ma stabilizacji a to brakuje silnika albo ma za mało pól AF

Jak ktoś kupi D90 i jasną stałkę to albo nauczy się fotografować i będzie się rozwijał
Albo bęzdzio nosił na szyi D90 bo jest fajny i dopierda^^&**((lał zdjęcia na AUTO póki migawka nie padnie. :ninja:
HandOfFate
HandOfFate
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Myślałam też tak nad D80, ale sama nie jestem co do tego przekonana

spokojnie kupuj bo puszka b.dobra

Konto usunięte
Konto usunięte: chyba już wszyscy wiedzą, że Twoim marzeniem życiowym i największym spełnieniem byłoby posiadanie D90 + jasnej stałki w każdym wątku widzę tylko Twoje D90, D90, D90, D90, D90... :)

:lol:
co nie zmienia faktu,iz d90 to doskonala puszka
...i nie pisze tego dlatego ze ja mam :)

Martunia999123
Martunia999123: SONY ALPHA A200 BODY Koszt coś koło: 1500zł

tylko nie to

Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałabym kupić lustrzankę nikon d3000. Myślę, że jak na moją pierwszą przygodę z lustrzankami będzie akurat... Tylko jaki wziąć do tego obiektyw??? Zdjęcia jakie zamierzam robić to głównie portrety [jaki obiektyw wybralibyście na moim miejscu?-dodam, że nie bardzo znam się na tych obiektywach], Liczę na pomoc z waszej strony bez zbędnych komentarzy

hmm jak d300 to do tegp 50mm f1.3 albo 85mm f1.4, oba szkla swietne do portrtow, puszka rowniez swietna
HandOfFate
HandOfFate
  11 stycznia 2010
joker4444
joker4444: moim zdaniem jednak d40 a na pewno d50 to jednak wyzsza polka niz d3000

tez tak uwazam, d3000 to hm...kupa :)

Konto usunięte
Konto usunięte: No nie :) Ale to bardzo dobry sprzęt ... z którym można się rozwijać a nie myśleć po roku nad czymś lepszym bo a to nie ma stabilizacji a to brakuje silnika albo ma za mało pól AF

ja mam od roku i juz mi brakuje :lol:
...ale zanim cos innego kupie, to troche minie, najpierw musze tego splacic i jakies szkla normalne zdobyc ze 2 sztuki...potem przyjdzie czas na ff ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Albo bęzdzio nosił na szyi D90 bo jest fajny i dopierda^^&**((lał zdjęcia na AUTO póki migawka nie padnie.

:crylol:
HandOfFate
HandOfFate
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: hmm jak d300 to do tegp 50mm f1.3

f1.4 ofkoz...:woot:
ponownie doceniam brak edycji postow :lol:
kesjaa
kesjaa
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Więc tak na początek może Ci to wystarczyć .... Co najwyżej to kup Samo body D3000 a do tego zapnij 35mm AF-S i też jakoś wyjdziesz na swoje. Aha no i zestaw to 1500 zł dolicz do tego porządną kartę pamięci , torbę , filtr UV , zestaw do czyszczenia i statyw a tutaj ceny to za .... plastykowy szmelc od 30 zł w górę Lepsze to tak od około 150- 200 zł w górę

Jakoś wykombinuję, muszę po sklepach połazić

Konto usunięte
Konto usunięte: najpierw kup sobie książkę lub poczytaj artykuły w internecie, zanim kupisz lustrzankę i nie będziesz wiedziała jak ją obsługiwać i będziesz bardzo zaskoczona tym, że to nie od samego aparatu zależy zdjęcie tylko od fotografa...

Yyy, przepraszam, ale od czego jest instrukcja obsługi?? Gdybym myślała Twoim tokiem to byłabym pozbawiona wszelkich środków takich jak telewizor, komputer, bo przecież to też trzeba umieć obsługiwać
Napisałam jasno co chcę, poprosiłam o pomoc, a jak Ty nie możesz mi pomóc to nie udzielaj się, bo Twoje starania idą na marne
spioch
spioch
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Twoim marzeniem życiowym i największym spełnieniem byłoby posiadanie D90 + jasnej stałki


Zgłoś mnie do jakiejś fundacji "Spełniamu Twoje marzenia "

A potem powiedz że ja chce to :



Oni kupują a rachunek wystawiają na Ciebie :) Pewnie byś musiała auto sprzedać żeby uregulować taki r-ek :)
HandOfFate
HandOfFate
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakoś wykombinuję, muszę po sklepach połazić

lepiej polaz po serwisach internetowych zajmujacych sie sprzedaza sprzetu foto, na pewno taniej niz w media marktach itd...chyba ze w mm sie jakies promocje trafiaja, ale ja bym sprzetu foto nie kupil w takim miejscu jak market z elektronika, nie ufam ujom ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Yyy, przepraszam, ale od czego jest instrukcja obsługi?? Gdybym myślała Twoim tokiem to byłabym pozbawiona wszelkich środków takich jak telewizor, komputer, bo przecież to też trzeba umieć obsługiwać Napisałam jasno co chcę, poprosiłam o pomoc, a jak Ty nie możesz mi pomóc to nie udzielaj się, bo Twoje starania idą na marne

Dobrze ze wiesz co to instrukcja obslugi i ze nalezy ja przeczytac, chwali sie, bo wiekszosc ludzi zapomina o tym "drobnym szczegole" kupuja lustra, a potem tu wlaza i zadaja pytania:
"jak wylaczyc lampe blyskowa w trybie macro"
albo:
"co sie dzieje bo robie zdjecie na manualu i jest cale czarne a na auto normalnie dziala"
...a odpisz takiej ze ma instrukcje obslugi to Cie zyebie jeszcze jak burego psa...masakra :lol:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.