kesjaa
kesjaa
  11 stycznia 2010 (pierwszy post)

Cześć
Chciałabym kupić lustrzankę nikon d3000. Myślę, że jak na moją pierwszą przygodę z lustrzankami będzie akurat... Tylko jaki wziąć do tego obiektyw??? Zdjęcia jakie zamierzam robić to głównie portrety [jaki obiektyw wybralibyście na moim miejscu?-dodam, że nie bardzo znam się na tych obiektywach], Liczę na pomoc z waszej strony bez zbędnych komentarzy

Kesja

HandOfFate
HandOfFate
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A potem powiedz że ja chce to :

ale duzo guziczkuf i pokrentełkuf...fajnie ze bys wiedzial co siem z tym robi :woot:
spioch
spioch
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: lepiej polaz po serwisach internetowych zajmujacych sie sprzedaza sprzetu foto, na pewno taniej niz w media marktach itd...chyba ze w mm sie jakies promocje trafiaja, ale ja bym sprzetu foto nie kupil w takim miejscu jak market z elektronika, nie ufam ujom ;]


Ja mam lepszy pomysł idź lepiej i popytaj u fotografów ja ostatnio w dwóch miejscach widziałem KOMIS FOTO tzn że fotograficy sprzedawali swoje albo znajomych sprzęty więc okazja jest konkretna. Nie koniecznie musi to być zaraz jakaś padaka z kończącą się migawką
kesjaa
kesjaa
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: lepiej polaz po serwisach internetowych zajmujacych sie sprzedaza sprzetu foto, na pewno taniej niz w media marktach itd...chyba ze w mm sie jakies promocje trafiaja, ale ja bym sprzetu foto nie kupil w takim miejscu jak market z elektronika, nie ufam ujom ;]

W media markt kupiłam kompakt, nie narzekam, bo to w sumie kilka lat temu, a dalej działa... Ale tak zamawiać przez internet też strach, jakoś nie jestem przekonana co do tego. Zanim kupię wolę dotknąć, zobaczyć...

Konto usunięte
Konto usunięte: Dobrze ze wiesz co to instrukcja obslugi i ze nalezy ja przeczytac, chwali sie, bo wiekszosc ludzi zapomina o tym "drobnym szczegole" kupuja lustra, a potem tu wlaza i zadaja pytania: "jak wylaczyc lampe blyskowa w trybie macro" albo: "co sie dzieje bo robie zdjecie na manualu i jest cale czarne a na auto normalnie dziala" ...a odpisz takiej ze ma instrukcje obslugi to Cie zyebie jeszcze jak burego psa...masakra

No dobrze, ja doskonale rozumiem, ale ja nie jestem ''Wszyscy''
Denerwuje mnie takie coś jak ktoś mówi ''Nie kupuj lustrzanki, bo nie będziesz wiedzieć jak się obsługiwać'' :and: Jakbym była na prawdę bardzo ułomną osobą, a wcale tak nie jest. Nie rozumiem takich ludzi, którzy wyjeżdżają ze swoimi ''mądrościami''
spioch
spioch
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale duzo guziczkuf i pokrentełkuf...fajnie ze bys wiedzial co siem z tym robi


No zazwyczaj to zdjęcia ... ale przeczytał bym najpierw instrukcję obsługi :tak:

O kuurrrffffffaaaa tu nie ma pokrętła Trybóffff i zielonego AÓTO ...
No i ch****j leże :lol:
Fieska
Fieska
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Yyy, przepraszam, ale od czego jest instrukcja obsługi?? Gdybym myślała Twoim tokiem to byłabym pozbawiona wszelkich środków takich jak telewizor, komputer, bo przecież to też trzeba umieć obsługiwać Napisałam jasno co chcę, poprosiłam o pomoc, a jak Ty nie możesz mi pomóc to nie udzielaj się, bo Twoje starania idą na marne


nie zrozumiałaś mojego postu. nie wiem na jakim poziomie jesteś w fotografowaniu, ale z Twoich postów wynika, że nie za bardzo się jeszcze tym interesowałaś. zanim jednak kupisz lustrzankę z myślą o pięknych zdjęciach nie zapominaj, że to nie aparat robi same zdjęcia ale fotograf
kesjaa
kesjaa
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja mam lepszy pomysł idź lepiej i popytaj u fotografów ja ostatnio w dwóch miejscach widziałem KOMIS FOTO tzn że fotograficy sprzedawali swoje albo znajomych sprzęty więc okazja jest konkretna. Nie koniecznie musi to być zaraz jakaś padaka z kończącą się migawką

Kupuję nowy, albo nic... Nie chcę używanego, nie wiadomo co tam w środku siedzi
spioch
spioch
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie zrozumiałaś mojego postu. nie wiem na jakim poziomie jesteś w fotografowaniu, ale z Twoich postów wynika, że nie za bardzo się jeszcze tym interesowałaś. zanim jednak kupisz lustrzankę z myślą o pięknych zdjęciach nie zapominaj, że to nie aparat robi same zdjęcia ale fotograf


Można polecić koleżance komplet 5 książek Bryana Petersona
HandOfFate
HandOfFate
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja mam lepszy pomysł idź lepiej i popytaj u fotografów ja ostatnio w dwóch miejscach widziałem KOMIS FOTO tzn że fotograficy sprzedawali swoje albo znajomych sprzęty więc okazja jest konkretna. Nie koniecznie musi to być zaraz jakaś padaka z kończącą się migawką

:tak:
tez dobry pomysl,
u mnie w miescie kiedys byl doskonaly komis prowadzony wlasnie przez zawodowych fotografow, mozna tam bylo kupic sprzet w mega okazyjnych cenach i w dobrym stanie bo goscie gowna nie sprzedawali, po prostu pasjonaci, byle czego i byle komu nie sprzedali nigdy...no ale interes sie zwinal, pewnie wlasnie dlatego ze byl nieoplacalny dla wlascicieli, a szkoda, ojjj szkoda...no, tylko takie komisy to niezbyt czesto spotykana sprawa
Fieska
Fieska
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: O kuurrrffffffaaaa tu nie ma pokrętła Trybóffff i zielonego AÓTO ... No i ch****j leże


nie śmiej się, bo niektórzy tu na forum nie wiedzą jak wyłączyć lampę i muszą ją zawsze przytrzymać, żeby nie było błysku, a potem się dziwią czemu więcej nie działa :ssh:
kesjaa
kesjaa
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie zrozumiałaś mojego postu. nie wiem na jakim poziomie jesteś w fotografowaniu, ale z Twoich postów wynika, że nie za bardzo się jeszcze tym interesowałaś. zanim jednak kupisz lustrzankę z myślą o pięknych zdjęciach nie zapominaj, że to nie aparat robi same zdjęcia ale fotograf

Interesuję się, robię zdjęcia, ale zwykłym kompaktem od dwóch lat [i to tak poważniej, a nie jakieś zwykłe pstryki i takie tam.. bla bla]
Ale od strony technicznej wysiadam, na tym się nie znam kompletnie. Co racja to racja
Trzeba mieć to coś, żeby zdjęcia czarowały... To wiem, trzeba mieć pomysły
spioch
spioch
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a potem się dziwią czemu więcej nie działa


Niee potem się dziwią czemu dymi jak przytrzymują :lol:
Fieska
Fieska
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja mam lepszy pomysł idź lepiej i popytaj u fotografów ja ostatnio w dwóch miejscach widziałem KOMIS FOTO tzn że fotograficy sprzedawali swoje albo znajomych sprzęty więc okazja jest konkretna. Nie koniecznie musi to być zaraz jakaś padaka z kończącą się migawką


zanim kupiłam swój pierwszy aparat też łaziłam po fotografach i szukałam porady, zawsze lepiej spytać się kogoś bardziej doświadczonego niż samemu gdybać
HandOfFate
HandOfFate
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: W media markt kupiłam kompakt, nie narzekam, bo to w sumie kilka lat temu, a dalej działa... Ale tak zamawiać przez internet też strach, jakoś nie jestem przekonana co do tego. Zanim kupię wolę dotknąć, zobaczyć...

dotknac, zobaczyc potestowac w fotojokerze, a kupic w internetowym np optyczne.pl albo cos takiego, to sklepy ktore istnieja od lat, maja dobra renome itd, sam tam kupuje i nie mam najmniejszych klopotow wiec moge z czystym sumieniem polecic, no ale jak uwazasz, nie kazdy jest zwolennikiem kupowania przez internet.

Konto usunięte
Konto usunięte: No dobrze, ja doskonale rozumiem, ale ja nie jestem ''Wszyscy''

i w tym przypadku, chwala Ci za to :D

Konto usunięte
Konto usunięte: No zazwyczaj to zdjęcia ... ale przeczytał bym najpierw instrukcję obsługi

a filmow nie kreci w Hiper HD?
...to bym takiego szitu nie kupil :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: nie zrozumiałaś mojego postu. nie wiem na jakim poziomie jesteś w fotografowaniu, ale z Twoich postów wynika, że nie za bardzo się jeszcze tym interesowałaś. zanim jednak kupisz lustrzankę z myślą o pięknych zdjęciach nie zapominaj, że to nie aparat robi same zdjęcia ale fotograf

tak z ciekawosci, wrzuc no jakies zdjecia testowe z tego d5000 Twojego ok?

Konto usunięte
Konto usunięte: Można polecić koleżance komplet 5 książek Bryana Petersona

mozna, szczerze polecam, sam mam caly komplet, super ksiazki, super napisane, i do tego naprawde pomocne :tak:
Fieska
Fieska
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Niee potem się dziwią czemu dymi jak przytrzymują


a dokładnie to chyba było to... tylko nie pamiętam już kto był autorem tego, wiem, że jakaś dziewczyna...
spioch
spioch
  11 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: [i to tak poważniej, a nie jakieś zwykłe pstryki i takie tam.. bla bla]


ok to pokaż nam tu 3 zdjęcia z których jesteś dumna ?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.