razotka
razotka
  22 listopada 2009 (pierwszy post)
Zainspirował mnie pewien osobnik z fotki, który bardzo nalegał na profilu mojego znajomego by ocenił jego zdjęcia. Pomyślałam, że i ja ocenię bo coś musi w tym być skoro tak nalega...
Wchodzę w album "sesyjne" i pod tym zdjęciem:

zostawiłam negatywny komentarz bo uznałam, że była to marna manipulacja jakimś programem graficznym.

Otrzymałam taką wiadomość:


Dodał mnie na cl, usunął komentarz...

Krótko i na temat:
- Jak myślicie dlaczego tak się zachował?
- Jak zazwyczaj reagujecie, gdy padną niemiłe słowa pod kierunkiem waszych prac?
HandOfFate
HandOfFate
  23 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale on jest droższy ;/

niewiele, a wiele lepszy

joker4444
joker4444: jesli myslisz ze to jedyna jego wada to muszę Cię rozczarować ;]

ot co

Konto usunięte
Konto usunięte: Popieram i również polecam

ja rowniez

Konto usunięte
Konto usunięte: byłam u fotografa w mieście i też polecał mi na początek nikona ale d40 z kitem więc pomyślałam, że skoro tak, to jak już bym miała coś brać to d5000, bo jest pod względem parametrów lepszy technicznie.

z tych dwoch to juz lepiej d40tke sporo taniej a to samo tyle ze bez pierdół i wad technicznych

Konto usunięte
Konto usunięte: jak na razie starczy mi jeden

dupa, starczy na chwile, potem zobaczysz ze nie starcza i klops

Konto usunięte
Konto usunięte: z jednej strony może i dobrze, że będę musiała manualnie, bo myślę, że jakbym miała startować na automatycznym to się niczego nie nauczę więc najpierw trzeba się pomęczyć, żeby później coś potrafić.

znow glupota, jak kupisz korpus z srubokretem i tak mozesz sie uczyc na manualu, zaden problem, przelaczasz z af na mf i voila!
poza tym uwierz mi, rzadko bedziesz z mf korzystala...

Konto usunięte
Konto usunięte: jak chcę już kupić to kupuję coś nowego, a nie starego dziadka. zresztą w sklepach nie ma już d80, a używanej nie chcę, bo to tak jakby kupić sprowadzanego opla z 92 roku.

to to juz jakas bzdura, nowego d80 kupisz to raz, a dwa uzywana d80tka z malym przebiegiem to nie jakis opel z 92 roku tylko ferrari tyle ze nie z 2009 a z 2006, tyle w temacie z mojej strony :]
HandOfFate
HandOfFate
  23 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie chcę używanego aparatu... już pisałam wcześniej czemu. mi nie przeszkadza to, że d5000 nie ma silniczka.

masz dziwne mniemanie o uzywanych korpusach...no ale, jak musisz miec nowy bo to szpan albo cos...to juz nie moj problem, niemniej zaniechaj kupna d5000 stanowczo :)
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  23 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: znow glupota, jak kupisz korpus z srubokretem i tak mozesz sie uczyc na manualu, zaden problem, przelaczasz z af na mf i voila! poza tym uwierz mi, rzadko bedziesz z mf korzystala...

dokladnie ostrzenie jasnym szklem bez matowki z klinem na pelnej dziurze to maltertowanie samej siebie na sile jesli sie ma AF pozatym szkła z AF maja to do siebie ze pierscien ostrosci chodzi bardzo lekko przez co ciezko o precyzje
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  24 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to to juz jakas bzdura, nowego d80 kupisz to raz, a dwa uzywana d80tka z malym przebiegiem to nie jakis opel z 92 roku tylko ferrari tyle ze nie z 2009 a z 2006, tyle w temacie z mojej strony :]

no moze nie ferrari ale kilkuletni dobrej klasy mercedes z dobrym przebiegiem kupisz te d80 a nie od taksowkarza to bedziesz jezdziła i jeździła ...tymczasem Ty wolisz nowa dacie logan :wtf:

....ale Twoja kasa Twoj wybór ;)
HandOfFate
HandOfFate
  24 listopada 2009
joker4444
joker4444: no moze nie ferrari ale kilkuletni dobrej klasy mercedes z dobrym przebiegiem kupisz te d80 a nie od taksowkarza to bedziesz jezdziła i jeździła ...tymczasem Ty wolisz nowa dacie logan ....ale Twoja kasa Twoj wybór ;)

no ok, przegialem z ferrari, natomiast jak najbardziej dobrej klasy aparat polpro-polamatorski, ot co.
dacia logan ahahah, dobre porownanie :D
Fieska
Fieska
  24 listopada 2009
@joker4444:

@HandOfFate:

jestem zła, bo namotaliście mi teraz w głowie i zaczynam się zastanawiać czy w ogóle coś kupić. :zly: nie wiem, pomyślę. jak kupię d5000 to nic złego się nie stanie. w końcu to ja mam robić tym aparatem zdjęcia i mi ma on pasować, a ważne jest, żeby zdjęcia były cacy... a czy obiektywy będą kosztować 100 czy 500 euro to obojętnie. okaże się później czy będę w ogóle jakieś potrzebowała.
HandOfFate
HandOfFate
  24 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jestem zła, bo namotaliście mi teraz w głowie i zaczynam się zastanawiać czy w ogóle coś kupić.

nic Ci nikt nie mota tylko dobrze Ci radzimy, jakies tam juz doswiadczenie oboje mamy...

Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem, pomyślę. jak kupię d5000 to nic złego się nie stanie.

stanie sie bo...

Konto usunięte
Konto usunięte: ważne jest, żeby zdjęcia były cacy...

zdjecia cacy nie beda do konca z tego aparatu.

Konto usunięte
Konto usunięte: a czy obiektywy będą kosztować 100 czy 500 euro to obojętnie.

no to skoro takie cos jest Ci obojetne i nie liczysz sie z kasa na obiektywy to czemu nie dolozyc i kupic czegos o niebo lepszego? Zrozum ze D5000 to takie marketingowe cos co ma miec glowny target w 15-latkach lubiacych bajery i nie do konca wiedzacych o co w fotografii chodzi...

Konto usunięte
Konto usunięte: okaże się później czy będę w ogóle jakieś potrzebowała.

jasne ze bedziesz, zajazysz o co chodzi z lustrami i zwykle 18-55 przestanie Ci starczac, bedziesz szukala innych ogniskowych bo takim obiektywem wiele nie zdzialasz nie majac nic innego. do tego te kitowe obiektywy sa hm, powiedzmy ze sredniej jakosci wiec ten predzej czy pozniej zacznie Ci lapac luzy etc...
Kwestia tego jak chcesz wydac kase, rozsadnie albo glupio, ale to juz Twoj portfel i Twoja decyzja.
fenacious
fenacious
  24 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak myślicie dlaczego tak się zachował?

brak dystansu do siebie i swoich prac, zdarza się. :) bardzo łatwo jest krytykowac, trudniej znosić krytykę z podniesioną główką. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak zazwyczaj reagujecie, gdy padną niemiłe słowa pod kierunkiem waszych prac?

to zależy. jeżeli krytyka jest uzasadniona i rzeczywiście ten ktos ma rację to nie mam mu nic do zarzucenia, ewentualnie zgadzam się z nim itd.
jeśli jednak moje prace krtytkują osoby po pierwsze niezwiązane z fotografia, po drugie nie potrafią nawet sie podpisać a po trzecie mają do powiedzenia coś w stylu: ale masz to i tamto, ja bym takiego czegos nie kupiłą/załozyła, no to co mogę powiedzieć.? :) skoro lubią się pogrążać to mój profil i galeria stoją przed nimi otworem. :)
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  24 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak kupię d5000

Ty juz zanim sptyalas wiedzialaś ze kupisz akurat to wiec było nie pytać nas ;)
dla mnie najwieksza zaleta tego aparatu to uchylny lcd ktory przydaje sie do LV bardzo :mrgreen:
Fieska
Fieska
  24 listopada 2009
joker4444
joker4444: Ty juz zanim sptyalas wiedzialaś ze kupisz akurat to wiec było nie pytać nas ;) dla mnie najwieksza zaleta tego aparatu to uchylny lcd ktory przydaje sie do LV bardzo


nikogo nie pytałam... :wtf: temat się sam zaczął.

Konto usunięte
Konto usunięte: jak na razie nie jestem szczęśliwym posiadaczem lustrzanki, ale napaliłam się żeby kupić d5000, tylko czekam aż cena spadnie.


Dobrze pomyślę jeszcze i może kupię D90... albo D3000
HandOfFate
HandOfFate
  24 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: D3000

to juz lepiej d5000, serio :)

Konto usunięte
Konto usunięte: D90

to natomiast polecam, sam posiadam od lutego, sprawuje sie idealnie, jest doskonalym polprofesjonalnym aparatem, o! :)
spioch
spioch
  24 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobrze pomyślę jeszcze i może kupię D90.


Mądra dziewczynka :) :tak:
Fieska
Fieska
  24 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mądra dziewczynka :)


jak to zabrzmiało... :wtf:
spioch
spioch
  24 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak to zabrzmiało...

Zabrzmiało tak jak byś w końcu zmądrzała i poważniej popatrzyła na inny level :)
Fieska
Fieska
  24 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zabrzmiało tak jak byś w końcu zmądrzała i poważniej popatrzyła na inny level :)


ale dziewczynką nie jestem i głupia też nie
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.