razotka
razotka
  22 listopada 2009 (pierwszy post)
Zainspirował mnie pewien osobnik z fotki, który bardzo nalegał na profilu mojego znajomego by ocenił jego zdjęcia. Pomyślałam, że i ja ocenię bo coś musi w tym być skoro tak nalega...
Wchodzę w album "sesyjne" i pod tym zdjęciem:

zostawiłam negatywny komentarz bo uznałam, że była to marna manipulacja jakimś programem graficznym.

Otrzymałam taką wiadomość:


Dodał mnie na cl, usunął komentarz...

Krótko i na temat:
- Jak myślicie dlaczego tak się zachował?
- Jak zazwyczaj reagujecie, gdy padną niemiłe słowa pod kierunkiem waszych prac?
spioch
spioch
  23 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dla mnie ważne jest, żeby zdjęcia były gut jakości

To nie lepiej Pentaxa na CMOSie ?
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9588
spioch
spioch
  23 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale biegi ciężko chodzą i linka od ręcznego się urwała

Jak kto dba to tak ma :mrgreen:
Fieska
Fieska
  23 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To nie lepiej Pentaxa na CMOSie ? http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9588


nie wiem. dotychczas poszerzyłam swoją wiedzę tylko w nikonach...
spioch
spioch
  23 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem. dotychczas poszerzyłam swoją wiedzę tylko w nikonach...

hmm no zmiana systemu to faktycznie może być początkowy problem :)
Ja tam Canona tez nie ogarniam :)
Ale co do D5000 to nie polecam mimo wszystko : )

Ludzie jak zmieniają maszynki to sprzedają sprzęt z przebiegiem 8 tys zdjęć na półrocznej gwarancji. Jak niedaleko to odbierasz osobiście i się cieszysz :)
Fieska
Fieska
  23 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hmm no zmiana systemu to faktycznie może być początkowy problem :) Ja tam Canona tez nie ogarniam :) Ale co do D5000 to nie polecam mimo wszystko : ) Ludzie jak zmieniają maszynki to sprzedają sprzęt z przebiegiem 8 tys zdjęć na półrocznej gwarancji. Jak niedaleko to odbierasz osobiście i się cieszysz :)


nie wiem teraz namieszaliście mi w głowie i sama nie wiem :zly: byłam u fotografa w mieście i też polecał mi na początek nikona ale d40 z kitem więc pomyślałam, że skoro tak, to jak już bym miała coś brać to d5000, bo jest pod względem parametrów lepszy technicznie.

no nie wiem, nie wiem...

jeszcze pieniędzy nie wydałam i nic nie kupiłam więc może nie kupię wcale :wtf:
spioch
spioch
  23 listopada 2009

hmhgmdghdgfhg

spioch
spioch
  23 listopada 2009

Ooo tutaj też mi dali bana

spioch
spioch
  23 listopada 2009

Kupujesz Body NIkona D90 za 2600zł
http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-cyfrowe/nikon/nikon-d90-body/?osCsid=af7ff9aac7937e437d507f8f7cd35b64

Do tego za 100-200 zł używany na allegro za resztę kompletujesz potrzebne rzeczy w około 3000zł się zamkniesz jak chcesz od razu dobry zestaw to za 450 zł masz
Nikon 50mm f/1,8 Manual Nikkor

D90 + 50mm ze swiatłem 1.8 za około 3000zł

Jak mi wyjedziesz zaraz z D5000 to uduszę ! :mrgreen:

spioch
spioch
  23 listopada 2009

Edit: używany obiektyw offkors

Fieska
Fieska
  23 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: NIkona D90


ale on jest droższy ;/
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  23 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: spioch: To nie lepiej Pentaxa na CMOSie ? http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9588 nie wiem. dotychczas poszerzyłam swoją wiedzę tylko w nikonach...

bardzo dobra propozycja wez aparat do reki a odrazu sie zakochasz jakosc wykonania widac czuc i co tam jeszcze masz za zmysły :D

a d5000 odradzam lepiej juz uzywke jakas d90 d80 czy d70s chociazby jesli musi byc nikon
Fieska
Fieska
  23 listopada 2009
joker4444
joker4444: uzywke jakas d90 d80 czy d70s chociazby jesli musi byc nikon


nie chcę używanego aparatu... już pisałam wcześniej czemu.
mi nie przeszkadza to, że d5000 nie ma silniczka.
spioch
spioch
  23 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale on jest droższy ;/

A zaskoczyć Cie ?

Wiesz co zrobisz po zakupie D5000 ? Zaczniesz kupować osprzęt a jak to zliczysz to dojdziesz do wniosku że trzeba było jednak brać tego D90 !

Kupisz z kitem ... będzie fajnie popstrykasz przetestujesz ...
Będzie to przepaść z tym co miałaś do tej pory ...
Nagle uświadomisz sobie że potrzebujesz filtra ochronnego UV ... W sklepie powiedzą Ci że najlepsza jest HOYA ...
Potem okaże się że zapragniesz zdjęć nocnych więc statyw będzie nieoceniony ...
Jeszcze szybciej okaże się że potrzebujesz Torby i od razu kupisz większą z myślą o dodatkowym obiektywie.
Zobaczysz niesamowite makro i też zapragniesz takie robić .
Szybko okaże się że potrzebujesz albo soczewek a jak dobrze się doszukasz to trafisz na Raynoxa
Jak pójdziesz na imieniny do cioci Wandzi okaże się że wbudowana lampa oświetla tylko Sobieskiego na stole ale goście pozostają po mrocznej stronie mocy.
W ten sposób odkryjesz że przyda Ci się lampa ... Przeczytasz że SB-400 zawęzi Twoje pole użycia palnika więc Zdecydujesz się na SB-600.
Gdy przyjdzie lato i zaczniesz fotografować przyjaciółkę okaże się że obiektyw który posiadasz przy zachodzie słońca wzbudza mieszane uczucia ...
Owa przyjaciółka zaprasza Cie na ślub .. Pomyślisz że jak masz supr lampę to będzie fajnie ale niemiło się zaskoczysz ... Sufit wysoko bounce'a nie zrobisz ... A jak młodym po oczach 600stką to odbędą szybką podróż w kosmos.
Wrócisz do domu usiądziesz do neta i okaże się że potrzebujesz jasnej stałki a do lampy idealny będzie dyfuzor ! Przy intensywnym użytkowaniu bateria może okazać się za mała wtedy wpadniesz na Gripa ... ! Karta pamięci okaże się zbyt wolna do NEFów
A i te 4 Gb coś się szybko zapełnia

Ja tak mogę długo pisać !

Jeśli ciągnie Cie do fotografii ... Jeśli jadąc gdzieś czy idąc .. Widzisz coś ciekawego i myślisz "cholera czemu ja teraz nie mam aparatu" .. TO zastanów się nad zakupem sprzętu .

Zobaczysz że będzie jak opisałem ... Kupisz sprzęt z niższej półki i szybko okaże się że to Cie ogranicza .. Twoje pieniądze Twój czas i Twój wybór ....

Ja bym poczekał i brał D90 chociaż samo body ...
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  23 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie chcę używanego aparatu... już pisałam wcześniej czemu. mi nie przeszkadza to, że d5000 nie ma silniczka.

jesli myslisz ze to jedyna jego wada to muszę Cię rozczarować ;]
szczerze to myslę ze stać Cie na cos ambitniejszego to sprzet dobry dla kolezanki pytajacej temat obok o kurs foto a nie dla Ciebie szybko dostrzezesz jego opgraniczenia a sprzedaz zawsze wiaze sie z utrata wartosci
Polecam serdecznie Ci tego Pentaxa kx gwarantuje ze zadowolona będziesz ewentualnie k20 d lub gx20 (blizniacze i bardziej zaawansowane konstrukcje)
spioch
spioch
  23 listopada 2009
joker4444
joker4444: Polecam serdecznie Ci tego Pentaxa kx gwarantuje ze zadowolona będziesz ewentualnie k20 d lub gx20 (blizniacze i bardziej zaawansowane konstrukcje)

Popieram i również polecam
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.