influence
influence
  21 września 2009 (pierwszy post)

A więc tak... Do piątku już mam mało czasu, a jeszcze nie podjąłem decyzji, którą lustrzankę wybrać. Byłaby to moja pierwsza lustrzanka, ale mam zamiar rozbudowywać co do obiektywów, a nie zmieniać co chwilę puszki ;p.

Przeznaczenie: Makro, portrety, 'wycieczki', a raczej wyjazdy ;p. Bo zdjęcia z imprez rodzinnych to już mało ważne...

Opcja nr 1: Nikon D90 + Nikkor 18-105 VR? Tylko, że tu nie wiem, czy uda mi się ją zdobyć, że tak to ujmę.
Opcja nr 2: Jeśli nie D90 to co sądzicie o:
Nikon D60 + Tamron AF 18-200 mm + stałka 50 mm 1.8 D ( jeśli czegoś mi brakuje w nazwie to przepraszam ;P ) / inny obiektyw do około 800 zł?
Opcja nr 3: Pentax K20D + DA 18-55 mm II
Opcja nr 4: Nikon D3000 18-55 VR + 55-200 VR Kit + może ta stałka ;P.
Opcja nr 5: Canon EOS 500D + 18 - 55 mm IS
Opcja nr 6: Canon EOS 450D + Tamron AF 18-200 mm
Opcja nr 7: Nikon D5000 18-105 G ED VR DX / ew. 18-55 VR + stałka? I ta wadliwość też nie przekonuje mnie ;p.
Opcja nr 8: Canon 40D + EF-S 18-55 mm IS - ta opcja też wątpliwa, ze względu na cenę :P.
Opcja nr 9: Olympus E-520 + 14-42 mm ED + 40-150 mm ED

Wiem, że przedstawiłem bardzo dużo tego, ale jak znam życie to kilka propozycji odpadnie na starcie. Sony nie chcę, ale dlaczego to nie muszę wyjaśniać. Dlatego proszę o opinię i prędzej wolałbym dokupić obiektyw niż zmieniać puszkę. Jeszcze do wyboru jest trochę czasu, a opinie znających się na tym będą dla mnie ważne :P. I nie mam zamiaru kupować lustrzanki, 'bo inni mają', więc proszę o rzetelną opinię.
Pozdrawiam ;).

Drozu
Drozu
  25 września 2009

Parametrami i specyfikacją ten pentax rzeczywiście przewyższa 450D, ale to tylko parametry i specyfikacja - to czym chwali się producent... trzeba kierować się przede wszystkim opiniami ludzi którzy mają na codzien do czynienia z tymi modelami...

Spójrz też na to z tej strony:
Canon i Nikon to dwie potężne firmy z ogromną ilością akcesoriów, obiektywów... sprzętu do aparatów... czy pentax jest w stanie im dorównać? pchając się w ich system, kupując obiektywy masz pewność że posłużą ci długie lata... masz pewność że gdy obecne body się popsuje, przestanie ci wystarczać Nikon i Canon będą mogły za kilka lat zaoferować ci body, które wykorzystasz ze sprzętem który masz... bo nawet za 10 lat będą liderami na rynku fotografii i nikt im tego tytułu nie zabierze... Co jeśli za kilka lat okaże się, że nagle potrzebny ci aparat o możliwościach Canona 5D, czy 1D... ? Czy pentax ma dla nich jakąs konkurencję? Obiektywy pójdą w kąt i kupisz nowy system ?

Dopóki robisz coś amatorsko i na takim poziomie chcesz zostać to wszystko jedno co kupisz... Ale jeśli w przyszłości gdzieś myślisz o tym, że dojrzejesz do prawdziwego profesjonalnego aparatu warto to przemyslec.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  25 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Więc jest jakaś różnica prócz ceny?

zana to drobiazgi do gx 20 praktycznie nie da sie dokupic gripa jesli nie bedzie ci niezbedny to nie ma co przeplacac
samsung robi matryce dla pentaxa i klonuje jefgo flagowe modele po prostu tak jest od jakiegos czasu
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  25 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Parametrami i specyfikacją ten pentax rzeczywiście przewyższa 450D, ale to tylko parametry i specyfikacja - to czym chwali się producent... trzeba kierować się przede wszystkim opiniami ludzi którzy mają na codzien do czynienia z tymi modelami...

gwarantuje ci ze jakoscia wykonania to dopiero bije na glowe 450d :)
a zgodze sie ze musi dobrac system pod katem sziel

Konto usunięte
Konto usunięte: czy pentax jest w stanie im dorównać?

jesli znasz historie to wiesz zapewne ze firma ma w dziedzinie lustrzanek najwieksze doswiadczenie oni bowiem byli autorami pierwszej analogowej lustrzanki
Drozu
Drozu
  25 września 2009
joker4444
joker4444: jesli znasz historie to wiesz zapewne ze firma ma w dziedzinie lustrzanek najwieksze doswiadczenie oni bowiem byli autorami pierwszej analogowej lustrzanki


Byli pierwsi, ale nie są w tym najlepsi... robią aparaty jedynie dla amatorów, jeśli ktoś chce pójść wyżej... nie mają nizego w ofercie.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  25 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Byli pierwsi, ale nie są w tym najlepsi... robią aparaty jedynie dla amatorów, jeśli ktoś chce pójść wyżej... nie mają nizego w ofercie.

a co dla ciebie jedynie ff jest miara profesjonalizmu??
jak zechce ktos kupic auto to polecisz mu forda dlatego tylko ze w swojej ofercie ma supercars forda GT i beda podobne przyciski jak w focusie
Drozu
Drozu
  25 września 2009

Nie... ale jak kupie teraz coś amatorskiego, to za 5 lat może mi nie wystarczać... fajnie jest móc wtedy kupić samo profesjonalne body i posiadać do niego cały osprzęt w postaci obiektywów, lamp itp a nie kupować wszystko od nowa...

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  25 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie... ale jak kupie teraz coś amatorskiego, to za 5 lat może mi nie wystarczać... fajnie jest móc wtedy kupić samo profesjonalne body i posiadać do niego cały osprzęt w postaci obiektywów, lamp itp a nie kupować wszystko od nowa...

a skad niby wiesz ze za 5 lat bpentax nie bedzie mial FF ?
miales w ogóle w rekach jakiegos P?
Drozu
Drozu
  25 września 2009

A skąd wiesz że będzie miał ?
W przypadku Canon i nikona mam pewność że będzie miał.
W przypadku pentaxa ?
Mam sobie wywróżyć ?
Sory ale wolę mieć pewność niż nadzieję.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  25 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

a myslalem ze wywrozysz skoro przewidujesz na 5 lat do przodu :|
ale jesli czujesz sie bardziej pro majac C na puszce to spoko
widuje na coidzien jadacych dumnie panow nowym sparkiem pewnie ich duma wynika stad ze chevrolet produkuje corvette
Drozu
Drozu
  25 września 2009

Nie przewiduję tylko biorę pod uwagę... interesując się fotografią dojrzewa się w końcu do coraz lepszego body, dobrze brać już na starcie pod uwagę firmę, która ma w swojej ofercie wszystko począwszy od amatora po pełen profesjonalizm... fotografia to drogie hobby, dla wielu zbyt drogie żeby skakać co rusz po innych systemach.

Przyzwoity segment amatorski to dla mnie za mało.

infinitive89
infinitive89
  26 września 2009

Pentax jest o tyle dobry, że za taką samą cenę daje o wiele więcej niż taki Canon czy Nikon. Znajdź mi jakąś lustrzanke cyfrową (poza Pentaxem/Samsungiem) za 2000zł która miałaby uszczelnione body... A Pentax K200D ma, wizjer też lepszy, dodatkowy wyświetlacz i kosztuje mniej więcej tyle co Canon 450D, a był czas że kosztował 1500 z kitem. Ale patrząc na Canona 40D to już co innego, bo ma uszczelki, szybkostrzelność (niestety Pentax tego nie ma, dopiero model k-7), porządny wizjer itp - jednym słowem półprofesjonalny. Jedyną bolączką Pentaxa jest właśnie to, że JAK NARAZIE nie ma pełnej klatki... A jestem bardzo ciekawy co by oferowały, skoro te najniższe już są niexle wyposażone ;)

influence
influence
  26 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jedyną bolączką Pentaxa jest właśnie to, że JAK NARAZIE nie ma pełnej klatki...

Jeszcze nie mam zamiaru się przesiadać:P.

Zakupiłem tego Samsunga GX-20(jak na pierwszą lustrzankę to nie będę zbytnio z kasą szalał), jedynie na początku angielskie menu może być problemem, ale się przyzwyczaję:).
Dziękuję wszystkim za pomoc, pozdrawiam :).
PS. W razie jakichkolwiek problemów jeszcze wrócę :ninja:
HandOfFate
HandOfFate
  26 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zakupiłem tego Samsunga GX-20(

no to zes se kupil:woot:
influence
influence
  26 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no to zes se kupil

Za pasek Pentax + opcję 'Szybkie zdjęcia' mogłem dopłacić 500 zł... Więc? Zresztą, co kto woli...
andzey
andzey
  26 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Byli pierwsi, ale nie są w tym najlepsi... robią aparaty jedynie dla amatorów, jeśli ktoś chce pójść wyżej... nie mają nizego w ofercie.


ekhem :ziober2:

http://optyczne.pl/2241-nowo%C5%9B%C4%87-Pentax_645_Digital_b%C4%99dzie_nast%C4%99pny.html

czy aby na pewno?

Konto usunięte
Konto usunięte: Jedyną bolączką Pentaxa jest właśnie to, że JAK NARAZIE nie ma pełnej klatki...


jak podalem w linku wyzej niedlugo bedzie mial cos wiecej niz pelna klatke :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.