influence
influence
  21 września 2009 (pierwszy post)

A więc tak... Do piątku już mam mało czasu, a jeszcze nie podjąłem decyzji, którą lustrzankę wybrać. Byłaby to moja pierwsza lustrzanka, ale mam zamiar rozbudowywać co do obiektywów, a nie zmieniać co chwilę puszki ;p.

Przeznaczenie: Makro, portrety, 'wycieczki', a raczej wyjazdy ;p. Bo zdjęcia z imprez rodzinnych to już mało ważne...

Opcja nr 1: Nikon D90 + Nikkor 18-105 VR? Tylko, że tu nie wiem, czy uda mi się ją zdobyć, że tak to ujmę.
Opcja nr 2: Jeśli nie D90 to co sądzicie o:
Nikon D60 + Tamron AF 18-200 mm + stałka 50 mm 1.8 D ( jeśli czegoś mi brakuje w nazwie to przepraszam ;P ) / inny obiektyw do około 800 zł?
Opcja nr 3: Pentax K20D + DA 18-55 mm II
Opcja nr 4: Nikon D3000 18-55 VR + 55-200 VR Kit + może ta stałka ;P.
Opcja nr 5: Canon EOS 500D + 18 - 55 mm IS
Opcja nr 6: Canon EOS 450D + Tamron AF 18-200 mm
Opcja nr 7: Nikon D5000 18-105 G ED VR DX / ew. 18-55 VR + stałka? I ta wadliwość też nie przekonuje mnie ;p.
Opcja nr 8: Canon 40D + EF-S 18-55 mm IS - ta opcja też wątpliwa, ze względu na cenę :P.
Opcja nr 9: Olympus E-520 + 14-42 mm ED + 40-150 mm ED

Wiem, że przedstawiłem bardzo dużo tego, ale jak znam życie to kilka propozycji odpadnie na starcie. Sony nie chcę, ale dlaczego to nie muszę wyjaśniać. Dlatego proszę o opinię i prędzej wolałbym dokupić obiektyw niż zmieniać puszkę. Jeszcze do wyboru jest trochę czasu, a opinie znających się na tym będą dla mnie ważne :P. I nie mam zamiaru kupować lustrzanki, 'bo inni mają', więc proszę o rzetelną opinię.
Pozdrawiam ;).

Fieska
Fieska
  21 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:


Poczytaj porównania body i poczytaj porównania obiektywów. Obejrzyj zdjęcia, poczytaj opinie na forum. Pójdź do sklepu, złap do ręki, obejrzyj ustawienia i opcje i dopasuj sprzęt do siebie. Przedstawiłeś prawie 10 opcji, wątpię by wszyscy odpowiedzieli Tobie tutaj jednym chórem jaki sprzęt jest najlepszy, bo każdy woli co innego.
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  21 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Opcja nr 5: Canon EOS 500D + 18 - 55 mm IS


Jutro w Media Markcie bez vatu dzien i ma kosztowac 2.499 :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Opcja nr 7: Nikon D5000


o tym sie naczytalem ze wyszla wadliwa seria i duzo osob oddaje do serwisu naprawiac...
paulczkow
Posty: 18573 (po ~70 znaków)
Reputacja: -3 | BluzgometrTM: 20
paulczkow
  21 września 2009
LeonGrande
LeonGrande: LeonGrande

Tego pana tu nie sluchaj on juz pół roku aparat kupuje :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Opcja nr 5: Canon EOS 500D + 18 - 55 mm IS

jesli na dluzej to mozna sie zastanowic nad body 500d + 50 np do portretow akurat...

Konto usunięte
Konto usunięte: Opcja nr 1: Nikon D90 + Nikkor 18-105 VR?
D90 tez jest dobrym wyborem nawet z tym obiektywem kitowym... przynajmniej pojemiesz o co w tym chodzi a nie rzuciasz sie na niewiadomo co...

Pewne rzeczy sie nie zmieniaja ;) Kobieta idealna ;)

infinitive89
infinitive89
  22 września 2009

Co do obiektywów to nie wiem ile jesteś w stanie wydać, ale jeśli plujesz rozbudowę szklarni to ja bym brał Canona 500D albo Nikona D90. Modele D60, D3000, D5000 itp najlepiej od razu odrzuć bo szybko stwierdzisz, że brak śrubokręta AF w body może zaboleć przy kupnie szkieł. Poza tym stałka Nikkor 50mm 1.8 nie będzie wykorzystana do końca, bo nie będzie działał AF :zonk: chyba że nie potrzebujesz...
Ewentualnie kup Eosa 450D i zaoszczędzisz na body, ale za to starczy Ci na lepsze szkiełka :tak: Podałeś też inne prostsze modele, więc wnioskuję, że na kręceniu filmów Ci nie zależ, więc po co płacić za coś, czego nie wykorzystamy? ;)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  22 września 2009

nr 3 i nr 8 zdecydowanie najlepsze (wykonanie i mozliwosci) ale kasy na szkla to na poczatek juz nie zostanie raczej

spioch
spioch
  22 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego proszę o opinię i prędzej wolałbym dokupić obiektyw niż zmieniać puszkę.


Więc skoro się nastawiasz na taką opcję to wydaje mi się że nic innego od pełnej klatki nie wchodzi w grę prawda ?
Flo
Flo
  22 września 2009
d90, albo d300
spioch
spioch
  22 września 2009
Flo
Flo: d90, albo d300

To jak już to lepiej D300 .. z tych dwóch
GRADEK83
GRADEK83
  22 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Opcja nr 3: Pentax K20D + DA 18-55 mm II

OK
influence
influence
  22 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Poczytaj porównania body i poczytaj porównania obiektywów. Obejrzyj zdjęcia, poczytaj opinie na forum.

To już zrobiłem kilkakrotnie ;P.

Konto usunięte
Konto usunięte: To jak już to lepiej D300 .. z tych dwóch

Nie wiem gdzie takiego zaproponowałem... Czyli

Flo
Flo: d90, albo d300

Staram się o d90, a cena za d300 jest dla mnie za duża, zresztą jak na pierwszą lustrzankę...

joker4444
joker4444: nr 3 i nr 8 zdecydowanie najlepsze (wykonanie i mozliwosci) ale kasy na szkla to na poczatek juz nie zostanie raczej

Nr 3 jest ciekawą opcją i jak najbardziej możliwą, ale za to d90 jest w podobnej cenie co nr 8, więc wziąłbym nikona ;p. I można rozwinąć coś na temat możliwości Pentaxa?

Konto usunięte
Konto usunięte: Więc skoro się nastawiasz na taką opcję to wydaje mi się że nic innego od pełnej klatki nie wchodzi w grę prawda ?

Zastanawiam się, ale najpierw musi to wejść w mój budżet, który wynosi:
a)4000 tyś - d90
b)3000 tyś ;p. - ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Co do obiektywów to nie wiem ile jesteś w stanie wydać, ale jeśli plujesz rozbudowę szklarni to ja bym brał Canona 500D albo Nikona D90.

Szczerze to zależy to od tego, jak uda mi się 'rozwinąć', na razie jeśli będzie mi się opłacało to w niedługim czasie jakiś tańszy obiektyw, jeśli będzie sens.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ewentualnie kup Eosa 450D i zaoszczędzisz na body, ale za to starczy Ci na lepsze szkiełka Podałeś też inne prostsze modele, więc wnioskuję, że na kręceniu filmów Ci nie zależ, więc po co płacić za coś, czego nie wykorzystamy? ;)

Co do filmów... Ja kupuję lustrzankę, a nie kamerę :P. Dla mnie to zbędna opcja, choć czasem może się przydać, jeśli już będzie ;p, ale to mało ważne przy wyborze.

paulczkow
paulczkow: D90 tez jest dobrym wyborem nawet z tym obiektywem kitowym... przynajmniej pojemiesz o co w tym chodzi a nie rzuciasz sie na niewiadomo co...

Zresztą będzie to pierwsza lustrzanka więc d90 + 'dobry kit' jak najbardziej pomoże.

Podsumowując to jeśli się uda zakupię nikona d90, a jeśli nie to opcja nr 3, 5 jest bardzo prawdopodobna.
spioch
spioch
  22 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:


A to jest jakiś problem ?

http://www.ceneo.pl/1768015
paulczkow
Posty: 18573 (po ~70 znaków)
Reputacja: -3 | BluzgometrTM: 20
paulczkow
  22 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: OK

Pentax ssie :fakju: :ziober2:
systemowe szkła ma z dupy za przeproszeniem :P
To juz lepiej Olympka wziac :D

Konto usunięte
Konto usunięte: pełnej klatki
taki D3x by mu styknal dozywotnio... tylko chyba nie ma trybu auto? :woot:

Flo
Flo: d90, albo d300
D300 bo ma 51 pkt af i uszczelki :D szybki af itp :P

Pewne rzeczy sie nie zmieniaja ;) Kobieta idealna ;)

HandOfFate
HandOfFate
  22 września 2009
paulczkow
paulczkow: Pentax ssie systemowe szkła ma z dupy za przeproszeniem :P

pentax ma najlepsze kitowe szla tak sie sklada :)
albo k20d, albo d90, albo 40d...nad tymi bym sie zastanawial natomiast reszte bym odpuscil.
paulczkow
Posty: 18573 (po ~70 znaków)
Reputacja: -3 | BluzgometrTM: 20
paulczkow
  22 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: pentax ma najlepsze kitowe szla tak sie sklada :) albo k20d, albo d90, albo 40d...nad tymi bym sie zastanawial natomiast reszte bym odpuscil.

Najlepsze to ma chyba olimpek :ziober2:

Pewne rzeczy sie nie zmieniaja ;) Kobieta idealna ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.