Farida
Farida
  11 maja 2009 (pierwszy post)
W tym wątku możesz pochwalić się swoimi fotkami i wklejać do nich linki, a inni oceniają, komentują, udzielają rad itd;)
LostOf
LostOf
  18 lipca 2014
Felka
Felka: coś ode mnie
Ciekawy blik Ci Powstał, a chyba wiem jaki efekt chciałaś uzyskać.Istnieje do niego specjalne narzędzie w fotografii nazwane HDR, bardzo przydatne gdy rozpiętość totalna przekracza możliwości aparatu [matryca nie zarejestruje szczegółów po obu końcach skali jasności [możesz sprawdź histogram i określić poprawną ekspozycję, a jeśli masz takie samo zdjęcie z drugiego końca skali to możesz z tego Cudo złożyć, poczytaj, polecam National Geographic, ja mam spory zbiór już, tylko czasu mało, przez to moje zdjęcia są jakie są]. Jest taka fajna seria na płytach i kieszonkowa, jeśli jesteś zainteresowana podam Ci szczegóły.
Jutro o ile nie zaśpię [zaiste istotnie prawdopodobne być to może] chciałem jechać zdobić zdjęcie w podobnej tonacji tylko bez modelki, ale któż wie.. Może sama maselnica będzie..:) Zdjęcia z jutra pewnie z znanym opuźnieniem się pojawią [ "postaram się do końca tygodnia"]
Felka
Felka: śmiesznie wysoko się cenią...
Licytacje- nie zawsze:) Choć obserwowałem raz obiektyw którego nikt za 40zł "kup teraz" kupić nie chciał, a na licytacji od złotówki to za 92zł poszedł a walka o niego zawzięta, że nie wiem czy wszystkie klawiatury w całości z niej wyszły:) No cóż. Tyle w temacie.
Felka
Felka
  18 lipca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Jutro o ile nie zaśpię

rok temu miałam ciekawą sytuację ponieważ również jestem śpiochem ale udało mi się stać tak raniutko i poszłam z koleżanką na zdjęcia ale niestety nie sprawdziłyśmy prognozy,okazało się że zachmurzenie jest duze i wschodzu nie bedzie widac :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Zdjęcia z jutra pewnie z znanym opuźnieniem się pojawią

czekam!
Konto usunięte
Konto usunięte: obiektyw którego nikt za 40zł "kup teraz" kupić nie chciał

tzn jaki? :o
szkoło za 40zł przeciez to groszowe sprawy na ten dział fotograii...
LostOf
LostOf
  18 lipca 2014
Felka
Felka: kazało się że zachmurzenie jest duze


Na to fotografia też znalazła sposób, jest taki fajny trik który mogła być kreatywnie [a wiem już że potrafisz] wykorzystać w swoich sesjach, tylko potrzebujesz modelkę która nie boi się pokazać swojej intrygującej i niebezpiecznej strony kobiecego "ja":) Dobrze to zabrzmiało, a jeszcze lepiej wygląda choć bardzo mało takich zdjęć. Ma to związek tym razem z wykorzystaniem ciekawej funkcji którą posiadają wszystkie lustrzanki, choć mylnie uznawaną za zbędną no i przydał by się do tego odpowiedni filtr.. Ale to Ci pokaże jak ustrzelę taką fotę, publicznie o tym nie napiszę, bo ktoś mógłby się na tym szybko dorobić i uważać za dużo lepszego od innych. [Szkoda ze tak daleko mieszkasz...Ale biorąc pod uwagę że co roku jestem w Zakopanem, a niedługo może pojadę robić tam na specjalne życzenie sesję ślubną, to kto wie...]
LostOf
LostOf
  18 lipca 2014
Felka
Felka: tzn jaki?

Od 40 zł możesz mieć niemal od ręki heliosa 44-2, 44-4 lub 44-6 [Niekiedy nawet z zestawie z Zenitem] który robi dobre zdjęcia i często wykorzystywany jest ze względu na swoją konstrukcje optyczną i wymiary jako obiektyw do odwrotnego mocowania na obiektyw systemowy [wystarczy pierścień ok.16zł, omylnie uznawany jest za kopie Biotara]. Za ok. 50zł głównie można dostać obiektywy w okolicach 28-50mm i f1.9 do f4 [np. Pentacon 29mm f2.8 itp.itd a jest tego mnóstwo tylko dobry MF choć nawet 25letni potrafi kosztować tyle że...No i najgorsze, że jest tej ceny wart] , ale czasem trafią się zoomy. Niedawno kupiłem Vivitar'a 80-200 ze stałym światłem f4.5 za 29zł z Krakowa [stałe światło świadczy o wysokiej jakości] którego niestety będę musiał odesłać a jest przepiękny:( [towar nie zgodny z opisem aukcji]. Tylko trzeba uważnie czytać aukcje, stronę "o mnie" sprzedających i zwracać uwagę na powłoki MC [antyrefleksyjne pierwszej soczewki, czy są intensywne co przekłada się na jakość i ostrość zdjęć] Czyli czytać, uważać, wiedzieć. Najlepiej w odwrotnej kolejności. No i określić swoje potrzeby, bo za takie pieniądze chce się mieć wszystko, a nie to co się potrzebuje:) . Jak przeglądałaś zdjęcia to wiesz jakie robi moja manualna stałka 50/2 za 46zł i to mówi samo za siebie:)
LostOf
LostOf
  18 lipca 2014

Chciałem Ci wysłać link do pewnej aukcji w wiadomości, ale nie mogę, masz zablokowane

Felka
Felka
  18 lipca 2014
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: od ręki heliosa 44-2, 44-4 lub 44-6

albo w zlym czasie patrzylam ale te heliosy to strasznie sie cenia ja swojego tez kupilam za wieksza sume :/
Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałem Ci wysłać link do pewnej aukcji w wiadomości, ale nie mogę, masz zablokowane

komentarz
GRADEK83
GRADEK83
  19 lipca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Zdolny facet


Bez przesady szczęście że przynajmniej mucha na tyle mało płochliwa była że dała się złapać.
Konto usunięte
Konto usunięte: Makro [1:1], czy kombinujesz?


Ogólnie to akurat to zdjęcie było robione szkiełkiem 50mm 1:1.7 (22) z oczywiście adapterem M42 dla bagnetu sony A plus pierścień odwrotnego mocowania z 42 na 49 mm.

No te dwa motyle fajnie wyszły i rzeczywiście pod takim ujęciem wydaje się jak odbicie w wodzie :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Zapomniałem dodać, że zdjęcia szerokich kadrów zostały zrobione obiektywem Petri 50/2


Też mam jednego petri 35mm ale z racji że nie mam pierścienia potwierdzającego ostrość za często go nie używam.
Kiedyś miałem praktycznie plastikowy obiektyw 135mm Porst TELE 2.8F ogólnie zdjęcia ładne robił ale sprzedałem go w szoku byłem że bili się o niego za ponad chyba 200zł poszedł ja go za mniej jak 50zł kupiłem. Z mieszkiem nawet nie takie złe makro robił

A co do sprzętu to jestem na etapie składania sanki z posuwem mikrometrycznym no i co najważniejsze światło które odgrywa w makro dużą rolę. Poza makro uderzam też w stronę mikro fotografii.
Felka
Felka
  19 lipca 2014

Z racji że musiałam sesje odwołać bawiłam się bo Wam zazdroszczę makro ;c





LostOf
LostOf
  21 lipca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: było robione szkiełkiem 50mm 1:1.7 (22) z oczywiście adapterem M42 dla bagnetu sony A plus pierścień odwrotnego mocowania z 42 na 49 mm.

Odwzorowanie po odwróceniu układu optycznego tej stałki dało duże odwzorowanie czyli ogniskowa pierwszego obiektywu musiała być również w szerokim kącie. Uźyłeś jakiegoś kita? Ja używam kompletu pierścieni pośrednich, bo na razie nic więcej nie mam..
Konto usunięte
Konto usunięte: Też mam jednego petri 35mm ale z racji że nie mam pierścienia potwierdzającego ostrość za często go nie używam
Ja również nie mam, a przeniesienie przysłony by się przydało do zwiększania i kontrolowania odległości hiperfokalnej a to przy zdjęciach makro to podstawowa:( Aż mi żal niektórych kadrów..
Konto usunięte
Konto usunięte: mikro fotografii

Już czekam na foto, bardzo wysoki poziom się robi i to mnie cieszy:)
Felka
Felka: bawiłam się bo Wam zazdroszczę makro

Piękna na kropelka.. Aż mi głupio przy was że wciąż taki sam poziom trzymam, gdy u was ciągle progres:) Ale poczekajcie aż będę miał trochę wolnego:) he he
GRADEK83
GRADEK83
  22 lipca 2014
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: kontrolowania odległości hiperfokalnej


DOF Calculator Pomaga w ustawieniach aplikacja na androida
Konto usunięte
Konto usunięte: Uźyłeś jakiegoś kita?


Nie to stałka 50mm dopinam ją czasem do mieszka radzieckiego ale wtedy ostrzenie mi się zmniejsza i muszę przybliżyć obiektyw co często płoszy mi owada :/
W niedziele udało mi się jako tako złapać muchę co jak co one tak szybko nie uciekają :)

Z ręki bez statywu
LostOf
LostOf
  24 lipca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Z ręki bez statywu
Ja tylko tak robię, jakoś mi nieporęcznie statyw rozkładać choć go noszę, mam inny patent, ale tylko na bardzo małe odległości od ziemi.
Konto usunięte
Konto usunięte: do mieszka radzieckiego ale wtedy ostrzenie mi się zmniejsza
No tak:) No i fakt czasem to uciążliwe..
Konto usunięte
Konto usunięte: udało mi się jako tako złapać muchę
Ta.. Chciałbym tak jako tako muchy łapać:) Widzę ,że choć spora przesyłka już do mnie idzie, to chyba czas najwyższy na zakupy:)
Konto usunięte
Konto usunięte: DOF Calculator
Mam sporo książek i jakoś wolę wiedzę z nich. Jak się namęczę to bardziej to szanuje i o to dbam.
GRADEK83
GRADEK83
  24 lipca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja tylko tak robię, jakoś mi nieporęcznie statyw rozkładać choć go noszę, mam inny patent, ale tylko na bardzo małe odległości od ziemi


No ja mam monopoda i chyba zacznę go używać zawsze to w jakimś stopniu oparcie i nie trzeba się za bardzo wysilać z rozstawianiem tego.
Statyw to tylko wtedy kiedy zdjęcia robię z przesunięciem ostrości ale to wtedy gdy owad jest martwy bo w terenie to trudno by było. A potem łączę to programem ZereneStacker lub podobnym i przynajmniej głębia ostrości jest większa i wyraźniej widać obiekt fotografowany
Felka
wpis jest ukryty
LostOf
LostOf
  25 lipca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: łączę to programem ZereneStacker lub podobnym i przynajmniej głębia ostrości jest większa

To mnie zaskoczyłeś.. Monopady bardziej z Samojeb.. "self'ami" mi się kojarzą no i GoPro Hero więc ja zainwestowałem w groch:) he he
LostOf
LostOf
  25 lipca 2014

Niedawno na blogu u Pana Przemka [który chętnie odwiedzam] znalazłem ciekawy wpis odnośnie makro. Może was tym zaciekawię:) : https://www.youtube.com/watch?v=KW0cFk9d-P0. Przecież to nie może się nie udać:)