Dlaczego czarnoskóre kobiety nie chcą białego męża?

Mamy XXI wiek, małżeństwa i związki międzyrasowe już od dawna nie są ani czymś nowym, ani kontrowersyjnym. Tym bardziej dziwi fakt, że w 80% małżeństw „czarno-białych” czarnoskórą połówką jest mężczyzna. Z czego wynika ta dysproporcja? Czy jest coś czego czarnoskóre kobiety obawiają się w relacjach z białym partnerem?

Obawy mężczyzn

Wielu białych Europejczyków boi się wchodzić w związek z Afroamerykankami. Główną przyczyną są tutaj stereotypy. Boją się różnic kulturowych, opinii otoczenia, a do tego wisi nad nimi obawa niezaspokojenia jej w łóżku. Dodatkowo szeroko rozprzestrzenione mity i branża porno wzmacniają ten mit. A co z mężczyznami, którzy są na tyle pewni siebie, że nie przejmują się otoczeniem i opinią swojej mamusi?

Radosław dwa miesiące temu wziął ślub z Aaliyah. Przyleciała do Polski ze Stanów w ramach kontraktu między filiami w jej firmie. W Warszawie miała mieszkać przez 6 miesięcy, została na znacznie dłużej… Radosławowi najbardziej spodobało się w Ali (tak zwracają się do niej ich znajomi) jej bezpośredniość, jednak nie oszukujmy się – najpierw zwrócił uwagę na jej egzotyczną urodę. Dowiedzieliśmy się, że Aaliyah znakomicie gotuje i ma fantastyczny charakter – jest bardzo pogodna i nie szuka problemów tam, gdzie ich nie ma. Kiedy zapytaliśmy o ich życie erotyczne Radek, przez wrodzoną skromność, nie chciał o tym opowiadać. Jednak kiedy padło to pytanie spojrzał na nią z taką namiętnością, że słowa nie były właściwie potrzebne. Udało się nam ustalić, że rodaczki Ali są znacznie bardziej namiętne i wyzwolone w łóżku, a do tego nie boją się eksperymentować tak, jak Polki.

Ich początki nie były łatwe – trochę obawiał się reakcji znajomych i swoich rodziców. Na szczęście mieszkają w Warszawie, a nie w wiosce pod Białymstokiem i ludzie w Stolicy są znacznie bardziej otwarci. Co prawda czarnoskóre kobiety wciąż przyciągają ciekawskie spojrzenia, jednak jest ich znacznie mniej niż 10 lat temu. Gorzej było w przypadku Ali – jej rodzina i przyjaciele odwrócili się od niej nazywając ją zdrajczynią swojej rasy. Na początku bardzo to przeżyła jednak z czasem pogodziła się z tym.

Obawy kobiet

Największą obawą Afroamerykanek jest dezaprobata ze strony bliskich po związaniu się z białym mężczyzną. Wiele matek mówi „Don’t Bring Home a White Boy” (Nie przyprowadzaj do domu białego chłopaka). Nie udało nam się ustalić, skąd wynika obawa matek. Jedynym nasuwającym się wnioskiem są głęboko zakorzenione obawy jeszcze z czasów niewolnictwa. Te same słowa padają z ust koleżanek, braci i całego otoczenia. Oprah Winfrey namawia młode kobiety aby wyzwoliły się od stereotypowego myślenia i przestały patrzeć na związki przez pryzmat innych.

Wierzymy jednak, że takich związków jak Radosława i Aaliyah będzie coraz więcej. Nie da się ukryć, że świat się zmienia. Według oficjalnych danych rządu USA na 10 wolnych Afroamerykanek przypada 7 męskich singli tej rasy. Niestety rasistowska polityka sądownictwa w Stanach wzmaga ten problem –  jeden na trzech młodych Afroamerykanów był, jest lub znajdzie się w więzieniu. Niewątpliwie ruch BLM (Black Lives Matter), który nasilił się w ostatnich miesiącach nieznacznie zniweluje ten problem i liczba Czarnoskórych singli będzie większa. Jednak zanim ta dysproporcja się wyrówna prawdopodobnie czarnoskóre kobiety zdążą zmienić zdanie na temat związków z białymi mężczyznami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat związków międzykulturowych i międzyrasowych kliknij tutaj.

Może ci się spodobać również

One Reply to “Dlaczego czarnoskóre kobiety nie chcą białego męża?”

  1. Duża uwaga. To się się nie tyczy białych z europy wschodniej i środkowej europa wschodniej. Te rejony Europy nie tworzyły kolonii oraz niewolnictwa na czarnoskórych ludziach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.