Dlaczego czarnoskóre kobiety nie chcą białego męża?

Mamy XXI wiek, małżeństwa i związki międzyrasowe już od dawna nie są ani czymś nowym, ani kontrowersyjnym. Tym bardziej dziwi fakt, że w 80% małżeństw „czarno-białych” czarnoskórą połówką jest mężczyzna. Z czego wynika ta dysproporcja? Czy jest coś czego czarnoskóre kobiety obawiają się w relacjach z białym partnerem?

Obawy mężczyzn

Wielu białych Europejczyków boi się wchodzić w związek z Afroamerykankami. Główną przyczyną są tutaj stereotypy. Boją się różnic kulturowych, opinii otoczenia, a do tego wisi nad nimi obawa niezaspokojenia jej w łóżku. Dodatkowo szeroko rozprzestrzenione mity i branża porno wzmacniają ten mit. A co z mężczyznami, którzy są na tyle pewni siebie, że nie przejmują się otoczeniem i opinią swojej mamusi?

Radosław dwa miesiące temu wziął ślub z Aaliyah. Przyleciała do Polski ze Stanów w ramach kontraktu między filiami w jej firmie. W Warszawie miała mieszkać przez 6 miesięcy, została na znacznie dłużej… Radosławowi najbardziej spodobało się w Ali (tak zwracają się do niej ich znajomi) jej bezpośredniość, jednak nie oszukujmy się – najpierw zwrócił uwagę na jej egzotyczną urodę. Dowiedzieliśmy się, że Aaliyah znakomicie gotuje i ma fantastyczny charakter – jest bardzo pogodna i nie szuka problemów tam, gdzie ich nie ma. Kiedy zapytaliśmy o ich życie erotyczne Radek, przez wrodzoną skromność, nie chciał o tym opowiadać. Jednak kiedy padło to pytanie spojrzał na nią z taką namiętnością, że słowa nie były właściwie potrzebne. Udało się nam ustalić, że rodaczki Ali są znacznie bardziej namiętne i wyzwolone w łóżku, a do tego nie boją się eksperymentować tak, jak Polki.

Ich początki nie były łatwe – trochę obawiał się reakcji znajomych i swoich rodziców. Na szczęście mieszkają w Warszawie, a nie w wiosce pod Białymstokiem i ludzie w Stolicy są znacznie bardziej otwarci. Co prawda czarnoskóre kobiety wciąż przyciągają ciekawskie spojrzenia, jednak jest ich znacznie mniej niż 10 lat temu. Gorzej było w przypadku Ali – jej rodzina i przyjaciele odwrócili się od niej nazywając ją zdrajczynią swojej rasy. Na początku bardzo to przeżyła jednak z czasem pogodziła się z tym.

Obawy kobiet

Największą obawą Afroamerykanek jest dezaprobata ze strony bliskich po związaniu się z białym mężczyzną. Wiele matek mówi „Don’t Bring Home a White Boy” (Nie przyprowadzaj do domu białego chłopaka). Nie udało nam się ustalić, skąd wynika obawa matek. Jedynym nasuwającym się wnioskiem są głęboko zakorzenione obawy jeszcze z czasów niewolnictwa. Te same słowa padają z ust koleżanek, braci i całego otoczenia. Oprah Winfrey namawia młode kobiety aby wyzwoliły się od stereotypowego myślenia i przestały patrzeć na związki przez pryzmat innych.

Wierzymy jednak, że takich związków jak Radosława i Aaliyah będzie coraz więcej. Nie da się ukryć, że świat się zmienia. Według oficjalnych danych rządu USA na 10 wolnych Afroamerykanek przypada 7 męskich singli tej rasy. Niestety rasistowska polityka sądownictwa w Stanach wzmaga ten problem –  jeden na trzech młodych Afroamerykanów był, jest lub znajdzie się w więzieniu. Niewątpliwie ruch BLM (Black Lives Matter), który nasilił się w ostatnich miesiącach nieznacznie zniweluje ten problem i liczba Czarnoskórych singli będzie większa. Jednak zanim ta dysproporcja się wyrówna prawdopodobnie czarnoskóre kobiety zdążą zmienić zdanie na temat związków z białymi mężczyznami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat związków międzykulturowych i międzyrasowych kliknij tutaj.

Może ci się spodobać również

5 Replies to “Dlaczego czarnoskóre kobiety nie chcą białego męża?”

  1. Nie każda ciemnoskóra to Afroamerykanka.
    W Polsce dużo ciemnoskórych jest w Warszawie i… Lublinie (przylatują na studia medyczne, głównie z Zimbabwe i RPA). Wiele z nich nigdy nie było ani w USA ani Anglii.
    Byłem w reakcji z ciemnoskóra dziewczyną, jest dużo stereotypów na ten temat.

  2. Nie wiem, ale mnie się bardzo podobają czarnoskóre kobiety i nigdy żadnej jak dotąd nie poznałem, a chętnie bym się umówił. Tylko gdzie? W Polsce to raczej się nie widuje.

  3. Michał powiem Ci, że Ty to wiesz a czarnoskórzy patrzą na białego i nie mają radaru w oczach, który biały jest skąd, a dwa i tak masz do czynienia z męską dumą czarnoskórych mężczyzn. Dodaj do tego rasową lojalność czarnoskórych kobiet i masz co masz. Niby młodsze pokolenie się zmienia i nawet od czasu Trumpa pojawia się więcej reklam biały mężczyzna czarna kobieta w USA i nawet u nas, ale jak dla mnie to liberałowie się spóźnili o dobre 3 dekady, bo już chyba nic nie zatrzyma globalnego autorytaryzmu i razem z nim rasizmu płynącego z Rosji i Chin.

  4. Uważam że ludzie boją się krytyki od bliskich znajomych. Brak tolerancji różne poglądy też mają na to wpływ że boimy się takich związków.

  5. Duża uwaga. To się się nie tyczy białych z europy wschodniej i środkowej europa wschodniej. Te rejony Europy nie tworzyły kolonii oraz niewolnictwa na czarnoskórych ludziach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *